Najdi forum

zakaj se upokojenci vedno gužvajo?

Veliko ljudi to počne že pri mojih letih (45) letih. Jaz pač ne, ker smatram da kot človek nisem nič pomembnejši od otrok. Trdim da so otroci ogledalo staršev, torej moje generacije. In kar smo naredili, to imamo. Torej je krivda na nas in ne na njih, ki so tako naučeni. Zakaj bi torej nekoga drugega krivil za svoje napake?

Ko pa jih bom imel 70… Hm, veš, mislim da bom imel kaj bolj pametnega delati, kot drezati v druge in robantiti nad njimi. Ker bom imel veliko časa, bom šel lahko večkrat v trgovino ali kamorkoli, zato ne bo nikakršne potrebe po preobloževanju sebe… izbral si bom čas, ko linije ne bodo prenatrpane z delavci ali šolarji, morda si bom zato izbral celo kako drugo trgovino na boljši lokaciji. In ko bom gledal razposajeno “mularijo” se bom nekje v sebi tiho spominjal tistih lepih dni, ko sem kot mulec ušpičil še kakšno hujšo od njih. Ker sem jo……

Bi pa ob tej priliki odgovoril še nekaterim, ki jim ni bilo všeč moje mnenje o plačanih avtobusnih rezervacijah in nevstajanju starejšim. Torej če prav razumem…

– plačaš avtobusno rezervacijo in jo potem odstopiš nekomu samo zaradi tega, ker je starejši
– odstopiš svoj večji in boljši avto sosedu, ker ima 5 otrok in ga bolj rabi od tebe
– zaviješ svoje kosilo v restavraciji in ga odneseš tistim, ki so bolj lačni od tebe
– namesto drage nove obleke kupiš 25 trenirk slabše oblečenim
– ker od vsega razdajanja krepneš, predhodno podariš parcelo za grob nekomu, ki bi na njej sadil koristno solato

Bedaste primerjave? A res ? Ali so pač samo avtobusni sedeži posebna , od boga posvečena kategorija, ki veljajo za ključni indikator človekove dobrote? A ni to potem samo navidezna dobrota … s figo v žepu ? In kje je meja med živeti zase in živeti za druge?

Toliko jaz o penzionističnem bluzu. Nadaljeval ne bom, ker se bo tole sicer spremenilo v brezplodno pričkanje. Če bi me kdo pribil na križ… v OBI-ju imajo poceni žeblje, pakirane po 3 kile. V izogib matranja na stojišču avtobusa, predlagam da vam jih prinesejo vnuki. :)))))

Ko sem hodila po La Valetti na Malti, ki je najbolj gosto naseljena evropska državica , so se vsi tako lepo opravičevali “Excuse me, please” ali” pardon” in ni bilo čutiti nobene nervoze ne med mladimi ne med starejšimi prebivalci. Morda je tudi klima vplivala na lepše odnose .

Spoštujte se med seboj. Res pa je smrt edina pravica na tem svetu. (pa se vsi pritožujejo čeznjo) .

Vsi skupaj kar planemo, če je kaj narobe. Manjka nam modrosti , plemenitosti, potpežljivosti.

vsekakor smo Slovenci,kar se vljudnosti oz.razumevanja drugih tiče,unikat.

Ta je pa dobra! Sama dozivljam obratno.Sicer sem pa zelo strpna upokojenka in vedno lepo pocakam.Ne samo to ;ce vidim,da je za mano srednjesolec samo z malico,sama pa z vec artikli,mu ponudim,da placa pri blagajni pred mano.Tudi marsikatera usluzbenka je ze dobila prednost.Je pa res,da skoraj ne morejo verjeti!!.Sama sem pa ze dozivela,da se je kak upokojeni gospod na vse nacine skusal preriniti na zelo osoren nacin.Smo pac razlicni.Mislim pa,da ljudje raje kaj osornega recejo kot kaj prijaznega.Nasmeh tako malo stane !!
Lep neprerivajoc se kulturni praznik Slovencev zelim vsem malim in velikim.

Saj se ne bi bilo treba tako razpisati. Očitni si kljub ne več rosnim letom še zdrav in poskočen. Toda glede na to, kako zdaj rentačiš čez ta stare, boš potem ko boš ves star in betežen lovil ravnotežje na prenatrpanem avtobusu tudi sam rentačil čez nevzgojeno mladino, ki ne spoštuje starejših in ne odstopi sedeža ali pa Ti bo kdo zaloputnil vrata pred nosom, namesto, da bi Ti jih pridržal itn. In tedaj se prosim spomni, da si jih sam tako vzgojil.

