Najdi forum

Začela z novim letom

Martina, odlično!
Si morda vseeno izdelala kakšen seznam, jedilnik, morda listo prepovedanih živil? Kaj pa telesna aktivnost? Si se veliko gibala oz. kaj si počela?

Legica ja… človek je načeloma sam… Ampak jaz bi imela nekoga ob sebi, res bi.

Fajn ste, lepo bodite 🙂

Uf, zjutraj sem napisala cel roman, pa sem ga izgleda pri oddaji nekaj polomila.
Torej, še enkrat.
Ja, imam prepovedano hrano……….kruh, testenine, riž, moka, sladkor…..vse bele stvari.
Od zelenjave prepovedano škrobnato……..fižol, grah, koruza.
Jem kompletno meso, res da največ perutnine, vso zelenjavo razen zgoraj omenjene, jajca, sir- tudi polnomasten, nekaj malega skute in oreščke. Ne jem jogurtov in mleka- razen zjutraj v kavi.
V 6-tih mesecih se nisem nikoli pregrešila,( joj še sama ne morem verjeti). Vendar je bilo težko le prvih 14 dni, ko so se mi cedile sline, samo da sem od daleč videla kruh.

Danes zravem mene lahko jedo kar hočejo, pame ne gane več. Neverjetno, kako se spremenijo prehranjevalne navade.Pijem od 2-3l vode, v družbi pijem suho vino. Dnevno pojem nekje 30g OH,
hrano si pripravljam na olivnem olju.V bistvu jem zelo dobro hrano, zato sploh nimam več občutka da sem na dieti, enostavno je to postal normalen način prehrane.

Edino kar pogrešam, je malo več sadja. Ker delam precej natačno analizo hujšanja sem opazila, da me sadje popolnoma ustavi. Tako sedaj tedensko pojem nekje 3-4 sadeže, to je še v redu.Prvi mesec sem shujšala skoraj 6kg, naslednje 3 malo več kot 3kg, sedaj gre bolj počasi, nekje bo okoli 2 – 2.5kg.
Športam nič zaradi poškodbe kolena(zato sem se tudi odločila shujšati), sedaj sem začela malo več hoditi in mislim, da bo kmalu tudi to o.k.

Pozdravljene!
Ženske, pišuka ste pridne 🙂
Legica, bi ti men posodila mal svoje kondicije in mišic? Jaz sem se to poletje sam enkrat spravila na kolo, prekolesarila kakih 7 km, nekaj tud v klanec, vendar to ni nekja, s čemer bi se človek hvalil…
Tehtnica je že od selitve (zadnji april) zametana nekje med robo v kleti in tako so mi edino merilo oblačila. Po teh sodeč pa shujšala nisem, no, kot kaže zredila pa tud ne. Po občutku sem tam nekje kot za novo leto, torej na svojih skrbno čuvanih 75 kg (!!!!!!!). No, če si to številko zapišem, me pa zares strese. Če iskreno pomislim pri sebi, je bilo res lažje prenašati svoje telo po svetu, ko bilo 10 kg lažje…

p.s. Kot vidim, se nekatere odpovedujete testeninam, rižu, kruhu. Ali ni to v nasprotju s piramido zdrave prehrane?

O, nasmejana, sem te že pogrešala!!!! Si preseljena? Kakšen % robe je že razpakiran? Naj te opozorim, da česar ne boš v 6 mes odprla, definitivno ne rabiš……. mi imamo po 2 letih še vedno kar dosti stvari spravljenih pri starih starših. Po mojem brez veze da sploh kdaj odprem .-))

Sori, mišic ti ne morem posodit, ampak veš kaj, odvečen špehec dobiš takoj, in to zastonj! Ga je še kar v baročnem izobilju. Sej, prav hec, res, v bistvu sem sedaj mal nafitnisirala, po obsegu se mal skrčla, ampak roko na srce, pri ITM 30 pač nisi in ne moreš bit manekenski. A jaz se počasi počutim vedno bolj postavno :-)))

Daj, povej, imaš kakšen plan kaj naredit do recimo novega leta? Po novem letu si bomo pa najbrž spet nove cilje postavile. Jaz sem si zadala za cilj minus 8 kg. Za dobre 4 mes je to čist realno.

