Najdi forum

Cec, vedno je vse tudi osebno. Jaz ne premorem take strpnosti kot Evgen, vsak naj tako kot hoče, pa karkoli že, meni je vseeno, itd…

Vidiš, A65, ravno o ta strpnost je problem. Kakor tudi strokovna usposobljenost tam kjer stroke ni! Kjer obstaja samo korektnost. To pa ni stroka.

Nč strupki bit! Pridni bit!=)

Yonix

Sem imal iskušnjo z pripravo na zakon (Franćiškani) in me je zmotilo, da so odkrito razlagali,
“da fant izkaže svojo ljubezen, takrat ko da denar”! Kar je voda na mlin sponzorirank in pleh p.ck 😉 Na družinskem institutu pa so pristranski: če isto stvar naredijo starši otroku ali ženska moškemu je to malenkost, če pa moški stori enako je pa velik problem. Je včasih potrebno opozoriti tudi na slabosti…

MOJA zelo dobra izkušnja je bila s psihoterapevtko MOJCO POPLATNIK ki jo najdeš na spletni strani ona-on.net in obrni se na njo, je ženska na mestu…meni je odprla oči in z njeno pomočjo sva rešili en kup problemov, zdaj mi je dosti lažje v življenju.

Srečno

Liana123, zanima me ali si sama hodila k njej ali skupaj s partnerjem? Partner je proti temu, čeprav bi on potreboval največ pomoči. Sama mu enostavno ne znam več pomagat, ker ne zaleže nič, noben predlog, nobena beseda.

Spoštovana Sanella, vprašanje je kdo potrebuje največ pomoči. Včasih je to ravno tisti,ki za druge misli da so pomoči potrebni. Verjemi, da je čisto možno da se na terapiji izkaže tudi kaj takega, pa ne glede na to ali bi šla sama ali z njim. Včasih je lahko problem prav to, da hoćemo za vsako ceno pomagati drugemu, včasih celo če nas za to niti ne prosi. Pod takim pritiskom se je verjetno težko odločit za sodelovanje. To je samo moje razmišljanje. Sicer pa terapevti svetujejo, da zadostuje, če pomoč poišče samo en član para. Pri alkoholikih se pogosto izkaže, da ima partner alkoholika ravno tako velike problem kot alkoholik. Ne sicer s pitjem, ampak s čim drugim. Zato tudi obstajajo Anonimni alkoholiki in Al anon – za svojce. Problemi, ne glede kakšni, zaznamujejo vse člane družine. Zato če nisi zadovoljna s SVOJIM življenjem, poišči pomoč ZASE. To bo za začetek dovolj.Srečno.

Ja, saj zdaj iščem pomoč zase. Enostavno ne zmorem več nekega realnega pogleda na težave, ki so se nakopičile. Z možem imava tako različna mnenja in poglede, da ne najdeva več niti ene skupne točke za pogovor ne da bi se ta spremenil v špetir. Mi lahko svetujete kakšnega terapevka na Štajerskem?

New Report

Close