Najdi forum

Zakaj varaš, če si srečen?

Pozdravljena.

Res mi je žal zate, vsaj zato, ker si živela v očitno lepem odnosu.In tukaj je težko razumet kaj nekoga pripelje do varanja. Se pa spet po drugi strani vprasam.Kako lahko torej nekdo, ki živi isreno zadovoljujoce življenje, podleže 26-letnici in zavrže odnos, ki ga je gradil toliko let.

Obema je verjetno jasno, da je bil sobotni obisk službe načrtovan, verjetno bi se afera nadaljevala, vsaj do razkritja, če ne bi sama propadla.

Najbolj smiselen se mi zdi pogovor in zakonska terapija.

Preberi kako literaturo na to temo.. Nekaj je v knjigi Nezvestoba ob Podgorskove..

Vse dobro.

Dejstvo je eno, pa če je ženskam všeč ali ne: Moški sex dojema drugače kot ženska. Moški je sposoben po seksu z žensko za sex avanturo pozabiti, ko se obleče hlače in gre čez vrata. Ker ženske to ne razumete, je tudi veliko razočaranih ljubic, ki mislijo da takim moškim kaj pomenijo, v resnici jim pa pomenijo samo sex za zadovolitev spolnih potreb. Večina takih moških ima problem z slabo vestjo in se zaradi tega v takšne avanture ne spustijo, saj realno ocenijo, da je rizik prevelik, da si zaradi 10min uničijo srečno družinsko življenje, zato grejo raje k “prodajalkam ljubezni”. Problem pa nastane, če se ti kakšna huda bejba “nabaciva” in če je nebi podr bi izpadel papak… Tu pa odloča karakter.. Skratka moje mnenje je, da ni potrebno zaradi tega razdreti zakon in se mu da še eno možnost, v tem smislu, ker če bo to počel še naprej, potem je porušeno spoštovanje in nima smisla da ostaneta skupaj.  Tipu potem ni pomoči in bo potreboval zdravljenje ali pa bo živel sam in trosil semena na okoli…

Tudi jaz ne bi razdirala te veze zaradi skoka čez plot. Imaš vse o čemer si sanjala.

Hvala za odgovore.

Saj ne vem, kaj bi rekla. Popolnoma sem zmedena. Mož trdi, da nikoli prej ni bil z njo in da ni flirtal z njo. Pokazal mi je njena sporočila in maile. Punca je vse skozi očitno namigovala na seks in mu delila komplimente. Njegovi odgovori so bili večinoma v smislu, da “naj se primerno obnaša”, “da je poročen”, ona pa, da so poročeni njen fetiš. Pravi, da ne ve, zakaj se je to zgodilo, a da je naenkrat bila na njegovi mizi in se slačila. Priznal je tudi, da si je v tistem trenutku zaželel seksa z njo ter da mu je grozno žal za to.

Počutim se grozno in nemočno, nikakor ne morem izbrisati prizora iz glave. Jezna sem nanj, jezna sem na njo in celo nase, da sem takrat sploh šla tja. Komaj se vlečem skozi dneve. Vem, da mu je žal in vedno sem mu zaupala, nikoli mi ni lagal, dvomim tudi, da mi sedaj…a po vseh komentarjih se sprašujem, kaj je res. Želim si, da bi bilo vse tako kot prej, da bi mu lahko odpustila, nama dala možnost, a ne vem kako. Še vedno se sprašujem, kako je lahko to naredil in naju tako izdal. Opravičuje se mi na vse možne načine, pripravljen je storiti karkoli, jaz pa imam kar eno blokado, ker se bojim, da se bo ponovilo. Hkrati se sprašujem, če bom sploh lahko še kdaj mirna. Ne želim postati ljubosumna in paranoična žena. Vesela bi bila mnenja koga, ki je imel podobno izkušnjo in mu je uspelo čez to in ohraniti zvezo. Prijateljici, ki sem jima to zaupala, sta bili sicer čisto šokirani, a sta obe mnenja, da če si kdo zasluži priložnost, je to on. Sovražim občutek, da je sedaj vsa odgovornost glede prihodnosti samo na meni.

 

Oh ja klasika. Ponavadi jim je vedno žal. Sploh če se jih zaloti. Drugače pa jim sigurno ni žal. Tudi moj je jokal in sm ga vzela nazaj. Pa je spet isto naredil in sm ga pol nagnala. V glavnem to sigurno kar ti je naredil ni bilo ne prvič in ne zadnjič. Moraš pa vedet da nikoli več ne bo isto kot je bilo in dvom ostane za vedno. Pa vso srečo

Ko berem to mi kar postaja slabo. Sama imam fanta, ki trdi, da želi samo mene in nikoli niti pogleda ne drugih v pričo mene. Kljub temu, me je strah, da bi se mi nekega dne zgodilo isto. Sama si napisala nevem kolikokrat, da sta oba srečna, nič vama ne manjka. Srečen človek ne vara, njemu nekaj manjka, mogoče podzavestno. Jaz osebno bi ga pustila, je pa res, da je težje, če imaš otroke. Ampak vseeno, nekje je moški, ki ti bo zvest. Jaz ne bi mogla ostati z nekom po tem. Odločitev pa je tvoja, upam, da se odločiš prav 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
ackin, 03.02.2022 ob 15:21

Hvala za odgovore.

