Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? Zakaj še sploh zdravstveno zavarovanje

Zakaj še sploh zdravstveno zavarovanje

spoštovani Posavec, vedno se radi izgovorimo na kakšno TV oddajo, ali pa radi rečemo, saj je v časopisu pisalo……kot da to pomeni, da je de facto res, resnica…..no pa ni tako, ni vse kar v časopisu piše res, še zdaleč ne in ni vse kar ste na TV videli in slišali gotovo dejstvo……jaz osebno poznam tri (3) moške in eno žensko, ki uživajo samo presno prehrano in lahko rečem, da se vsi imenitno počutijo….res so shujšali, zelo so shujšali, ampak kako pa naj bodo debeli od sadja in zelenjave….po drugi strani pa je cilj vsakega, ki spremeni način prehrane tudi zmanjšanje telesne teže…..no eden od teh treh moških je v času presne prehrane sezidal hišo in lahko rečem, da je zelo veliko fizično delal in jaz osebno sem ga večkrat vprašal, ali se ne počuti zelo utrujenega in ali zmore takšno fizično delo……lahko potrdim, da je ta moški fizično zelo sposoben….(je član zelo znanega slovenskega benda)……
Tudi jaz osebno se že kar nekaj časa prehranjujem v glavnem z rastlinsko prehrano, uživam pa morske sadeže….ne uživam pa mleka in mlečnih izdelkov, jajc…..maščobe samo olivno,sezamovo,bučno olje in margarina v kateri ni mlečnih primesi………kruh si pečem sam in tudi žito sam meljem…pečem kruh iz celega zrnja, ne uživam bele moke, belega sladkorja, niti bele soli…….čim več balasta, da je črevo čim manj zapackano in obremenjeno……..počutim se boljše kot prej, imam več kondicije in sploh……ko sem spremenil način prehrane, sem prenehal tudi kaditi in nasploh živim kar se da zdarvo…..izogniti se ne morem edino le vsakdanjim stresom, saj je moja služba dokaj odgovorna…..
počasi se pripravljam na presno prehrano, počasi, počasi prehajam nanjo, lahko bo vse skupaj trajalo še par let, kaj pa vem….nič se mi ne mudi, nobenih konkretnih ciljev si nisem zadal……vem le to, da svinjskega in govejega mesa ne bom nikoli več jedel, niti ne divjačine in perutnine, da ne govorim o mesnih izdelkih (salame,konzerve) v katerih je xyz………..
sicer pa vsak zase ve kako in kaj, vedno se od koga kaj naučim in kaj novega izvem, tudi tukaj na teh straneh…..pa tudi sam poizkušam druge (vas) kaj novega naučiti, vam kaj “dati”……..

Se strinjam z Mojco. Vsi alkoholiki, kadilci ter tisti, ki lepo požrešno jeste, pa veste, da vam 10, 20 ali 40 kg odvečne teže škodi zdravju, nikar ne jamrajte, koliko morate plačati za zavarovanje! Saj že celo večnost veste, da vaš napačen življenjski stil škodi zdravju in če bi si to uredili, sploh ne bi tako pogosto potrebovali zdravil in zdravljenja! Kadilcem in alkoholikom bi morali še več zaračunati za zavarovanje, saj so se sami odločili za “bolno” plat življenja. Kar se tiče pa gospoda z diabetesom tipa 2, ki lahko bolezen kontrolira z zdravim načinom življenja, pa tako: tako pač je. Moj brat ima diabetes tipa 1 in je vitek, zdravo živi, pa je zbolel, ker je to v njegovih genih in ni kriv za bolezen. Njemu testnih lističev in injekcij ni treba plačevati, gredo iz zavarovanja. Smešno bi bilo, da bi moral plačevati, daj ni kriv, da je zbolel. Karkoli naredi, še vedno je odvisen od inzulina. Vsi, ki ste se odločili ležerno in nezdravo živeti, sežite še globlje v žep in plačajte zavarovanje. Sicer pa 3, 4 ali 6000 sit zavarovalnine na mesec celo življenje še zdaleč ne pokrije dejanskih stroškov zdravljenja za recimo, samo enkratno nekajdnevno hospitalizacijo. Ali veste, da povprečna operacija stane tudi po 15 000Dem? Prištejte še vsa zdravila, ležalno dobo, zajtrk, kosilo, večerjo, rjuhe, … Ne jamrat, raje začnite bolj zdravo živeti! Je pa gotovo res, da je marsikateri kovanec našega denarja za zavarovanje namenjen tudi za nepotrebne stvari. To pa se ne dogaja le pri zdravstvenemzavarovanju, ampak povsod. Koliko denarja pa zapravimo letno za kramo, ki je sploh ne potrebujemo? Da o čikih in alkoholu sploh ne govorim.

