Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Zakaj ste debeli ljudje tako zafrustrirani?

Zakaj ste debeli ljudje tako zafrustrirani?

Prijateljica je imela za sabo težkih deset let, ko se je razdajala za druge, na sebe
pa pozabila, poleg tege še težave s ščitnico in končno od vseh naporov tudi psihične težave. In kilogrami so se nabirali.
Ko se je končno zavedla sama sebe, je začela ukrepati.
In rezultat tega ukrepaje bilo grdo glasno posmehovanje.
V prejšnjem postu sem hotela povedati kako so jo zasmehovale osebe,
ki jo niso poznale, ki niso vedele, da od jutra do pozne noči nima časa za počitek. In če jo vprašate kakšen je spored na TV vam bo vedela povedati
samo za živ žav in otroške odaje, ki jih spremljajo njeni otroci.
In se mi zdi strašno grdo, da dajete enake nasvete kar vsem po vrsti.
Moškim in ženskam, samskim in poročenim, z otroci ali brez. Ste pomislili,
da kdo od teh skrbi za družino in še stare starše zraven? Ali res mislite, da
imajo vsi dovolj časa, da brskajo po internetu dan za dnem. Malo nas je, ki
imamo dostop cel dan, v službi in doma. Ta moja prijateljica ima internet v
službi pa do vašega foruma sploh ne pride, ker enostavno nima časa.
Ali ste mogoče kdaj pomislili, da ljudje, ki se hočejo tukaj pogovarjati,
izmenjavati mnenja, niti ne povedo vsega. Ampak VI dobri, prijazni
in pametni jih zmerjate z zafrustriranci???????!!!!!
Sicer sem pa zasledila, da tudi doktorji medicine pri vas nič ne veljajo.
Dr. Sentočnikovo in dr. Pirnata ste skoraj linčali, kako nezdrave diete
priporočata.
Saša najbrž res nisi neumna, arogantna pa ko sam h… Vse pohvale pa
za Zoisobo štipendijo.
Vse kar se da naučiti ti gre najbrž dobro od rok, ampak kakšne olike pa
ravno nimaš.

Pa če zamerite ali ne!

Saška

Prijateljica je imela za sabo težkih deset let, ko se je razdajala za druge, na sebe
pa pozabila, poleg tege še težave s ščitnico in končno od vseh naporov tudi psihične težave. In kilogrami so se nabirali.
Ko se je končno zavedla sama sebe, je začela ukrepati.
In rezultat tega ukrepaje bilo grdo glasno posmehovanje.
V prejšnjem postu sem hotela povedati kako so jo zasmehovale osebe,
ki jo niso poznale, ki niso vedele, da od jutra do pozne noči nima časa za počitek. In če jo vprašate kakšen je spored na TV vam bo vedela povedati
samo za živ žav in otroške odaje, ki jih spremljajo njeni otroci.
In se mi zdi strašno grdo, da dajete enake nasvete kar vsem po vrsti.
Moškim in ženskam, samskim in poročenim, z otroci ali brez. Ste pomislili,
da kdo od teh skrbi za družino in še stare starše zraven? Ali res mislite, da
imajo vsi dovolj časa, da brskajo po internetu dan za dnem. Malo nas je, ki
imamo dostop cel dan, v službi in doma. Ta moja prijateljica ima internet v
službi pa do vašega foruma sploh ne pride, ker enostavno nima časa.
Ali ste mogoče kdaj pomislili, da ljudje, ki se hočejo tukaj pogovarjati,
izmenjavati mnenja, niti ne povedo vsega. Ampak VI dobri, prijazni
in pametni jih zmerjate z zafrustriranci???????!!!!!
Sicer sem pa zasledila, da tudi doktorji medicine pri vas nič ne veljajo.
Dr. Sentočnikovo in dr. Pirnata ste skoraj linčali, kako nezdrave diete
priporočata.
Saša najbrž res nisi neumna, arogantna pa ko sam h… Vse pohvale pa
za Zoisobo štipendijo.
Vse kar se da naučiti ti gre najbrž dobro od rok, ampak kakšne olike pa
ravno nimaš.

