Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zakaj, za vraga, psi niso na povodcih?

Zakaj, za vraga, psi niso na povodcih?

o tem se nimamo kaj pogovarjat, preberi si zakon, ki jano pravi, da mora biti pes na vrvici !!!
Amen !!!

Eni smo v blokih ali pa nimamo ograje, pa zaradi tega naši psi prav tako ne letajo naokoli spuščeni. Kaj tukaj ni jasno?

Malo sem pobrskal še po netu. Tu je en članek trenerja psov, kako se obraniti pred njimi:

http://www.wolfweb.com.au/acd/defenceagainstdogs.htm

http://www.wolfweb.com.au/acd/defenceagainstdogs.htm

Naslov enega pasjega trenerja, ki svetuje kako se braniti pred psom.

Boxyju in vsem neodgovornim lastnikom psov, ki jih puščajo prosto tekati okoli in napadati mimoidoče bi samo še nekaj položil na srce. Ne delajte tega če imate res svoje pse radi.

Nekateri obvladjo(tudi sam nekaj) odlične prijeme kako nevtralizirati psa. Lobanja je njegov najbolj občutljiv del. Dobro odmerjen udarec(s kolesom, težkim ruzakom, palico, kamenjem,..) in papa kuža.

Če te že popade je naslednji korak lahko izkopanje oči iz jamic. Ja, bljak kruto – ampak nekateri(trenerji psov, tisti, ki so se učili borilnih veščin,…) to obvladajo. Psa lahko zvabijo z roko ovito z recimo jakno, da zagrize, se zavalijo nanj, z isto roko blokirajo vrat z drugo pa pa izkopljejo oči.

Nekateri, ki imajo razne črne pasove,… obvladajo udarce s katerimi ubijejo psa na mah. Npr. da planijo na njega, mu blokirajo vrat(poseben prijem baje, ki ga popolnoma ohromi) in ga obrnejo za 90 stopinj(beri zlomijo).

Tako, da dobro premislite preden boste svojega kužeka pustili spet skakati po drugih ljudeh. To je čisto dobrohotno mišljeno, ne me sedaj napadati kako krut sem. Tudi jaz imam rad živali in če bo ta moj post rešil kakega psa, toliko bolje.

psiho…

Jah, nekaterim sta očitno zdravje in življenje psa bolj pomembna od lastnega.

OK drugače mislečih jaz ne obsojam, čeprav se meni pa to zdi nekoliko čudno. Ampak, vsak ima svoje prioritete…

Sama imam na sprehodu psa vedno brez povodca, tega imam seveda s sabo. To pač zato, ker me pes uboga, in to ne na glas, temveč že na pogled.

Mene pa recimo razjezi, ko se ljudje derejo naj dam psa na vrvico in grabijo otroke in pse k sebi ko da jih bo moj požrl. Mene pes pač uboga, ga nekako imam vedno na neki nevidni vrvici. Pripnem ga samo zaradi lepšega, za njo ni bistvene razlike ali je pripeta ali ne.

Tudi mene moti, da niso psi na povodcih!

Moje mnenje je, da naj bo vsak pes na povodcu pa ni važno, če je takšne ali drugačne pasme, velik ali majhen. Pes je pes!!! In nikoli se ne ve, kaj bo naredil.

Tudi sama imam psa vedno na povodcu, ker sem odgovorna oseba in ne zato, ker se bojim, da bi moj pes komu kaj naredil.

Me pa zelo moti ta neodgovornih številnih ljudi. Kako si upajo iti s psom brez povodca? Tega preprosto ne razumem.

Ker imam večjega psa, me moti, ko ima nekdo npr. manjšega psa, ki prosto teče, potem mi pa pravi, da naj jaz pazim na mojega, da ne bo ušel. Halo???? Moj pes sigurno ne. Svojega pa si naj da na povodec. To je totalna neodgovornost.

Lp, N.

Upam, da bo vse te neodgovorne lastnike srečala pamet, preden se kaj zgodi.

LP, N.

Mene sicer psi brez povodca ne motijo, a samo, ko je lastnik zraven (ima psa vedno pred očmi) in psa dovolj oblada, da prepreči poškodbe, tako s strani psa kot tudi s strani drugih. Veliko večji problem so psi, ki jih ljudje nabavijo, potem pa nimajo okoli hiše niti najmanjše ograje oz. je ta ves čas odprta, tako da lastnik večino časa sploh ne ve, v katerem delu vasi se njegov pes trenutno nahaja. Takih primerov pa sem videla veliko več kot ljudi, ki se sprehajajo s psom brez povodca ob nogi.

Na začetku sploh nisem bila proti s/k. Prav zares ne, k temu so me pripravili določeni ljudje na tem forumu. Zakaj? Ker s/k priporočajo, ne glede na to kakšen je v bisvu problem z muco ali psom, ker očitno mislijo, da žival ne more biti srečna, če je plodna, in ker ljudem, ki ugotovijo, da je njihova žival breja, priporočajo umor mladičev oz. odstranitev plodov še pred kotitvijo (kar je pravzaprav isto, eno je pač umor pred kotitvijo, drugo pa umor po kotitvi). Zato sem bila tako proti.. Sedaj nisem več tako 100% proti temu (pomagalo je, da sem začasno zapustila forum), ampak še vedno sem proti umoru mladičev in protu svetovanju s/k kot univerzalne rešitve vseh problemov ali načina, da 'osrečimo' žival.

Delno se strinjam, da so psi na povodcih tam kjer so šole, vrtci ali pa velik pretok ljudi. Da imam pa psa spuščenega na travniku (brez table- prepovedano za pse) mi pa pritisk naraste, ko od daleč nekdo tuli naj dam psa na vrvico. Ali še huje- se moja psička polula in mi sikajo, da naj poberem (v vednost: drekce vedno poberem) Tako, da predlagam, da bi morali nekateri ljudje imeti nagobčnik. Sovražim, da se spotikajo v vsako bedarijo- samo zato, ker ne marajo psov, ljudi, mačk, sebe…..

New Report

Close