Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zakaj, za vraga, psi niso na povodcih?

Zakaj, za vraga, psi niso na povodcih?

Dejta se pogovorit, ja. Bo znala več konkretnih vprašanj postavit, izkušnje pa tudi ima 😉
Pa javi se, kako napredujete!
Srečno!

Zakaj lastniki(ne vsi seveda) ne privezujejo psov? Oni uživajo v tem in vas bodo še naprej zajebaval dokler se jim boste pustili.

Solzilec si kupit pa psa, ki se približa pošpricat pa bo mir. Jaz sem ga kupil in deluje in od takrat imam mir prej so pa tudi na mene skakal in me terorizirali. Zgodi se da kak lastnik protestira a ga mirno ignoriram. Če bi mi pa on še fizično grozil bi pa še on dobil špric. Tako preprosto je to!

Zakon? Me prav malo briga! Moje zdravje(tako telesno kot psihično), življenje(spomnimo se Megliča in bulmastifov) ter moja z ustavo zagotovljena pravica do svobodnega gibanja so bolj pomembni. Ustava je nad vsemi zakoni!

Ja, samo tko malo v opozorilo… Če bi srečal tiste bullmastiffe, verjemi mi, da bi s solzilcem naredil še večje sranje…

Neodogovorni lastniki svojih psov ne privezujejo zato, ker jih nihče ne prijavi policiji. Ko bo folk začel to striktno delat (in tudi po napadih psov), bo več psov na povodcu..

Yo: Solzilec deluje, verjemi mi. Preizkušen na že veliko psih ki so mi težili. Še vsi so se pobrali.

Vem da bi bilo proti trem bulmastifom težko, ampak če že enega zadaneš imaš samo še dva v igri – si manj pogrizen. Problem Megliča je verjetno tudi bil da je otrpnil in se prepustil. Če imaš kolo, težek rukzak, pohodno palico, kar po njem. V info: lobanja je najbolj občutljiv del psa! Morda tudi s prsti v oči.

Je pa proti tropu psov morda bolj učinkovit Dazzer, ultrazvočna naprava ki oddaja ultrazvok ki je zoprn psu. Njega lahko uporabiš na več psih hkrati.

Sedaj ali nositi eno ali drugo? Dazzer ne deluje na gluhe pse in pa na večino majhnih psov. Ta je nevaren da se ti zaplete v kolo in mene je ravno en majhen pes(ja tisti, k sej ne bo nč naredu) ugriznu.

sasha10: OK boš ga prijavil policiji in? On bo tam na mestu počakal z odvezanim psom in ko bo prišel policaj bo rekel: ja res je imel sem odvezanega psa! Daj no, daj…

ok, tisti ki imajo agresivne pse oz. nesocializirane naj jih res privežejo. Vendar ko grem jaz v naravo je moj pes vedno odvezan, in roko dam zanj v ogenj da nebi nikoli ugriznil ne psa ne človeka, je enostavno prevelika igrača….mi gre pa na živce ko eni ljudje tako paničarijo ker jih pride pes povohat,…jeres da je velik-boxer, vendar saj pravim, dam roko v ogenj, aja pa še kastriran je tako da bi se psom kvečjem podredil, napadel pa ni še nikoli… me je zadnič prav razkurila ena ko je tekla tam po gozdu in začela paničart in grozit s policijo ko jo je pes z mahajočim repom prišel pozdravit….no umirte se mal no…al pa kakšni z manjšimi cucki so prav tako panični, …jaz če bi vedela da obstaja najmanjši sum da bi moj pes napadel bi ga zagotovo privezala, sedaj ga pa privežem (da se razumemo v naravi ne v mestu) le zato ker so eni ljudje tok panični in res ne znajo nobenih pasjih znakov prepoznat….se pa strinjam da v mestu nebi imela odvezanega psa, ampak jaz predvsem zato ker bi firbec mogu it vsakega pozdravit, poljubčkat…

Ja, ko slinjenje in skakanje prijaznih psov nas pa vse tako zelo veseli.

boxy, mene in mojega psa naj pride povohat, bo ziher dobil špric v oči, tako da ga imej rajši na povodcu.Nimaš biti ti kaj zihr, da ne bo nič naredil, bo prišel do mojega psa, ki je vedno na povodcu (samec) bo ziher ugriznil tvojega, ker ne prenese samcev.Moj pes se v nikogar ne zaganja, na nikogar ne laja, ker je vzojen-šolan, ampak če ga pride kdo povohat brez povodca se mu ne piše lepo.Vse pse, tudi samce, ki so na povodcu, pa povoha, če se z lastnikom tako dogovoriva…tako da ne ti meni pisati tukaj gor, da je tvoj pes ok in sploh in oh….nima kaj ovohavat drugih psov brez povodca, ker mu nikjer ne piše, da ni agrasiven, zato pri ljudeh že samo njegovo približevanje povzroča stres-stres-stres. In povej ti meni, zakaj bi morali ljudje doživljat stres zaradi tvojega psa????
Sam ne mi napisat da zato, ker ne bo nikumur nič naredil, ker daš ti roko v ogenj zanj.Takih bizgecov kot si ti je na žalost še preveč na tem svetu, zato takom psom, ki se meni in psu približajo dobijo šprico v oči, če pa gopodar kaj piz*di, pa še njemu eno.

