Najdi forum

Za najstnico je to lepa izkušnja, zaljubljenost v starejšega, odgovornega moškega – tako si oblikuje svoje želje in predstave, kakšnega partnerja si želi. Seveda če se zna držati nazaj in zaljubljenost zadrži zase. Tudi če po srčku malo žgečka, je vseeno lepo. Tako se oblikuje tudi njen karakter – če pusti poročenega moškega pri miru kljub zaljubljenosti.

Pa še obvaruje te zaljubljenost pred drugačnim, včasih ne prav posrečenim iskanjem izkušenj – mogoče seks za en noč kar tako ali pod vplivom alkohola.

to pomeni zoreti za življenje.

Zakaj bi bila odrasla ce sem dejansko stara 15, in ja znam stet do 15 da vem kok je to. Sej tuy pri 18ih se niso nisidrasel, ceprou si polnoleten. Sprasevala sem sam kaj nej storim glede tega krozka, ki mi je brez ucitelja tudi vsec oz. Ucotel ne vpliva na to. Vem da ne bi bil z mano. TUT NIKJER NIKJER NISEM NAPISALA DA BI HOTLA BIT Z NJIM. Cez pet let k bom mela js seceu lajf pred mano bo on ze str. Zato ja ce ti je en usec, se NE POMEN DA HOCS BIT Z NJIM AL PA D HOCS SEKSAT Z NJIM. Ker js nocm ne eno ne drugo.na uprasanje ce sm mu vsec, pa nmors vedt odgovora, ker dejansko c je on usec men, sm loh tut js njemu, to pa se ne pomen DA BO HODU Z MANO, AL PA DA SE BO POROCU Z MANO, KER TEGA DEJANSKO NOCM. Ampk je dejansko vlik ljudi k je vlik razlike med njimi. Moja soseda in njen moz-17 let. In ja razlika VEDNO bo. Sicr pa nikjer ne pise da si nesmeva bit usec tut ce je sam on men usec, pa jst sploh njemu nism, doklr ga pustim pr mer.

Aja pa se hvala za odgovor samostojni 50+
Ker dejansko(butast primer) so tut manekenke lacne, pa ne jejo. Pa bi najbrs tut rade jedle. PA NE!
Sicr pa ja vem kako jemlejo odrasli najstniško zaljubljenost, kot zagledanos. Sam kako pa pol eni parcki skp ostanejo po ceu zivlenje, oz. Zlo dolg, tut ce zacnejo kot najstniki. In ja ze neki punc mi je rekl “kako me je gledu ucitl” pa “da me je skos gledu” pa kei tazga. Tko da ja ni to tist k gre en mem in pozdrav mene in pol una zravn k je vanga, rece: da je njo pozdravu/pogledu oz. krkol. In ja za ta “napad” sem se “zahvalila” ker sm dejansko napisala podobn kot una zgorej ampak so njej odgovoril vlik leps, pa se ker nikjer sploh nism napisala DA HOCM BIT Z NJIM! To pa se ne pomen, da sm uzaljena. Sej sama vem da noben odrasu ne bi hotu hodt z najstnico!

Kaj pa če ima punca 24 let, 5 mesecev, 2 dni in 1 nedeljo ? Če smo že tako precizni in “matematično omejeni”? 🙂 30-letnik lahko komot shaja z 20 letnico, saj sta oba odrasla. Koliko pa je kdo od obeh čustveno zrel, pa nam žal EMŠO podatki povedo premalo, da bi kar na pamet nekaj sklepali in sortirali po predalčkih, na katerih piše predsodki in ženska nevoščljivost . 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

[code]
Kaj pa če ima punca 24 let, 5 mesecev, 2 dni in 1 nedeljo ? Če smo že tako precizni in “matematično omejeni”? 🙂 30-letnik lahko komot shaja z 20 letnico, saj sta oba odrasla. Koliko pa je kdo od obeh čustveno zrel, pa nam žal EMŠO podatki povedo premalo, da bi kar na pamet nekaj sklepali in sortirali po predalčkih, na katerih piše predsodki in ženska nevoščljivost . 😉
[/code]

