Najdi forum

Začela z novim letom

Kakšne ljubljenčke pa imate to? A kure? :-)[/quote]

Neee, niso kure (sosedje v bloku bi najbrž znorel če bi jih imela) :-))
Ribe.

Dobro jutrooooooooooo!
Danes sem srečen človek, “to sem začutila že zjutraaaaaj” – ponoči nisem imela nočnega jedenja! Jupi! Najbrž si ne morete predstavljati kako bedno se je zbuditi in je prva misel, šit, spet sem bila na nočnem pohodu………… No, skratka, danes ponoči nisem bila, včeraj pa sem lepo zdržala svoj jedilnik, razen da sem pop pojedla nekaj grisinijev, hm.

Kako ste kaj ostale? Debelinka, Suzana, Stotka (kako je bilo s sladkobo?), Pandica (bravo za zmago!), Sanella (a te moram vikat, ker si starejša od mene? važička, he he), Beluška, Rebeka in vse ostale?

Danes telovadim v fitnesu, dobro urco. Moram reči, da se fitnesa prav veselim. Prvih 10 min mi je nazarensko dolgčas, potem pa padem notri, pa je.

Lep pozdrav in dajte, poročajte kako ste – včeraj večer sem še mal brala po netu o hujšanju in nekje sem zasledila, da ljudje, ki si pišejo dnevnike kaj so pojedli in koliko so športali (ala Bridget Jones) so bolj uspešni pri hujšanju. In kaj je naš forum drugega kot to…? Jaz svoje jedeilnike vpisujem v post z naslovom “statistika in jedilniki”, jamrat in važit pa se mislim kar tule :-)))

Dobro jutro!

No tudi jaz sem včeraj štartala…sem kar lepo zmanjšala količino…zjutraj pojedla jogurt ter paradižnik…za malico jabolko,za kosilo pa sem tudi prepolovila porcijo…jeeej no včeraj sem bila še aktivna(dolg sprehod,odbojka)…tako da začetek je =)
No danes pa spet novim izzivom naproti…zdaj si bom privoščila en osvežilen zajtrk s pomarančo in jogurtom….potem pa na sprehod z mojo psičko.

Imejte lep dan in se oglasim zvečer.

Dobro jutro še z moje strani,
tud jaz sem ponosna na voljo, ki jo imam. Včeraj sem imela bolj sadni dan (kivi, mandarine,jabolka), pa za kosilo kos polnozrnatega kruha s sirom in zvečer rio-mare. Ko sem prišla iz službe (17.00), sem spila eno kavo z mlekom in takoj sva z možem oddrvela naprej v NM (sem dolenjka)….tako da ni bilo časa za kakšne kuharske eksperimente. Danes pa si moram skuhat kakšno zelenjavo in piščančka. Telovadba je spet “odpadla”, ker ko sem ob 19.30 prišla domov sem na hitrco nekaj skuhala za ostale tri družinske člane (mlečni zdrob…ga imajo vsi trije ful radi…no tud jaz, ampak se ga nisem dotaknila), vmes pripravila za tamala dva za zjutraj (kombinezoni in podobno…joj,kolk sovražim zimo, ker rabimo 1 tono cunj), pa mlajš hčerko stuširat …pa pravljica…..no, in ura je bla že čez devet…..pol je pa House…tega pa ne smem zamudit…in je bila ure že čez 23.00 ko sem šla v posteljo….pa tud takrat ni bilo telovadbe, ker so ravno tisti trije dnevi v mesecu, ko pač spustimo posteljno telovadbo.
Zdejle sem pa v službi….pijem vodo…vsake toliko časa pride kakšna stranka….pol bom pa en jabček pojedla in mal prebrala vaše poste..
lepo se imejte , uživajte v snegu (jaz ne…komaj čakam pomlad)

