Najdi forum

Začela z novim letom

Dobro jutro vsem,

no, včeraj je bila pa 300% drugačen jedilnik kot prejšnji teden. V mislih sem imela “post” varianto…bilo je nekaj podobnega. Dopoldne v službi sem pila samo vodo, pojedla par koščkov sira in majhen košček polnozrnatega kruha (je imela sodelavka rojstni dan…na mizi je bilo ogromno hrane). Spila dopoldne 1,5 l vode. Doma pa sem pojedla 1 jabolko, 1 Rio-mare in kos polnozrnatega kruha….do 18.ure. Potem pa sem zvečer ob 22.uri (vem, mali prekršek) pojedla 2 kivija.
Suzana, kar se tiče telovadbe moram tudi jaz narediti kakšen plan. Jaz pridem domov ob pol petih, v službo grem ob šestih zjutraj. Doma ima dva otroka…eden je v 4.razredu (naloge, spraševanje,…ni preveč samostojen…je pač fant), ta mala pa je stara 3 leta in tudi zelo zahtevna…polna energije. Mogoče se sliši kot izgovor, ampak sploh ne vem, kdaj naj si utrgam malo časa za telovadbo. Mož vsak drug teden dela popoldne, tako da smo takrat sami. Spat hodita okrok 21.ure (velikokrat še do takrat ne zaspita), potem pa malo pospravim ali pa zlikam in je konec dneva. Spat hodim velikokrat med 23.uro in polnočjo, vstajam pa ob 5.zjutraj. Ko bodo daljši in lepši dnevi bomo šli na kakšne daljše sprehode, zdaj pa res nimam nič od dneva. Bom probala zjutraj 10 minut prej vstati in malo potelovaditi, orbitrek pa zvečer, če bo ostale še kaj moči in energije.
Zdajle pa pijem donat, potem je pa na vrsti 1 jabolko.

Lepo se imejte, uživajte in rade se imejte
lp

Lep pozdrav!

tudi jaz bi se vam rada pridružila….že veikokrat sem se posluževela kakšnih diet…pa me je vedno izdalo premalo volje oz sem se kaj hitro pregrešila…sedaj pa bi resno rada da mi uspe in mislim, da mi bo lažje če pišem nekakšen dnevnik in vam poročam kako mi gre. Pri svojih 165 cm tehtam 70kg….toliko, da je že moj indeks v meji debelosti…moj cilj je 60 kg….torej -10kg…v poletnih mesecih prejšnega leta sem imela že lepih 63,5 kg….noo nato je pa nastopil faks,spet drugačna prehrana, manj gibanja….pa so se kilogrami v teh parih mesecih lepo nabrali.

jaz se nisem odločila za kakšno posebno dieto, bom pa spremenila prehranjevalne navade:
-brez sladkarij
-izogibala se bom kruhu ( do zdaj sem ga jedla preeveč)
-manjši obroki
-po 18. uri nič več hrane
-voda,voda,voda…vsaj 1,5L na dan
-če me zagrabi lakota med obroki…..sadje

tako…upam, da nam vsem uspe…lažje nam bo če se bomo podpirale seveda =) na mojo podporo lahko računate….poročala vam bom vsak dan kako mi gre

No….pa gremo v akcijo =)

LP!
Sem cel večer brskala po netu, ogromno prebrala, pa si še sedaj nisem čist na jasnem kaj lahko, kaj ne smem! Me ne ločevalna, ne Montignac nista prepričala- preveč odrekanj! Saj ne bi bila težava v tem, da bi se tega držala kakšne 3 mesece, ampak vse življenje- ne hvala!
Bom morala kar nekaj svojega pogruntat! In se spet na fitnes spravit!

Ko vas tako malo berem, se mi zdi da boste pojedle premalo na dan- vsaj zame bi bilo premalo!
Naredila bom tako, da bom črtala sladkarije (oz. si občasno kaj sladkega privoščila), hitro prehrano, pila samo vodo, vse ostalo pa jedla v zmernih količinah! In se seveda veliko gibala!
Kaj boste pa boste zajtrkovale?

Dobrooo jutro!

Lepo brat, kako ste bile vse včeraj pridne. Jaz sem bila tudi, pri prehrani in pri telovadbi.Bila sem v fitnesu, urco in pol, sama. Trak (hitra hoja, ne tek) in orbitrek, oboje po pol urce, potem pa še nekaj vaj na trenažerjih in tleh.
Lani sem hodila na organizirano vadbo (pace, spinning), še prejšnja leta na aerobiko, tako da se mi zdi, da sedaj kar nekako vem kaj rabim in kaj hočem. Rabim aerobne vaje, 4x tedensko, po uro (in to je ta hoja plus orbitrek). In to na max 130-140 sr.utripa. Dodatno rabim še vaje za moč (recimo 2x tedensko bom dodatno v telovadnici delala še na napravah in na tleh trebušnjake). To mislim početi 3 mesece, potem pa ven kolesarit.

