Najdi forum

Začela z novim letom

Legica, čestitke!
Tu zgleda, da smo vse ostale res šle v ilegalo 😉
Jaz si še beležim moje jedilnike, občasno ga lomim, trudim se, nisem pa 100% pri stvari. Moj cilj je še med oblaki… pa vseeno, glede na vse skupaj, sem vesela, da nisem šla s kilami gor, ampak kot kaže tehtnica 1-2kg dol, kar pa je na “vložek” truda ok. Če se bom še mal bolj držala reda pri hrani, ni vrag, da mi ne uspe prej ko slej odložit še preostali višek kil, in rekreacjo vpeljat, ko se mal umiri življenje. (Včeraj so nam montirali kuhinjo in zalaufali MČN :))
Se pa ne v ne službi, ne doma ven ne vidim, zato sem tud vedno redkeje tu…

Evo ene ilegalke.
Ni kaj pisat. počasi gre.
Od 1.1. štartala z 75,3. danes imam 71,3. Kaj naj rečem ne morem se prav hvaliti. Imam pa dieto MNŽRI – to pa veste, samo kaj ko se grešim, pa ne s sladkarijami, ampak s suhomesnatimi izdelki, kruhom in pivom. nisem prav ponosna na to. Vikendi so problem, vedno je kakšen žur.
Samo ne bom pa odnehala, se mi zdi, da mi gre ta teden res dobo, sem bila včeraj PRIDNA.
Včasih zjutraj, ko sem lačna, se mi zdi da sem suha, čeprav imam ciljno težo med 57-59kg (158cm)

Živjo, Estella! Veš kaj, 4 kg si dala dol, bodi zadovoljna, bravo!

Drage moje, lepe velikonočne praznike vam želim, veliko pirhov pobarvajte pa tudi pojejte, uživajte v kosu kakšne res dobre šunke, pa malo domače dobre potice!

V torek pa upam, da bomo lahko rekle vsaj, da ni šlo gor. Če pa bo šlo – pokvarite tehtnice, pa je :-))))

Dekleta, da vam dam malo volje. Sicer vidim, da vam je ne manjka, a vseeno…

Torej, hujšam (oz. zdravo živim) od 1.8. lani, torej dobrih 8 mesecev. Shujšala 27 kg!!! Brez kakršne koli dijete, niti ločevalno se nisem prehranjevala. Jem tudi kruh, krompir,… Jem tudi zvečer (zadnji obrok ob cca 20-ih), jem 5x na dan. Kako?

Primer mojega jedilnika:
Z: žitni jogurt + rezina kruha z zeliščnim (lahkim) namazom;
M: jabolko (ali jogurt) + črna/polnozrnata žemlja/kruh
K: velikanski solatni krožnik (prevladuje zelena solata z dodatki: krompir, fižol, sir (včasih tuna)…)
M: nekaj koščkov suhega sadja (npr. sliv), oreščki
V: zelena solata + piščančji/puranji zrezek na žaru/riba… včasih solata tudi s krompirjem in beljakovinami (podobno, kot sem prej napisala za kosilo)

Vse skupaj vsak dan (!) začinjeno s 40 min rekreacije (pozimi sobno kolo + Orbitrek), sedaj že počasi kolesarim in tečem v naravi.

Edino, čemur sem se v prehrani popolnoma odpovedala, so torej sladkarije (pa še to z občasnimi, a res občasnimi prekrški – recimo za pusta sem si privoščila en domač krof, za rojstni dan pa kos sadne torte) in mesni izdelki (razne salamice na kruhu, paštete – to je zdaj preteklost). Svinjskega mesa pa že prej nisem skoraj nič jedla…

Včasih sem po obroku NUJNO morala pojesti nekaj sladkega, zdaj te želje ni več. In ne boste verjele – vsa hrana mi je veliko bolj dobra, kot mi je bila prej. Ko je čas za malico in recimo v službi požulim le jabolko s kosom polnozrnatega kruha/žemlje – mi je to zelo zelo dobro… Včasih sem potrebovala še salamo, pa sir… pa ne vem kaj še, da mi je bilo dobro.

Če morda kdaj po obroku nisem čisto sita, pogledam na uro in rečem, ok, čez 3, 4 ure bom pa pojedla to in to. In se veselim naslednjega obroka 😉

Pa še moj cilj: sem šele na pol poti (da boste vedele, kje sem bila) 🙁

Aja, pa koža mi nikjer nič ne visi – vse je lepo čvrsto – rekreacija se splača!!!!

ena paččččč čestitke 🙂
še je upanje zame, da me bo nekoč minila želja po sladkem 😉
moj velikonočni vikend je temeljil na potici … 😉

Bravo, ena paččč! Take zgodbe rabimo! Nekako po tvoji poti hodim tudi sama. Edino hrane nisem tako resno oklestila, pa jo bom očitno morala.
Skratka, hvala ker si se javila!

Torej, kar se pa velikonočnih tiče……….ajjj, mal me je odneslo, kaj naj rečem….. Ampak, AMPAK, ok, to je mimo, grem naprej. Danes spet v fitnes, zvečer solatka, nič potice (je pojedena), nič čokoladnih jajčkov (katera baraba jih je izumila in jih pakira v ogromnih vrečkah), nič šunke (je ni več)……..