Ja, mi smo ponavadi pokasirali luknje in šive ravno od tistih, katerih lastniki so vpili, da njihov nič ne naredi.
Sploh pa, kje pa piše, da so ostali navdušeni nad tem? Pol je pa joj in stok, a ne.

Situacija včeraj v parku zraven Žal:

8 psov, vsi na povodcih, hodimo v gosjem redu. Od nekje priteče spuščena psica, lastnica lepo lagano za njo. Jo prosimo, če lahko zapne psico, ker rine v naše pse in ne garantiramo, da je ne bo kateri šavsnil (psico namreč, ker je še vedno letala okrog nas). Pride čisto počasi do nas, vmes ene 2× pokliče psico, ki je ne j*** 5%. Potem pa znori na nas, da nimamo tam nič za počet, da naj gremo vadit raje na poligon, da oni tudi hodijo na poligon v pasjo šolo (pasja šola je zelo znana in opevana), da sem v park pa hodijo, da zdivjajo pse.
Ji malo povemo, kakšen je zakon o javnih površinah, pa še kar pizdi in reče ja pol nej pa pridejo polcaji pa zaračunajo kazen men pa še 35 drugim, ki imamo tu spuščene pse.

Nauk zgodbe: folk je ubrisan in policajev, ki kasirajo je premalo..

tudi gledanje in poslusanje tecnih ljudi nekaterih ne veseli

hahaha ti pa si panicar….tvoj pes je solan?? pa za ziher bi ugriznil psa ki bi ga prisel samo povohat?? “super” si ga izsolal… no ja sej je res kar pravjo, KAKRSEN LASTNIK, TAK PES
si se kdaj vprasal da ti povzrocas psu najvecji stres, ko se najbrz ves treses in panicaris ko samo zagledas drugega psa?? ze iz tvojega pisanja je razvidno da si panicar vseh panicarjev, ce bi takoj psa pospricau!!da ne govorim kaksen ljubitelj zivali si…dej nabavi si pistolo da se ti ja ne bo kdo priblizal, pa priporocam da se kar v karanteno zapres da se ti slucajno kaj ne zgodi….

Boxy: tako kot je rekel jozze. Ti ‘veš’, da pes nič ne naredi in je miren. Jaz pa ne. In reskiral ne bom. Niti se zanašal na tisto lajno: sej ne bo nč naredu. Tudi pri meni bi dobil en vesel špric v gobec.

In ravno to še dodatno podkuri, če reče lastnik naj se umirim ali me celo nadere namesto da bi privezal psa. Pa me baš briga al ma mahajoč rep al pa rep med nogami, kaj pa jst vem ali me je prišou sam pozdravt.

In točno kot je rekel Yo: ne veselijo vse ljudi psi. Ne posiljujte nas z njimi!

In boxy če ljudi provociraš da tečnarijo, jih potem tudi poslušaj in glej saj ti je to oćitno višek užitka in naslade sicer ne bi provociral. Jaz ti ne bi delal tega veselja da bi skakal, bežal in da bi me tvoj pes je*al kokr bi hotu.

tudi gledanje in poslusanje tecnih ljudi nekaterih ne veseli[/quote]

Me ni treba gledat, ne prenašat. Ker ne jaz, ne moji psi ne skačemo v slučajne mimoidoče. Me zanima, kako bi odreagiral, če bi jaz 6 psov spustila proti tebi in se delala, da štejem zvezde. Hm….

boxy za mene si še vedno buksel na kvadrat.Enkrat boš že naletel na ta pravega, ki te bo dal v red!

Ocitno si bo res potrebno sprej nabaviti…pa ne za pse, ampak za njihove agresivne lastnike :)) kar kritizirajte pa sproscajte svoje frustracije, me prav zabava branje:))

boxy, imaš psa zase ali se ti zdi, da ga ima cela okolica?

nas pes zivi, spi, je z nami v hisi..vzunaj ima cel vrt popolnoma ograjen, nikoli ni usel, nikoli niso drugi skrbeli zanj kot samo mi…ko grem z njim na sprehod moram najprej cez vas, kjer je ves cas na povodcu…ko pridem na polje, v gozd kjer 98% ne srecas zive duse ga spustim iz povodca kjer mu mecem palico, se zlaufa, se gre kopat v reko itd… meni se zdi pac prav da na primernem mestu psa tudi spustis da prosto teka… to bi bil moj odgovor…

to kar zdaj pišeš je čisto nekaj drugega…ti si pisal o tem, da tisti ki imajo take in take pse, agresivne in nesocializirane……morajo to in to…..tvojemu psu pa na riti piše da ni hud in zato nima smisla, da se ga ljudje bojijo…to si pisal, preberi še enkrat.
tudi če je samo 1% možnosti da koga srečaš ni važno, ti moraš imeti psa na vrvici.Palico pa mu meči doma za ograjo!

pa tisti ki zivijo v bloku, in nimajo v okolici pasjih parkov, naj mu mecejo palico na balkonu?

New Report

Close