Nekateri se vedno gužvajo. Od rojstva do smrti. Prepričani so, da so oni najpomembnejši, ostali pa samo nepotrebna golazen. Če jih to vprašaš, bodo zelo glasno nasprotovali – po tem jih lahko tudi spoznaš. Morda je še najbolj pametno, da jim vljudno rečeš: “O, vam se pa mudi. Kar pejte mimo vseh. Saj ne bojo nič rekli. Vsi vejo, kako ste vi pomembni…”
LP

Ni lepo da tako grdo govorite o starejših ljudeh.Ne bom rekla da nekateri niso tečni,samo zaničevati jih pa res ni treba.Ker ste trenutno tukaj večinoma mladi ali se zavedate da greste za njimi,Tudi vi boste stari in tečni in vam bodo mladi isto govorili kot sedaj govorite vi.Kako se boste počutili.Malo pomislite ali niso starejši tudi ljudje.Roman ni lepo da tako misliš tudi starejši imajo pravico biti na avtobusu tako kot ti.Zakaj si pa ti silil glih na ta avtobus bi pa počakal na tistega ki nima veliko potnikov.
Poznam zelo veliko starejših ljudi eni so res tečni eni so pa prijazni.Nekaj dni nazaj sem bila v trgovini bila sem za starejšo žensko in za mano pa je stalo mlado dekle,ki pa ni moglla počakati da pride na vrsto pred njo so bili samo štirje ljudje z menoj vred in se je lepo vrinila čez celo vrsto to se vam pa zdi prav kaj.Zelo je mladina nespoštljiva do vseh pa ni važno ali so stari ali mladi.Ne veste kako sem bila presenečena ko me starejša ženska vprašala če imam samo to (sendvič)rekla sem ja in spustila me je naprej ker je ona imela zelo veliko.Tako da veste tudi starejši znajo spoštovati mlade,samo mladi ne znajo spoštovati starejših. Upam da vi ki ne marate starejših ne boste nikoli stari ampak večno mladi pa ne po duši ker ste po duši že tako stari.

Veste, upokojenci smo se verjetno navadili prerivanja v času inflacije. Takrat še nismo bili v pokoju. Nikoli nisi vedel ali bo cena nekega artikla še enaka, ko prideš do blagajne, kot je bila takrat, ko si vstopil v trgovino. (No malo karikiram, je pa skoraj res.)

Morda se nekateri res gužvajo, a mislim, da večina ne. Le mladi tako mislijo, ker, ko si mlad, ti nepade na pamet, da nekatere najbolj enostavne stvari postanejo zelo težke. tudi sama, ko sem bila mlada nikoli nisem pomislila, da je težko vstopati in izstopati n.pr. iz prevoznega sredstva, odit v trgovino po kako malenkost i.t.d. sam si zgrožen, ko opaziš, da te enostavnosti postajajo problem, ki zahteva priprave. Poleg tega postaneš počasen in ni čudno, da se mladcem zdi, da se kar naprej gužvajo.
Naučite se razumeti, da je to naraven tok stvari in, da smo mi preživeli toliko in toliko let, za vas pa je še vprašanje, če jih boste, posebno, če ste tako nestrpni, ker nestrpnost zmanjšuje previdnost in nesreča je lahko tu.

Babi,lep pozdrav! Cestitam,lepo si povedala.Mislim,da k temu ni kaj dodati,samo razmisliti je treba.Sam imam babico,ki se vedno lepo skrbi za nas vse,otroke in vnuke.Radi bi jo imeli cimdlje med nami.Pece krasne piskotke in vem,da se ne
” guzva “. Petko

Tale tema je tako hecna, da se sedaj, ko greva z možem v trgovino (vedno dopoldne, da nisva mladim ob koncu delovnega časa v napoto) večkrat opozoriva:
“Ne se gužvat!” In se sladko smejiva svojim malim nerodnostim, ki jih prinesejo
leta. Malo smo pozabljivi, slabše slišimo in vidimo pa je “gužva” tu.. Brez zamere
mladi, se bomo potrudili, da bo naše sobivanje čim lepše!

Pozdravljeni!

Tudi sama sem doživela tisto inflacijo. Spomnim se, ko sem kupovala
cedevito, pa mi je prodajalka sama rekla, naj jo vzamem z druge strani
police, ker do tja še ni prišla z leplenjem novih cen. Takrat sem komaj začela hodit v službo. Zdaj pri štiridesetih pa se zaradi teh izkušenj ne renim npred blagajnami in se nisem rinila niti na avtobus in vsekakor nisem hotela nikogar prehiteti v čakalnici zdravstvenega
doma, pa čeprav sem morala na pregled med delovnim časom.
Vsa leta se rineje pred mano drugi, od otrok do upokojencev. Pa si mislim:
“se jim že bolj mudi kot meni” . Samo, ko so bili moji otroci (imam tri čudovite)
dojenčki in sem z njimi stala v kakšni vrsti, se nisem pustila prehiteti,
ker je za majhne otroke najtežje kje stati.
Preko vrst se rinejo pa tisti upokojenci, ki so se še zdravi in čili. In to
prerivanje se mi ne zdi pravilno. Iz izkušenj vem, da se kakšna gospa ali
pa gospod, ki je res težko dolgo na nogah nima niti volje riniti kamorkoli,
ker ima dovolj dela s tem, da sploh lahko stoji. In take vedno vljudno
ogovorim in spustim naprej. In jih bom spuščala dokler mi bodo noge dale….

lep dan vsem!
lunca

New Report

Close