Pa če zamerite ali ne!

Saška

Ne posmehujem se debelosti, se pa neumnostim. Mogoce, da izpadem arogantna, ampak to je samo moja samoobramba. Ce pa te napadejo, ce das kaksen nasvet. Cisto vseeno mi je, ali ga upostevajo ali ne.

Živjo,

Za hujšanje je potrebno kar nekaj psihičnega in fizičnega napora (če hočeš shujšat v krajšem času je napor večji, nato pa vse manjši) in če hočeš, da je hujšanje zdravo in najbolj učinkovito potrebuješ kar nekaj znanja. In zato je kar fino, da imamo na tem forumu kar nekaj ljudi ki kar precej vedo iz izkušenj in nam svetujejo.
Ker pa nismo vsi “pametni” so tu tudi vprašanja o raznih dietah, kjer v enem tednu shujšaš 3 kg itd. Nič ni narobe, če kdo zastavi vprašanje ali je že kdo hujšal z jabolčnim kisom, kako deluje ab tronik itd. Tudi meni so to zanimiva vprašanja.
(Zelo občudujem Kolesarja, Oliverja in seveda ostale, ki zelo s potrpljenjem in prijazno svetujete). Narobe je, ker dobronamerni odgovor, da je v tej izgubi kg največ vode, dobi odziv “kreten kaj demotiviraš ljudi, ti ki si shujšal pa Super Super”, čez dva tedna pa ne bev ne mev o tistem, ki je najbrž dobil nazaj vso vodo shujšal pa je samo za 10 dag. Kdo je zdaj demotiviran?. In pa punca, ki bi rada svoj “klik” ampak ne od tistih, ki priporočajo gibanje in potrpljenje, ker ona to že vse ve ampak to ni zanjo. Hoče nekaj čudežnega in “žali” vse, ki jo ne podbirajo. Ni čudn, da se potem Saši ali komu drugemu odtrga.
K “moji” uri aerobike hodi tudi ženska, ki nima totalno nobenega smisla za koordinacijo gibov in ne zna povezati niti najenostavnejše korake. Ampak to čisto nobenega ne moti, ker je važno da se ženska razgiba ne pa da je popolna. Seveda smo jo na začetku malo čudno gledal ampak smo se navadl. Osebno jo celo občudujem saj pride na vsako uro. Zato se ne takoj ustrašit, če zgledate čudno in vas gledajo ampak vztrajajte, ker bo bolje, pa tudi če ne bo so what nismo vsi v vsem dobri.
Mislim, da samo nižja teža ne bi smela biti edini cilj. Mislite tudi malo na to kakšni boste čez 10-20 let (da ne boste zaradi slabe prehrane in nič gibanja bolani, čeprav boste imeli idealno težo).

LP
Petra

Ej, a ste že kje na forumu zasledili, da bi jamrala, težila z dietami in podobno??? Po vaših mnenjih bi morala jaz biti zafrustrirana ker imam 112 kg pri 173 cm. A vas je kap??? Mene še ne. Zdravniki ne morejo verjeti, da moje srce funkcionira b.p. pa pritisk je OK pa nobenega holesterola v krvi. Sama se sicer grozno počutim s svojimi kilami, ne zavidam pa nobenim njihovih postav, kvečjemu jih občudujem. Sama se pač trudim po svojih možnostih. Odkar hodim na PACE sem izgubila 8 kg in to brez kakršnekoli diete. To omenjam samo zato, da ne bo kdo rekel kako se debelim ne da spravit iz fotelja in poiskati telovadnico. Na PACE hodim 3x tedensko pa bi še večkrat, če bi me le doma tolerirali. Že sedaj kar naprej poslušam, da samo laufam na okrog. Hodim v službo, dvakrat tedensko sem do osme zvečer na delovnem mestu, imam dva otroka stara 5 in 7 let, vsak dan moram dedcu skuhati kosila in opraviti vsa gospodinjska dela……o seveda najdem cajt za rekreacijo; samo ne za kakršnokoli. Sovražim tek in kolo, rada imam pa plavanje in fitnes. Se pravi rekreirala se bom s tistim kar mene veseli. Stara sem 37 let pa nisem obupala nad svojimi kilami. Seveda pazim koliko količinsko pojem in kaj, se pa tudi kdaj pregrešim. Zaenkrat še nisem obupala kar pa bi že zdavnaj, če bi se morala držati nekih strogih diet. Vsem tistim, ki postavljajo rekreacijo na prvo mesto z veseljem PRITRJUJEM ne morem pa tolerirati takih postov, kjer zaničujete in obmetujete debele ljudi s takšnimi in drugačnimi izrazi. Pa hvale z izobrazbami in zaničevanje drugih, ki jih nimajo. To ne spada na ta forum! Ja še to, v vseh teh letih moje debelosti, še nisem naletela na to da bi se kdo norčeval iz mene osebno. Zanimivo, le zakaj imam toliko ljudi okrog sebe, ki me imajo radi in se z veseljem družijo z mano. Morda velja pravilo, da kakršen si ti do drugih, takšni so potem drugi do tebe?!!

