Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje za 29 let delovne dobe 209 eur pokojnine?

za 29 let delovne dobe 209 eur pokojnine?



Moje stanovanje je v 80-tih letih stalo 100 plač, danes pa tudi toliko.

Kako danes s povprečno plačo do hiše? Lažje kot pred 30-timi leti, če delaš tako kot pred 30-timi leti.
Takrat so graditelji sami nosili cegle in malto, gonili kramp in lopato, popoldneve in vikende, se je več delalo in pomagalo sosedom, žlahti, solidarnost je bila velika. Danes se najame gradbeno firmo ali sp, je bolj komot, ampak plačaš ohoho, od tvojega denarja živi delavec, lastnik, njegova žena in otroci, in še država in še kdo. Mnogo cenejših fušarjev ne vzameš, hočeš račun, garancijo, tip top narejeno…..
Včasih si tudi od majhne plače lahko veliko privarčeval, škatlica cigaret je bila 25 centov, bencin še manj, hrana cenejša, smo veliko pridelali na vrtu, danes raje kupim, na vrtu pa trava …….lahko si shajal brez avta, brez dopusta v grćiji, španiji…… dalo se je prišparat, danes so prioritete drugačne, ljudje si prej privoščijo nov avto, nove cunje, dopust v tujini…. kot pa stanovanje. Ja za vse te dobrine pa ni, in tudi takrat ni bilo.

Barca nehaj! Imaš sebi enakih dovolj pa se mejte fino na vam želen način.[/quote]

Čisto resno te sprašujem, ker ne razumem …
Konec koncev – lahko dam jaz zdajle v najem tvoje stanovanje/tvoj avto/tvoje kolo/se igram na tvojem računalniku?[/quote]

Lej ti bom dokazala da lažeš:

Zakoni so taki kot so. lahko pa bi bili drugačni če bi za to bil interes. Tudi izvrševalo bi se jih lahko drugače, če bi za to bil interes.

Ker pa temu ni tako, oz je interes ravno nasproten, da se lastnina nima veze državna, privat, ne vzdržuje z namenom, da ji bo padla cena, kar se bo pokupilo z pokradenim denarjem čez davke in zunaj opranim.

Pa lubadar… Zakaj misliš da je nastal? Odkar obstaja civilizacija je gozd narodno bogastvo, ne zlate temveč življenske rezerve.

Dej pa pejd svojega dedka vprašat zakaj ni svojih gozdov posekal na čisto, čeprav bi jih lahko.. Rec da ne razumeš…

Sem prepričana, da ti bo s plenkačo pokazal da nočeš…

Še vedno nisem dobila razlage, kako lahko država da nekomu v najem kmetijo, ki je v zasebni lasti in zakaj naj bi država vzdrževala zasebno lastnino.

Pa sama sebi hodiš v nasprotje – po eni strani trdiš, da se lastnina, tudi privatna ne vzdržuje, po drugi naj vprašam dedka, zakaj ni delal golosekov..

Je tudi ne boš, od mene ne…

Stanovanje lahko kupiš če se odpoveš samo cigaretam…..
Gledam stanovanje 1-sobno v Mariboru Center cena 21000 eur.
Če ga kupita dva, in šparata 10 let, pomeni manj kot 90 eur na mesec.
Čiki pa stanejo mesečno 120 eur (škatla na dan)
Ampak danes jih ni veliko, sploh ne mulcev brez stanovanja, pa bi ga imeli, ki bi dajal na stran 100 eur za stanovanje 10 let, je lažje jamrat, kako se je včasih lahko kupilo stanovanje pa kako danes ni možno…. in podobne traparije. Pa včasih, če si šparal ti je inflacija žrla prihranke, danes tega ni.

Mam prjatlco, skot jamra, kako bi rada šla na svoje, pa kako še za najemnino nima, že vsaj 10+ let pa zapravi vsaj 200 eur mesečno za v luft. Očitno ji to več pomeni. Če nebi kadila, bi si danes že lahko kupila stanovanje, lastniško, ne najem.

Je tudi ne boš, od mene ne…[/quote]

vem, da ne gre…

Je tudi ne boš, od mene ne…[/quote]

vem, da ne gre…[/quote]

Gre gre, pa še kako, samo mi vredno ni…



Moje stanovanje je v 80-tih letih stalo 100 plač, danes pa tudi toliko.