Jaz sem pred 12 leti (imam jih 28) črtala z jedilnika vsako obliko mesa, razen morskih sadežev. Hrane ne cvrem ali poham, ampak kuham. Pojem veliko sadja, zelenjave, posnetega mleka, polnozrnatih žitaric, kruha , zmerno se gibljem in tudi mož se mi je pred tremi leti pridružil. Počutiva se odlično, tudi zdravil ne potrebujem in jih ob priložnostnih boleznih (prehladi, …) tudi zavračam. Sem pa redko bolna. Pred kratkim sem bila operirana zaradi neke prirojene zadeve, na katero nisem mogla vplivati. Na oddelku nas je bilo precej s to diagnozo, sama pa sem najhitreje in brez posledic okrevala. Zavedam se, da me lahko marsikaj doleti, pa vendar vseeno manj, kot bi me, če ne bi zdravo živela. Privoščim vam vsem dolgo in brezskrbno življenje, a imejte se radi in storite kaj zase v tej smeri…

Ne vem, na koga misliš, da dobijo vsak mesec plačo. Na kogarkoli misliš, mislim, da si vsak zaposlen zasluži plačo vsak mesec. Tudi zdravniki, če misliš na te. O tem, katero zdravilo oz, katera terapija je samoplačniška pa določa zavarovalnica za zdravstveno zavarovanje.

LP

Dragi Posavec,

malo stikam po teh traneh in so me malce zbodle vaše konkretne pripombe, ki sicer bežnemu bralcu potrjujejo vtis, da nas ima vse skupaj ZZZS precej za norca. načeloma se z vami sicer strinjam vendar je v vašem konkretnem primeru močno prisoten vtis, da bi radi držali dieto ravno še toliko, da bi zadovoljili “svojega zdravnika” in ne toliko zaradi vašega zdravja. Lahko vam zagotovim, da boste ob držanju take diete, s katero boste prišli na normalno telesno težo (predvidevam, da imate večjo od priporočene!) imeli vseskozi normalen krvni sladkor, če ne, pa vas bodo skoraj zagotovo morali “dati bodisi na antidiabetična zdravila ali v perspektivi tudi kmalu na insulin”. Narava velike večine sladkorne bolezni tipa II. je namreč v “resistenci maščobnega tkiva” na obstoječi insulin v telesu, kar se zelo hitro popravi, če dotični diabetik shujša na normalno telesno težo. Tudi potreba po Faktu kremi mi nekako nakazuje naravo vaše prehrane in gibalnih navad. tudi spremembe teh navad bi vam zelo koristile pri popravljanju vaše motnje v toleranci za glukozo. Imeli boste večplastne koristi, tudi finančne:
1. Privarčevali boste pri stroških za hrano in tudi želodčne težave bodo manjše (Rupurut ne bo več potreben)
2. Privarčevali boste pri stroških za nepotrebne testne lističe in igle
3. vaša motnja v toleranci za glukozo se bo zagotovo popravila in boste imeli manj škode na ciljnih organih (ledvice, oči, srce, možgani) ali pa boste to škodo premaknili v oddaljeno bodočnost
4. Zaradi manjše telesne teže bodo vaši sklepi in hrbtenica trpeli manj
5. Izboljšala se vam bo prebava in tudi Faktu kreme ne boste več potrebovali ali pa bo potrebna bistveno poredkeje kot zdaj

Lepo pozdravljeni in želim vam uspešno zdravljenje tipične civilizacijske bolezni.

… se moram kar strinjati z vami.

New Report

Close