Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Zaokrožitev teme oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Zaokrožitev teme oplojevanje samskih ZDRAVIH žensk

Ne bi se mogel bolj strinjat! Odlično napisano!

seveda obstajajo slabe matere,vendar pa tokrat govorimo o tem,ali bo otrok lahko živel brez očeta…………imamo tudi slabe strice in tete,vendar danes govorimo o .IMETI ALI NE IMETI OČETA…….
pri nas v Sloveniji imamo tudi nuklearko,ampak v tej debati govorimo o …….
brez zamere…….

Tako je, Mija.
In ne vam ali ti, Jože, živiš v tako slabem okolju ali kaj, da misliš da so vsi moški barabe, pijanci in pretepači. A pozabljaš, da si sam tudi moški???? Če že mečeš vse v en koš potemtakem tudi ti pašeš tja, ali se spet motim? Sploh pa, ali si misliš ti kdaj ustvariti družino? Ah, ne. Saj tebe ženska ne bo potrebovala, bo šla po “zarodek” kar v banko. In ti potem odpadeš!!!! Si kdaj pomislil na to?

Čisto tako je kot pravi mimi. Mija pa je govorila o tem da tudi ženske so lahko slabe mame in ne samo moški slabi očetje. In to je ravno bistveno in še kako sodi k tej temi. Ubogi otrok, ki bo umetno spočet samski ženski, ki bo po možnosti še slaba mati… kaj mu sploh še ostane? Kje je zagotovilo da bodo te samske matere res dobre matere? koliko časa si bodo ob karieri lahko sploh vzele za te otročke? Komu bodo prepuščeni?
Glede moških takih in drugačnih. Jaz osebno sem prepričan, da bom, ko se bo to enkrat zgodilo dober oče in bom skrbel za svojega otroka po najboljših močeh. Zato se tu nočem videt v kakem košu skupaj s pijanci, pretepači ipd…

draga moja Mija,ne bi se rad prepiral s teboj,niti s komer koli,ampak prosim navedi mi (spomni me) kje sem jaz kaj takega izjavil,kjer bi bilo razvidno,da jaz vse moške mečem v isti koš….halllllooooooo!!!
sicer sem pa poročen in imam sina 24 in hči 23 let…..
jaz sem prepričan,da je takšnih zdravih samskih žensk,ki bodo izkoristile eventuelno umetno oploditev zelo malo,vsaj upam da je tako,ampak zakaj hudiča jim ne bi dali možnosti….
spomnite se kaj vse je bil tabu in sramota……nezakonska mati in seveda pankrt…koliko gorja so prenašale takšne ženske,ki predvsem po zaslugi cerkve niso živele srečno….koliko otrok je končalo v smetnjakih,ali v gozdu,ali kar na vrtu sirotišnice,ker so se ženske bale,da se bo izvedelo,da imajo pankrta…..pa vse okrog spolnosti je bilo prepovedano govorit,da ne govorim početi….sploh pa ne pred poroko….vse v zvezi s spolnostjo je bilo umazano in……..pojdite malo na forum “mladi in spolnost”….bog ne daj,da bi o tem pisali pred,…….da malo pomislim…….tudi pred 30. leti,da ne govorim še prej…..no čez 20 let se bomo smejali tudi vsem tem,ki so danes proti umetni oploditvi samskih žensk….upam,da se bomo smejali…….čeprav se bodo vmes nekatere tudi bridko smejale……..

Oprostite, se motim, ali gre pri Jožetu morda za tisto: je bila prej kura ali jajce? Ne vem, očitno pišemo vsi v japonščini, Jože pa še vedno vztraja pri hindujščini, ali je obratno?

Tole zadnje od Jožeta je zame čisti nonsens. Če je tudi med politiki veliko takih, ki gledajo stvar na ta način, vemo kam vse to pelje! Enkrat sem že napisala, da smo Slovenci bolj butalski od Butalcev samih! Morda ne bi bilo slabo, da bi še enkrat prebrali knjigo o Butalcih, bi se kaj naučili!

