Najdi forum

Začela z novim letom

He, he, Legica ti si za štose, trenutno sem bolj speča Trnuljčica kar se tiče orbitreka, ker ga že skoraj 14 dni nisem delala (moj se je pokvaril, fitnes pa je prejšnji teden odpadel, no, danes sem pa le gibala). Drugi teden začnem spet bolj intenzivno.

Takole, prvi teden septembra je mimo, kile lepo ostajajo. Med 92 in 93. ITM majčkeno pod 30. Cca 9 kg v 9 mesecih. Sedaj naprej. Veliko si obetam od jeseni in zime.

Zadnje čase imam nekam sumljivo veliko prekrškov, vendar je občutna razlika glede na nekoč. Sedaj če grem sredi noči jest, jem nekakšno žitno ploščico od Nature ali zrnat sir ali polnozrnate piškote. Po 100ih letih je bila zadnjič Milka. Te robe doma sploh nimamo več, polica namenjena sladkanju, je kot da bi šla v kakšno trgovino z zdravo prehrano :-)) Enaka scena je v hladilniku. Jogurti, skute, kokosovo maslo, kislo mleko, sir, jajca, pa cel kup zelenjave – to je to.
V shrambi tudi ovseni kosmiči, polnozrnat toast, pira, ječmen, trivrstni riž.

Meni so vse te stvari sedaj res všeč. Za zajtrk recimo ovseni kosmiči, pa kakšna rozinca notri – super. Kar se družine tiče, pa starejša je že od prej usmerjena v bolj zdravo prehrano, pri moških članih družine pa se spremembe odvijajo s počasnimi koraki, a se. Uvedbe kok.masla sploh nista zaznala, olivno olje uporabljamo že dolgo, polnozrnatim testeninam se pošteno upirata, topli sendvički s ponozrnatim toastom so pohvaljeni, ker notri več zadev nafilam in je dobro, itn, itn.

Kar nekako z optimizmom zrem naprej. Obetam si shujševalno telovadno jesen in zimo, za pomlad-poletje pa že delamo plane glede kolesarjenja. Človek mora imeti cilje :-)))

Živjo, punce, se na hitro javljam. Kaj je novega?
Pri meni kile niso nove, ostajajo lepo zbrane na kupu. V zadnjem času imam tak tempo, da sem še zadovoljna, da je tako. Z zunanjim kolesarjenjem sem prenehala, sedaj trenutno gledam sobno kolo. Mi že malo manjka rekreacija, a se moram spet malo samoorganizirat, da najdem vsak dan pravi čas. Sej bo.
Lepo se mejte vse skupaj, lp!

Živjo,
jaz pa sem včeraj spet sedla na kolo in naredila eno lepo turo (31 km). Vreme je bilo kar ok in zdelo se mi je prav, da tak lep jesenski dan izkoristim 😉 Kolesarila sem s tako lahkoto, kot že dolgo ne – očitno kak dan premora dobro dene. Povprečno hitrost sem imela kar nekaj višjo kot sicer, Polar pa mi je pokazal tako porabo kalorij, da kar ne morem verjeti (950 kcal).
Kilce gredo lepo počasi še vedno dol – če bo šlo tako najrej, bom ob novem letu res zagledala številko 75 😉
Pozdrav vsem in veselo novim zmagam naproti!

Bravo ena pačččč!

Jaz se nekaj spravljam nazaj na pot hujšanja, danes in včeraj sem se dokaj vzorno prehranjevala. Mogoče gre še kaj dol do naslednjega novega leta 🙂

ena paččččč. Kroglica, LenčkaM in še katera ste res zmagale pod to temo. Pridne, bravo. Aja, itak – Legica – gonilna sila – kje je? V fitnessu?
Sama sem zadnje čase res precej hodila, od 5-7 km na dan, vendar pri prehrani je blo precej junk food-a (sem bila v tujini). Tehtnice še vedno nisem “vzpostavila”, pa vidim, da jo bo potrebno prinest bližje. V kopalnico? Kakšne tehtnice uporabljate in kje jih imate postavljene?
Vsak čas bo tale tema stara 1 leto in eni se ne bomo mogli pohvalit z doseženimi cilji…Kaj sem že rekla v začetku leta, -10? No, še 2 meseca sta do konca leta. In ni še prepozno. Ne ravno za -10, za kaj dol premaknit pa že. Saj lahko živim tudi dalje s 169/75, vendar vem, da se bom bolje počutila, ko bo telo lažje. Zato še upam, da me motivacija nekje sreča.. 🙂

Tehtnico imam jaz na stranišču, tak da jo vsak dan dobro vidim in je pri roki 🙂

Niti slučajno nisem znagala pod to temo, ampak res si želim, da bi do novega leta dala dol še kake 4 kg. Cilj je zaenkrat še realen, le pridna bom morala biti. Sem pa spet pristopila k skupinski vadbi.

