Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Zaokrožitev teme oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Zaokrožitev teme oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

No, tukaj se pa popolnoma strinjava!

Mnenje sem povedala, ti si svoje – na referendumu se bo pa vsak odločil po svoji vesti.
Lep dan vsem!

Za tiste, ki omenjajo toliko “ta črne” verzije očetov imam domače branje in sicer podatke o knjigah, ki sem jih omenila prej, naslovov pa nisem vedela:
1. Izgubljeni fant
2. Otrok brez imena
3. Mož po imenu Dave

Avtor vseh pa je Dave Pelzer. Knjige so avtobiografije zlorabljenega otroka in so resnično pretresljive. V tem primeru pa je mati “bad guy”, oče pa pasivni opazovalec “brez jajc”, ki si ne upa stopiti na stran otroka ampak samo nemo opazuje zlorabe in na koncu raje pobegne od vsega skupaj, kot, da bi pomagal lastnemu otroku.

Moje mnenje (a ne kako se spreminjam)..

Glasoval bom PROTI umetni oploditvi samskih žensk.
Najprej sem mislil ZA, pa vendar bom PROTI.

– Otrok dejansko potrebuje OBA starša, že zato, ker je današnji (jutrišnji) tempo
življenja skozi hujši in hitrejši. Otrok pa dejansko potrebuje oba starša in očeta
in mamo.
– Kaj, ali bo beseda OČETNJAVA izginila iz našega življenja

– Konec koncev nas je Jehova naredil za moškega in žensko

Konec mojega komentarja..

Zivjo,

Glasovala bom ZA zakon!!!

Argumenti zakaj ZA so me prepričali,…imam pa tudi nekaj osebnih izkušenj in ginekoloških težav!!! (zato bom še lažje obkrožila ZA)

Bistvo zakona ni 1 samska ženska, ki bi izkoristila umetno oploditev,….BISTVO je 200 ali več parov!!!

lp

Maja

Ej Maja živjo.

Ali bi mogoče glasovala za zakon, ki bi po hitrem postopku odobril
posvojitev otroka, ne pa da traja nekaj let ??

Sem in bom PROTI ker:

1. Ni garancije, da bodo lahko samske ženske same skbele za otroka tako materialno kot čustveno in bodo to breme prevalile na družbo, kar bo neposredno tudi moj problem
2. Otroku bo odvzeta pravica do spoštovanja svojega očeta, ker ga nikoli ne bo spoznal
3. Prikrajšan bo za eno babico, enega dedka
4. Če samska ženska ni zmožna navezati stika z moškim, kako bo reagirala, ko bo rodila potomca moškega spola in ga tudi pravilno vzgajala brez sovraštva do nasprotnega spola.
5. Kdo bo odgovarjal za morebitne genetske okvare, ki jih bo otrok prinesel na svet?

Klemenxx se strinjam! Tudi ta opcija bi morala biti bolj liberalna

Je pa nekaj cisto drugege, ce otrok zraste v tvojem trebuhu ali pa ga posvojis,…VRJEMI MI!!!

maja

Glede na vaše izkušnje in poznavanje razmer, sem bil presenečen nad izidom, da ste za.
Moje mnenje: to kar bomo glasovali ni nekaj naravnega.

Vsi primeri v naravi so isti, ne glede na razloge. Živimo v sožitju, čeprav s sovražnikom.

Ker ne maramo kač, jih dajmo iztrebiti. S tem podremo naravno ravnovesje narave. Posledica: razvoj podgan, miši, s tem nove nadloge, bolezni itd.

Bistvo, da sem proti ni to, kje in kdo ima možnost za otroka, ali kje otrok lahko dobro živi, temveč v nenaravni evoluciji. zaradai tega referenduma, bomo čez 30 let šli po otroka v trgovino in vprašali prodajalca, koliko ima garancije 🙁

Vprašanje za vas. Zakj so krave ratale nore? Ker so se normalno pasle po travnikih?

Primož

Hej Primož, ali si tudi proti umetni oploditvi neplodnih parov?

Ne proti parom!!!

če že lahko pomagamo, poizkusimo. To je ravno tako kot v službi ko grajamo človeka, ker ni nekaj naredil. Razlika je samo v tem ali je graja upravičena ali ne. In kdo bo odločil o graji?

Če se je trudil in ni uspel, je graja neupravičena in mu je potrebno dati novo voljo za naprej, če se ni niti potrudil, …………Ali je graja upravičena?

