Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zamašena lojnica?

Zamašena lojnica?

Najlepsa hvala za vas odgovor. Klicala sem zdravnika in dobila odgovor naj pocakam nekaj dni in ce bula ne izgine pridem na pregled. Bula je cez nekaj dni izginila, med tem obdobjem se nisem brila niti uporabljala deodorantov in dajala sem si obkladke. Ko je popolnoma izginila sem se pobrila in cez dva dni so se pojavile bolecine ob premiku roke in otecenost pod obema pazduhama. Take simptome sem imela tudi pred pojavom bule. Kaj bi lahko to bilo? Ali mislite da bi bilo to lahko povezano z britjem ter ali je se vedno smiselen obisk zdravnika?
Lep pozdrav .

Spoštovani!

Pri britju pride do ranitve kože, pa četudi ne izrazite, lahko so vraščene dlake po birtju…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Dober dan. Stara sem 20 let. Ze kaksna dva tedna ali vec imam pod pazduho bolj proti notranji strani eno majhno bulico, ki je enake velikosti kot na zacetku. Sploh se jo ne opazi na videz razen ce dobro pogledas.. Ko jo pogledam vidim da je na tisti bulico se ena pikica crne barve in luknjica. Trenutno imam menstruacijo ki je pocasi proti koncu pa me zanima kaj bi lahko bilo.
Hvala pa lep pozdrav

Pozdravljeni, pred enim tednom mi je v koščenem delu sluhovoda v topični anesteziji zdravnik napravil incizijo spremembe in pri tem je izteklo nekaj belkaste vsebine. Po enem tednu imam še vedno bolečine v ušesu, ki se intervalno pojavljajo. Ali bi morala nazaj k zdravniku

Pozdravljeni,

če nimate izcedka in ne vročine, potem lahko še počakate, da minejo težave same. Če je hudi, pa rajši pojdite uho pokazat, lahko se naredi ognojek.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni!

Pod pazduho se lahko zamaši lojnica ali žleza dišavnica. Če ni pordelo ali boleče, se pusti pri miru. Če moti ali se vname, se operira. Če pri zdravniku niste še bili, vsekakor pojdite pokazat.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

na licu se mi zdi, da se je naredila bunkica s čvrsto notranjostjo. Ne vem pa ali gre za zamašeno lojnico ali zgolj podkožni mozolj. Pišem pa zato, ker sem že bila na odstranjevanju zamašene lojnice na licu in mi je zdravnik rekel, da če se to ponovi, moram takoj k zdravniku. Nočem pa priti k zdravniku in bo ta potem ugotovil, da imam zamašen mozolj. Mi lahko kaj priporočate?

Lep pozdrav,
Petra

Pozdravljeni,

lahko modrujeva, ampak zadevo bo treba pogledati od blizu in v naravi, tako da pojdite k zdravniku.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni,
tudi sama se srečujem z neko bulico. Pred enim tednom sem na notranj strani stegna zatipala za grah veliko bulico. Sprva sem mislila, da gre za vraščeno dlako, ki se malce vname, pa ni na koži popolnoma nič vidno. Je bilo pa vse skupaj tik pred menstruacijo.
Po enem tednu je bulica še vedno tam. Še vedno ni vidna na koži, niti izbokline ni. Samo otipa se. Ne zdi se mi ne večja, ne manjša.
Niti črne pikice ne zasledim. Zadeva ne boli, včasih imam le občutek, da malce srbi.
Imate kak nasvet? Najbrž bo treba do zdravnika?

Po opisu sodeč bulica ni nevarna, vsaj ne tako, da bi morala takoj do zdravnika. Predlagam, da se opazujete do 1 mesec. Če sprememba ne izgine, če boli ali ne, pojdite k zdravniku.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor.
Bulica se ne veča niti ne manjša, je pa danes pričelo boleti. Če določim točno mesto bolečine, je cca 5cm od bulice. Ni stalna prihaja in odhaja in ni huda. Kot bi imela ‘muskelfiber’. Je pa res da sem včeraj hodila nekoliko kot običajno..

Pozdravljeni še enkrat,

mislim, da je bolje, da greste k zdravniku, da se ne boste obremenjevali s skrbmi, kaj če pa le ni vse v redu. Verjetno ni nič resnejšega, tudi vnetje oziroma okužba ne boli tako, kot opisujete, ampak boli sama bula. Boste bolj brez skrbi!

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Za: Janko Kersnik
mene pa zanima kaj bi lahko bilo narobe kljub tuseranju vsaki dan ker imam tako sluzbo ko se obrisem in dam majico gor mi koza podpazduho postane takoj vroca in oddajat smrdeci vonj kot da se nebi umival prosim za odgovor in kako bi se dalo resiti zadevo ker kljub kremam in deoderantim brez alkohola mi ni pomagalo prosim za vas odgovor lep pozdrav

Pozdravljeni,

žal na forumu piše: Hvala, Janko, ker si bil!
Skušala vam bom odgovoriti. Če umivanje in uporaba običajnih dezodorantov nista dovolj, gre lahko za katero od bolezni dišavnic. Posvetujte se z zdravnikom, morda bo potrebna diagnostika pri dermatologu.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Pozdravljeni! Pišem vam, ker sem malo v skrbeh. Tudi sama imam oz. sem imela problem z zagnojeno lojnico v sramnem predelu dvakrat. Prvič je gnoj sam stekel ven in bilo je nekaj časa vredu. Potem se mi je konec prejšnjega leta ponovilo, nekaj gnoja je zopet steklo ven, vendar se mi je malo razširilo na sramno ustnico. Osebna zdravnica mi je takrat predpisala mazilo Betrion, ki mi je pomagalo. Bulica je popolnoma izginila in se zaenkrat še ni vrnila. Skrbi me to, ker me včasih v tistem predelu, pri kakšnem čudnem gibu zaboli (ni huda bolečina) in se bojim da se je razširil kakšen absces ali kaj podobnega.

Hvala za pomoč

Pozdravljeni,

n treba, da bi vas kaj skrbelo, saj bi absces videla in močno čutila stalno, ne samo kot bolečino pri kakšnem gidu. Vsekakor bi ga pa tipala kot bolečo oteklino oz. tvorbo.

LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

pozdravljeni,

Sem v 18 tednu nosecnosti in ze dlje casa imam na hrbtu podkozno bulico-predvidevam da zamaseno lojnico. Zdravnici sem ob priliki bulo ze pokazala pred nosecnostjo in ni videla vzroka za odstranitev, ker me ni bolelo, niti motilo.
Do danes je bula ze mocno povecana, velikost oreha, in zelo boleca. Pojavila se je tudi rdecica.
Seveda se bom narocila k zdravnici na pregled, vendar pa me skrbi, ce mi sedaj med nosecnostjo to sploh lahko odstranijo? Bula je res konstantno boleca, sploh ce se ulezem nanjo ali naslonim na stol.
Kaj se v mojem stanju da storiti?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Katja

Pozdravljeni,
vnet aterom, če se s hlajenjem vnetje ne umiri, operirajo kirurgi tudi v nosečnosti. Zato pojdite k zdravnici, če še niste.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Lep Pozdrav

Pred 2 tednoma so se mi na prsnem košu naredile bule(lojnice) jih je kar nekaj in ne izginejo.
kaj naj naredim da se stanje izboljša?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni,
zaradi dopusta malo pozen odgovor. Če so bule nastale hitro in še niso izginile, jih pokažite svojemu osebnemu zdravniku. Če katera boli ali se hitro veča, čimprej, sicer se ne mudi.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close