Kaj pa če bi ti sproščal svoje frustracije kje drugje in ne nad ženskami? Recimo športal ? In se ljudem ne obešal na eno besedo, zato da bi jih subtilno žalil in provociral, ker ti je nekdo očitno stopil na žulj? Saj se tebi niti ne sanja o mojem EMŠU, torej kratko malo nakladaš. Kakšen naporen in težaški karakter. Zaobiđi me v bodoče prosim. Hvala.

Edina ki se obesa na besede si ti. Zafrustrerana zenska ki nima za delat nic drugega kot tezit drugim. On jpovedu cist tko kot je res. Ti pa si vse kar si napisala, napisala cist zase. Tako da drugic raje pomisli kaj napises, da ne bodo ljudje v tvojem opisu prepoznali tebe! Metuljcica ti pa ne sili v ucitelja, da ne zavredes v tezave. Mislim da je bolje da si zaljubljena vanj ki je ze dovoj zrel kot pa v kaksnega fanta, ki bi te samo izrabil.

ImpureBlood, verjetno te je fant prevaral ali zapustil zaradi precej mlajše ženske? Skoraj zagotovo.
In še vedno nisi opravila s čustvi jeze, žalosti in razočaranja, saj ga poskušaš prikazati kot neodgovornega in nezrelega, da bi se “maščevala”, ko delaš “matematične posplošitve” za vse moške z nekimi točno začrtanimi togimi mejami, kar se tiče starosti. Čustvena starost in zrelost ni nikoli bila nujno pogojena z leti.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Skoraj zagotovo ne, Matjaž :)))

Sicer pa ja mi je to ogromen kompliment ta delujem tako old 🙂

Falil si kar dosti, ni povezano sploh s tem. Ko sem bila še mlajša mi nikakor ni uspelo za kaj bolj resnega zahaklati fanta, ki je bil 28,29… bil je pa asistent na faxu in hudo mi je bil všeč. Bila sem premlada. Zdaj ko razmišljam za nazaj pri 21 niti blizu nisem bila temu kar sem zdaj po razmišljanju.

Ta katerega si pa ti ciljal, ker si pridno bral druge teme je pa itak že po defaultu mlajši od mene tri leta. :)) Ni mi bil fant, jaz sem mu bila samo ego trip cel čas.

In ja je luzer in vedno bom rekla da je luzer. Večjega luzerja jaz v lajfu nisem spoznala. In verjemi ne,
nočem ga prikazati kot neodgovornega…imam pa valjda pravico izražati samo sebe in to kar čutim. Če ga sovražim, logično da bom vse kar je povezano z njim označevala v poniževalnem tonu. Imam vsaj pravico do svojega sovraštva.

Sploh ni res da sovražim moške določene starosti, daleč od tega. Ah kje. Nisem sploh sovražna oseba drugače. Še posebej pa ne zagrenjena, joj 🙂

Ampak veš kakšen je občutek ko te nekdo hudo vleče za nos ? In to ne enkrat, ampak večkrat pri tem
pa glumi na zunaj nekega poštenega vele vernika in človeka. Logično da me je prizadel in to hudo, nimam pa zato averzije do drugih to je mlajših ljudi. Posebej ne do punc. Do njih čutim veliko empatijo, ker vem kako jim je. Še posebej ko so zaljubljene, pa mlade :)))