Isto je pri komisiji, ki bi – bo odločala, kdo je upravičen.

Najprej bi morali na refendum za to komisijo, potem se bi odločali naprej.

primož

Primož,lepo si nas zvabil na tole TEMO in potem skoraj ob zaključku,si kao BOG in BATINA povedal kako naj glasujemo…..hej…..hallooooo Primož….se ti ne zdi,da ne bi smel iskoriščati “svojega” foruma za takšne agitacije….misliš,da smo po župi priplavali…..malo pobrskaj po drugih forumih,npr.po DEBATNI CLUB,pa boš videl,da se tam vodje posameznih debat in šefi debatnega kluba ne vmešavajo in ne apelirajo na udeležence…….Ti imaš vpogled v naše osebne podatke,lahko dobiš celo naš naslov itd….in ne bi smel pokazat svoje barve….prepričan sem,da si želiš,da bi se tale forum (med.over.net) širil in imel vsaki dan več “članov”,zato ni dobro da prihajaš na dan s svojo barvo,saj smo tukaj različno obarvani……..pa brez zamere,upam da ne boš izkoristil mojih podatkov za to,ker sem druge barve,kar je seveda očitno….(da sem druge barve namreč)…..

A je moteče zato, ker misli drugače kot Jože? A bi ga pohvalil, če bi soglašal z njim? Kako pa naj bi vplival, če že sam pravi, da je svoje mnenje povedal nazadnje? Poizkus vplivanja bi bil, če bi to storil na dolgo in široko na začetku in to v obliki floskul, propagandnih sporočil in parol. Kdo pa bo obkrožal (na skrivaj za planki) Jožetov referendumski listič? A bo to storila Primoževa roka ali Jožetova? Saj je že sam dal vsem do znanja, da njega ne bo nihče prepričal v nasprotno. Kaj pa potem!!?

Da pa lahko dobi naše naslove, mu je bilo pa menda, ne glede na tole zadnje, jasno že pred svojim prvim oglašanjem na teh forumih. Sploh pa, kaj se pa ima bati, če samo pošteno in iskreno pove svoje mnenje? Mar on za svojimi izjavami ne stoji?
A nimamo pri nas pravico svobodnega izražanja? Torej je možno tudi, da je tukaj govoril eno, v resnici pa mislil drugo?

Ali sem morda jaz naivna?

In kakšne barve torej je? Rumene, črne, rdeče?

P.s.:
Jožetu se ni potrebno truditi z odgovorom, ker ga niti ne pričakujem. Vsi ti (?) in (!) so zgolj iz razloga, ker razmišljam pismeno in ker na glas ne morem.

Jože 🙂

Nikar se ne obremenjujte s tem ali se kaj vidi ali ne. Če sem iskren sem se pač vključil v debato, lahko bi si dal tudi kak drug psevdonim, ali bi to kaj spremenilo?

SEm se pač vpisal pod pravim imenom, saj menim, da je tema resna in se ne splača skrivati pod nekom drugim.
Osebno so mi vaši odgovori in komentarji(tudi na drugih forumih) zelo všeč, ravno zato me je toliko bolj privabilo, da sem komentiral. Drugače povedano, z marsikom se želim osebno spoznati, pa ne zaradi podatkov, ali česar koli drugega, ampak izključno zaradi razmišljanja.
Na srečo vsi ne mislimo enako in to je edino prav. Če bi ta med.over.net delal samo jaz, bi bil popolna zguba, velikokrat sem se zmotil in velikokrat se še bom. vsako mnenje pa rad sprejmem.
Še nekaj pa o naši politiki: anonimnost je prva na lestvici prioritet, brez tega danes med.over.net ne bi bil to kar je. Če pa je na mesec 50.000 obiskov, pa verjemite da ne bom posameznika iskal med temi bazami podatkov. Prvič se mi ne da, drugič se zavedam, kaj je naša prednost.

Kart se pa tiče same teme, pa je nisem jaz predlagal, je trentno najbolj obiskana. Ne vem če ste si ogledali in sodelovali v temi “ovce” tista je šele bila modra 🙂

Kakorkoli se bo referendum iztekel, morali bomo živeti in delati dalje. Pa še enkrat, nikar se ne obremenjujte, da sem eden od urednikov, vesel sem vsakega odziva, ne glede kakšne barve je.

poudrek: vključil sem se kot jaz, ne kot urednik.
Mislim pa, da bi morali pomisliti, ali se na drugih forumih res ne vmešavajo pod drugimi imeni?

