Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje Zakaj se ne upokojimo pri 50ih?

Zakaj se ne upokojimo pri 50ih?

Ma ja in kaj še! Za vse socialce in migrante pa je denar?
[/quote]

Seveda je! Pa še za vse programe podaljšanega bivanja, interesnih dejavnosti…vse, za kar v razviem svetu plačujejo starši sami. Zato pa za penzije zmanjka in so vsako leto nižje. Delat bo treba do 70. leta, da boš pol dobil vsaj enih 700 €, da ne boš natepaval kruh in vodo.

Tako pač je pri nas. Da je lahko denarja za vso socialo in vse obšolske dejavnosti, vse klinčeve fakultete, ki proizvajajo nezaposljiv kader in zdravstvo, od katerega nimamo nič kaj dosti, je treba delat do onemoglosti.

Zakaj ne? Zato, da prej umres in ne dobis pokojnine in denar ostane drzavi. To je njihov edini cilj. Da bos placeval 40 in vec let in nic dobil ven. Koliko ljudi je ze umrle ne, da bi koristili pokojnino.
Ko sem se jaz zaposlila bi po takratnih zakonih danes mogla delat se 14 let. Danes moram delas se 18 let. Torej 4 leta vec. Cez 10 let po vsej verjetnosti bom mogla delat se 15 let. Ker nekje sem zasledila, da se bo dvigala starost do 67.leta ne glede na delovno dobo.
Razlog sem pa ze napisala zalaj se bo.
Tisti, ki bo docakal penzijo bo pol mrtev.

Zato, ker nismo v 80. letih. Takrat in še kakšnih 10, 20 let kasneje so se ljudje upokojevali ravno tame nekje med 50 in 60. Kolikor pač sem lahko videla.

Zakaj ne? Zato, da prej umres in ne dobis pokojnine in denar ostane drzavi. To je njihov edini cilj. Da bos placeval 40 in vec let in nic dobil ven. Koliko ljudi je ze umrle ne, da bi koristili pokojnino.
Ko sem se jaz zaposlila bi po takratnih zakonih danes mogla delat se 14 let. Danes moram delas se 18 let. Torej 4 leta vec. Cez 10 let po vsej verjetnosti bom mogla delat se 15 let. Ker nekje sem zasledila, da se bo dvigala starost do 67.leta ne glede na delovno dobo.
Razlog sem pa ze napisala zalaj se bo.
Tisti, ki bo docakal penzijo bo pol mrtev.
[/quote]

40 let delavne dobe bi moralo biti merilo, prej delaš prej si frej, ne pa kot danes ko ti prvo “študirajo” potem bluzijo po svetu, priložnostno delajo na koncu pa pri 40 začnejo iskati šiht, pri 50 bi pa šli v penzjon, če si do 40 bluzil okoli boš pa delal do starostne 75 let še to je samo 35 let dela, sorči, kdo ti je kriv da nisi delal.

V Yu se je upokojevalo pri 50,tudi pri 48 si lahko šel. Vsi so imeli delo, mladi in stari. Vse je bilo, tudi dobra volja in veselje. Ampak ne, to nam ni bilo všeč, hoteli smo imeti Švico, dobili pa svicanje…. Tak zdaj pa imamo, nehajte ga srat!

ne nabijaj neumnosti !
Pri 50 in prej so hodili v penzjon samo policaji in zaslužniki.
Kot drugo pa pomisliva, kako je človek v tistih časih izgledal pri 50 ?
Mnogi slabše kot danes izgledajo penzići pri 80.

Jap, bilo je ogromno ljudi za delo sposobnih, le malo jih je šlo naprej študirat, veliko jih je šlo delat takoj po srednji šoli. Od tod tudi keš za penzije, ki so bile v primerjavi z zdajšnjimi veliko višje. Imeli smo ogromno podjetij, ki so ob privatizaciji, ko so si priskledniki delili keš od podjetij in nič vlagali v izboljšave, propadla. Dolg je bil primerjalno manjši kot je sedaj, ko smo se v nebo zadolžili kot država. Vsak je imel svoj flet, če si hotel, si zidal še bajto, pa to navadni delavci, ne neki mogotci. Direktorji so imeli malenkost višjo plačo kot navadni delavec v istem podjetju. Prisvojiti si direktorji niso mogli kaj dosti razen mogoče parih ceglov za gradnjo lastnih bajt. Kraja in korupcija sta se razmahnili šele z osamosvojitvijo Slovenije. Če zdaj gledam nazaj, ne morem verjeti, kakšni bedaki smo bili, da smo verjeli v to, da bodo vodje države in tisti na najvišjih položajih dejansko delali v dobro vsega naroda.

