Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Zamašena lojnica?

Zamašena lojnica?

Spoštovani!

Več potenja lahko spodbuja nastajanje več vnetih žlez. Potenju pa se je težko izogniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Še sama bi zastavila vprašanje. Na prsih, natačneje, nad desno dojko in nekoliko stran od kosti prsnice, imam že nekaj časa manjhen podkožni “madež” take vijoličaste barve, ki deluje kot nekakšna podkožna krvavitev. Če pogledam natančneje se zdi kot da se to nahaja na eni izmed žil. Tega ne bi opazila, če me ne bi ravno ta madež včasih močno zaskelel, kot da bi me nekaj speklo. Še zlasti se to pojavlja ko se npr. uležem na trebuh in se tega madeža dotaknem. Včasih peče sam od sebe. To imam sedaj že eno leto, ni ne manjše ne večje, me pa zanima, kaj sploh to je, ker leži v bližini dojke, pa me zanima še toliko bolj.

Hvala za odgovor.

Pozabila sem še dodati, da je na mestu tega podkožnega madeža, čutiti manjšo zatrdlinico, ampak kot sem rekla, je ta ves čas velika. Deluje ravno tako kot žilica, ki se je na nekem mestu razlila in naredila tak madež, ki peče.

Spoštovani!

Lahko gre za razširejno veno, ali manjši heamtom. Ko boste pri zdraniku zaradi česa drugega, pa se posvetujte še glede tega, ker se lažje sklepa po ogledu in tipanju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni.

Imam še dva tedna do poroda. pod trebuhom se mi je zamašila lojnica v velikosti jajca. bolečine so neznosne. Nemoram več normalno hodit. zdravniki se me samo podajajo in nihče si ne upa ukrepat. bojim se da bo pri porodu to zelo moteče. saj včasih več nevem ali mam popadke ali me boli lojnica. Nekje sem prebrala da ko zraste neha boleti ali je to res? kaj vi mislite da bi bilo v mojem preimeru najboljše?

Spoštovani!

Čudno, da vam je kirurgi ne prerežejo. Če je pordela, potem si lahko dajte obkladke, drugega pa sami ne morete storiti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Tudi moj fant ima pod obema pazduhama zamašene lojnice. Pod eno pazduho je že enkrat rezal, vendra se je spet pojavilo vnetje. To boli, dokler se nabira, ko pa iz bulice začne teči, ne boli več. To pa se vsake toliko časa ponavlja. Umiva se redno, vendar se poti in se voha vonj po potu. Ali lahko uporablja deodorant ali kaj drugega, da ne bo imel tega vonja?
Hvala in lp

Spoštovani!

Saj mu drugega ne preostane, kot da uporablja deodorant. Kateri bi ibl najbolj učinkovit in najmanj neugoden za ponavljanje vnetij, pa težko rečem. Bo moral sam preveriti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje… pred dvema mesecema se mi je pojavila ena bula med dimlji in vagino, velika kot lešnik, ne boli, ko stisnem priteče pikica krvi… Me zanima kaj bi lahko to bilo?

Hvala
Lp

Spoštovani!

Domnevam, da je to na sramin ustnah. Potem gre za zamašeno bartolinijevo žlezo. Ne stiskajte. Ko se poveča, obiščite ginekologa, da jo prereže.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

lepo pozdravljeni! prosim za pomoc. Pred kaksno uro sem se na mednozju bril. In kmalu za tem sem takoj nad penisom opazil majhno bulico ki sicer ni boleca, ampak je na dotik dokaj trda. Kaj bi to lahko bilo ker me zelo skrbi da ni kaksen rak ali kaj taksnega 🙁
hvala vam za odgovor!

zdravo, meni se je že kakšen dober mesec nazaj naredila bulica na spodnji strani dojke, takoj pod kožo in pa na čisto zgornji notranji strani stegen. nekaj časa sem počakala in iz obeh je po cca enem tednu pritekel gnoj, samo potem ni zginilo ampak je vse ostalo. na dojki je velikost ostala ista in ni boleče, na zgornji notranji strani stegen pa so ratali 2 bulici in postajajo večje in na dotik bolijo, med samo hojo pa me ne motijo… mislim da gre za vneti lojnici,samo ne vem koliko časa naj še počakam preden grem do zdravnika.
lep hvala za odgovor, lep pozdrav,Maja

Spoštovani!