Ne bi rada za leto 2011 spet odprla enake teme ali podobne, do takrat bi rada bila vsaj približno ok.

Gremo do novega leta????

Jaz imam tehtnico v kopalnici, a resno razmišljam, da bi jo pospravila na kakšno manj dostopno mesto – in se tehtala le tedensko ali mesečno. Zdaj sem na njej 2x dnevno (zjutraj in zvečer;) in ker gredo kg zdaj, ko sem jih veliko že snela, dol počasi, sem včasih preveč neučakana, ko kak teden ni vidnega napredka (imam navadno in ne elektronsko tehtnico, tako da niti ni najbolj natančna).

Legico pa tudi jaz pogrešam…

Ja, gremo veselo naprej proti novemu letu in še dlje 😉
Danes je pri nas tako lep dan – zdaj sem zunaj grabljala listje in sadila mačehe ter jesensko vresje, sedaj pa grem na tek, da res izkoristim današnji dan. Jutri se pomakne ura in potem čez teden zame ne bo več priložnosti za tek zunaj, ker bo prej tema, po temi pa ne maram teči ;(

Oj, punce, živjooooo!
kaj naj rečem, na službenem področju imama izredne razmere, delam podnevi, ponoči, stalno in evo, posledica je, da sem takole mrknila z neta…. sori.
V tem času me je začel pošteno matrati stres in na žalost nisem ena srečnic, ki se takrat suši. Pridelala sem 2 kg, eh, ah, oh. Ravno ta vikend sem se pogovorila sama s seboj. Bil je kar zoprn pogovor 🙂 Sklep je, da moram preprosto biti bolj dosledna. Pri rekreaciji sem že, spet lepo kolesarim, tokrat na sobnem. In se bolje počutim. Sedaj še več discipline pri hrani. Začela sem namreč jest sendviče, pa kaj sladkega, povečane količine in posledice so takoj tu.

A če gremo do novega leta? SEVEDA. In potem še naprej, tistim, ki je treba, meni recimo :-))
lep pozdrav vsem skupaj, ostanite še naprej tako pozitivne!

Živjo punce, ful sem vesela, da ste še tukaj!

Tudi za mano je zelo težko obdobje, ampak končno so se začele stvari obračati na bolje, tako da lahko nekaj svoje energije namenim še kakšnemu bolj obrobnemu problemu. Svojim kilam, recimo. 🙂

Danes zjutraj je tehtnica pokazala 81,7 kg, kar je dobrih 9 kg manj kot ob novem letu in približno toliko kot pred pol leta. Moj ITM je 30,0092 – glih za glih nad uradno mejo debelosti.

Ja, gremo s kilami komot še malo dol, do novega leta in potem naprej. Ni hudič, da nam počasi ne bi uspelo!

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wuNIgKW/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wuNIgKW/weight.png[/img] [/url]

vanilka, pozdravljena!!!!! Lepo!!!! Še lepše pa je brat, da se pri tebi obrača na bolje – to! Sedaj pa hujšat, a? ITM imaš tak kot jaz, najbrž bi se spodobilo malo to znižat, a ne? :-)) Čeprav bi veljalo tudi malo pazit na tempo, če ne bom prav čudovito vitka………….recimo da sedemdesetletnica, he he.

lp!

Lepo da se spet srečamo 🙂
Legica, jaz sem glede stresa na istem kot ti – eni gredo takrat s kilami dol, jaz pa gor. Tud pri nas je bilo sept. in oktobra v službi norišnica in smo vsi po vrsti pridno skrbeli “da nam ne bi cukr padu”.
Svojih kil (še) ne štejem, tehtnica je (še) na varnem v kleti. Ampak po hlačah vidim, da tole vse skup nikamor ne pelje, kvečjemu v debelost… Evo, danes, takoj zdaj črtam tele sladke zadeve s službenih miz. Za mene to ne obstoja. Pika.
Še danes privlečem vago v kopalnico, jutri zjurtaj stopim nanjo in če mi uspe v enem mesecu odvreč 2 kg, se nagradim s koščkom torte v ljubljanski Zvezdi 🙂