Ja, majhne otroke še imaš, družinski tempo in verjamem, da ni lahko.
Edina tvoja rešitev je dobra organizacija in planiranje. Danes narediš svoje kosilo za nasl.dan. Nek načrt si naredi, za cel teden naprej, ker drugače te bo tempo družinskega življenja povozil.
Pred leti sem začela hodit na aerobiko in veš kako me je družina gledala. “Mami hodi na telovadbo”……mož me je podpiral, a se je zgodilo, da je kdaj manjkal, pa da so otroc ravno takrat rabili mojo pomoč itn itn. Nisem popuščala, šla sem 2x na teden, vedno, celo sezono (razen med prehladom). Družina se je navadila in od takrat, ko si jaz začrtam svoje termine, to tako je. Je pa res, da mi je sedaj lažje, ker nimam več tako majhnih otrok kot ti.

Ja, majhne otroke še imaš, družinski tempo in verjamem, da ni lahko.
Edina tvoja rešitev je dobra organizacija in planiranje. Danes narediš svoje kosilo za nasl.dan. Nek načrt si naredi, za cel teden naprej, ker drugače te bo tempo družinskega življenja povozil.
Pred leti sem začela hodit na aerobiko in veš kako me je družina gledala. “Mami hodi na telovadbo”……mož me je podpiral, a se je zgodilo, da je kdaj manjkal, pa da so otroc ravno takrat rabili mojo pomoč itn itn. Nisem popuščala, šla sem 2x na teden, vedno, celo sezono (razen med prehladom). Družina se je navadila in od takrat, ko si jaz začrtam svoje termine, to tako je. Je pa res, da mi je sedaj lažje, ker nimam več tako majhnih otrok kot ti.[/quote]

ja sej vem, da se vse da, če si to zelo želiš. Pri meni je problem tudi v tem, da je mož vsak drug teden popoldne v službi (pride ob 22.30 domov). Pa problem je tudi v tem, da živim na vasi in če želim na fitnes ali aerobiko, se moram spraviti v avto in se odpeljati v NM (2o km v eno stran)….sploh, tisti teden, ko moža ni je to velik problem. Zato se moram kar malo v rit brcnit in delat doma …kar pa, po pravici povedano, je spet težko. Tole kar se tiče telovadbe moram res še dobro splanirati,,,ko bo pa daljši dan pa bom sigurno hodila na daljše sprehode..za sedaj se pa moram vsaj toliko potruditi, da bom VSAK dan zjutraj 10 minut potelovadila in ko mi bo mož zrihtal orbitrek (nekaj ropota in cvili….od samga hudega, ker ga noben ne mara)..upam, da do konca tedna…bom pa šla še na njega (mislim na orbitrek….no, in na moža)