Ne bi rekla da sem žalostna, no mogoče, če se spomnim svojega trpljenja zaradi njega v preteklosti.
To me edino razžalosti. Kako sem padla v depresijo in dneve, tedne in mesece dobesedno preležala
v joku. Včasih nisem dejansko cel dan vstala iz pojstlje, ker nisem mogla. Mi telo ni dovolilo. A veš kakšen pekel je klinična depresija ? Ko se počutiš kot največja brezvredna smet in dejansko sanjaš o tem da fašeš raka, samo da se več ne zbudiš ? Ko ti celo življenje zaradi depresije potone ? Ko vsak dan sebe prepričuješ da se ne obesiš ? Če se s kančkom zavesti ne bi zavedala, da moja mama ne bi psihično preživela mojega samomora – bi bila sedaj mrtva. 100% bi šla dalje s svojim planom samomora. To več ni vprašanje strahu, enostavno ne moreš več prenašati čustvene bolečine in žalosti. Toliko hudo je. In nič ne pomaga, počutiš se kul edino ko si brez zavesti.

Depresije ne privoščim niti Hitlerju, res.

Jaz sem bila prisiljena vzeti kretenski status na faxu, ker mi možgani ne delajo več enako. Imam meglo v glavi zaradi nje še vedno. Jaz mu rečem kretenski, ker je za “posebne potrebe”. Torej imam zavedno zaznamek da sem kreten, zaradi nekega še večjega moškega kretena. Tudi v zdravniški kartoteki. Veš kakšen je feeling ko te zavrnejo da delaš prostovoljno z rakastimi bolniki, ker nisi psihično dovolj močan ? In res obožujem prostovoljstvo. Kako bo, ko bom iskala službo ? Če mi seveda sploh uspe diplomirati, ker mi možgani počasi procesirajo stvari…ker da glava začne spet normalno delovati kot včasih je potrebno več časa. Pa še narava dela je taka, da zahteva logiko in razmišljanje…pure bullshit je to vse. Se zdaj zavedaš koliko me je stala ta zaljubljenost ? Zdravstveno in poslovno gledano ?

Ampak tak je lajf. Kaj naj jst zdej ?

Ne bi rekla da sem jezna, čutim pa sovraštvo in prezir. Jeza popusti in do objekta čutiš še vedno pozitivna čustva, kar jaz čutim je čisto sovraštvo in prezir – imam pa željo da reagiram z agresijo. Torej težim k totalni destrukciji navedene osebe, ko pomislim na njo. Do popolnega uničenja, dokler ne bi ostala niti ena njegova molekula. Čisto popolno sovraštvo. On zame človek ni.

In ne, ne poskušam ga prikazati – on je dejansko nezrel in neodgovoren. Lagal mi je, me čustveno vlekel za nos, mi vzbujal lažne upe vsakič znova. Cel čas je vedel da sem zaljubljena vanjga. Zelo dobro je to vedel. Na koncu mi je pa spuščal kensle z ignori, s tem da je skrival zdaj nazadnje da je z drugo že v odnosu kar nekaj časa itd. Ko sem ga pozvala, da mi se vsaj izjasne za tako blesavo obnašanje…me kar zignorira. Nisem bila dostojna tudi nekega klasičnega pojasnila ali opravičila.

Stvar ni in nikoli ne bo bila v tem da on ni bil zaljubljen, ampak v tem da nisem bila vredna dostojnega obnašanja. Da sem bila izigrana in to ne enkrat ampak večkrat.

To ni odgovornost, to je gnojni karakter brez konca in kraja. Smrad od človeka. Jaz sem bila noro zaljubljena, res brezpogojno. In sem padla v hudo žalost, ki je izbruhnila v nenadzorovano depresijo. Počutila sem se razvrednoteno kot človek. Nevredno.

Torej ne jezna nisem. Razočarana tudi ne. Žalostna tudi ne, le ko pomislim nase. Občutim pa sovraštvo in verjetno res te negativne navlake nisem dala ven, kar se njega tiče. Saj hodim na fitnes 🙂 Absolutno pa drugih ljudi ne žalim zaradi te izkušnje…to pa ne bi nikoli. Moških tudi ne sovražim, ne. Nisem feminazi 😀 Ne bom dovolila da mi tale izkušnja zagreni lajf, mi ga je on že dosti.