Mimi, razmišljam o tvojih zadnjih ugotovitvah!

Spoštovani Jože, mislim, da je ravno iz vaših ust prišla beseda o trpinčenih otrocih, ki jih zlorablja oče, citiram: “… na tisoče otrok,ki živijo v razdrtih družinah,kjer otroci trpijo da je joj……ni problema dobiti podatke, koliko otrok je spolno zlorabljenih predvsem v družinah, kjer je problem alkohol…alkoholikov v Sloveniji je pa ogromno…..socialne službe so popolnoma nemočne,v mnogih družinah bivši zakonci živijo skupaj,ker se nimajo kam izseliti,maltretiranje otrok in žena pa je po razvezi še hujše,ker gre za dodaten element-maščeanje po ločitvi……”,
tako da ni to na mojem “zeljniku” zrastlo. Isto kot vi, trdi mnogo zagovornikov zakona (poleg tega, da če ne dovolimo samskim ženskam, potem onemogočimo tudi 400 parom, katerih je moški neploden, da imajo otroke – kar je metanje hrušk in jabolk v isti koš in sta to dve popolnoma različni stvari).
Res zanimivo vprašanje, kaj (kdo) preostane otroku samske ženske, ki je slaba mati???

Pa brez zamere.

Verjeno si mislil mene, kajne? Ja, sedaj mi je jasno, zakaj ti je vseeno če ne bomo ženske več potrebovale moških za oploditev. V tvojih letih res nimaš veliko za razmišljati o naravni oploditvi ženske.

Jaz bom glasovala ZA!

Ker:

– vsaka ženska (samska ali poročena) si zasluži imeti otroka, če si ga želi. Drugače bi to bila diskriminacija. Sicer pa so samske ženske tako ali tako bolj zapostavljene.

– sem otrok razdrte družine (od 12. leta) in vem, da bi mi bilo bolje, če bi od vsega začetka živela samo z enim staršem. Noben otrok si ne zasluži tega!

– vsi vemo, koliko je ločitev, partnerjev ki pijejo, pretepajo ali zapostavljajo svojega otroka. Ali bi potem tudi spoštoval takega starša?

– dejstvo je, da se letno v Sloveniji posvoji le 30 otrok, nanje pa čaka okrog 280 parov. Malo se je potrebno zamislit na tem, a ne?

Tako zelo se strinjam z Jožetom, da se bolj ne bi mogla. Bravo!

Moje mnenje:
ZA:
– ker ženske prostovoljno odločamo, kaj bomo s svojim telesom in dejanji
– ker ima vsak otrok pravico biti rojen
– ker samske ženske niso čarovnice ali drugi izrodki družbe
– ker samohranilstvo otroku ne odvzema nobene pravice (ljubezni, materialne dobrine, pripadnosti družini,…).
– ker oče dandanes ni nujno tudi bistveni element družine (bistveni element je eden od staršev)

PROTI
– pomanjkanje očeta pri duševni rasti otroka
– neznan darovalec semena (nepoznane dedne bolezni, fizični izgled – ne bi rada, da bi moj otrok izgledal “neslovensko”, …)
– zakon ne predvideva kakšnih bistvenih omejitev (duševno stanje ženske, lezbičnost, splošno sovraštvo do moških)
– stiska otroka pri vstopu v vrtec, šolo,…(vsi drugi otroci imajo očeta)
– pomanjkanje očetovske ljubezni in vzgoje

Ne gre se za pravice mater ali pravice očetov gre se za pravice otrok – vsak otrok ima pravico biti srečen in ljubljen! Če vprašate otroka, koga bi raje imel – mamico ali očeta, bo rekel – OBA.

