Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Žal mi je, da nisem dovolj varčevala

Žal mi je, da nisem dovolj varčevala

Da bi se zaradi varćevanja veselila upokojitve, no to źe ne bo drźalo.Sicer pa, kako boš varćeval, ko imaš majhne otroke ali pa recimo soloobvezne? Jim je treba tudi kaj nuditi , kajti otrostvo hitro mine in ce otroke takrat prikrajsujes, bodo vse źivljenje cutili prikrajsanost.Skiroji, kolesa igrace in knjige pa tudi niso zastonj.A da jim kupim iz Bolhe? Vcasih mogoçe źe, vedno pa ne.Tudi otrok se veseli nove blescece stvari.Rabljen star avto, ki nam povzroca tezave in samo zre denar pri mehaniku? Hvala lepa za sparanje nasih prednikov, drugega jim ni ostalo…Źivim samo enkrat, do takrat pa si privoscim in uzivam, pa kupujem tudi: zase, za otroke in za vnuke.Sparala in zategovala bom pa takrat, ko bom imela pomanjkanje.
[/quote]

Moji prihodki so 3-kratnik povprečne slovenske plače, pa mojim otrokom v glavnem vse kupim iz Bolhe. Obleke iz Lidla. Vozimo se z avtom starim 20 let. Japonskim, ki se ne kvari. Kam damo denar? V nepremičnine, kjer bom svoje otroke naučil delati in z njimi upravljati. V bio hrano. V izlete. Na izobraževanje v tujino, ko bodo stari 15+ let.

Potem pa mi gledam starše z novimi vozički, naš je bil rabljen ampak kvaliteten, ki jamrajo da ne morejo otrok peljati na izlet ker nimajo. Po možnosti s cigareto v ustih.

Moji prihodki so 3-kratnik povprečne slovenske plače, pa mojim otrokom v glavnem vse kupim iz Bolhe. Obleke iz Lidla. Vozimo se z avtom starim 20 let. Japonskim, ki se ne kvari. Kam damo denar? V nepremičnine, kjer bom svoje otroke naučil delati in z njimi upravljati. V bio hrano. V izlete. Na izobraževanje v tujino, ko bodo stari 15+ let.

Potem pa mi gledam starše z novimi vozički, naš je bil rabljen ampak kvaliteten, ki jamrajo da ne morejo otrok peljati na izlet ker nimajo. Po možnosti s cigareto v ustih.
[/quote]

Pri nas zelo podobno, varčujemo v nepremičninah in globalnih skladih in to že od mladosti….varcujeva že 25 let, pa se nisva stara 50. Izdatkov imamo manj kot večina ljudi, čeprav so prihodki večji…..otroke od malega učila upravljanja z premoženjem….

Se popolnoma strinjam. Res, da živimo zdaj, ampak misliti je treba tudi na prihodnost. Zato je nujna uravnoteženost in zmernost.

Crni fond je nujno potrebno imeti! Koliksno kolicino denarja? Toliko, da ce se slucajno kaj zgodi, npr. izguba sluzbe, da lahko normalno zivis brez place vsaj 6 mesecev.

Sama si ze ogromno let dajem na stran 300€ vsak mesec in 100€ v varcevanje. Ko pride do kaksne investicije v stanovanju, popravilo avta, nakup stvari za svojo duso, je s prihranjenim denarjem vse skupaj lazje placati brez tega, da moras zàtegniti kje drugje.

Za starost pa res moramo zaceti skrbeti ze kot mladi! Kupiti kaksno nepremicnino, zlato, kar lahko potem prodamo, da bomo se naprej dostojno ziveli.

Vse to ni teźko, ce si sama in brez otrok.

Ti maš se srečo, da bi lahko sploh varčevala. Jaz te možnosti sploh nimam….

Večina mladih te možnosti sploh nima, če nimajo staršev….

Brez staršev, ti mladi danes lahko nekam pridejo samo če so privatniki ali kriminalci… ali pa seveda z obilno dediščino oziroma sponzorstvom staršev.