Martina111, a bi PROSIM napisala, kaj ješ?! Tvoja metoda se mi zdi zelo ok, ampak mi kar zmanjka idej, kaj potem jesti, ker semzelo vržena na kruh, krompir, testenine …

za kosilo še najdem: meso, solata, mogoče kakšna kuhana zelenjava?
kaj pa zajtrk? jajčka. a vsak dan jajčka?

prosim lepo, daj napiši malo. HVALAAAAAAA!

🙂 Martina, hvala za napisano. Na spletni strani, ki sem jo omenila, tip piše o Montignacu. Vidim, da so tvoja “prepovedana” živila, ravno tista, ki imajo visok glikemični indeks. Nekaj torej bo na tem.

Ej ne morem verjeti, nič nisi športala? Res zanimivo. Jaz pa se matram po hribih in dolinah… pa ni rezultatov.

Pridne bodite 🙂

ja, ja – preseljena že 4. mesec… in ja, škatle so še bolj ali manj tam kot so bile … če bo šlo tako naprej, tud tehtnice sploh ne bom več rabila (praviš, da česar ne bom v 6 mesecih razpakirala, tega definitivno ne rabim ;))
jah, nič… spim na lovorikah… plan?
planov imam pa vedno polno, sam realizacija mi gre počasi od rok. No, prej sem rekla, da se nimam časa ukvarjat s hujšanjem, ker se moram prej preselit. Sedaj pa lahko spet rečem, da nimam časa hujšat, ker moram še do konca razpakirat, pa več je za pucat, pa okolico moramo še speglat, pa šola se bo kmalu pričela, pa.. ja, oh joj – doma so pogruntali, da pečem res dober kruh, žemle, kifle… in bognedaj, da jim odrečem, ane?
Plan, jah… Misliš, da bi mi lahko uspelo v 2 mesecih spravit dol 5 kg?

Saj vem kako je to. Nikoli časa. Ampak – vse je stvar prioritet. Če tebe tvoje kile mučijo, če želiš spremembo, potem ti bo kljub razpakiravanju, šoli, pucanju in urejanju okolice uspelo. Sej človek lažje hujša če je v pogonu, veš. Potem ne misliš nase in se ne smiliš. Edino kar moraš res naredit je priprava hrane. Ne sme se zgodit, da ob osmih zvečer ugotoviš, da si zadnjič jedla ob 10h in da si trenutno lačna kot vol. Nasmejana, nimam več v glavi tvoje statistike, saj veš, 5 kg dat dol če imaš 100 ali 70 je razlika …..a kakorkoli se da. Zvečer si delaj obroke za nasl.dan, planiraj hrano.

Pečeš dober kruh? Aaaaaaaaaaaaah, ja, seveda ni treba da familiji odrekaš te dobrote – a sebi jih lahko :-)))))) Daj najdi recept za polnozrnatega, pa še kakšne semenke notri natrosi.

Sedaj sem te pa čist zadost zagnjavila, to sploh ni bil moj namen. Aja, sam še to – tehtnice ne daruj karitasu :-)))

Lepo se mej, če se dobro počutiš v svoji koži se ne sekiraj zaradi kilc, bodo počakale, pa kaj ti to sploh pravim, nimaš zastonj nicka “nasmejana”, a ne :-))))))))