Ne sekiram se, če sem obkrožena s tropom nabildanih mladcev ali suhljatih najstnic :-))))))) Sicer pa nisem edina. In opažam, da so meni namenjeni pogledi precej prijazne sorte, torej sploh ok. Sicer pa nisem tam zato, da na koga naredim vtis, he he, vsak ima svoje razloge in svojo pot. Ravno na orbitreku sem hočeš nočeš pol ure poslušala bližnji pogovor dveh tanafitnesiranih tipov konec 20ih let, o ljubezenskih težavah. Kar na smeh mi je šlo…….jap, vsak ima svoje težave. Jaz tam v fitnesu topim salo, tistadva pa spuščata paro.

Lep pozdrav vsem sotrpinkam!

Legica in Suzana, koliko pa ste stare in še eno vprašanje (babji firbec)..koliko imate otrok (če jih že imate )

Glede moje prehrane:
zajtrk – polnozrnat kruh s kakšnim zdenka sirom gor
malica – 2 jabolka ali 2 mandarini
kosilo – skromen krožnik nečesa. Včeraj in danes je to riž z jajčevci, precej dietno pripravljeno. Durgič bodo testenine s kakšno omako itn.
malica – spet kakšen kos sadja
večerja – skledica zelene solate s koščki sira + polovico kosa kruha (danes namesto kruha majčkena skledica kuskusa)
pijača – nesladkan čaj, voda, nesladkana kava.

Skratka, kosilo – en krožnik, večerja – obogatena solata, vmes sadje. Se vam zdi to dovolj “radikalno” da obrodi sadove? Moja želja je v 6 mes spraviti 20 kg dol, torej dobre 3 kg na mesec. Sem mal čez 40 in hja, kakšno hitro hujšanje pa še brez telovadbe zna učinkovati tako, da bom z vsemi gubami in povešenostjo zgledala slabše kot sedaj….

Lepo pozdravljene vse,ki se trudite! Tudi jaz sem včerajšnji dan preživela tako,kot sem si zadala in brez pregreh.Danes na tehtnici:71,6 (-0,2 kg).Moj današnji jedilnik:zajtrk:kivi in zeleni čaj z limono,1.malica:2 jabolki,2.malica:2 pomaranči,kosilo:dušena kisla repa in kašnata klobasa,večerja:1/2 repe in klobase.Popoldan še enourni sprehod z psičko (po svežem snegu,komaj čakam) in če bo čas in volja še orbitrek.Pošiljam vam vsem veliko pozitivnih misli in želim veliko uspeha !!!

Firbec, firbec 🙂
OK, se mi zdi, da sem najstarejša. 43 let, 2 otroka, 1 mož, 0 ljubimcev, 27 hišnih ljubljenčkov, visoka 177 cm, 101kg, (“Dobrega človeka ni nikoli dovolj”…….he he), iz LJ.

Ampak shujšati mislim pa res resno in punce, že sedaj se mi zdi, da mi bo lažje zaradi vseh vas.

Sem se kar prijavila, da bom bolj vestna 😉

No, kot je v mojem imenu, sem letnik 77, imam dve punci; ena je stara 11,5 let, druga pa bo kmalu 7 let. Ko je bila starejša stara 1 leto, sem imela 61 kg. Na mojo konstrukcijo kar premalo, so mi kolki ven štrleli. 65 kg je sigurno najboljša varianta.

Se boste vsak dan tehtale? Malo me je tega strah, da mi ne bo motivacija padla, če se kakšen dan ne bo naredilo oz. spremenilo nič.

Telovadba – sem si zadala, da moram in bom! Kajti, če ne bom, bo ta špeh ratal ohlapna koža, potem pa bo to en drek. Kdaj telovadit? Tudi ko otroc delajo naloge, saj se bicikel da vrtet in možgane napenjat, pa še hitreje mine. Predvidevam. Jaz grem danes po bicikel.Juhu!!!!

se slišimo

Jutro.
Res ste pridne. Jaz nisem tok. Me slaba volja grabi ker ne morem migat. Pa doma imam orbijtrek, pa tekalno stezo,pa trenežer za kolo…..Pa vsi hribčki okoli mene…
Saj če bom sladkarijo ukinila bo že veliko.
Zdaj si grem pa ašičev čaj skuhat za cel dan 1,5litra, pa zraven moram popiti še 1 liter vode.

Legica, sej ljudje večino časa gledamo kakšni smo sami, če pa gledamo druge jih pa zato
da vidimo če so slabši (bolj debeli, bolj gubasti, bolj čudni) od nas in takrat se nam fajn zdi

lep shujševalni dan, pa ko boste kidale sneg vedite da kurite kalorije.

Če morda katero zanima naprava za oblikovanje nog in zadnjice (LEG MAGIC), naj mi javi. Jaz sem ugotovila, da mi fitnes in aerobika veliko bolj ustrezata kot samostojna vadba, zato sem kupila letno karto za fitnes, leg magic bi pa prodala komu, ki rajši telovadi doma. Zraven so tudi navodila in DVD s programom vadbe.