ČIsta, ampak res čista ŠIPTARIJAA, smo postli. Tko kot v šiptariiji… samo skupinsko delo in nič več drugega.
[/quote]

Za mlade je res zelo težko in izhodišča so precej različna, socialne razlike pa vedno večje. Velikokrat velja tudi tisto, da gre denar na denar, se pravi, da se najdeta dva mlada iz premožnih družin skupaj, hitro so tu še dediščine po starih starših, ki neredko zajemajo več nepremičnin.

A tudi za mlade ni čisto brezupno. Nekaj jih poznam, ki imajo v Slo začetno neto plačo nad 1500, brez malice in prevoza. Ne gre za srečno naključje ali veze, ampak so branže, kjer je to kar pogosto. Potem je tu še dodatek na uspešnost, regres, božičnica in tudi možnost hitrega napredovanja. Plus predstavlja tudi službeni telefon in prenosnik.
Če se najdeta dva taka skupaj, tudi če nimata finančne podpore staršev, sta hitro lahko kreditno sposobna in kaj privarčujeta, pa si niti ni treba trgati od ust. Tako da je o tem vidiku dobro razmišljati že ob izbiri srednje šole in faksa.

Pri nas zelo podobno, varčujemo v nepremičninah in globalnih skladih in to že od mladosti….varcujeva že 25 let, pa se nisva stara 50. Izdatkov imamo manj kot večina ljudi, čeprav so prihodki večji…..otroke od malega učila upravljanja z premoženjem….
[/quote]

Na nepremičnine, delnice in sklade ne gledam kot na “varčevanje” ampak kot na investicije. Med varčevanjem in investicijo je psihološko ogromna razlika. Ker iz psihološkega vidika je najlažje dat denar na stran in tam je. Ko pa investiraš imaš kar naenkrat obveznosti, odgovornost predvsem pa tveganje. In tega ogromno ljudi ni zmožna sprocesirati.

Imam med znanci ogromno osebkov, ki imajo nekaj denarja in bi ga “investirali”, samo pri nepremičninah vidijo problem v najemnikih, pri delnicah je problem, da bodo padle, pri skladih, da jih bodo ogoljufali, pri zlatu, da jih bodo okradli itd. Zraven pa vsak še pripomni da če bi imel milijone bi pa investiral. Večina od teh ljudi se ne zaveda, da njihov problem ni finančni ampak psihološki. In če je nekomu težko 20k€ investirat, stvari ne bodo nič lažje če bi jih moral 100k€.

Pri mladih je velikokrat največji problem ta, da se ničemur ne želijo odreči ali pa se zelo redki. Pričakujejo, da jim bodo pomagali starši, ki pa se ironično morajo odreči priboljškom, da lahko pomagajo mladim.
Dokler si brez otrok lahko stisneš, dodatno delaš, imajo neke, tudi če imaš levo službo pa čez vikend kaj zraven zaslužiš. Od jamranja ni nič. Poleti grem večkrat zvečer skozi Ljubljano. Polni kafiči ob Ljubljanici, kjer so najvišje cene. Pa sama mladina ob taki in drugačni pijači.
Saj ni problem, da si občasno kaj privoščiš, samo če se ne želiš pa ničemur odreči, ne moreš prihraniti. Nekje moraš nekje narediti mejo, kaj si še lahko privoščiš in česa ne. Cigarete, pijača, žuranje, potovanja in varčevanje ne gredo skupaj.

Moji prihodki so 3-kratnik povprečne slovenske plače, pa mojim otrokom v glavnem vse kupim iz Bolhe. Obleke iz Lidla. Vozimo se z avtom starim 20 let. Japonskim, ki se ne kvari. Kam damo denar? V nepremičnine, kjer bom svoje otroke naučil delati in z njimi upravljati. V bio hrano. V izlete. Na izobraževanje v tujino, ko bodo stari 15+ let.

Potem pa mi gledam starše z novimi vozički, naš je bil rabljen ampak kvaliteten, ki jamrajo da ne morejo otrok peljati na izlet ker nimajo. Po možnosti s cigareto v ustih.
[/quote]
poceni obleke iz lidla se že na daleč opazi.
prav tako rabljene obleke iz bolhe.od neznancev.bljek.
in kaj imaš od tega da daješ denar v nepremičnine?
kaj pa če bo potres in bo bajto poškodovalo?
to kar ti praviš ne gre skp.obleke poceni iz nezdravih materialov-rabljene hrana pa bio
hahahahahaha

New Report

Close