Jože, le tako naprej veseli smo vsakega vašega komentarja.

P.s.
Ali ste vi tisti Jož, ki si dela kruh in ve toliko o prehrani(bio)?

Primož

Primož,danes je pač tako,da ljudje zelo radi rečejo npr. “res je kar ti pravim,saj je v časopisu pisalo” vemo pa kaj vse piše po časopisih……in če udeleženci foruma vedo,da je Primož “šef” (bog in batina) na tem forumu,si lahko misliš koliko od sodelujočih na forumu lahko reče:” ja bo že držalo,saj je Primož tako napisal-rekel”…….jaz ne smem reči,da Primož- ne sme napisati svojega mnenja,še vedno pa mislim,da bi bilo boljše da Primož koordinira,odpira nove teme,dela vzdušje in pusti udeležencem foruma ,da mislijo s svojo glavo….da Primož,mislim da bi bilo bolje,če bi se v bodoče prijavljal pod drugim imenom,kadar se spustiš na nivo navadnega smrtnika-kadar sodeluješ v neki konkretni temi…..
Nikoli nisem mislil,da bi vsi morali misliti enako,morda imam jaz to grdo lastnost,da svoje mnenje bolj goreče zagovarjam,nikoli pa nikogar zaradi nasprotnega mnenja ne sovražim……vse teme,kjer se bolj krešejo iskre,so ponavadi bolj obiskane,kar je normalno in jaz se na ta način soočim z meni nasprotnimi stališči o katerih seveda veliko razmišljam in se marsikaj novega naučim,ravno tako mislim za vse ostale…..vesel sem seveda,če mojemo stališču nekdo pritrdi,ali če začutim,da sem nekoga v kaj prepričal.Saj zakaj pa so tile forumi oz.posamezne debate,če ne za to,da bi koga v kaj prepričali,ali pa mi sami spremenimo svoje mnenje,ker so nas drugi v to prepričali…..rad sodelujem tudi v drugih debatah,kjer se ne krešejo iskre,kjer poberem kakšen nasvet,ki se mi zdi dober,kjer najdem kakšen dober recept za kakšno zdravo jed,v zahvalo pa tudi sam pustim svoj prispevek……
Spoštovana Urša,tudi jaz bi lahko vprašal Tebe,ali bi Ti napisala tale odgovor,če bi jaz hvalil Primoža,kako dober in enkraten prispevek je pustil v tej temi in da bi tako morali razmišljati vsi sodelujoči in da bi bilo pametno,če bi vsi glasovali PROTI….odgovor je seveda ne,ne bi se oglasila…..verjetno je to povsem normalna reakcija iz Tvoje in moje strani….
verjetno pa bi bilo mnogo boljše,če bi jaz Primožu poslal zasebno pismo in ga prosil,naj v bodoče kot “bog in batina” ne sodeluje v naših debatah…..
Primož mi izgleda ni zelo zameril,upam da tudi Ti Urša nisi zelo huda name……
Da v bodoče ne bo dvoma,kateri Jože sem in me ne bodo zamenjevali s tistim,ki ima probleme s hemeroidi in s tistim,ki se vsaki dan samozadovoljuje,ker nima zadosti samo ene ženske ;-)….objavljam svoj e.mail……..lep dan vsem !!

Lep pozdravček, Jože!
Ne se bati, da sem jezna. Bo pa treba že kaj bolj “konkretnega”, da bom jezna ali huda na koga. Morda se ti iz mojega pisanja tako zdi, ampak brez skrbi, ne jezim se zaradi drugačnih mišljenj. Če pa bi se, bi bilo, PO MOJE, to otročje početje. Ker pa smo odrasli, (a ne?), se ne bomo jezili.

Kar se Primoža tiče, naj te razočaram (?), ampak bi se oglasila tudi, če bi bil odgovor drugačen. Moj odziv je bil pač tak kot je bil, ker mi je iz tvojega pisanja “kukala” prav ta razlaga za tvoj odziv na njega. Še vedno sem mnenja, da se naj Primož oglasi, če se že, s svojim imenom. Zakaj? Ker iz dna duše res ne maram hinavcev, ljudi, ki se pretvarjajo, da so nekaj drugega, ki se prikazujejo v lepši luči, kot so v resnici. Morda je to komu težko razumeti, vendar taka sem (upam, da ne edina). Zavedam se, da se pod nicki “skrivamo” različni ljudje. Toda, tako kot so nam starši dali imena, smo si tudi mi nadeli te nicke. Za moj okus je nabolj pošteno do vseh, da se javljamo z istimi nicki, ne da jih spreminjamo situaciji primerno. Zato je tudi prav, da če se Primož oglasi, ki v končni fazi ni nadčlovek, ampak smrtnik kot mi vsi, pove kar misli. Zreli osebnosti s svojim pogledom ne bo “opral” možganov. Kdor pa to dovoli, je pa vprašanje, koliko je dotičnI zrel, ne glede na leta. Torej razni vplivi iz raznih medijev in med.over.neta, imajo svojo moč samo pri tistih, ki dovolijo, da vplivajo na njih, tako ali drugače.

