Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje zakaj ste na bolniški – firbčna?

zakaj ste na bolniški – firbčna?

Jaz sem ena tistih, ki je imela zaradi brezveznih bolnišk težave s komisijo in to v visoko rizični nosečnosti, ki se je na koncu končala s prezgodnjim porodom in smrtjo najinega sončka, pa še ko sem bila že v hospitalu, so mi poslali odgovor, da bodo počakali “razvoj dogodkov”

zabbica pa piše:
Sram vas bodi vse tiste, predvsem ženske, katere pljuvate po nosečnicah, ki so na bolniški brez pravega razloga.
Jaz mislim, da bi nosečnica morala imeti pravico ostati doma, če bi hotela, tiste pa ko bi hotele delati pa naj delajo.

In draga moja, nič me ni sram, če pluvam po ženskah ki zjajo, da imajo rizično nosečnost, pa da nizko nosijo, pa da jih tišči, potem pa veselo šibajo okrog, vsak dan so po 4 ure po mestu in kokodakajo, kako da so rizične…..potem pa se še veselo odpeljejo na morje(same v avtu) in to v Dalmacijo in uživajo tam do naslednjega pregleda.
Veš, jaz sem bila doma, na strogem mirovanu, po predhodnih operacijah, SS in da ne pišem kaj še vse, pa sem bila v 6 mesecih na komisiji 10x.Podalševali so mi od 3 dni do max 5 tednov, pe še to le takrat, ko mi je moja G napisala obvestilo, da zahteva minimalno podaljšanje dva meseca in priložila vse možne izvide…..5 tednov je krepko manj kot znašata dva meseca, se ti ne zdi!In tudi to me je delalo nervozno in nemirno. V mestu sem bila do 6. meseca nosečnosti 5x, pa še to z možem, da je bil on šofer in fizikalec.

in zato me ni sram, ko pljuvam po nosečnicah, ki izkoriščajo bolniške, ker potem tiste, ki bi jo res morale imet naletimo na gluha ušesa brezsrčnih komisij, saj nas mečejo v isti koš!
Delajo se statistike, koliko je bilo “rizičnih” in koliko posledično “slabih rezultatov” in tako nas potem tudi obravnavajo.
Tistim, ki pa kokodakoajo o rizični nosečnosti in se šopirijo okoli po cel dan, bi dala le dva tedna prave rizične nosečnosti, strahu in hkrati upanja da bo uspelo do konca, da bi jim zavezala klune, ker bi videla kaj sploh je rizična nosečnost.Jaz bi z veseljem delala do konca, le da mi nebi bilo treba trepetat, ali bomo prišli do konca(do sedaj še nismo)

Zdaj me pa lahko popljuvate, ampak tako je moje mnenje in vedno bom proti tistim, ki izkoriščajo bolniško in zaradi katerih imamo probleme tiste, ki bi bolniško resnično potrebovale!

lp
škratek

Škratek 2, se pridružujem

Naši SRČKI so pravi "borci" dajejo nam zgled, kako se boriti za življenje! Lep pozdrav, Mateja

Tudi jaz!

tudi jaz

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Škratek, tudi jaz se popolnoma strinjam s teboj.

Bolniške so z razlogom, če materi ali plodu grozi nevarnost in ne zato, ker ste pač noseče in bi vam pasalo bit doma. Nosečnost NI bolezen!

no, jaz sem prvič delala skoraj do konca, zadnja dva tedna sem pa res bla na bolniški, ker so me noge že orng bolele, pa do službe sem mela 1 uro z avtom.
zdaj sem drugič noseča in bom delala, dokler bo šlo.

Škratek 2, tudi jaz te podpiram. Tudi sama nimam lahkega dela v službi, pa nočem na bolniško, ker nisem bolna! In ne zdi se mi prav, da nekatere to izkoriščajo! Ne rečem kakšen teden, da se spočiješ, drugo je že potuha.
Škratek, želim ti, da srečno donosiš svojega sončka!
LP,P

Enkratni smo, ker nismo popolni.

V debato se ne bi spuščala, ker sem zanosila v 1. ivf-u, potem pa imela v 7t ss, vmes sem skozi delala, le na transferju sem bila na bolniški.

Meni se zdi izkoriščanje, ki ga vidim v moji DRŽAVNI službi, da je moja sodelavka že od avg. leta 2005 na bolniški; stara še ni 50 let, in vse do danes ni prišla niti 1 dan v službo. Vmes so ji bolniško prekinili, leni šefi so ji podpisali dopust, ker se jim ne da z njo ukvarjati, potem pa je po dopustu zopet skliznila na bolniško. Vrag naj vzame takšno ”babnico”. In da bi jo dali v penzijo, se pa prav nobeden ne spomni.