Saj ne vem, kaj bi rekla. Popolnoma sem zmedena. Mož trdi, da nikoli prej ni bil z njo in da ni flirtal z njo. Pokazal mi je njena sporočila in maile. Punca je vse skozi očitno namigovala na seks in mu delila komplimente. Njegovi odgovori so bili večinoma v smislu, da “naj se primerno obnaša”, “da je poročen”, ona pa, da so poročeni njen fetiš. Pravi, da ne ve, zakaj se je to zgodilo, a da je naenkrat bila na njegovi mizi in se slačila. Priznal je tudi, da si je v tistem trenutku zaželel seksa z njo ter da mu je grozno žal za to.

Počutim se grozno in nemočno, nikakor ne morem izbrisati prizora iz glave. Jezna sem nanj, jezna sem na njo in celo nase, da sem takrat sploh šla tja. Komaj se vlečem skozi dneve. Vem, da mu je žal in vedno sem mu zaupala, nikoli mi ni lagal, dvomim tudi, da mi sedaj…a po vseh komentarjih se sprašujem, kaj je res. Želim si, da bi bilo vse tako kot prej, da bi mu lahko odpustila, nama dala možnost, a ne vem kako. Še vedno se sprašujem, kako je lahko to naredil in naju tako izdal. Opravičuje se mi na vse možne načine, pripravljen je storiti karkoli, jaz pa imam kar eno blokado, ker se bojim, da se bo ponovilo. Hkrati se sprašujem, če bom sploh lahko še kdaj mirna. Ne želim postati ljubosumna in paranoična žena. Vesela bi bila mnenja koga, ki je imel podobno izkušnjo in mu je uspelo čez to in ohraniti zvezo. Prijateljici, ki sem jima to zaupala, sta bili sicer čisto šokirani, a sta obe mnenja, da če si kdo zasluži priložnost, je to on. Sovražim občutek, da je sedaj vsa odgovornost glede prihodnosti samo na meni.

 

ja temu se reče manipulacija. Lahko se je rešiš samo tako, da na njega preložiš odgovornost za ohranitev zveze. Štartati moraš iz tega, da se sedaj ti upravičeno slabo počutiš, vendar ker on dela to pa to , se tvoje stanje izboljšuje. Od njega je sedaj odvisno, če te bo uspel prepričat, ker ti sedaj nisi prepričana.

Odgovor na objavo uporabnika
Moški, 03.02.2022 ob 07:21

Dejstvo je eno, pa če je ženskam všeč ali ne: Moški sex dojema drugače kot ženska. Moški je sposoben po seksu z žensko za sex avanturo pozabiti, ko se obleče hlače in gre čez vrata. Ker ženske to ne razumete, je tudi veliko razočaranih ljubic, ki mislijo da takim moškim kaj pomenijo, v resnici jim pa pomenijo samo sex za zadovolitev spolnih potreb. Večina takih moških ima problem z slabo vestjo in se zaradi tega v takšne avanture ne spustijo, saj realno ocenijo, da je rizik prevelik, da si zaradi 10min uničijo srečno družinsko življenje, zato grejo raje k “prodajalkam ljubezni”. Problem pa nastane, če se ti kakšna huda bejba “nabaciva” in če je nebi podr bi izpadel papak… Tu pa odloča karakter.. Skratka moje mnenje je, da ni potrebno zaradi tega razdreti zakon in se mu da še eno možnost, v tem smislu, ker če bo to počel še naprej, potem je porušeno spoštovanje in nima smisla da ostaneta skupaj.  Tipu potem ni pomoči in bo potreboval zdravljenje ali pa bo živel sam in trosil semena na okoli…

Moški- pišeš, da ste moški drugačni in lahko po avanturi z žensko na vse skupaj pozabite, ane? Daj mi povej, zakaj potem tako hudo komplicirate, ko ima vaša ženska kakšno avanturo? Zakaj niste razumevajoči, če to ni nič takšnega kot trdite? Še huje, izvajate tudi nasilje nad partnericami zaradi tega, ker so skočile čez plot. V medijih je bilo zaslediti tudi že ogromno primerov uboja ali poskusa uboja bivših partneric in to samo zato, ker tipi niso predelali razhoda in dejstva, da ima ona že novega.

