Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija zamašen nosek

zamašen nosek

Pozdravljeni!

Imam 4 mesece starega sinka, ki ima že skoraj vse 4 mesece težave z zamašenostjo noska. In sicer samo ko spančka (večinoma ponoči, zunaj v vozičku nikoli). Naredi se mu namreč strjen smrkelj, zaradi katerega oteženo diha in posledično moteno spi. Čistim mu ga s fiziološko raztopino, vendar ga moram zaradi tega buditi, oz se sam zbudi z jokom ker ne more normalno dihati. Vlažnost zraka v sobi imamo med 45-50%. Ko smo še ogrevali stanovanje, sem s pomočjo mokrih brisač na pečki povečala vlažnost zraka nad 60%, nakar ni imel zamašenega noska.
Na žalost so pregledi pri naši pediatrinji tako hitri da vedno zmanjka časa še za moja vprašanja. Na srečo sem našla tale forum.
In sicer: kako lahko še pomagam otročku? Gre za kakšno nepravilno delovanje sluznice, ali pa je to normalno? Prosim za kakšen nasvet…

LP, Marusha

Draga Marusha,
sami ste že ugotovili, da mu večja vlažnost zraka prija. Tudi temperatura v spalnem prostoru ne sme biti previsoka. Pred spanjem mu torej očistite nosek s fiziološko, temperatur naj bo med 18 in 22 st. Celzija, poskrbite za vlago.
Ali morda ponoči kdaj bruha oziroma poliva, pa mu mleko kdaj pride tudi skozi nosek? To bi tudi lahko povzročilo, da se tam mleko posuši in dela težave. Lahko mu tudi vzdignete sprednji del postelje za približno 30 st. (kot to delamo pri refluksu iz želodčka), pa boste videli.
Če pa v nekaj dneh takega ukrepanja ni nič bolje, pa k zdravniku, seveda.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljena,

poliva naš malček ne. Je v prvem mesecu in smo ukrepali kot ste predlagala tako da je sedaj bolje.
Kadar v leže jeva mu zaradi navala mleka kdaj kaj zaide tudi v nosek, vendar imam občutek da mu ga to samo pomaga očistiti in ne obratno.

Hvala lepa za vaš odgovor

lp, Marusha

Dodala bi samo še to, da morda ne bi leže dojili, oziroma, če že, potem naj ima med dojenjem privzdignjeno glavico, da se mu ne zaleti.
Če mu mleko privre, občasno tudi skozi nosek, se sicer nosek tudi očisti, vendar ostanki mleka (ki jih ne more in ne zna izpihati) se v nosnih školjkah zgoraj zasušijo in lahko je tudi to vzrok zelenim mucam.
Poskusite, morda pa bo bolje.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Sva se malce narobe razumeli…Načeloma se vedno dojiva v sede-je meni lažje… v leže je samo kadar imam jaz prehudo migreno…cca 1-2krat na mesec…
Še to…so migrene dedne?
LP

Družinska obremenitev z migreno LAHKO pomeni pozitiven napovedni znak.
Vendar ni nujno, da bodo vsi, pri katerih je v družini migrena, imeli migreno.
Kot tudi ni nujno, da ne more imeti migrene tisti, kjer v družini ni migrene.
je pa sigurno dosti bolj pogosta, če jo kdo ima. Tudi pri otrocih! Žal.

No, lepo se dojita, čistita nosek, pa bo.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close