Bravo Moni!
Sama imam 103 kg, 3 otroke, moža, tasta, službo …..
Vse ostalo si pa že ti povedala!

cila

Samo toliko.
Imam moža invalida (brez obeh nog), 2 otroka (14 in 2 leti), imela sem 120 kg in shujšala za 50. Včasih se še sama sprašujem, kdaj najdem čas za vse. Ne sprašujte me za čudežne diete. Obstaja samo dieta – manj pojej kot porabiš. Še vedno imam kakšen kilogram preveč, a vseeno najbolje zgledam v življenju. V osnovni šoli so me klicali kar DEBELA in nekateri mojega imena niso niti poznali.
Veliko sem zaradi zbadanja pretrpela in vedno druge krivila za svoje kilograme. Po globokem pogovoru s samo sabo se je posvetila lučka.
Pazim pri hrani, telovadim in tako bom morala celo življenje. Pa kaj. Včasih se pregrešim. Vem, da nočem biti nikoli več taka, kot sem bila. Nisem bila zafrustrirana, to se mi ne zdi pravi izraz. Bila pa sem zelo, zelo zamorjena in nesrečna.

Drage mamice in očki, tudi vam lahko poleg vseh obveznosti uspe. Upoštevajte nasvete in prilagodite jih svojim zmožnostim. Vsaj nekaj je bolje, kot prav nič.
Kot pravi pregovor: Vsak začetek je težak, zato nekateri niti ne začenjajo.

plp kiki

Čestitam k uspehu kako premagati samo sebe in k najobjektivnejšemu ter pametnemu razmišljanju na to temo !!! Bravo, le tako naprej, mislim da bi se v to smer moral obrniti še marsikdo od ‘ta pametnih’ razpravljačev !!!

LP, Tekač

Čestitam k uspehu kako premagati samo sebe in k najobjektivnejšemu ter pametnemu razmišljanju na to temo !!! Bravo, le tako naprej, mislim da bi se v to smer moral obrniti še marsikdo od ‘ta pametnih’ razpravljačev !!!

LP, Tekač

Saška je pisala: “…imam prijateljico, ki tehta nekaj čez 100 kg in je približno tako visoka kot jaz. Ko je hujšala, sem ji hotela pomagati in sem z njo hodila plavat. In kaj se je zgodilo? V kopalkah je bila taka tarča posmeha, da me je bilo sram
za vse, ki so se nahajali ob bazenu in dajali grde pripombe… Tega sem bila deležna tudi jaz, češ , kaj pa ti delaš z njo, saj nisi debela…”

Saša odgovarja: “…nic nimam proti debelim ljudem, ampak ocitno imajo debeli proti ostalim, ker jim zavidajo…”

E, KDO SE JE IMEL PROTI KOMU V PRIMERU NA BAZENU? “ENA DEBELA” PROTI OSTALIM ALI JE BILO OBRATNO !??

Saša o “svoji ljubezni” do debelih piše večinoma v pretekliku: “…tudi jaz SEM IMELA prijateljico s 105 kg pri 164 cm. In SEM BILA za razliko od drugih, ki so se ji samo posmehovali, vedno prijazna do nje… SEM IMELA debelega fanta. SEM ga IMELA rada.