Kako ste kaj ostale “preživele”?

Za mene bi bil velikonočni vikend takorekoč brez hudih prehranbenih odskokov, če ne bi tašča spekla božansko smetanovo potico in tako orehovo potico, ki jo je skoraj sam nadev. Te pa sem se najedla … gratis… in še jo imamo za danes…

Nasmejana, vrž hudiča stran. :-)))) Ali pa ga prijazno prinesi sodelavkam v službo…. :-))
(pri nas po vsakem prazniku imamo polno nekih čokoladnih jajc, božičkov itn)

Prazniki so mimo, sedaj pa spet veselo na delo. Hm ja, tudi jaz sem malo grešila, ampak kar precej manj kot sicer. Danes pospravim in “skrijem” vse, kar je še kje ostalo sladkega in grem naprej. Upam, da mi bo danes uspelo spet zagoniti kolo – sedaj se kar nekaj dni nisem rekreirala zaradi nekega čudnega kašlja, ampak danes grem pa spet in pika!

Punce, jaz sem vračam med vas, ki se trudite. Zdaj dolgo nisem bila nič kaj disciplinirana, ampak teža se kljub temu ni dvignila in to mi je dalo novo voljo. Zvečer je debela ura miganja na sporedu 🙂

Ful mi je všeč, da se spet nekako zbiramo!

Tudi jaz se vam moram malo javiti saj sem zadnji mesec že skoraj obupala nad mojim prehranjevanjem –kilogrami mi stojijo ali pa so celo poskočili…imela sem že 4,5kg minusa –sedaj pa samo 3,5kg…..in ta teža že 14. dni stoji….

Prehranjujem pa se bolj ali manj po načelih Montignaca. Ima še katera takšne izkušnje s kilogrami in ali je tu še katera na Montignacu?

Jutri zjutraj pa spet na vago 😮

Včeraj na vagi delno razočaranje – nič dol in nič gor. Danes sem bila pa pridna, nič preveč jedla in hoja zjutraj in zvečer.

@Legica

Kolk imaš sedaj kilogramov, kolk si jih imela pred začetkom izgube teže. Kolk časa hujšaš?
Višina?

Tole temo šele sedaj videl, na žalost ne bom bral cele, bom jo pa spremljal od mojega odg.dalje

Moja teža pred kakšnimi 5 meseci 114kg/177cm

26.11 začel hujšat in imel 112kg (tisti čas hodil v hribe in, zato manjša telesna teža)
Danes imam 93kg.

Ampak kruh še vedno jem, do 100g/dan, ostale zadeve pa sem izbrisal iz jedilnika (čokolade, piškote, sladke sokove, sladkor, rastlinsko olje, sadje-sam cukr je not, raje zelenjava, pečem na teflonu itd)

Sem bil nadvse vesel že s tem, da sem prišel pod 100kg, ampak ker si želim še več gremo dalje.
Vsak dan kardio (tek, hoja) po 1 debelo uro.

Če pridem do novega leta do 75kg postanem najbolj srečen človek.
Potem si bom splaniral nov načrt, VZDRŽEVANJE TELESNE TEŽE, 3-4x teden bom hodil tečt po 30-45 minut, prehrana bo podobna, mogoče včasih kakšna zadeva bolj nezdrava.

V upanju, da mi uspe. Človek, ki je imel toliko kg in v 1 letu spravit na 75kg je čudež.
112kg-75kg = 37kg. Kilograme sem nabiral 2-3 leta. V 1 letu še največ, 2 leto , 3 leto pa samo še kakšnih 5-10kg.

Jaz pa postal odvisnik od rekreacije vsak dan, že tako zmučen od dela tekom dneva se podam na tek ali hitro hojo.

Živjo!
Eh, sem že v ITM temi zapisala, teža 95 – 93,5 že cel dober mesec. Mi je vmes šlo celo že kilo gor. Fitnes sem za en teden opustila, preprosto ni bilo časa ker sem imela doma izredne razmere, no, sedaj sem spet v starem tempu.
Pri hrani mi je nekako tista res prava volja in železna samodisciplina uplahnila…saj se trudim, ampak očitno le toliko, da ohranjam težo. No, sicer se pa poznam…..v meni se bo zdaj zdaj prebudila nekakšna jeza, in takrat bom spet odletela naprej….

SKlep – večja disciplina pri prehrani + zvečer prej spat + zbuditi jezo.

P:S:Tiguan, velika sem 177 cm. Hujšam od 4.1.10. Prej 101,5 kg. Sedaj 93,5 kg. 8 kg. A v zadnjem mesecu NIČ izgubljenih kil….

To je nekaj najboljšega, če postaneš odvisen od dnevne količine gibanja. No meni se še ni zgodilo, čeprav se trudim, da vsaj 4 krat tedensko grem na hitro hojo, pa enkrat tedensko migam na skupinski vadbi. Tiguan in Legica, vama bo sigurno uspelo 🙂

Glede hrane sem pa spet kar pridna, do poletja bi rada vsaj še 3 – 4kg dol dala, raje pa še kakega več.

New Report

Close