Najdi forum

Zamenjala noč za dan

Pomagajte mi z nasveti kaj naj storim ker je moja 5 tednov stara punčka zamenjala noč za dan,njena sestrica pa ne.Sta nedonošenčki,rojeni v 35 tednu.
Lp

Potrpljenje!

Tako majhni otroci, še nimajo ustaljenega ritma, da bi vedeli, kdaj je noč in hoče mamica spati, kdaj pa dan 🙂

Ustaljen dnevni urnik in red pri vstajanju, hranjenju in kopanju. Pa podnevi, ko jih daš spat, ne spuščaj rolet in ne delaj teme in popolne tišine.

Pa bo sčasoma. Saj tako majhni otroci niso roboti. Se pa priučijo s ponavljanjem in redom, ki ga ti narediš.

Srečno, mirne živce, ponoči pa naj tudi očka vstaja in bo lažje 🙂

lp,
Karmen

Pozdravljena,

mogoče ti bo pomagal še moj nasvet… tudi pri mojem sinu se je velikokrat zgodilo, da je bil recimo ob treh zjutraj ves živahen in pripravljen na igro…. pomembna je rutina, in pa seveda obnašanje do otroka ponoči, ki naj bo vedno enako…to pomeni, da se ne prižigajo luči, čim manj svetlobe, mogoče uporaba kakšne baterijske svetilke, hranjenje, previjanje naj poteka karseda hitro, in pa seveda nič pogovarjanja, dokler ne nastopi ura zato. Zjutraj ko je čas, da otroka vzameš iz posteljice, pa se z njim na veliko pogovarjaj, smej… In počasi bo otrok začutil, kdaj je noč in kdaj dan, po načinu kako se z njim obnašaš… Pri meni se je obneslo, in nimamo več problemov 🙂

Upam, da sem ti kaj pomagala 🙂

New Report

Close