lp

pozdravljene,

nekako po pomoti sem padla na tole vašo stran. Moram komentirat tele vaše izjave. Kot sem zasledila, ima večina od 10 do 30 kg preveč, ki jih je nabirala leta in leta. Zdaj pa ob novem letu pa kar stop in neke cilje, da boste čez pol leta suhe, vitke, poželjive in kaj vem kaj še vse. NAPAKA DRAGE MOJE. Suhi, postavni ljudje, delamo celo zivljenje v tej smeri. Zato pa imamo rezultate, ki pa res ne pridejo čez noč in niti ne čez pol leta. postavljati si cilje, koliko boste na mesec zgubile, je zelo narobe. Najprej se usedite same s sabo, razčistite ali zelite shujšati ali spremeniti način prehranjevanja, se gibati in narediti nekaj zase. Tukaj ne gre za kilograme, ampak za zdravje. Če se imate rade (kar se nimate, če imate takšen presežek kilogramov) potem vam ne bo tezko in tudi ne boste iskale raznih izgovorov, da ste v sluzbi in obremenjene in ne morete nekaj narediti zase. Lahko, seveda. Usedite se doma pred tv in delajte 30 minut vaje za trebuh, noge, rit. Verjemite, da se vam bo poznalo prej, kot mislite. Imam sorodnico z istimi težavami kot ve. Vse kar naredi je to, da o tem govori, kolkiko malo poje, kako ne more shujšat, itd. NI RES. Jo poznam, tudi z njo preživim dopust in vidim. Njena nalologa je ta (v njeni glavi) da na dopustu ne dela nič, ne plava, ne hodi, samo sedi in pripravlja zajtrk, kosilo in večerjo. Je zelo počasi, kar je pravilno, vendar ne gre od mize toliko časa, dokler niso vse sklede prazne. Potem ji rečem, greva vsaj badbinton, pa se ji ne da. Tako da shujšala ne bo nič in nikoli, ker nima volje in KER JE ZADOVOLJNA OČITNO S SVOJIM VIDEZOM V SEBI. Pred drugimi pa se naredi bogo, da kako so lahko nekatere tako suhe in nič ne naredijo zase. O pa ja, veliko naredimo, vendar to ni videti. Ker jemo po pameti. Jaz jem vse, vendar nikoli veliko, 5 krat na dan, zadnjič ob 19.00 uri. Tri krat na teden fitnes, enkrat aerobika. če ni časa, imam tudi druzino, delam vaje doma. pol ure in je dovolj. Jem veliko zelenjave in sadja, solate, meso, kar je prilog (riz, krompir, testenine) samo eno žlico. in to je to. Upam da nisem koga prizadela, vendar resnično povedano, sem se med nosečnostjo zredila 30 kilogramov, dvakrat, in sem tudi prvo leto razmišljala isto kot ve. In kilogrami so šli gor, ne dol. Ko poštimaš pri sebi, verjemite, kilogrami bodo šli dol. lp

Se strinjam s tabo! ČE boste preveč stroge do sebe ( glede hrane mislim), boste prehitro izgubile voljo in kg se bodo vrnili! Dovolite si tudi kakšne pregrehe, pa vam bo uspelo! Mogoče ne do tega poletja, ampak do naslednjega!
Sama sem hujšala prvič v življenju lani novembra, izgubila sem 4 kg (1 še moram) z dokaj normalno prehrano in tudi kaj sladkega sem pojedla!

Drugače pa držim pesti za vas!

Lep dan tudi od mene. Ker sem bila dva dni pridna in predvsem zvečer pridna (moje največje pregrehe so prehranjevanje zvečer), sem bila ponoči lačna ko vrag in nisem mogla spati. Trma je zmagala. Zjutraj sem se zbudila, počutila sem se lahko in prazno. Super. Gremo naprej. Po enem tednu bo vse lažje.

manca72,

vse lepo in prav, se popolnoma strinjam s tabo in lepo da si postavna in težo pač znaš vzdrževati. Mi na tem forumu tega pač nismo sposobni (vsaj do zdaj nismo bili) in zato se vzpodbujamo, izmenjavamo mnenja,…
Ampak nekaj drugega me moti….ZAKAJ za vraga si “zašla” na forum HUJŠANJE, če praviš, da imaš idealno št.kilogramov (“suhi in postavni ljudje delamo na tem celo življenje”) in nimaš problemov s prekomerno težo??? Tudi jaz ne grem na forum “psi in mačke”, če jih nimam in jih tudi nimam namen imeti. Ti si suha in nimaš namena shujšati…..????

Upam, da ne boš to vzela kot napad….samo v razmislek, da mogoče pa le nisi tako zadovoljna sama s seboj kar se tiče kilogramov

Manca, posploševanje nikoli ni dobro. In tvoje izjave so ravno to.

Praviš: “Najprej se usedite same s sabo, razčistite ali zelite shujšati ali spremeniti način prehranjevanja, se gibati in narediti nekaj zase. Tukaj ne gre za kilograme, ampak za zdravje. ” In kaj misliš, da sem jaz osebno naredila? In kot berem, tudi druge punce, so naredile isto. Usedle so se in naredile načrt spremembe prehranjevanja. A katera piše o kakšni zmešani dieti? Tule se pogovarjam z vsaj 5imi, ki niso, ampak uvajajo 5 obrokov, več zelenjave, nesladkane pijače, razmišljajo o orbitrekih, sprehodih, teku.