Strinjam se y vaso ugotovitvijo, da gre zelo verjetno za vnete lojnice. Le pojdite do zdravnika, da vidi, ce je ptrebno kirursko zdravljenje. Medtem dajajte hladne obkaldke, da se zmanjsata oteklina in, rdecina ter izteka gnoj. Cim manj stiskajte.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani

Lani poleti se mi je na hrbtu naredila bulica, ki je bila na začetku rdeča, kasneje pa je potemnela in bila do pred kratkim še enake veličine, (kot lešnik). Sedaj se mi je pred nekaj dnevi povečala, zagnojila in postajala vse večja,boleča ,vodena (na dotik mehka) in topla. Svetovali so mi,da naj si namažem s oljem 31 kozmetike Just. Zadevo sem si mazala dva dni, zelo je bilo prijetno, saj sem čutila kako me hladi in se zmanjšuje. Takoj zatem sem začutila, kako je počila in in ven je tekla sokrvica. Bula se je zelo zmanjševala in v bistvu nastajala je neke vrste krastica iz katere pa še vedno teče gnoj in sokrvica, sploh ob stisku Nič več ne boli in tudi moti me ne. Ker je bula na hrbtu težko vidim, kaj se dogaja, zato me zanima, ali bi morala vseeno obiskati zdravnika, da mi ta ostanek izrežejo, ali si še naj najprej mažem s oljem 31, tuširam in si krasto drgnem. Skrbi me,da ne bi zdaj, ko je boljše, zadevo še mogoče poslabšala.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Zamašena lojnica se je zagnojila. Sedaj bi bilo najoblje krusto odstranjevati, rano tuširati, da bi se gnoj in loj izcedila, in počakati, da se zaraste, nato pa se ev.l odpraviti h kirurgu, da vam to dokočno izreže, saj se znotraj ovojnice lojnice loj lahko ponovno nabere in seveda tudi ponovno zagnoji. Če niamte nikogar, ki bi vam pri negi in preveovanju pomagal, pojdite k zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,

pred dobrim tednom sem na desni roki (na podlahti) zatipala manjšo (kot grah) bulico. Če nanjo pritisnem, me ne boli (mogoče samo malo), me pa čez čas začne boleti kar cela desna roka-od rame do zapestja. Kot bi bila bolj težka! Sploh če kaj delam, imam roko navzdol, popoldan…

Naj povem še par podatkov, ki bi morebiti bili pomembni. Konec avgusta sem rodila s carskim rezom in imela v obeh rokah kar nekaj infuzij ter bila popolnoma prešpikana z iglami (na roki, ob strani zapestja…) Ker sem krvavela iz rane, so me še enkrat odpirali in posledično ponovno zbadali. Kakšen teden po cr mi je zatekla roka – na zapestju ob strani. Šla sem se pokazat v porodnišnico, predlagali so mi hepan gel. Oteklina je po parih dneh izginila..naj bi bila vneta žila.

Naj povem še to, da polno dojim in otročka kar dosti nosim. Morda je pomemben podatek. Kakšne štiri tedne nazaj se mi je pojavila taka bulica tudi pod pazduho (je bolela na otip in če sem roko dala dol), vendar je po parih dneh izginila. Take bulice pod pazduho sem imela že večkrat; naj bi šlo za zamašeno lojnico.

Zanima me, kaj menite, da bi ta bulica bila? Skrbi me, da je kaj nevarnega-rakavega? Moja zdravnica me je poslala na UZ roke, ki ga imam čez 1 mesec. Kaj bo ultrazvok sploh pokazal-lahko pokaže, da je zgolj lojnica ali kako? Maščobno bulico je zdravnica izključila, ker pravi, da je preveč čvrsta.

Najlepša hvala za vaše odgovore in lp, urša

Spoštovani!

Če se dotika kakšne kite bi lahko šlo za ganglion, sicer pa si ne predstavljam najbolj natančno, kje in kako izgleda.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

VSEM SVETUJEM SPITADERM, 7 EUR STANE V LEKARNI, NAMESTO, DA OPERIRATE LOJNICE VNETE, TURE IPD…ŽE MIN.30X OPERIRANA, OD TEGA 7X USPAVANA ZAPOREDNO….V ROKU 3 MESECEV

Pozdravljeni. Pred kaksnimi 5imi dnevi se mi je pod levo pazduho naredila manjsa boleca bula..po tem je vsak dan rasla in sedaj je ze v velikosti cesnje. Je zelo boleca in boli ze pri premikanju roke. Cela bula sicer ni pordela, je pa na njej manjsa rdeca tocka. Zanima me kaj bi to lahko bilo in ali je potrebno iti k zdravniku? Skrbi me, da bo potreben kirurski poseg saj cez 10 dni potujem na morje. Ali bo cez 20 dni ze prepozno za obisk zdravnika?
Najlepsa hvala za odgovor,
lep pozdrav

Spoštovani!

Najbrž gre za vneto znojnico. Lahko poskušate s haldnimi obkaldki, vendar bi bilo smotrno, da pogleda zdravnik. Tudi če bi bila ev. potrebna incizija, ni ovir za morje. V morski vodi se taka rana očisti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close