Tudi jaz sem imela na začetku težave z idejami kaj jesti, posebno zjutraj.
Cca 2-3 krat tedensko sem jedla jajca umešana, z zelenjavo…..skratka kakor ti paše. naredim si tudi rolado, rezino šunke ali pršuta, rezino sira, na sredo daš kumarico ali papriko in zaviješ.Ali pa tuno in narezan svež paradižnik. Vsekakor ješ vedno manj ker enostavno nisi več lačen.Zdaj jajca skoraj ne jem več.
Do sedaj sem danes pojedla en velik paradižnik in malo sira za zajtrk, za kosilo školjke na buzaro, zvečer bom najbrž juho(ker imam kuhano).
Mišična masa mi ne pada, ker jem kar nekaj mesa, cca 350g dnevno..
Odlične so tudi zelenjavne juhe(popražiš malo razne zelenjave, narezano na koščke, zaliješ, soliš in kuhaš do mehkega, Vzameš ven cca 1/3 zelenjave, ostalo spasiraš s paličnim in daš potem zelenjavo v kosih nazaj. Juha je tako gosta in nasitna, lahko dodaš malo kisle smetane)
Enako so dovoljene gobe- torej zrezki v gobovi omaki s smetano…. idej je ogromno, se počasi navadiš.
Grška solata s feto, (ni ti treba pretiravat s sirom, dnevno ga lahko poješ cca 100g)
Če ti res manjka kruh si speci lepinje iz jajc in skute(zmiksaš 4 beljake v sneg, dodaš rumenjake, 120g pasirane skute, sol in malo poravnano žličko pecilnega praška. Na peki papir narediš 6 kupčkov- pusti dovolj prostora ker se razlezejo- in speci na 180 st. do lepe zlate barve). Dobri so samo mrzli.Lahko jih potem ješ kot osnovo za sendvič.Ampak ne pretiravaj, največ 3 na dan, ostalo v hladilnik!
Zelenjavo in meso vedno normalno pripravljam na olivnem olju, tako da je hrana okusna, itak kuham za celo družino, jaz samo ne jem krompirja, riža, testenin……. zraven.
Pazi pri količini zelenjave, saj ne smeš preseči 30g OH dnevno(poglej kakšne tabele)
Skratka, dalj ko si na dieti, manj si lačen.Idej za kuhanje pa je ogromno, napiši mi kaj imaš rada, pa se bova spomnili jedilnik, ………samo ne reci prosim krompir ha,ha!

Martina ful ti hvlala za odgovor! Si mi dala dobre ideje, tisto z zelenjavno juho bom 100% uporabila, meni enostavno ni padlo na pamet. Pa “lepinje”, o madonca, se mi sline že zdaj cedijo, ko sem brala recept, to bom tudi naredila ob priliki!

Ja, jaz sem totalni OH manijak, lahko pojem štruco kruha in to smo kruha, ne rabim nič zraven. :S Saj zato pa sem tam kjer sem. :(((

Tistih 30g OH se pa malo bojim, da res prekoračiš z zelenjavo. No, če si količinsko omejiš, potem pač ne. 🙂

Brez skrbi, kar probaj, 30g Oh ni malo in sigurno ne boš lačna.
Koliko moraš shujšati?

Evo konec avgusta, jaz sem še vedno med 92 in 93 kilami. Vsi mislijo koliko sem shujšala pa gre bolj za preoblikovanja telesa zaradi telovadbe. Slaba stran pojačane rekreacije je, da me dostikrat zanese pri hrani, kot češ, saj sem ja športala….. Tako da si obetam upad kil šele ko se preselim v fitnes, jeseni enkrat.

Legica, ti men pomagaj pri športanju, jaz bom pa teb pri hrani, ok?
Torej – jaz imam danes na jedilniku
– bela kava
– eno večje jabolko
– doma spečen ržen kruh (cca 2 kosa za dlan velika in normalno debela), kak skutni namaz in 0,5 l navadnega jogurta ali kislega mleka.
– nekaj sadja in če bom fino lačna še en kos kruha,
– puranji file z zelenjavno prilogo (mogoče bom kar v vok vse skupaj vrgla) in solata.