Saj morda ima res ženska težave, ma potem pa ti še šefi rečejo, da ko bi pa morala priti, da je boljše da je ni, ker potem bi oni imeli z njo delo, to so šefi za en k…..

Srečno vsem nosečkam, mi se trudimo 3,5 leta pa še nič konkretnega.

Uživanje in pobožajte svoje trebuščke.

Bata.

Prvič rodila z 31. tedni, drugič s 25-imi. Zdaj štejem prav vsak dan posebej in se veselim vsakega dneva, ki gre mimo ko ostajam v enem kosu. In v vsaki nosečnosti sem bila na bolniški.
To, da komaj zmorem po stopnicah do stanovanja, to da se zadiham že samo če grem pomivat posodo, to, da nisem videla štacune, ki jo imam pred vhodom v blok od znotraj že vsaj dva meseca, to da dvignem eno leto in pol staro hčerko samo če je RES, RES nujno in da imam občutek da sem ko ena stara kripa, mi ni neko sanjsko počutje.
Raje bi delala do zadnjega dne pred porodniško z zavestjo, da je vse v redu in se tudi dobro počutila.
Iz tega sklepam da se ve, kaj si mislim o tistih, ki gredo na bolniško samo zato, ker jim je tako bolj fajn. Pa da se s tem še hvalijo.

Mene pa nekaj zanima. Vse tiste, ki pljuvate po ženskah, katerim bolniška “za brezveze” ni nič takega. O kolikem času bolniške govorimo? Ker jaz bi šla na bolniško kvečjemu mesec, največ dva pred porodniško, prej seveda ne, če ne bi imela problemov.

Vseeno mi nekaj ni jasno. Imam prijateljico, ki ima rizično nosečnost, rizična je v smislu, da ima menda dve maternici (ne me spraševat kako je to možno) in se otrok razvija samo v eni. Punca je nenormalno utrujena, ima tudi zelo stresno službo. Zanjo vem, da se niti malo ne pretvarja, pa je morala iti po dveh mesecih nazaj v službo. Kje je tu logika? Ok, ne rečem, da grem jst na bolniško, k mi nič ne manjka, pa me zavrnejo, ampak kako ta komisija ocenjuje primernost???

Vseeno mi nekaj ni jasno. Imam prijateljico, ki ima rizično nosečnost, rizična je v smislu, da ima menda dve maternici (ne me spraševat kako je to možno) in se otrok razvija samo v eni. Punca je nenormalno utrujena, ima tudi zelo stresno službo. Zanjo vem, da se niti malo ne pretvarja, pa je morala iti po dveh mesecih nazaj v službo. Kje je tu logika? Ok, ne rečem, da grem jst na bolniško, k mi nič ne manjka, pa me zavrnejo, ampak kako ta komisija ocenjuje primernost???

Ravno o tem govorim jaz!Toliko je nosečnostnih bolnišk, da že vse povprek (v glavnem) mečejo v isti koš, in tako tiste, ki res imamo probleme dobiji/mo zavrnjeno B (tudi po pritožbah).In te kvazi bolniške me jezijo ravno zaradi tega.In če pri taki nosečnici pride do prezgodnjega poroda vsi samo skomignejo z rameni……
To o dveh maternicah-verjetno ima dvorogo in že to je dovolj velik razlog za bolniško, ker ji grozi prezgodnji porod…..o delu komisij pa raje nebi, ker nekaterih kartotek sploh ne pogledajo in samo napišejo…se zaključi in mislim, da je to posledica količine nosečnostnih bolnišk, od katrih je veliko takih nepotrebnih.

In ne me narobe razumet, nič nimam proti temu, da si doma 1-2 meseca pred porodniško, sploh če se daleč voziš v službo, ampak da si noseč 5 tednov, pa ti po tvoje kar naenkrat pripada B, samo zato ker si noseč, ja tole pa res ne gre in to so stvari, ki potegnejo za sabo stvari, ki jih doživlja tudi tvoja kolegica (tudi jaz sem jih), pa še marsikatera nosečnica, ki bi res morala počivat.

lp
škratek

Tega niti jaz ne podpiram, da ženska zanosi in gre na bolniško. Mislim, da je tudi za sam razvoj otroka dobro, da ima mamica razgibano življenje. Ampak nekatere ženske pač mislijo, da ko zanosijo, da se svet vrti okoli njih in da so najbolj boge na svetu. To mi je precej mimo.