Kako danes s povprečno plačo do hiše? Lažje kot pred 30-timi leti, če delaš tako kot pred 30-timi leti.
Takrat so graditelji sami
nosili cegle in malto, gonili kramp in lopato, popoldneve in vikende, se je več delalo in pomagalo sosedom, žlahti, solidarnost je bila velika. Danes se najame gradbeno firmo ali sp, je bolj komot, ampak plačaš ohoho, od tvojega denarja živi delavec, lastnik, njegova žena in otroci, in še država in še kdo. Mnogo cenejših fušarjev ne vzameš, hočeš račun, garancijo, tip top narejeno…..
Včasih si tudi od majhne plače lahko veliko privarčeval, škatlica cigaret je bila 25 centov, bencin še manj, hrana cenejša, smo veliko pridelali na vrtu, danes raje kupim, na vrtu pa trava …….lahko si shajal brez avta, brez dopusta v grćiji, španiji…… dalo se je prišparat, danes so prioritete drugačne, ljudje si prej privoščijo nov avto, nove cunje, dopust v tujini…. kot pa stanovanje. Ja za vse te dobrine pa ni, in tudi takrat ni bilo.[/quote]

Ni res. Daleeeč od današnjih nepremičninskih cen.
Drži pa del o prioritetah, in to ljudje pozabljajo oz. mladi ne poznajo. Včasih – 30 let nazaj pa ziher – ni bilo samoumevnosti kar se dopustovanj tiče, letalo in “eksotika” so bili dražji, avtomobili tudi prej luksuz, razmetavanje z denarjem kot danes sploh ni prišlo v poštev.
Danes pa jamra folk, ki živi doma, sfrčka celo plačo za avtke in žure, potem pa jamra kakšen težek življenje ima …in to niso osamljeni ekscesi – je kar skoraj pravilo postalo …



Moje stanovanje je v 80-tih letih stalo 100 plač, danes pa tudi toliko.

Kako danes s povprečno plačo do hiše? Lažje kot pred 30-timi leti, če delaš tako kot pred 30-timi leti.
Takrat so graditelji sami nosili cegle in malto, gonili kramp in lopato, popoldneve in vikende, se je več delalo in pomagalo sosedom, žlahti, solidarnost je bila velika. Danes se najame gradbeno firmo ali sp, je bolj komot, ampak plačaš ohoho, od tvojega denarja živi delavec, lastnik, njegova žena in otroci, in še država in še kdo. Mnogo cenejših fušarjev ne vzameš, hočeš račun, garancijo, tip top narejeno…..
Včasih si tudi od majhne plače lahko veliko privarčeval, škatlica cigaret je bila 25 centov, bencin še manj, hrana cenejša, smo veliko pridelali na vrtu, danes raje kupim, na vrtu pa trava …….lahko si shajal brez avta, brez dopusta v grćiji, španiji…… dalo se je prišparat, danes so prioritete drugačne, ljudje si prej privoščijo nov avto, nove cunje, dopust v tujini…. kot pa stanovanje. Ja za vse te dobrine pa ni, in tudi takrat ni bilo.[/quote]
Res je.
Zato pa imajo največ pripomb razni nevoščljivci in luzerji, ki v svojem življenju niso nič ustvarili. Ker so raje denar zagonili za druge stvari in bedarije.
Takšni zaradi svoje nevoščljivosti zdaj podpirajo mafijsko državo, da bi tistim, ki so se včasih odrekali ter s poštenim delom gradili hiše ali kupili stanovanje ter plačevali 20 let kredit, mafijsko zbirokratizirana država vzela kar imajo, da bi se sami počutili manjše luzerje.

A bejž no? Po koncu socializma pa se ni zgradila nobena nova hiša več? Torej je bil 5 let nazaj, ko smo mi našo končali, vzeli u iber velik kredit, še socializem? Uau, to pa je nekaj novega.