Pijem obilico vode in čaja. Tega si doma pripravljam vseh vrst z raznimi dodatki (cimet, pehtran, limona ali limonina lupinica, vmes vržem kakšno zmrznjeno borovnico…), vendar brez sladkorja, če je res kisle sorte čaj (šipek, hibiskus), si dodam malce domačega bezgovega sirupa.

Pa še da se pohvalim – v petek, sobot in nedeljo sem pridno hodila – hitra hoja, precej v hrib 🙂
Predlagam, da me ti pa priganjaš z vadbo – do fitnessa imam precej daleč, imam pa možnosti za kolesarjenje in hojo (tud tek, sam tega ne obvladam…), pa seveda za klasično vadbo doma (brez kakih posebnih naprav)
Danes se ne bova nič sladkali. Prav?

OK, nasmejana! Se bom lotila svoje naloge. Ampak, daj, povej mi mal statistike o sebi. da ti ne znucam preveč kolen :-)) Če ne želiš preveč podrobno, pa vsaj ITM + starost.

“Danes se ne bova nič sladkali” – he he he, to se pa sliši kot iz ust kakšne stroge resne prfokse “nooo, otroci, danes pa ne bomo klepetali, aneeeee”………… Ampak resno, ja, ok, čokolada adijo. Saj to je bil kr en tak brezvezni napad. In odkrito rečeno, sploh mi ni bila preveč všeč. Bila je Milka, navadna in zdela se mi je presladka. Zadnjič po tisti kolesarski turi pa smo šli direktno na kosilo, jest beljakovine (beri: pečenka) in na koncu je prišla še nekakšna sadna kremasta rezina s čokoladnim prelivom. Dva koščka sem pojedla, ni mi bila dobra in sem jo pustila. Bravo jaz. Je pa res da sem pri sladkarijah razvajene sorte, ker veliko sama pečem, in sicer po starih originalnih receptih, če mi kdo reče “imam krasen recept, čist enostavno, vse samo skupaj v skledo pa pomešaš” – me ne zanima :-))) No, skratka, rezina je bila iz nižjega slaščičarskega ranga in zdelo se mi je neumno, da jo pojem. Če že kršim, potem bom kraljevsko, s kakšno pregrešno slastno elitno sladico :-)))

Adijo, nasmejankica, za danes sem moram odklopit, sporoči podatke da te bogato zamorim.

Evo Legica moji podatki (teb povem, drugač pa tega ne govorim okol): 169 cm, 75kg, še mal pa bo 38 let… močnejša skeletna konstrukcija (nimam nič damskih dlani ;))
K hujšanju pa me silijo hudo obilna stegna, široka tazadnja, mlahave in obilne nadlahti in podbradek… Z vsemi ostalimi stvarmi pa lahko živim … sploh oprsja ne bi manjšala, ker imam končno lahko košarico B (prej A)…
Evo, jutri čakam na bogato zamoritev 🙂

Tole si dobro povedala – Če že kršim, potem bom kraljevsko, s kakšno pregrešno slastno elitno sladico :-)))
Se bom držala tud tega tvojega plana. Sam en problemček imam… rada pečem, pa baje niti ne tolk švoh – mislim, da bi se medve ujeli tud na kulinarika.net…

Ooo, jaz bi tud imela nick nasmejana, če bi imela toliko kil kot ti, ej tebi ne manjka veliko!! In veš kaj, že z rekreacijo bi naredila glavnino! Saj veš, lahko si oklestiš kile dol, a čvrstosti na ta način ne boš dobila.

Zato ti predlagam za začetek 2x tedensko po 40 minut aerobne vaje. Kolo. Hitra hoja. Pri tvojih kilah lahko tudi že tek (2 min tek, 2 min hoje, menjavaj). Delaj na taki intenzivnosti, da švicaš a ne crkavaš (se lahko še pogovarjaš). Boš videla, stegna se ti bodo začela kar topiti…. 1x tedensko pa 10 minutno ogrevanje potem pa lepo na tla pa sklece, trebušnjaki, vaje za zadnjico itn itn. Preberi temo od Otfita, ima linke na vaje, tako da vidiš kako in kaj je treba delat. Na ta način boš krepila mišice in boš zgubljala kilce.