Ker je bilo toliko dela, toliko tovarn in podjetij, ki so do privatizacije odlično delovala, je bilo tudi veliko delovnih mest. Od tod zgoden odhod v penzijo in odlična pokojnina, saj je bilo veliko delovnih ljudi. Sama sem hodila v srednjo ekonomsko šolo in v 2. letniku zaprosila za štipendijo tri podjetja. Vsa tri so mi jo odobrila, izbrala sem eno. Po končani sr. šoli sem šla delat v to podjetje. Šele kasneje sem se odločila za nadaljevanje študija.

Stanovanja so se delila po tekočem traku, najemnina je bila izredno nizka, dalo se je dobro živeti kljub temu, da ni bilo na voljo 30-tih vrst masla in 20-tih vrst čokolad.

Saj ne da jokam za starimi časi, živim dobro tudi sedaj. Je pa po drugi strani ogromno ljudi na minimalcu, ki komaj sfolga skozi mesec. Težko gledam vso to korupcijo in krajo…

Kot prvo greš lahko v penzijo kadarkoli. Samo sfinanciraj si jo :).
Da pa pričakuješ da do 30ga leta nekje doštudiraš (plačano iz državne blagajne), si nekako najdeš šiht, delaš 20 let in potem 30-40 let živiš spet iz državne blagajne je pa na ravni razmišljanja 2 letnih otrok, ki mislijo da hrana in vse ostalo iz neba prileti.
Moja mami je šla v penzijo pri 56ih. Je pa tudi začela delat pri 16ih. Jaz sem se uradno zaposlila pri 26ih, prej delala preko študenta. Po kakšni logiki naj bi šla v penzijo pri 50ih? Če se že primerjate s starejšimi, primerjajte delovno dobo, ne pa leta. Se strinjam z tistim ki pravi 40 let delovne dobe in to je to. Leta ne igrajo vloge. Ne moreš se do 40ga futrat na državno blagajno, si najdt šiht za 10 let in se spet futrat na državno blagajno. Ker v to državno blagajno mora nekdo not metat da lahko nekdo ven jemlje. Seveda bi ti takozvani ekstremno pridni in produktivni slovenci samo jemali ker to božiček polni to vrečo iz katere bi oni vzeli, ker jim pripada….ker so pri 50ih sicer šele nekje na polovici življenja, ampak javkajo pa kot da so na pol mrtvi. Btw imam kar nekaj čez 50 starih v službi (IT) in so to delavni, športni, brihtni ljudje, ki imajo ogromno znanja in veščin in v minuti peljejo scat 30 letnike. Vi bi jih pa kar odpisali. Življenjska doba se podaljšuje. Čas kdaj začenjajo ljudje delat in prispevat v blagajno ni vem 16-20 let po rojstvu ampak skoraj 2x toliko….ampak ja penzija bi morala biti pa prej :).

Hahahah, v “tistih časih”… a to govoriš v kameni dobi? Moja mama je imela 52, ko je šla v penzijo, delala na zavarovalnici. Bila je videti kot so današnje 50-letnice.:) A misliš, da ni bilo barve za lase, zobarjev in dohtarjev, ali kaj??? Ravnateljica na šoli od moje hčere je je pred 30. leti šla v penzijo pri 51 (ko sem še jaz hodila na to šolo). Še zdaj kolovrati okoli, vsa vitalna, takrat je pa zgledala kot 40-letnica, ravno zadnjič sem gledala stare šolske slike.

Ne trobezljaj neumnosti!

Moja mami je šla takoj po trgovski delat, oba starša sta študirala ob delu, porodniška je bila 3 mesece, zato je stara mama prišla k nam živet, da je skrbela zame in gospodinjstvo. Dobro smo živeli 4 ljudje za 2 plači, stara mama ni imela penzije. Moja mami je danes 77 let, upokojila se je pri 49, se danes super izgleda ima manj sivih kakor jaz. Tudi sama sem šla delat po srednji šoli, ob delu si plačala sama študij, v penziji bom pri 59. Imam pa skomine po starih časih in socializmu.

mnj kot 2 mesca do penzije.40/59.bom podaljšu če se bo dalo.pa ni lahko delo in tut plaća ni velika,penzije pa 530

Jap, bilo je ogromno ljudi za delo sposobnih, le malo jih je šlo naprej študirat, veliko jih je šlo delat takoj po srednji šoli. Od tod tudi keš za penzije, ki so bile v primerjavi z zdajšnjimi veliko višje. Imeli smo ogromno podjetij, ki so ob privatizaciji, ko so si priskledniki delili keš od podjetij in nič vlagali v izboljšave, propadla. Dolg je bil primerjalno manjši kot je sedaj, ko smo se v nebo zadolžili kot država. Vsak je imel svoj flet, če si hotel, si zidal še bajto, pa to navadni delavci, ne neki mogotci. Direktorji so imeli malenkost višjo plačo kot navadni delavec v istem podjetju. Prisvojiti si direktorji niso mogli kaj dosti razen mogoče parih ceglov za gradnjo lastnih bajt. Kraja in korupcija sta se razmahnili šele z osamosvojitvijo Slovenije. Če zdaj gledam nazaj, ne morem verjeti, kakšni bedaki smo bili, da smo verjeli v to, da bodo vodje države in tisti na najvišjih položajih dejansko delali v dobro vsega naroda.

