Najdi forum

Mene pa zanima, kako reagirate, če sogovorniku zaudarja iz ust. Vem, da večina srbi za ustno higieno, toda kljub temu se marsikomu smrad kar kadi iz ust. Predvsem je to najbolj moteče pri poljubljanju, tako da se ga raje izogibam. Jaz pa imam pač srečo, da nimam motečega zadaha.

Zadahi so zmeraj neprijetna zadeva, ki zmeraj odbija – zanimivo pri
vsem je to, da se ljudje, ki jim iz ust zaudarja, tega v glavnem sploh
ne zavedajo…. so pa razlicni zadahi – npr. po kaki posebni hrani –
npr. cesen in cebula – tu pomaga pitje malo mleka, potem cigareti
in pa seveda alkohol… zadnjic sem bil nekje v jacuzziju, pa pride en
star tip noter, ki je smrdel kot destilarna snopsa – jasno, da me je kar
pognalo ven….

V glavnem, higiena seveda odlocilno pomaga, sama zobna pasta ni
zadosti, pomagajo se razni zvecilni pa ustna voda – in pa – ta prava pre-
hrana….

zakaj se pa potem obremenjujes s tem?????

živjo

saj razumem, da kritizirate zadah, toda jaz ga imam tudi in se tega sploh sproti ne zavedam, če mi moj fant to ne zabrusi pred noge! In ni edini, vsi so mi vedno na grd način dali vedeti, da imam zadah. Moja prehrana skoraj ne vsebuje mesa, jem zelo zelo zelo zdravo, gibljem se na zraku, nikoli v življenju še nisem pila ali kadila – in kljub temu. Sem sicer malo močnejše postave, to pa je tudi vse, kar me v življenju pesti. Sem popolnoma zdrava, zobe si umivam od 2 do 5 krat na dan, med službo grem v WC in si jih umivam, pa kljub temu! Imam zelo lepe zobe, kljub temu! Nič mi ne pomaga, razen gore čigumijev malo zmanjšajo smrad! A vidite, to je pač problem!

Pa nimaš kaj. Mislim, da je to tudi prirojeno, moja mami ima podobne težave (saj imela jih je, sedaj nima niti več zob)

Draga Nataša!
Ob tvojem pisanju mi je prišlo na misel nekaj iz daljnje preteklosti.
Poznala sem gospoda (srednjih let), ki je delal s strankami. Navado je imel, da se je človeku preko pulta, ko mu je nekaj razlagal, še približal. Zadah iz njegovih ust se ne da opisati, z eno besedo groza. Iz vljudnosti sem se navadila, da sem se mu pač malo odmaknila in poskušala ignorirati. No, nato mi je pa njegov predpostavljeni, ki je bil moj sorodnik, povedal, da je imel ta gospod težave že v mladosti z zadahom. Ker niso pomagali nobeni ukrepi, taki kot jih navajaš tudi ti, so pri preiskavah ugotovili, da ima prehod iz želodca nazaj proti požiralniku močno ohlapen. Ker mišica zapiralka, ni dovolj zapirala želodca, je duh od nepredelana vsebine (kronično je imel tudi pomanjkanje kisline za dobro predelavo zaužite hrane) prihajal nazaj v požiralnik in seveda v usta. Odtod njegov smrad iz ust. Stvar sploh ni bila bolezenska, razen to, da so zdravila za povečanje kislosti v želodcu nekoliko ublažila zadah.
Lahko ti povem, da mi je bilo potem gospoda žal, saj se je zavedal, kako lahko deluje na druge ljudi njegov vonj iz ust. Še sreča, da ni kadil in pil, ker vprašanje kaj bi bilo šele potem.
Morda ti bo to kaj pomagalo! Srečno!

Uh, ko sem napisala, da sem poskušala ignorirati, sem pozabila napisati :
ignorirati njegov zadah.
Popravljam zato, da ne bi kdo razumel, da sem s tem mislila ignorirala človeka.
Saj ni sam kriv ali malomaren, a ne?

Jaz sem si nabavil tole http://strgalo.8m.com/ in morem rečt, da se mi zdi da zadah dlje časa ostane svež.

Lep pozdrav !

Pišite mi na ta naslov. Lahko vam bom dal nekaj nasvetov, ker imam tudi jaz podobne težave.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close