Maščevanje ? Maščevanja primernega ni. Ne obstaja. Res ne, ne v mojem primeru. Tole so samo casual rants na netu.

Če ti do nekoga ni, mu v startu poveš nisi mi všeč. Pika. Ne greš pa človeka vleči za nos in mu ne dovoliti da gre dalje, ga držati v jojo efektu da si filaš svoj ego, mu lagati, se na vsake toliko časa spomniti da se mu oglasiš itd. da ga potem lahko samo elegantno zopet odje***, vedoč da je zelo zaljubljen.

Kot vidiš sem na situacijo stoična in to zelo :)) Pust mi moje žensko gobcanje. Imam pravico reči da je en navaden pizdek. Sovraštva se bom rešila s časom, počasi, tako kot sem se depresije. Nič ne gre čez noč. Je pa normalna tranzicija pred ravnodušnostjo, ki bo nastopila po preziru.

Sem pa točno evo 25 zdaj in tako da ne vidim, zakaj bi sovražila mlade najstnice lol 🙂 Ne, ne. Motiš se 🙂

Tale punca ma pa itak attitude se prov vidi in se mi ne da z njo ubadat in kregat, pač tipična zaljubljena najstnica. Če ji sede sikat na mene tud prov, sam to situacije ne spremeni. Škoda jo je, da se muči zaradi nekega nedosegljivega ideala. Lahko bi se mela fajn s kakšnim sovrstnikom, uživala lajf…tkole pa fura safr. Ni vredno. Thats all.

Zrelost je kar pogojena z leti, z večimi izkušnjami znaš sprejemati boljše odločitve v življenju – ker imaš znanje iz preteklih situacij. Tako da tu se motiš 🙂

Niso pa vsi gnojnega karakterja, verjetno si to hotel reči. To se pa strinjam. To nima veze z leti. Upam da sem te razbremenila nadaljne psihoanalize moje osebnosti 🙂

Prosim bremzaj malo na sarkazmu če se le da 🙂 Do punc bodi nežen. Prijeten dan ti želim.

Kakšna silna razlika je to, če ima 28-letnik 21-letnico, kot oče in hčerka!??? :)))

ImpureBlood, tole “o letih” pa se te sploh ni dotaknilo in si povsem “objektivna” pri podajanju mnenj, zato si pa rabila spisati traktatnim romanom s “pojasnjevanjem” (racionalizacijo) sebi in drugim? Za množico besed verjetno skrivaš kaj drugega, kot pa neka “zrelostna spoznanja”, ki so te pripeljala do “starostnih razsvetljenj”. 😉

Neuspešnost, ker pač ni bil zainteresiran zate, si “zracionalizirala” (prepričevanje in dopovedovanje sami sebi), češ da si bila “premlada”, “čustveno nezrela”, on pa seveda “prestar” in blabla… Pač klasična zgodba lisice o kislem grozdju. Verjetno pa se je tale simpatičen asistent dobival s kakšno drugo, a ne? Ojej, zdaj smo pa tam, kjer je najbolj boleče, kakšen “čustveno nezreli butelj” je bil tale profesor, druge študentke je opazil, za tebe pa se nekako ni zmenil… Dajmo ga sedaj očrnit, da je zamalo “pedofil”, ali pa sebe prepričati, kako smo bili takrat “neumni” in “nezreli”. ;)))

Želim ti še nadaljno uspešno spopadanje in zanikanje dejanskih in pristnih čustev s poplavo razumskih razčlenjevalnih stavkov. 😉

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Koliko cinizma bruha iz tebe, da je žalost res, koliko narekovajev in smejkotov v poskusu dokazovanja lastne hladnosti in nekega tough attituda…

Iskreno sočustvujem s teboj, ker nekdo je tebe moral hudo prizadeti, da si totalno izgubil sposobnost empatije do drugih ljudi in do njihovega trpljenja. Si čisto čustveno kastriran in slep na tuje trpljenje. Verjetno te ne gane niti, če vidiš da nekdo umira ? Kdaj si nazadnje jokal ?