Nadalje praviš:”Če se imate rade (kar se nimate, če imate takšen presežek kilogramov) potem vam ne bo tezko in tudi ne boste iskale raznih izgovorov, da ste v sluzbi in obremenjene in ne morete nekaj narediti zase.” Take moralistično pikre izjave nam lahko prihraniš. Vsi smo ljudje, ranljivi in šibki. In vsak tolče svojo pot skozi to življenje. Kaj si ti, da me sodiš? Da se jaz nimam rada? Se imam, brez skrbi. Tudi če imam višek kil. In nimam rada le sebe (kot mnogi) ampak celo bližnjo okolico. Kaj zate sploh pomeni imeti se rad…? Biti vitek, hoditi na rekreacijo? Ne kaditi, ne piti? Biti urejenega videza, obleke, frizure, nohtov? Skrbeti za svojo razgledanost, vseživljensko izobraževanje, za družabnost, za pomoč soljudem…?

Sveta preproščina, res. Eni očitno še vedno gledajo svet zgolj črno belo. Še en nasvet tebi, ki si slučajno zalutala sem gor – vklopi barve, bo slika boljša in videla boš tudi vse nianse.
pa lp!

Bravo, Pandica! Bravo!
Tudi jaz danes slavim zmago, ponoči se nisem zbudila in šla jest. In kako se zato danes dobro počutim!!!

Debelinka77, tvoja rešitev je orbitrek, a ne? In ta zadeva je res fajn, meni je kar žal, da imam doma sobno kolo in ne orbitreka. Se mi zdi, da se na njem res celostno razmigaš.
Torej, naj ga mož čim prej usposobi, pa hajd nanj!

Pozdravljene!
Najprej čestitaem Pandica, Debelinka in Legica.
Res je treba sprement način življenja. Sem spada prehrana, gibanje, načrtovanje časa……. In kaj me počnemo?
Če so se nekatere odločile da ne bojo več jedle ponoči, če smo se druge odločile da bomo črtale sladkarijo, bel kruh, beli sladkor……če bomo poizkušale uvajati gibanje in bomo obrisale prah iz orbitrekov, mar ni to že spremenjen način hranjenja in življenja, načrtovanje časa?! Morda res ne bomo do poletja suhe, neredile bomo pa spremembo in same sebi dokazale da lahko, da zmoremo in če si bomo zato lahko kupile kakšen kos garderobe, ki ne bo imel dveh ali treh xx bo to samo še spodbuda za naprej.
Zmorem in to bom dokazala svetu in sebi.

Sem ravno dobila odločbo iz zdravniške komisije: še dva meseca doma, samo doma dovoljeni so mi izhodi samo do zdravnika in na terapije. Beda jaz pa v načrtu vsaj en sprehod na dan.

lp

Stotka, to pa verjamem, da je težko. Te tudi zelo boli?
Kaj boš počela v tem obdobju – se npr. učila francoščino?

Pozdravljene!

Danes sem že tretji dan brez sladkega in brez kruha. Pridna!! Jem manj kot prej, recimo pribl. 30% manj. Vse kar bom pojedla, dam na krožnik in ocenim ali res je treba toliko. Saj veste kaj sem rekla, moj problem je prežeravanje. Sem vesela! Počasi bo to zraslo v glavi in to bo to.

Sem ugotovila, da ni res, kosem se tolažila “da mi je cuker padu”. Jok brate, to je bil fantastičen izgovor.

No, mene je pa pogrela “žalostna riba” citiram: Sama sem hujšala prvič v življenju lani novembra, izgubila sem 4 kg (1 še moram) z dokaj normalno prehrano in tudi kaj sladkega sem pojedla! BUHU!!!!!!