Sašin sedanjik pa je naslednji: očala jo naredijo samozavestnejšo (in izgleda verjetno še bolj pametno, kot je). “… Na svoje dosezke sem zelo ponosna, imam Zoisovo stipendijo, kar dokazuje, da nisem neumna in ce ima kdo kaksne pripombe, mu to tudi povem. S taksnimi (VERJETNO DEBELIMI) ljudmi se sploh vec ne obremenjujem in jih dobesedno crtam iz zivljenja. Oni bodo mene rabili, ne jaz njih.”
IN ODPRLA JE POST NA TEMO – ZAKAJ STE DEBELI LJUDJE TAKO ZAFRUSTRIRANI! PA NAJ ŠE KDO REČE, DA TO NISTA DOBROTA IN PRIJAZNOST!!!

Čestitke tudi iz moje strani – lahko bi bila zgled mnogim tukaj gor ki hujšajo pa jim ne uspeva in vedno iščejo samo izgovor da jim ne rata.

LP Oliver

Čestitke tudi iz moje strani – lahko bi bila zgled mnogim tukaj gor ki hujšajo pa jim ne uspeva in vedno iščejo samo izgovor da jim ne rata.

LP Oliver

Nika je pisal/pisala:
>
> Saška je pisala: “…imam prijateljico, ki tehta nekaj čez
> 100 kg in je približno tako visoka kot jaz. Ko je hujšala,
> sem ji hotela pomagati in sem z njo hodila plavat. In kaj se
> je zgodilo? V kopalkah je bila taka tarča posmeha, da me je
> bilo sram
> za vse, ki so se nahajali ob bazenu in dajali grde
> pripombe… Tega sem bila deležna tudi jaz, češ , kaj pa ti
> delaš z njo, saj nisi debela…”
>
> Saša odgovarja: “…nic nimam proti debelim ljudem, ampak
> ocitno imajo debeli proti ostalim, ker jim zavidajo…”
>
> E, KDO SE JE IMEL PROTI KOMU V PRIMERU NA BAZENU? “ENA
> DEBELA” PROTI OSTALIM ALI JE BILO OBRATNO !??
>
>
> Saša o “svoji ljubezni” do debelih piše večinoma v
> pretekliku: “…tudi jaz SEM IMELA prijateljico s 105 kg pri
> 164 cm. In SEM BILA za razliko od drugih, ki so se ji samo
> posmehovali, vedno prijazna do nje… SEM IMELA debelega
> fanta. SEM ga IMELA rada.
>JA IN, KAKO MI LAHKO OCITAS, DA NI VEC MOJA PRIJATELJICA, CE PA SPLOH NE VES RAZLOGA ZAKAJ NI? PREPROST ODGOVOR JE ZATO, KER JE IZRABILA MOJE ZAUPANJE. VERJETNO SI MISLIS, DA SEM FANTA PUSTILA, KER JE BIL DEBEL, PA SI SE USTELA. MALO PREVEC OZKO GLEDAS NA VSE STVARI. SICER PA TO TUKAJ NI POMEMBO.
> Sašin sedanjik pa je naslednji: očala jo naredijo
> samozavestnejšo (in izgleda verjetno še bolj pametno, kot
> je). “… Na svoje dosezke sem zelo ponosna, imam Zoisovo
> stipendijo, kar dokazuje, da nisem neumna in ce ima kdo
> kaksne pripombe, mu to tudi povem. S taksnimi (VERJETNO
> DEBELIMI) ljudmi se sploh vec ne obremenjujem in jih
> dobesedno crtam iz zivljenja. Oni bodo mene rabili, ne jaz
> njih.”