Kaj imajo zdaj z vso to zadevščino opraviti zasramovane matere in zavrženi otroci izpred 30-ih let s komentarjem o umetni oploditvi? Mar naj bi bila to oddolžitev tem nesrečnicam? Kaj bo čez 20 let? Hm, vprašaj svojega sina in hči, ali bi se tudi onadva strinjala s teboj! Kaj bi pa rekel, če bi hči rekla, da hoče umetno oploditev, ker očeta otrok ne rabi!! Torej si bil že ti odveč? No, če moški že sami sebi odrekate pravice, ki vam jih je dala mati narava, zakaj vam jih pa ne bi vzeli, ko jih pa tako vehementno ponujate??!!

Zanima me, kaj bi tvoja žena o tebi rekla kot o moškem, možu in očetu! Zanima me že, BRIGA me pa ne!

Sončnici:
“”””- vsaka ženska (samska ali poročena) si zasluži imeti otroka, če si ga želi. Drugače bi to bila diskriminacija. Sicer pa so samske ženske tako ali tako bolj zapostavljene.””””

Vsaka ženska lahko ima otroka če si ga želi! Ja kdo ji pa to pravico odvzema? A je kje kak zakon pri nas ki to pravico negira? A je kje določeno katera ženska lahko rodi in koliko otrok tako kot na Kitajskem. To v zakonu pa ni več pravica ampak dolžnost države da otroka samski ženski zagotovi. To je pa nekaj čisto drugega. Ne poznam primera ko bi kdo ženskam odrekal pravico da rodijo.

“””- sem otrok razdrte družine (od 12. leta) in vem, da bi mi bilo bolje, če bi od vsega začetka živela samo z enim staršem. Noben otrok si ne zasluži tega!””””

seveda bi bilo v tvojem primeru bolje, samo v vseh družinah pa ni tako kot je bilo v tvoji. In da bi se ženska odpovedala družini in hotela sama vzgajat otroka, zato da do tega ne bi prišlo bi bilo pa neumno

“””- vsi vemo, koliko je ločitev, partnerjev ki pijejo, pretepajo ali zapostavljajo svojega otroka. Ali bi potem tudi spoštoval takega starša?”””

Ja in zato, da bi se to preprečilo naj se vse ženske umetno oplodijo, živijo same, pa bo mir?

“””- dejstvo je, da se letno v Sloveniji posvoji le 30 otrok, nanje pa čaka okrog 280 parov. Malo se je potrebno zamislit na tem, a ne?”””

Za pare pa tako ni problem. če ne morejo dobit otroka po naravni poti naj se umetno oplodijo

Spoštovani, g. Jože, tudi moj namen ni, da bi se prepirala z vami. Sploh pa spoštujem vaše mnenje o tej temi, saj naj vam kot zanimivost povem, da sem leto dni starejša od vašega sina, pa imam v primerjavi z vami tako konservativno mnenje.
O pankrtih kar nekaj vem, saj imam sestro, ki jo je moja mati sama vzgojila v žensko, ki ji ni para. Moja mati je konec 60 let marsikatero takšno, kot jo vi omenjate požrla in marsikaj je morala pretrpeti zaradi najstniške napake.
Se strinjam, da gre čas naprej in da se lahko mladi sedaj o marsičem in brez pomislekov pogovarjajo, kar v preteklosti ni bilo mogoče. Pa vendarle: po mojem mnenju naša družba še zdaleč ni zrela za takšne korake v prihodnost. Če še Evropa (npr. Nemci) ni zrela za te stvari, zakaj bi bili mi pred njimi?
Kot moški z izkušnjami, pa mi zagotovo lahko potrdite, da je očetova roka in ljubezen odločilna v odraščanju otroka, ravno tako kot mamina.

vsak otrok ima pravico bit rojen? A veš koliko otrok se ne rodi ker se ljudje danes odločamo za dva ali tri otroke in ne več za deset in več? Vsak otrok ima pravico da se rodi… a kje v vrsti čakajo na rojstvo? Otroka NI dokler se ne spočne!!! Pa še tu potem pride v poštev splav. A si proti splavu?
In če ima vsak otrok pravico da se rodi, a nima tudi pravice da se rodi in ima očeta?