Jaz shujšam 4 kg ob diareji. To pa se res ni treba ven metat. Oprostite, ampak moram biti zlobna, kajti tako ČUTIM.

Ja, pri hujšanju bo potrebno tudi “glavo in srce” spucat. Kajti nekje mora biti nek razlog, zakaj sem se začela tako prežeravat. Kaj menite?

Punce super, vidim, da nobena ne popušča 🙂

Sama vztrajam brez sladkarij, nekak se ne znam lotit brez kruha, tak da 2 kosa dnevno še vedno pojem zraven ostalega. Zvečer pa jem nazadnje ob 19. uri (spat hodim okoli polnoči, tak da ne zdržim, če zadnje jem ob 18. uri).

Še en pozdrav z moje strani!

Še malo in bo za mano še tretji dan sprememb. Kot sem že napisala, se je začelo kar uspešno, moram pa tudi jaz priznat, da ni lahko. Sin mi je včeraj menda deset krat ponudil njegove bonbončke (kar ni naredil še nikoli) in mi enega skoraj stiščal v usta in čeprav jih ne maram ravno preveč (moja obsesija je čokolada) so mi včeraj kot zakleto seveda zadišali. Ampak bila sem dovolj močna in se nisem pregrešila niti z enim samim. No, sedaj pa še mož klamoteri okrog mene s sendvičem v roki, otrokoma pa pripravlja vročo čokolado… Mnjam, presneto! Se mi lušta, ampak, če sem danes zdržala do sedaj, si ne bom sedaj kvarila celega dneva.

Moram priznat, da mi sodelovanje na tem forumu, vaše vzpodbude in zgodbe zelo pomagajo. In še moja prehrana – danes sem imela za zajtrk kos črnega kruha z namazom Becel proaktiv in malo medu ter skodelico žitne bele kave ( večinoma kava, zelo malo 0,1 % mleka, brez sladkorja), za malico sem imela eno jabolko, za drugo malico žemljico s sirnim namazom in rezinami paprike in paradižnika, za kosilo pa dušen ohrovt, puranjo hrenovko in kos kruha. Kosilo sem imela zelo pozno (okrog 17:30), zato ne bom nič več večerjala. Verjetno bom spila samo še kako skodelico nesladkanega čaja.

V zvezi z gibanjem – te dneve sem hodila na sprehode, od jutri pa nameravam kolesarit na sobnem kolesu. Upam, da mi bo uspelo – tudi meni več ali manj zmanjkuje časa – vsaj tako se mi je zdelo do sedaj. Sicer pa se izogibam dvigal in hodim po stopnicah – tudi to je majhna , pa verjetno ne tako nepomembna sprememba, kaj pravite?

Lep pozdrav in mirno noč vsem! Le pogumno naprej!

Lepo pozdravljene! Vztrajam “že” 3.dan. Moj današnji jedilnik:Z:kivi,zeleni čaj z limono,1.M:banana in jabolko,2.M:2 mandarini,K:velika skleda motovilca s česnom,2 rezini polnozrnatega kruha,V:rezina sadnega kruha in mleko.Popoldan ena ura hoje z psičko,sedaj pa počasi spat ! Jutri pa v nove shujševalne zmage !!!

Joj, kako ste pridne … jaz pa sem danes imela bolj naporen dan v službi in nisem nič kaj naredila zase. Sicer se tudni kaj dosti nisem pregrešila. Jutri se stehtam, da vidim kje sem. Telovadila še nisem nič, tudi sprehod je odpadel 🙁 .. ampak vse še bo ….

Ja, Legica – ti dovolim, da me tikaš …ha, ha …… ja, čisto odkrito, sploh ne čutim teh let, ne čutim se že tako stara, ampak zdaj so otroci odrasli, jaz pa imam kar dosti več časa za sebe in to je SUPER!

Lepo bodite in korajžno naprej!

New Report

Close