To je MOJE mnenje in upam, da se sedaj ti, Jože, ne jeziš.
Saj smo že neštetokrat ugotavljali, da se na teh forumih DRUŽIMO, ne kregamo. Slednjega je sicer v življenju lahko več kot preveč, prostovoljno pa ja ne bomo rinili v kaj takega. Se strinjaš?

Lep dan in čimveč raznovrstnih užitkov! URŠA

Jože

teme odpirate vi sami, na levi strani se prosto pogovarjte na desni strani sprašujete moderatorje – strokovnjake (tam so oni Bog in batine ) 🙂

Na levi strani ste vi (bog in batina) moja naloga je samo nedovoljevanje grdega govorjenja in reševanje morebitnih težkih konfliktov. Nobene teme ne vpišem jaz!!!!!! Moje ime in naslov sta objavljena samo zato, da lahko kdo osebno sporoči mnenje.

Drugače pa pravim, vsaka komada je boljša kot nič komande. In moja je zelo slaba je predvsem samo nadzorna.

Jože navadni smrtniki smo vedno, pa se lahko pojavimo kot urednik ali kot bralec, zaradi maila nisem nič drugačen, kot zunaj na pijači, ali doma v postelji.
Sprejem da imate pač drugačno mnenje, nikar, povdarjam nikar pa se z mano ne pogovarjajte vedno o tem kdo je Bog in batina, saj to sploh ni važno, pogovarjamo se o neki popolnoma drugi temi. To je samo predsodek.

To je ravno tako kot, če bi se midva pogovarjala o glasbi in bi se pregovarjala kaj je bolje in kaj ne, po enem tednu, bi pa vam povedal da sem DR. muzikologije na filo faxu. Ali bi morali zaradi tega spremeniti način debate in razmišljanja? Še vedno sva navadna smrtnika in tako se morava tudi obnašati.

primož

Hej, vsi vi kateri ste za zakon, pojdi na forum ginekologije in si preberite odgovor strokovnjaka na vprašanje “referendum”!!!

strokovnjak česa,prosim lepo…..ali je psiholog,psihiater,sociolog,ginekolog….itd….česa strokovnjak po vašem mnenju mora biti človek,da lahko da najbolj kompetenten odgovor…….
nič od tega in vse skupaj….nikakor pa ne samo eno……vprašanje je zelo kompleksno in niti slučajno ne more dati odgovora samo eno področje….naša debata vsakemu izmed nas lahko da pomisleke,odgovora pa verjetno ne,pa kljub temu smo vsak zase prepričani v tisto kar trdimo…..je čudno,ampak tako pač je….

Ja seveda Jože, vsak ki se ne strinja s tabo je ali premalo strokovno podkovan, ali strokovnjak na napačnempodročju ali pa preprosto nima prav… Dejstvo je, da ta gospod Pušenjak zelo dobro pozna razmere na področju ki ga obravnavamo, ve kako je bilo to do sedaj rešeno in kaj se hoče sedaj naredit. Res je tako kot je napisal, da je ta referndum eno navadno masturbiranje, jaz bi dejal nategovanje folka… S stališče medicine verjamem, da je skrajno nedopustno, da zdravnika zakon sili v to, da povsem zdravi ženski zaradi njenih kapric “naredi” otroka. Da nenenakosti v tem zakomu niti ne omenjam… vse je popolnoma zgrešeno. Sicer pa tule ne bomo nikamor prišli, počakajmo na rezultate pa bomo videli. Samo nekaj bi vprašal bodoče “umetne” mamice… Ste res pripravljene na morebitne otrokove travme ker nima očeta in njegove očitke, vprašanja zakaj? Mu boste rekle “zato ker sem si jaz tako želela”. In kaj ko bo otrok vprašal “Kako pa misliš da se jaz počutim?” odgovor na to: “Vseeno mi je samo ta meni ni dolgčas”????

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close