Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost Za možganske celice

Za možganske celice

Einstein-ova uganka
Kdo ima ribo ?
Einstein je dejal, da 98% populacije na svetu ne reši te uganke.
Preizkusi se in izvedel boš, ce spadaš med izbrana 2% !!!
Imamo 5 hiš v 5 razlicnih barvah v vrsti.
V vsaki hiši živi oseba druge narodnosti.
5 lastnikov pije doloceno znamko pijace, kadijo doloceno znamko cigaretov in imajo svoje ljubljencke.
Noben lastnik nima enakega ljubljencka, ne kadi iste znamke cigaret in ne pije iste pijace kot drugi.
Drugi podatki:
1. Britanec živi v rdeci hiši.
2. Šved ima psa.
3. Danec pije caj.
4. Zelena hiša je takoj na levo od bele.
5. Lastnik zelene hiše pije kavo.
6. Lastnik, ki kadi Pall Mall redi ptice.
7. Lastnik rumene hiše kadi Dunhill.
8. Lastnik, ki živi v srednji hiši, pije mleko.
9. Norvežan živi v prvi hiši.
10. Lastnik, ki kadi Blends, živi zraven osebe, ki ima macko.
11. Lastnik konja živi zraven osebe, ki kadi Dunhill.
12. Oseba, ki kadi Bluemasters, pije pivo.
13. Nemec kadi Prince.
14. Norvežan živi zraven modre hiše.
15. Oseba, ki kadi Blends, živi zraven osebe, ki pije vodo.

Poskusite, če se vam ljubi. LP John

1. norvežan (rumena hiša,ima mačko,pije vodo,kadi dunhill) 2. danec (modra hiša, ima konja, pije čaj, kadi blends) 3. britanec (rdeča hiša, redi ptice, pije mleko, kadi pall mall) 4. nemec (zelena hiša, IMA RIBO, pije kavo, kadi prince) 5. šved (bela hiša, ima psa, pije pivo, kadi bluemasters) NEMEC IMA RIBO NEMECCCC

Po mojih preizkusnjah resi to uganko vecina mojih prijateljev, tako da je Einstein populacijo nekoliko podcenil. Pa dvomim, da je sam izrekel tako sodbo, to so dodali, da so stvar popestrili.

A je mogoče fora tudi v času reševanja? Jaz sem se najprej “matrala” skoraj uro, pa mi ni šlo skupaj (zamenjala sem Danca in Šveda) , potem pa se mi je kar naenkrat samo odprlo.

tkole je… tole sm jest dobla u roke… in me zanima… k je use skupi resu se en kolega… sam me zanima komu prov pride… danc a nemc?

madonca ste pametni!!!!!!!!!

1. norvežan (rumena hiša,ima mačko,pije vodo,kadi dunhill) 2. danec (modra hiša, ima konja, pije čaj, kadi blends) 3. britanec (rdeča hiša, redi ptice, pije mleko, kadi pall mall) 4. nemec (zelena hiša, IMA RIBO, pije kavo, kadi prince) 5. šved (bela hiša, ima psa, pije pivo, kadi bluemasters) NEMEC IMA RIBO NEMECCCC

Lah mi rečete da sm blond itd. sam sem se trudila rešit to in mi nikakor ni nikoli ratalo. Lahko pove kdo kako pridete do te rešitve? :))

lp

V vrsti narises 5 kvadratov, za vsako hiso enega, potem pa po vrsti vrisujes posamezne sklepe:

S1. (sklep 1) V srednji hisi je mleko (trditev 8 – T8);
S2. V prvi hisi je Norvezan (T9);
S3. Druga hisa je modra (T9 in T14);
S4. Cetrta hisa je zelena (T4,T8,T14,T9) – prva ni, ker bi bila potem zelena levo od modre;druga je modra, ni zelena;v tretji(srednji) se pije mleko, v zeleni pa kava-ni, peta ni, ker je levo od bele, ostane samo cetrta;
S5. Peta hisa je bela (T4 in S4);
S6. Tretja hisa je rdeca (T1, S2, S3, S4, S5) – dosedaj imamo barve dolocene za naslednje hise: 2.modra, 4.zelena, 5.bela. V prvi zivi Norvezan (ne more biti rdeca, ker v rdeci zivi Britanec), ostane samo se tretja;
S7. V tretji hisi je Britanec (T1, S6);
S8. Prva hisa je rumena (S3,S4,S5,S6);
S9. Norvezan v prvi hisi kadi Dunhill (T7);
S10. V drugi hisi je konj (S9, T11);
S11. Norvezan v prvi hisi pije vodo (T12,T3,T5,T8) – v 3.hisi mleko, v 4.hisi(zeleni) kava, tisti, ki pije pivo, kadi Bluemasters,caj pa pije Danec, ostane samo voda;
S12. V drugi hisi se kadi Blends (T15, S11);
S13. V peti hisi se kadi Bluemasters in pije pivo – 1.hisa Dunhill, 2.hisa Blends, 3.hisa mleko, 4.hisa kava, ostane samo 5.hisa;
S14. Danec pije caj, zivi v drugi hisi (T3, S11,S13);
S15. Nemec zivi v 4. hisi (T13,S13)- Norvezan v 1.hisi, Danec v 2.hisi, Britanec v 3.hisi, v 5.hisi se kadi Bluemasters, ostane samo 4.hisa;
S16. Sved zivi v 5.hisi (S15);
S17. Britanec, ki zivi v 3.hisi, kadi PallMall in redi ptice (T6) – ostali kadijo ostale cigarete;
S18. Norvezan v prvi hisi ima macko (T10) – Danec, ki zivi v 2.hisi, kadi BLends, zivi zraven osebe, ki ima macko – desni (Britanec) ima ptice, ostane levi – Norvezan;
S19. Norvezan ima macko(S18), Danec konja(S10), Britanec ptice(S17), Sved psa(T2) – ostane Nemec, ki ima ribo.

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close