V prvi nosečnosti sem bila tudi jaz na bolniški za “brezveze”: ostala sem brez službe ravno dva meseca pred začetkom porodniške, pa sem G prosila za bolniško in je bila dovolj razumevajoča, da mi jo je napisala. Sicer ni bilo nekih zdravstvenih razlogov, ampak nimam slabe vesti, ker bi sicer ostala brez plačane porodniške oz. z minimalnim nadomestilom. In pri moževi podpovprečni plači in gradnji hiše, bi se nam zelo težko izšlo.
Zdaj v drugi nosečnosti, me je G hotela poslat na bolniško, ker imam predležečo posteljico in bi morala počivat. Pa sem šla raje delat, ker imam pisarniško delo in fizično bolj počivam kot bi doma zraven 2-letnega otroka. Ma če se bo kaj zakompliciralo, bom pač šla na porodniško, ker se z zdravjem in življenjem otroka ni za igrat.

LP

Adela, hvalabogu, da si rešila na ta način, sedaj se pa le čuvaj!

lp
škratek

jaz pa mislim, da ni prav, da pljuvamo po tistih, ki se odločajo izkoristit sistem, ki jim je dan. Nosečnost res ni bolezen, je pa vsaka nosečnica primer zase. Jaz sicer tega ne bi storila, ne obtožujem pa tiste, ki to naredijo.

No zdaj si pa sama vse povedala. Tipično za to državo: Nihče naj ne odgovarja za nič, kar narobe stori. Seveda, sistem, ki to dopušča, je treba po mnjenju večine izkoristit, potem pa jamrat, kako je slab. In bo še slabši, ker že sedaj poka po šivih.

Ravno v tem je težava, če nekatere niste uspele dojet skozi vso tole dolgo debato: ker je toliko izkoriščanja bolniške po nepotrebnem, potem nosečnice, ki so doma popolnoma UPRAVIČENO, s strahom grejo v trgovino in v vrtec po otroka, da se ne bi slučajno oddaljile več kot 15 metrov od doma, da jih ne dobi komisija. O kontrolah ne bi nihče niti razmišljal, če ne bi bilo toliko izkoriščanja.

Jaz sem bila na bolniški od 19. tedna. V začetku mi je bilo obupno slabo, pa sem vstrajala. Potem so se začele bolečine, pa mi je G rekla, da je to normalno.Bolniške mi ni predlagala, jaz pa sem tudi mislila, da je vse “ok in normalno”. In sem še kar 100 na uro delala. Dokler me nekega jutra ni presentila kri. Po 14-dneh v bolnici, niso ugotovili vzroka in dg: nepojasnjena krvavitev in grozeč prezgodnji porod (žal se je tako tudi zgodilo, vendar je na srečo s pikico vse ok).
G je bila seveda presenečena in mi je potem tudi povedala da sledi mirovanje do poroda. Vendar mi komisija ni avtomatsko odobrila bolniške do poroda. Vsak mesec sem morala ponovno pošiljati vso dokumentacijo in vsak mesec na novo urejati.
Kar me je resnično jezilo je to, da se v mojem primeru ni vso nosečnost nič spreminjalo, dg je bila ves čas enaka in z dg kot sem jo imela (mimogrede, stara sem 35 let in 1.nosečnost), so mi vsi G potrdili, da to pomeni strogo mirovanje in bolniško do konca. Ampak, ne! Komisija me je vsak mesec lepo šetala sem in tja, z isto dokumentacijo!
Medtem pa sem neštetokrat videla primere nosečnic s slabostjo, bolečinami v križu, utrujenostjo, itd. (kar smo mimogrede imele vse), ki jim je komisija lepo podaljševala bolniško do poroda BP.In potem jih vidiš v shoping centrih, v kafičih in še kje, ker kao “lahko zapustijo stanovanje, saj jim G priporoča sprehode”!
Tako, da sem bila resnično jezna na tiste, ki so “brezveze” v bolniški in nas potem vse mečejo v isti koš.
Preverja pa itak nobeden, kakšno je dejansko stanje!

Ali je katera na bolniški zaradi rizičnega delavnega mesta (možnost okužb, dvigovanje bremen…)? In ali je morala predložiti komisiji potrdilo službe, da ni ustreznega delavnea mesta ali je bilo dovolj samo to da je napisala to ginekologinja?

Lep pozdrav

New Report

Close