Oooooooo, ti srečnica! Tekalna steza, orbitrek, kolo………..madonca, a prodajaš fitnes karte za vajo na tvojem domu ? :-))))

telo po treh dneh drastičnega zmanjšanja količine hrane preide v varčevanje, to je zmanjša presnovo, in izgubljeni kilogrami so posledica izgube vode, ne pa mastnega tkiva, in to je eden izmed razlogov zakaj se ljudje še bolj zredijo, ko prenehajo z dieto vaš cilj bi moral biti zdrav duh v zdravem telesu
torej hitrejša presnova, ki pa jo dosežemo z gibanjem, oz. dvigom srčnega utripa do te mere da še lahko govorimo, vsaj pol ure na dan, lahko intervalno nap. 5 min intenzivne vadbe 3 min malo manj intenzivne-brez počivanja, tako se rešite “šlavfov”, zelo pomenbno je veliko veliko vode, in počasno hujšanje, drugače pride do učinka viseče kože, kar pa si ne želite, samo zmanjšanje hrane in raznorazne hitre diete so neučinkovite, mislite na dolgi rok, spremenba prehranjevalnih navad čim manj sladkega, masnega, soli,..kar pa ne pomeni popolnoma se odpovedati, belo moko zamenjat s črno, olivnim oljem, obdelan riž z neobdelanim,…občasni posti
postopno spreminjanje iz nezdravega v zdravo prehranjevanje se je pokazala kot najboljša možnost za doseg idealne teže in obdržanje le te, hitre diete ponavadi privedejo do ping-pong učinka, začaranega kroga, še večje teže, izredno negativnega učinka na kožo, samopodobo,..

glejte posledica hitrega hujšanja je viseča koža, strije,raje počasi z gibanjem in veliko vode,
in hrano, ki je zdrava, 5 obrokov na dan
hitre diete so primerne za nekoga, ki hoče shujšat ne več kot 3 kg

Pozdravljene!

Legica – najprej se ti zahvaljujem za včerajšnji odgovor. Se bom potrudila malo “čarati”. Važno je, da si pravi čas splaniram jedilnike in potem nabavim stvari.

Zaenkrat mi gre kar dobro. Danes je že drugi dan brez sladkarij, trudim se pripravljati in uživati uravnoteženo prehrano, pazim na količino, veliko pijem (vodo). Volja zaenkrat še je, se pa tudi jaz tako kot Suzana 77 sprašujem, kdaj bi se tehtala – ali vsak dan, ali enkrat, dvakrat na teden ?!
Vkolikor bo vsak dan kaj manj bo to res lepa in zanesljiva motivacija, če pa se kdaj ustavi, pa se bojim, da bom prehitro obupala in potem vso reč opustila…

Kako pa gre kaj drugim?

Lep pozdrav do jutri…

Firbec, firbec 🙂
OK, se mi zdi, da sem najstarejša. 43 let, 2 otroka, 1 mož, 0 ljubimcev, 27 hišnih ljubljenčkov, visoka 177 cm, 101kg, (“Dobrega človeka ni nikoli dovolj”…….he he), iz LJ.

Ampak shujšati mislim pa res resno in punce, že sedaj se mi zdi, da mi bo lažje zaradi vseh vas.[/quote]

Legica, ne boš mi prevzela primata :-)) – jaz sem 45, odrasli otroci.
Danes sem zjutraj pojedla kos polnozrnatega kruha z maslom, kava, pozneje sem se s kolegicami mal pregrešila s koščkom čokolade, doma pa hčerino kosilo makaroni z gobovo omako, pa potem še kava s koščkom potice …njami …. večerja – nekaj malega, najbrž sadje. Danes ne bo sprehoda, ker zunaj brije sneg, pa mal imam teh ženskih problemov tako, da čisto zaresno čez kakšna dva dni.

Kakšne ljubljenčke pa imate to? A kure? 🙂

Pozdravljene, tudi za mano je drugi dan. Danes mi je uspelo, da sem znižala količino hrane, se odpovedala sladkemu in celo30 minut gonila orbitrek. Yes, ponosna nase. Držim pesti tudi za vse druge, ki ste tukaj.

Pozdravljene!
Tud js se vam pridružujem. V enem letu bi rada zgubila 27 kg, zdej jih mam 87.

Dobro jutro!

Najprej se Legici zahvaljujem za predvčerajšnji odgovor. Se kar trudim s pripravo zelenjave – no, zaenkrat nič kompliciranega, ampak striktna sem pri tem, da imamo res vsak dan za kosilo kaj zelenjavnega (ne samo solate), potem pa še pri kakšni malici kaj …

Zaenkrat mi gre kar dobro. Danes sem se tehtala in …. HURA!!!!! Sem že pod 100 kg. Natančneje 99,4. Torej minus 1,3 kg! Ni slabo za dva dni, kajne? Ja, saj vem, zdaj se bo pa počasi ustavilo in bo šlo počasneje. Samo volje ne smem potem izgubiti, pa bo…

Kako ste kaj ostale? Le pogumno naprej!

Lep in uspešen dan vsem!

Lep pozdravček

New Report

Close