NE SKLEPAJ KAR TAKO CE NEVES. MED DEBELIMI NI SUHIMI NE DELAM RAZLIK. CE JE KDO VREDEN, DA GA IMAS ZA PRIJATELJA NI VAZNO, ALI JE DEBEL ALI SUH. IN NISEM REKLA DA ZGLEDAM PAMETNO, REKLA SEM DA NISEM NEUMNA. OCALA SO MI PA VSEC, ZATO JIH NOSIM.V SVOJI PODOBI SE POCUTIM SAMOZAVESTNO, ZATO ME NIKOLI NIHCE NI ZALIL, NITI KO SEM IMELA KAKSEN KG PREVEC, NITI ZARADI OCAL, PA SO MNOGE NALETELE NA STEVILNE OPAZKE. ME PA UZALI KDO, KI UPORABLJA TAKSNE IZRAZE KOT SO PIFLERKA. IZGOVOR ZATO, KER NJIM NI USPELO TO KAR JE MENI. PA SO SE MNOGO BOLJ TRUDILI, KOT SEM SE JAZ. AMPAK CISTO TAKO JE, MENI JE USPELO KER VEM KAJ HOCEM IN VEM KAKO TO DOSECT. GLEDE DEBELOSTI PA TAKO, RAJE BI BILA DEBELA KOT NEUMNA. POSTAVO SE DA OBLIKOVATI, OSEBNOST SE TEZKO SPREMENI. NEUMEN IN DEBEL SKUPAJ, TO JE PA ZE HUDO. IN ENI TUKAJ STE. MI JE ZAL, DA MOREM POVEDAT NA TAK NACIN, AMPAK DRUGACE NE GRE. TISTE DRUGE PA OBCUDUJEM.

Saša je odgovorila: “…neumen in debel skupaj, to je pa že hudo. IN ENI TUKAJ STE. “

Ej, da razčistiva nekaj; nekje sem zasledila briljantne podatke o tvoji teži in višini. Samo za info – imam toliko kilogramov kot ti, pa 10 cm več v višino. Pa mišic tudi dovolj za svojo postavo, ker dokaj redno delam z utežmi.
In o tem, koliko sem neumna – tudi sama sem bila Zoisova štipendistka (še v tistih časih, ko je bilo Zoisovih štipendij manj kot danes in jo je bilo malo težje dobiti, kot zdaj), pa da ti še slučajno ne omenim, kakšno povprečje sem imela na podiplomcu.

Vsak človek ima “malo črno skrinjico”. Veš kaj se nahaja v tvoji? To, da te mama ni vpisala na plesne, ker si se ji zdela predebela (to te je prizadelo). In ker tega še nisi razčistila sama s sabo, zdaj udrihaš vsepovprek.

Bravo Nika!!!!

Bravo Nika!

Imam še jaz nekaj besed za Sašo:

Imam končano srednjo šolo in se ne počutim čisto nič manj pametno kot vsi ostali, ki študirajo dalje in imajo tako ali drugačno štipendijo. Nekako v šestem razredu osnovne šole sem se zavestno odločila kaj hočem početi v živeljenju in še po petindvajsetih letih uživam v poklicu in delu. Nikoli pa nisem bila odlična učenka tudi zato ker me je zanimalo tooooliko stvari.Prebrala sem veliko knjig in jih še berem. Še me zanima veliko stvari in se potrudim, da pridem do informacij tako ali drugače.
V službi delam tudi z ljudmi, ki imajo nekaj stopenj višjo izobrazbo in so
nekateri pravi intelektualci, ki obvladajo tudi bonton.
Imam sina v prvem letniku gimnazije in sem zelo vesela, ker dajejo veliko pozornost tudi primernemu obnašanju in komunikaciji.

Saša, če pa misliš, da lepa očala naredijo človeka pametnega …..
O ja, če brez njih ne vidiš in se ne moreš učiti, si z njimi sigurno pametnejša .

lp, Cila

V bistvu se ne mislim vec kregat z vami, ker ne dojamete, kaj hocem povedat. Kar pomeni, da ne bi bilo konca, tako da se umikam. Grem raj tect.

Kaj naš proti nam js imam 16 let meter 160 in 108 kg pa hočem bit suh nikoli ne obsojam ampak ko sem Mel 12 let sem imel 85kg in sem Mel joške velike večje kot moja mama in žal mam na natečena stegna

New Report

Close