Moj terapevt bi ti rekel, da pripisuješ drugim tisto kar sam doživljaš :)))

Oz ti. eksternalizacija notranjega sveta 🙂

Zakaj sem napisala. Ker lahko sebe izražam, imam pravico. Napisala sem zase 🙂 Bolje da dam tu gor ven, kot pa da me žre znotraj. Lahko napišem roman od milijon strani če želim. Noben ni prisiljen brati…forum je javen in vsem dostopen. Sredstvo izražanja in jaz izražam svoja čustva. Nimam se v kaj prepričevati, smeh. Bila sem nezrela, dejansko. Kaj ve otrok od 21 ? Nič. To je še otrok. Bila sem še otrok takrat.

Ti bi mi odvzel pravico do lastnega mnenja o sebi? Pazi do kakšnih globin ti greš, človeku bi odvzel pravico da sam sebe čustveno izraža – če pa to počne, laže in se skriva? Na takšen način torej ti razvrednotiš človeka in njegova čustva ? Ga zatreš ? Žalostno. S kakšno legitimacijo opravičuješ da je tvoje mnenje bolj vredno od mojega in zato tudi pravilno?

Moje mnenje je moje in imam pravico do njega, pa tudi če rečem da 24 letnik ne more biti z 25 letnikom. To je moje mnenje. Moja osnovna pravica. Saj veš, da ima vsak pravico do svojega mnenja ?

Jaz sebe v nič ne prepričujem. Sploh nisem bila zaljubljena v tega človeka in ti ne bereš dobro, očitno.

Drugo je, če imaš ti mladoletnico in sem ti stopila na žulj. Ker si se obesil edino na mene, izmed vseh odgovorov – kjer je odgovor v celoti realen in ima mesto. Ali si pa prepoznal da sem šibek člen, nad katerim lahko vršiš zlorabo.

Ti svet in napisano doživljaš skozi paradigmo nekega svojega dojemanja, ki je pa lastno tebi in povsem napačno. Če si pismen, boš dojel da sploh ne govoriva o isti osebi. že cel čas. Znaš ti brati ?

Ne vem s kom se je on videval in mi je tudi vseeno če se dejansko je. Zakaj bi rekla da je pedofil ? To je zelo grdo in povrh vsega še kaznivo dejanje. Ne lažem čez čast ljudi, sem bila vzgojena drugače.

Vsak ima pravico si izbrati s kom bo bil. Zakaj bi sovražila človeka, ker se je odločil biti z nekom drugim ? To je smešno. Odnos je stvar, ki se vzpostavlja prostovoljno in ne na podlagi čustvene manipulacije in prisile. Čustev se ne da izsiliti.

Ljudje racionaliziramo, to nam je v naravi. Zato imamo možgane. Čustva so tudi stvar možganov, ker niso v duši – ampak v možganih. Vse se racionalizira oz. vse je v glavi..

Jaz bi se na tvojem mestu zamislila, ker tvoje obnašanje je … Ti se obešaš na psihološko šibkejše člene in jih verbalno zlorabljaš. Ker tole je verbalna zloraba, kjer sem jaz postavila čisto in očitno mejo – ti pa kar siliš čez njo, mi subtilno govoriš da sem lažnivka, da je moje mnenje neveljavno in napačno in ko sem te prosila da se ne oglasaš, si kar silil dalje. Torej da ti dominiraš s svojim mnenjem, tuje mnenje zatiraš da grde načine. To je abusive karakter in ti si abusive človek.

Jaz se ne skrivam za ničemer, sem odprta karta. Toliko, da brez problema lahko razkrijem svojo identiteto tu gor 🙂 Takoj zdaj. Se nimam kaj skrivati. Ti imaš pa očitno neke nerazrešene probleme z ženskami sam.