Če lahko tako mirno greste čez vse to, potem mi res ni jasno, zakaj tako zelo komplicirate, ko ženska naredi isto?

Še primer iz lastnega življenja ti lahko dam. Pred leti sva začela z enim fantom, ki mu je bilo popolnoma normalno, da pač osvaja še naprej druge ženske, čeprav sva midva šla v zvezo. Mi je celo skušal dopovedat, kako je to normalno in ni nič takšnega ter jaz delam iz muhe slona. OK, sem vzela te njegove besede kot suho zlato in se še sama podala nazaj v svet osvajanja drugih moških. Potem sem mu za to povedala. A misliš, da mu je bilo všeč? Seveda nikakor neeee, ful ga je prizadelo. Ampak zakaj neki, to mi pač ni jasno. Saj sem samo počela kar je njemu bilo popolnoma sprejemljivo početje.

Seveda sem ga potem načevljala in zanimivo, da me še danes, ko je že 5+ let od razhoda, ni povsem prebolel. Spet nenavadno, glede na to, da moški greste tako lahko čez vse to in ne komplicirate.

 

Še za avtorico: moraš biti res hudo naivna ali slepa, če misliš, da je to storil samo 1x in še takrat na tisto usodno soboto je lih ta študentka prišla na firmo. Ker zaposleni tako zelo radi hodijo na zaprte firme ob vikendih 😀

Ta tvoj dogodek je čista klasika- ONA je vsega kriva, tvoj zapeljani ravež pa ni vedel, kaj počne in kam ga vtika, ane? Klasika 😀 Višek vsega je, da ti tip laže tako da se kar kadi, ti pa mu vse verjameš in še celo napišeš, da je spoštljiv 😀 Kaj, ko bi mu dala kakšno nagrado za vso spoštovanje, ki ga goji do tebe? 😀

Izhajala bom iz tega, da verjameš, da ni ženskar in da bosta poskusila zakrpati zakon.

Sprašuješ, kako naprej? Počasi. Zelo dolgo traja, nekaj let, da se odnos normalizira, še več, da začne spet cvetet. Baje se polovica parov, pri katerih se odkrije skok čez plot, loči v obdobju petih let.

On bo potreboval veliko potrpljenja, ker boš naslednja leta kot Dr. Jekyll and Mr. Hyde. In moral bo ugotoviti, zakaj je to storil.  Potrebuje vedeti, kaj je bil vzrok pri njemu. On mora nositi odgovornost za svoje dejanje in rešit pri sebi, ne da se ti sprašuješ ali mu lahko zaupaš.  Dokler on tega ne reši, sam sebi ne more zaupati.

Jaz bi na podlagi tega, kar si napisala, rekla, da se je tvoj mož ujel v zanko, ker ne zna krotiti svojega značaja. Rad vidi, da se ga občuduje, ne izpušča priložnosti, je mož akcije. Srečen je, ko se počuti živega. Vse to je super za posel, slabo pa, ko se mladenka trese od poželenja pol metra pred njim. Glede na to, da ti omenja skupen oddih, se mi zdi, da nima pojma, kako hudo ga je polomil.

Priporočam psihologa, poglejta si tudi  – Why happy couples cheat | Esther Perel

Za tvojega moža – naj si prebrska malce na temo – Is it normal to have a crush while married? (na mindbodygreen je članek o tem), da bo vedel kako v naslednje postopat, pa tudi zate, ker smo vsi krvavi pod kožo.

Kdaj bo stvar za vama? Ko boš nesla štrudelj v njegovo pisarno in na mizi uživala v seksu z njim, brez da bi te stisnilo pri srcu.

 

 

Varanje ni posledica zadovoljstva (ne) v vezi, ampak karakterja.

Imaš nesrečne v vezi, pa bodo prej zaključili, kot varali. In imaš srečne, ki varajo.

Človeka, ki nima predsodkov o varanju… nobena srečna in zadovoljna veza ne ustavi. Tu ni ženska nič kriva. Ne prva in ne druga in nobena naslednja.

Presodi, ali mu je to v karakterju in ne obesaj krivde in odgovornosti nase.

če je pri   vama res vse tako idilično, potem te čaka dolga borba, ki jo boš borila sama s sabo, s tisto sliko, ter mislijo, da je užival z drugo, ter s tem razvrednotil vse tisto kar je bilo samo vajino. Obračalo se ti bo ob misli, da je bil v njej in da ga druga privlači!

Potem bodo minevali dnevi meseci, začela ga boš spuščat vedno bližje in bližje… in ko boš najbolj raznežena se ti bodo spet začela pojavljati v prašanja in slika… povedal ti bo spet isto, kot ti je takrat in da te ljubi.. s tem te bo pomiril in boš za nekaj časa pozabila na to… ti intrvali se bodo daljšali in daljšali, jeza, razočaranje, obup, slika bodo vedno bolj bledi… in letos po 20 letih je postalo vse čist zbledeto… z brazgotino, ki še vedno opomni, boli pa ne!