A bi to šlo? A je preveč? Moraš imeti kar nekako zamišljene termine kdaj to lahko počneš. Vaje za moč niso problem, zvečer se zapri v spalnico, glasba ali TV, pa garaj. Ostalo pa upam da boš tudi našla čas.
Če že zdej veš, da ne bo šlo, potem povej, ker saj veš, cilji morajo biti realni. Če niso, je človek sam znerviran in poln slabe vesti. To pa ni namen. Namen je, da še naprej ostaneš nasmejana 🙂

Ja, peka. Jaz sem jo sedaj pošteno omejila. Z možem sva obadva rejene sorte, otroka (sin sredi OŠ in hči v gimnaziji) pa v bistvu tudi sladkosnedna in nagnjena k debelosti. Sta vitka, na srečo, saj pazimo na to (redni obroki, zelenjava, športanje itn). In so me vsi prosili, naj ne pečem. In zato sedaj kaj naredim res občasno, 1x na 3 tedne. Do sedaj sem se ubadala kako narediti dobre kreme, rahle piškotke, lepo vzhajano testo………….sedaj pa razmišljam, da se začnem izobraževat na temo “zdravih” sladic. Torej polnozrnata moka, notri suho sadje, oreški itn. Včeraj sem kupila škatlico s 6 žitnosadnimi ploščicami od Embe in sta oba otroka izjavila, da so super. Narediti nekaj takega najbrž ni kakšna umetnost………..

Evo, narejeno,

Legica, hvala. Za aerobne vaje – hitra hoja, kolo, mogoče vmes mal teka – to ne bo problem, to bi pravzaprav počela vsak dan, sam čas bo treba najti…(imam 2 osnovnošolca v 1. polovici OŠ in enega v vrtcu, pa hočjo imet mal več mame…). Pri sklecah je pa čisto druga pesem, verjameš al ne, nisem še ene v življenju naredila, ker sem tolk švoh v rokah 🙁
Se pa bom potrudila in delala več in težje vaje z joge (splošna vada me dolgočasi…). Torej nekako načrtujem vsaj 3x tedensko hitra hoja ali kolo (40 min ali več), dneve vmes pa aktivna joga (sicer pa vidim, da je en kup vaj za moč in krepitev telesa skoraj identičnih kot vaje pri jogi)

Jaz tudi nisem mogla začeti kar s klasičnimi sklecami, temveč sem na začetku prakticirala razne variacije sklec – npr. skleca ob stolu (ali okenski polici), tukaj je slikica:
http://www.cenim.se/299-a.html (pa ne tista prva, ampak malo nižje 😉

Pa potem tale vaja (ko položaj držiš 30 sec – kar je na začetku sicer težko): http://www.elitesoccerconditioning.com/images/Core%20%2845%29.jpg

V tej temi je Otfit prilepil še več vaj http://med.over.net/forum5/read.php?93,6022740

ena paččččč – hvala za koristen nasvet http://www.cenim.se/299-a.html
… ne bom probala tiste prve slikce, obljubim 🙂

Živjo!
Nasmejana, če hočeš, javljej svoje rekreacijske podvige v tisti temi o rekreaciji, tako boš imela ločen dnevnik. Tam kraljuje Lenčka, kraljica orbitreka, punca raztura in je vsesplošen navdih za vztrajnost. Pozimi se ji pridružim.

Jej, punce, konec poletja je, tako mi je žal. Bi ga kar podaljšala……….po navadi nimam takih občutij, jesen mi je všeč. letos mi je žal zaradi kolesarjenja. Pa tako fino mi je bilo tacati okoli z japankami, v kratkih rokavih. Eh, ja.

New Report

Close