Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija zanima me sledeče

zanima me sledeče

Pozdravljeni,

 

zanima me sledeče. Otrok nima drugače nobenih težav z vnetje ušesi,  sluhom, z govorom malce zaostaja (star 2,5let). Ko smo zdravi normalno dihamo na nos.

Tokrat pa imamo težave z zaporo dihanja  ko diha na usta. Namesto, da bi lepo dihal skozi usta (čez dan lepo diha na usta) takoj, ko gremo spati ponoči  naredi zaporo dihanja in  ima premore dihanja in trebušček se zelo dviguje.  Sedaj pa ne vem čemu je ta vzrok in kako to sploh popravit. Lansko leto, ko smo bili bolni smo normalno dihali skozi usta to je pa sedaj postala nočna mora 😐

Prosim za nasvet kako to sploh odpravit in ali mislite da je to posledica žrelnice in mandljev

 

hvala vnaprej 🌼

Pozdravljeni,

kot ste že kar sami ugotovili, je med spanjem neprehoden nos (poleg sluzi še verjetno zelo povečana žrelnica) in tako povečana mandlja, da ovirata dihanje. Žrelnico lahko nekoliko zmanjšamo z nosnimi glukokortikoidi, mandljev pa žal ne. Morda gre za začasno povečanje omenjenih limfatičnih struktur  po virusnih infekcijah in se bodo v naslednjih mesecih zelo zmanjšale.  Vendar je apneja v spanju z daljšimi in pogostimi premori dihanja ter padci nasičenosti krvi s kisikom zelo škodljiva za možgane, srce in ožilje.

Čim prej svetujem

– poligrafijo spanja za opredelitev števila in dolžine apnej ter padca saturacij

– ORL pregled, da se oceni, ali je potrebna operacija žrelnice in mandljev.

Lp

 

 

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close