 

Vsaj polovico tvoje prevare, je podobno moji. Le, da sva midva bila poročena že 20 let in me je prvič prevaral s 25 let mlajšo od mene. Tudi pri naju je vse delovalo, tako kot pri vama. Žal se je v njega zapičila takrat komaj 22 let stara študentka…in ga ni in ni pustila pri miru….pisala mu sms-e, ga klicala, obiskovala v pisarni…vse to sem ugotovila iz njegovega telefona…žal tudi prepozno, saj sem tako iz sms sporočil razbrala, da me je tudi fizično prevaral. Odselil se je za par mesecev, pogovarjala sva se veliko, vse mi je razložil….a danes po 4 letih, mu še vedno ne zaupam. Ja, ostala sva skupaj, toda borba ostaja – predvsem na moji strani…jaz sem tista, ki ne more to pustiti za sabo.

P.S. Moram ti še povedati, da ta študentka še danes išče moške, ki so že dalj časa v zvezi in imajo otroke, ter razdira tako zakone – preverjeno, do zdaj že 4!!. Mogoče  sem zato ostala z možem skupaj, ker vem da obstajajo take ženske, ki razbijajo zakone in so na nek način bolnice? Ampak, kako jih ustaviti, to je vprašanje…

se strinjam

To pa ne bo šlo več. Vedno te bo razjedal dvom. Hudo bo. Če pa je res tako “fejst fant”, pa ostani z njim. Ker vsi dedi so isti. Naskočil bo vse kar se da. Naj gre k vragu.

Objava čaka odobritev

Večni prevarant in lažnjivec …ker zaupanja več ni…

Moja dobra prijateljica že nekaj let (od izgube moža) fura tako razmerje s porocenim moškim …  S takratnim sodelavcem ,ki ji je stal ob strani ko je izgubila moža in ostala sama z dvema otrokoma imata razmerje in ga ne nameravata prekinit..on ima ženo ,oba dobre službe,hišo,dva otroka en skoraj polnoleten ,drugi jih ima blizu 20,ona prav tako oba polnoletna otroka tako da sta glede tega brez obveznosti da bi otroci potrebovali kakršnokoli pomoč -razen finančno.. ampak očitno sta se nekomu zamerila in je njegovi ženi poslal sporočilo da ji je mož nezvest,gospa je dobila ime ženske,znamko avtomobila in kraj kjer se srečanja dogajajo.ampak očitno noče spregledati dejstva da je to resnica in mu je povedala za vsebino sporocil-kar je seveda zanikal .kaj mu je pa druga preostalo,noben prešuštnik ne prizna svoje napake in dokler ti krivde ne dokažejo si nedolzen..seveda mu je žena ljubico našla v imeniku shranjeno pod moško ime ampak se koliko sta komunicirala preko tega telefona je redno in sproti brisal sporočila edino kar bi lahko zahtevala je spisek Tel pogovorov in sms-ov ,in bi po številu poslanih in prejetih dobila pravo sliko..kar pa mislim da je časovno že zamudila ker je tudi povedal da se tega telefona ne sme 3 mesece dotikati da nebo dokazov. Škoda da ne more do podatkov in slik ki so v tel ljubice 😂žena mu je ljubico blokirala na vseh spletnih omrežjih .slišita in pišeta si z ljubico zdaj z  drugega telefona za katerega žena ne ve da ga ima  in mu preko njegovega nima kaj dokazat.on ne želi da mu žena dokaze krivdo in mu naredi sramoto pred otroci in sorodniki  ter pobere polovico imetja ljubici pa paše da ga koristi brez obveznosti. V glavnem doma igra vzornega ,pridnega moža z vsemi dolžnostmi in obveznostmi ljubica pa ni nič prikrajšana,pomaga ji finančno,sexata kjer nanese ,v avtu pri njej tudi pri njem ko žene ni doma..vzameta v službi dopust ali koristita ure ,prihaja ob isti uri domov kot da bi bil v službi.Družina in otroci od ljubice ga skoraj vsi poznajo kot njenega fuk trenda,sploh ne vedo da je poročen..

Hočem povedat da niso vsega ljubice krive pač pa večino tisti ki je vezan in vara.

Jaz bi si kot žena naredila  lažni profil in od ljubice pridobila podatke ki mi jih bi mož zatajil.

V glavnem ko bi se  meni pojavil dvom v zaupanju , bi takega partnerja obrala do kosti in ga nagnala da mu naredim sramoto ker me je izigral,se prej pa se iz oči v oči srečala z ljubico ,pa če tudi bi se lamale kosti. Boljše tako kot da bi mi kakšno spolno bolezen prinesel ..

New Report

Close