Tako, če potegnem črto, sem lani izgubila 5 kg. Iz 68 sem prišla na 63. Bilo je sicer že manj, najmanj nekje 60,5, a je šlo spet malo nazaj. Zadovoljna sem in nisem. Lahko bi bilo slabše. Za leto 2011 imam cilj še najmanj 3 kg, lahko bi pa tudi 8, pa še ne bi bila suha, ker sem tak mala. Zaključujem to temo, čeprav gremo naprej! 😉

Pozdravljene.
Oh ja, da pošteno povem, tale moja namera se je čisto sfižila … Namesto da bi do novega leta še malo shujšala, sem se v dveh dobesedno razpuščenih mesecih zredila za 4 kile. In sem prav žalostna, pa razočarana sama nad sabo. 🙁
No ja, res je sicer, da bi bilo lahko še slabše. V končni fazi sem v lanskem letu izgubila 5 kil. Gremo zdaj naprej. Za začetek s sklepom, da bom od zdaj naprej dosledno vsak ponedeljek poročala o svoji teži.

Upam, da vam gre ostalim dobro, kjerkoli že ste.

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wuNIgKW/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wuNIgKW/weight.png[/img] [/url]

Živjo, Vanilka! Tud jaz sem na svoj novemberski post pozabila verjetno istočasno, ko sem stisnila tipko Oddaj.
Tehtnice ne uporabljam še – sva se z mojim odločila za nakup nove, ker tista v kleti ima že enih 15 let, pa še mehanska je (saj veste, kako zaniha – 2 kg gor al dol…). V glavnem – po občutku in po oblačilih sem približno tam glede kg kot lani in se nimam s čim hvalit, med tem ko se ti lahko – če bi meni uspelo – 5 kg, bi bila zihr ponosna nase. Pa glavno je, da si se sedaj ustavila in si že nazaj na forumu. Jaz bom tud šla na uno listo, ko pridem do vage 🙂

Živjo!
Ja, ne sekiraj se, kot pravi nasmejana:-), tu si, z novo voljo. Tudi mene je december pokopal, sedaj se pobiram, dvig teže se je ustavil in do preloma je že prišlo.
lp!!

Nasmejana 🙂 in Legica, hvala vama za spodbudne besede!
Prav imata, zdaj je pomembno predvsem, da se je trend obrnil v pravo smer. 🙂
Danes imam 84,5 kg.

Lep pozdrav in čim manj stresen začetek tedna vsem.

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wuNIgKW/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wuNIgKW/weight.png[/img] [/url]

No vidiš Vanilka, da gre 🙂

Končno sem tudi jaz prišla do tehtnice in bila prav vesela – vsaj prvi trenutek. Kaže 74 kg. Po razmisleku sem ugotovila, da pravzaprav ne vem, pri kakšnih kilah sem štartala, ocenjujem, da jih je bilo ob novem letu 75, lahko več, lahko pa tud kaj manj. Kaj prinaša moja zdrava prehrana, ki se je držim, in pa miganje, bom lahko realno ocenila ob tednu, ko ponovno stopim na tehtnico.
Vsekakor pa je moj glavni namen zdravo živet, pa pridobit tud kaj kondicije, da se ne bom vstrašila, če bo treba kdaj laufat al pa v kak klanec s kolesom šibnit 😉
Ta vikend sem bla pridna, ker sem šla gazit v hrib, s palicami – tako da čutim noge in roke 🙂
Sladkim zadevam se (TOK, TOK!!!) precej spretno izogibam, kar pomeni, da mi uspe ostati pri recimo enemu malemu piškotku na 4 dni. Bi pa morala bit verjetno bolj kritična do 0,2 dcl domačih borovničk, ki si jih privoščim ko pridem iz zimske rekreacije na toplo…

Legica, kje si pa ti?

Nasmejana :), bravo! In se pridružujem vprašanju: Legica, kje si?

Moja teža danes: 83,3 kg. Sem kar vesela. LP vsem.

[url=http://www.TickerFactory.com/weight-loss/wuNIgKW/] [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/t/wuNIgKW/weight.png[/img] [/url]

Imaš za kaj bit vesela Vanilka – gre dol 🙂
Zgleda, da sva zaenkrat sami ostali. Legica upam, da naju vsak kdaj prebere in vidi, da misliva nanjo in jo pogrešava, njeno jekleno voljo, držanje foruma gor, vzpodbudo.
Jaz sem se vagala v soboto in bila tud zadovoljna s cifro 73,4 kg. Mic po mic, pa bo 🙂

New Report

Close