Mimi, Urša vsakdo ima pravico do svojega mnenja, pa kakršno koli naj bo!! Na tem forumu je dovolj prostora za VSA mnenja, mislim pa da ga zmanjkuje za žalitve in posmehovanja drugačnomislečih ljudi.

natanko tako,na tem forumu je prostor za vsa mnenja,takšna in drugačna in prav je tako…..jaz sem svoje povedal in se ne bom več oglašal….lepo se imejte…..

Otrok se po-rodi v mislih ženske, v njeni želji imeti otroka – ta otrok ima pravico roditi se in ženska pravico imeti ga – pa na kakršen koli način. Sploh ni tu govora o splavu, ki ga, mimo grede, 100% zagovarjam, kakor tudi zagovarjam prisotnost očeta.

ženska ima pravico imeti otroka. daj ovej mi kje in kako je ta pravica že sedaj kršena? a ji kdo to pravico odvzema. so že kateri ženski prepovedali rodit?
kaj pa samski moški? kaj pa če se njemu porodi v glavi otrok? mu bo država tudi to omogočila? saj ima pravico, ane? ali pa mogoče nismo več enakopravni? tukaj zamenjujemo pravico in dolžnost. Ženska ima seveda pravico do otroka, samo ne moremo pa državi obesiti dolžnosti da oplojuje. To je milo rečeno smešno!

Kot je že nekdo na tem forumu rekel: “Nihče ne more imeti pravice do drugega živega bitja!”. Za božjo voljo; govorimo o otrocih ne o štruci kruha.

Spoštovana Mija!
Ker ste že mene omenila, naj vam povem, da moj namen v razpravljanju ni in nikoli ni bil mišljen kot žalitev ali posmehovanje drugače mislečih. Vas je zbodla primerjava z Butalci? Mar nisem napisala, da SMO Slovenci bolj butalski od njih.

Lahko rečem, da imam urejeno družino, morda še bolj v resnici
kot samo po videzu. Pri nas tudi kdaj poči, se krešejo mišljenja, ampak nikoli drug drugega ne zasmehujemo, sploh pa ne drugih ljudi. Res pa je, da nekdo, ki ne prenese resnice (ki ni taka kot njegova), se čuti užaljenega, napadenega. Da pa ne boste spet mislila, da kaj leti na vas. Naj vam povem, da to govorim iz izkušenj v naši družbi, kjer imamo nekaj ljudi, ki si dovolijo zasmehovati vsakogar in kadarkoli, ko pa ti njemu samo v kakšni nedolžni šali spustiš kakšno opazko na njegov račun, kuha mulo tudi po cel teden. Res je tudi, da zna nekdo “pičiti” po ovinkih oz. zahrbtno, nekdo drug pa to stori direktno. Vendar takrat vsaj vem, kaj lahko od nekoga pričakujem že v naprej. Pri zahrbtnežih, ki ovinkarijo, pa nikoli ne veš, od kje bo kaj in kako priletelo.

Še enkrat! Različna mišljenja ne morete jemati kot zasmehovanje.
Direktno pa tudi nisem nikogar žalila z eno samo besedo! Če pa je moje mišljenje žalitev tistega, ki ima drugačnega, potem res ne vidim prostora na tem forumu za VSA MNENJA. Ocenjevanje, kje je meja “dobrega okusa” mislim, da je stvar vsakega posameznika, ali se oglasi na “provokacijo” ali ne.

Po svoji skromni presoji mislim, da če gledate vse zapise na to občutljivo temo iz perspektive, kdo koga žali, bi težko našli enega, ki ni za prav nikogar žalitev. Odvisno iz kakšne pozicije bereš zapis.

S spoštovanjem, Urša!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close