Ker je bilo toliko dela, toliko tovarn in podjetij, ki so do privatizacije odlično delovala, je bilo tudi veliko delovnih mest. Od tod zgoden odhod v penzijo in odlična pokojnina, saj je bilo veliko delovnih ljudi. Sama sem hodila v srednjo ekonomsko šolo in v 2. letniku zaprosila za štipendijo tri podjetja. Vsa tri so mi jo odobrila, izbrala sem eno. Po končani sr. šoli sem šla delat v to podjetje. Šele kasneje sem se odločila za nadaljevanje študija.

Stanovanja so se delila po tekočem traku, najemnina je bila izredno nizka, dalo se je dobro živeti kljub temu, da ni bilo na voljo 30-tih vrst masla in 20-tih vrst čokolad.

Saj ne da jokam za starimi časi, živim dobro tudi sedaj. Je pa po drugi strani ogromno ljudi na minimalcu, ki komaj sfolga skozi mesec. Težko gledam vso to korupcijo in krajo…
[/quote]

Lepo in resnično napisano.
In tudi to s krajo v podjetjih drži. Sama sem delala v podjetju, kjer se je “hvatalo krivine“. Tisti na vrhu več, a tudi za delavce je dovolj ostalo. Pa je prišla osamosvojitev in nova oblast, ki se je ugnezdila v podjetju, je v par mesecih izropala podjetje, večina delavcev, ki je še ostala, pa se je znašla na cesti.

Zahtevano je bilo 35 let delovne dobe za ženske. Priračunaj odbitek na otroke, ki pokaže, da so se lahko redno upokojile med 48 in 53 letom.
Daleč od tega, da so ljudje izgledali slabo.
So precej delali, niso pa imeli toliko psihičnega stresa, kot ga imajo ljudje danes.

V tujini se dijakom praksa v poklicni, srednji šoli ali na uni že šteje med delovno dobo.

Hahahah, v “tistih časih”… a to govoriš v kameni dobi? Moja mama je imela 52, ko je šla v penzijo, delala na zavarovalnici. Bila je videti kot so današnje 50-letnice.:) A misliš, da ni bilo barve za lase, zobarjev in dohtarjev, ali kaj??? Ravnateljica na šoli od moje hčere je je pred 30. leti šla v penzijo pri 51 (ko sem še jaz hodila na to šolo). Še zdaj kolovrati okoli, vsa vitalna, takrat je pa zgledala kot 40-letnica, ravno zadnjič sem gledala stare šolske slike.

Ne trobezljaj neumnosti!
[/quote]

Ravnateljica pri 52 v penzjon, s koliko 20 in nekaj leti delavne dobe ? Ali pa zaslužni penzjon.
Samo to dvoje je možno, računaj malo…
Zato pa boš ti imela zanič penzjon.


Vidiš samo tisti del, ki je še živ pri 80. Tistih ki so umrli prej in ki so v veliki večini pa ne vidiš in zato pozabljaš nanje.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain


Našim dijakom se vsa proizvodna praksa ( ne šolska praksa)šteje v delavno dobo, sem imel letos enega vajenca na praksi, plačaš nagrado dijaku in prispevke državi, dijaka naormalno prijaviš na ZZZS z M1 obrazcem kot delavca.

Zanima me kdaj grem lajko v penzijo, imam 51 lrt in 33 let delovne dobe, rodila 2 otroka.

Ravnateljica pri 52 v penzjon, s koliko 20 in nekaj leti delavne dobe ? Ali pa zaslužni penzjon.
Samo to dvoje je možno, računaj malo…
Zato pa boš ti imela zanič penzjon.
[/quote]

Kakšnih 20 delovne dobe? Naredila je učiteljišče, ki je trajalo 4 leta kot srednja šola. Začela je delat kot učiteljica pri 19. letih. Pozneje je bila uvedena Pedagoška akademija, dveletna višja šola za učitelje, tiste z učiteljiščem so še vedno imele priznan poklic, lahko so pa še ob delu šle doštudirat tiste dve leti. Leta 1994 so šele uvedli visoko šolo za učitelje.

Kaj torej ti ni jasno??? Ženska je imela 33 let delovne dobe, pa nisem čisto prepričana, če takrat– v devetdesetih letih- ni bilo za ženske mus 30 let, za moške 35. Mislim, da ja.

Daj malo se izobrazi, poglej si, kako so se šole razvijale skozi leta in kako se je št. let do penzije povečevalo, pa potem govori, ne pa da brez veze lapaš.

40 let dd in 60 let starost

New Report

Close