Lej iskreno najdi si pametnejša posla, kot da analiziraš mene in mojo psiho in pri tem še fališ sto na uro. Jaz imam strokovnjaka, katerega plačujem vsak mesec zato. In je dejansko šolan. Uredu ? Torej še enkrat te naprošam od zdaj, pa dokler sem na forumu da ne analiziraš mene in se ne obračaš več meni. Ne obstajam. Nimam želje se ukvarjati s tabo kot osebo. Toliko si pa ja valjda sposoben sebe nadzirati, da če ti nekdo postavi jasno mejo preko nje ne greš ? Hvala.

Moderacijo bi lepo prosila da sporočilo odobri. Itak se po tem nimam več namena razpravljati.

Po 4ih mesecih(tocn dons) ga se zner ljubim -.- po fakin sterih mescih

Na kateri fakulteti pa študiraš?

Kdo bi si mislil, da se bom po 15 letih in enem mesecu spomnila te teme in jo našla v prvem poskusu. Življenje res ni linearno lepo, a vedno znova preseneti, to mu moramo priznati …
Ko sem začela brati temo, sploh Primoževe besede, ki tako lepo zajamejo esenco življenja, kako sem pri takratnih 16 letih zrelo razmišljala in da bo še veliko iz mene, sem začela jokati. Zdi se, kot da sem izjokala vseh zadnjih 15 let življenja.
Stvar se me je dotaknila še toliko bolj, saj sem ravno v tem času končala nekajletno zvezo, v kateri je bilo s partnerjeve strani vsega preveč, le spoštovanja premalo, iz česar izhaja spoznanje, da tudi ljubezni do mene ni premogel prav veliko.
Danes bi naredila vse, da bi lahko zavrtela teh 15 let nazaj, in bila znova stara 16, ko sem si najbolj želela biti stara ravno toliko, kot sem sedaj. Pred sabo bi imela še vse brezvezne nepotrebne napake in bolečine, ki bi si jih lahko prihranila in ubrala drugo pot. A po drugi strani čar življenja ni v tem, da vse narediš prav. Morda nisem doštudirala, sem pa sedela v “učilnici sveta”, kjer sem se največ naučila o samostojnem življenju, drugačnih od nas, še več pa o sebi. In zdaj sem se vrnila k temu spoznanju, saj sem za nekaj trenutkov, ki so se prevesila v leta, samo sebe kar malo zapostavila – in na koncu se ni prav nič obrestovalo. Ljudje, tudi tisti, s katerimi nisi v zvezi, a so le zunanji opazovalci, nas prehitro lahko prepričajo, da je neka naša meja v bistvu nerealen kriterij, katerega moramo znižati ali se ga znebiti. In to je recept za nesrečno zvezo, kajti s tem smo partnerju naredili uslugo, samega sebe pa izneverili.



Pozdrav, najprej naj ti povem nekaj smesnega. Danes sem razmislaja, kako bi bilo fino, ce bi se kdo oglasil na tem forumu po vecih letih in kaj napisal. Potem pijem kavo in prva stvar na katero naletim, je tvoj prispevek. Sem tvojih let in ljubezenske nasvete forum berem tocno toliko let, od kar je tvoj prvi prispevek. Prispevka se tudi jaz spomnim. Forum berem redno torej ze 15let, saj me odnosi zanimajo ze od nekdaj. Celo dostudirala sem sociologijo. Kar takrat, ko si ti pisala ta prispevek, tudi sama nisem vedela, da se bo zgodilo. Res je zivljenje zanimivo, predvsem pa tece neusmiljeno hitro. To, dokazuje sedaj najina “debata” :). Sama lahko recem da sem uspesna, magisterij, sluzba, stanovanje, partner. Po drugi strani, pa imam veliko stvari, za predelat na sebi. Strahovi in nesigurnosti, ki se izrazajo kot skodljivi vzorci… obcutki, da stvari so, vendar ne na pravem mestu. Zelim ti vso sreco. K.

New Report

Close