Najdi forum

Zajtrk je zame najpomembnejši dnevni obrok. Že od malega sem navajena zajtrkovati in brez tega sploh ne vem, kako bi funkcionirala.
Med tednom zajtrkujem ob 6h. Ponavadi poleg kruha pojem še kakšen jogurt s kosmiči ali pa kakšen doma pečen kos kolača, potičke,….Pijem pa zeleni čaj s polovico limone in z žličko medu (za preventivo).
Sem imela obdobja, ko sem jedla čokolino, ampak mi trenutno ne odgovarja, pa tudi drugače ne vem, kako je s tem čokolinom.

Moj naslednji obrok je prva malic, ob 9h- ponavadi jogurt s kosmiči.

Sem pa nekaj preteklih vikendov, ki sem jih preživela za knjigami, doma, vsatala že nekje ob 6.30 in šla zajtrkovat, potem pa nazaj spat. predvsem zaradi tega, ker se vedno zbudim po svoji “naravni” budilki in potem sem takoj lačna.
V kolikor sem med vikendom aktivna, se pravi, da grem kam v naravo, pa itak prej obvezno jem- takrat je moj zajtrk precej obilen, saj do poldneva že veliko pokurim.

Je pa res, da po 12. uri jem manj kot dopoldan in sem mogoče zjutraj zato bolj lačna.

Sigurno je prav, da ješ, vsaj nekaj toplega in malega. Ja, zanimivo je to, da moram najprej v sebe spravit nekaj toplega in mi nikakor ne uspe jesti samo jogurta.

lp

Carpe diem!

Jooj jest sem vsako jutro ko ustanem full lačna.Če ne jem mi postane slabo.Tako se vsako jutro fajn napokam in dobim moč za delovni dan.V službi pa sadje žvečim.Problem je ker kosilo jem šele okoli 17.00 in potem ne zdržim do 22.00 ko grem spat brez večerje.Vem fajn bi bilo kosilo premakniti,ampak zaradi službe ni te možnosti.

Hm, hm, čokolino. Mi je zelo žal, ampak to je sam cuker. Dovolj pove že dejstvo, da sem ga jaz morala ukiniti otroku, ker je bila njegova teža na zgornji meji. Občasno sigurno ne škodi, vsak dan pa gotovo pripomore k odvečni kilaži. Škoda, da ga nimam doma, da bi pogledala sestavine.

Ja, zagotovo sami sladkorji…še dobro, da mi ni več ugajal in sem ga nehala jest…prej sem ga obvezno za malico, skoraj vsak dan, ker je tako enostaven za pripravo;
ga imam še v zadnjem predalu, poleg čajev v pisarni, ampak bo najbrž romal počasi ven;

lp

Carpe diem!

Vedno sem bila lačna, če sem jedla zjutraj bel kruh ali sadje. Sedaj jem hrske od Žita, že zjutraj pri kavi 2-3, pa pol do 13h še enih 3-5, vmes pa še jabolko ali pomarančo ali dve in nisem lačna. Jabolko vedno samo eno, ker če jih pojem dva ali več sem tako lačna, da mi je slabo (cuker pade).
Kosilo imam od 16-17h, večerjo pa okoli 20h. Včasih sem jedla najkasneje ob 18h, ampak, ko sem se zjutraj zbudila, mi je bilo tako slabo, da sem začela jesti tudi ob 20h, to je ene tri ure pred spanjem. Tak način mi zelo odgovarja.

Po dveh mesecih in pol, ko sem zaradi 3 MD dopoldne jedla samo sadje (ne sprašujte me, od kdaj trimesečna dieta traja samo dva meseca in pol ;)) sem si danes za zajtrk privoščila polnozrnat kruh (mešanica ržene, polnozrnate, pirine moke, pa še malo bele poleg) z maslom. Mnnjami. Sita sem bila do enih (zajtrkovala ob pol osmih). Res se splača za zajtrk dobro najesti!

New Report

Close