Pardon, ne nazadnjaško razmišljat! Kraja je tudi ustvarjanje! To je delo! Tako visko strokovno, da so se iz tega razvili novi poklici. Npr citatorji zakonov in predpisov…

Po zakonu! Nimaš tukaj kaj razmišljat…

Niso kaj prida ustvarili, tisti lastniki hiš in stanovanj, ki so odvisni od socialnih pomoči, da preživijo. Lahko ždiš za svojimi zidovi, ampak če te morajo davkoplačevalci preživljati s transferji, si še vedno odvisnež in socialc. Vložiti preveč v beton in cegle, kupiti preveliko stanovanje, potem pa jamrat, da za pasulj nimaš, je zame podobno kot kupiti predrag pleh ali vse zagonit za žur in enako jamrat. Ni bistvene razlike. V vsakem primeru gre za pretiran življenjski slog, ki si ga ne moreš privoščit in ni pošteno od zmernih davkoplačevalcev pričakovati, da ti bodo subvencionirali tvoje preseravanje nepremičninskega posestnika. Če se lahko subvencionira socialce v prevelikih hišah, naj se subvencionira še luzerje v predragih avtomobilih in tiste, ki vse na potovanjih zagonijo.

Pa kaj ste moderatorji na glavo padli ali kaj?!
Zakaj premikanje cisto splosne teme?!
Kaj ima ves ta cvek veze s fotumom o pokojninskem zavarovanju?!

Menim, da je debata skrenila s prave poti in se razvila v nekonstruktivno kritiko in obsojanje drugače mislečih. Nisem gledala včerajšnjega tednika, zato ga ne bom komentirala. Bi pa izkoristila priložnost in opozorila na nekaj dejstev, kot odgovor vsem tistim, ki bi kar takoj ukinili vse sisteme v državi.

Ne vem, ali vam beseda solidarnost kaj pomeni, pa vendar je večina sistemov v državi narejena prav po tem načelu. Pa vzemimo na primer pokojninski sistem, kjer sem najbolj domača. Slovenski pokojninski sistem deluje po načelu “pay as you go” oz. sprotnega financiranja pokojninskega zavarovanja in zasleduje načelo medgeneracijske izmenjave (aktivna, zaposlena generacija plačuje s svojimi prispevki pokojnine, ki jih prejemajo upokojenci, in pri tem pričakuje, da bo generacija njenih otrok po istem pravilu plačevala pokojnine njim.). Prispevki, ki jih delodajalec ob izplačilu plače odvede za pokojninsko zavarovanje, so namenjeni takojšnjemu izplačilu pokojnine trenutnim upokojencem. Torej gre le za prenos denarja iz ene vreče v drugo. Popolna ukinitev sistema? Od kod bi potem financirali pokojnine trenutnih upokojencev?

Sistem je sam po sebi OK in je do nedavnega precej dobro deloval. Ker pa se (med drugim) življenjska doba podaljšuje, hkrati pa se stopnja rodnosti zmanjšuje, ima obstoječi pokojninski sistem težavo, s pomanjkanjem sredstev za izplačevanje pokojnin. Vedno več je upokojencev, ti dlje kot nekoč prejemajo pokojnino, hkrati pa je vedno manj tistih, ki plačujejo prispevke. Zato so pokojnine vse nižje.

Žal se prihodnje generacije ne moremo zanašati le na pokojnine, ki jih izplačuje ZPIZ. Če bomo hoteli dostojno živeti tudi po upokojitvi, bomo morali stvari vzeti v svoje roke in si dodatne prihodke zagotoviti sami. Prej, kot bomo sprejeli to dejstvo in začeli razmišljati o tem, bolje se nam piše.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Modra zavarovalnica in ostali pokojninski skladi! Niste vredni pol piskra mrzle vode!!!

In ne govoriti o dobrem sistemu, ki je nikakršen.
Dokler bodo ljudje, ki delajo na enakem delovnem mestu, s isto plačo, vendar par letno razliko upokojitve prejemali različne pokojnine je sistem nikakršen!

Dvomim, da pa bo modra zavarovalnica tako dolgo, da bo meni in ostalim lahko izplačevala pokojnino. Je garancija če greste v maloro?

Kaj ima vaš odgovor zveze z avtoričino temo?
Pristavljate svoj grabežljivi pisker, a od vašega doooolgeeeegaaaa blablabla prispevka ženska iz Tednika ne bo imela nič višjo pokojnino!
Vsi mi pa tudi ne! Kje boste čez 30 let?! Kdo garantira za pokojnine preko vas?! Država? Ta še za državne penzije ne more garantirat!!!

Ampak za razliko od tistih tako imenovanih beguncev se gospa z minimalno pokojnino ni pritoževala.
Za razliko… ker so tile iz Logatca ugotovili, da je Nemčija tovrstnim “turistom” prav zaradi enakih pritožb čez hrano začela kar keš dajati,d a so si sami kuhali, so tile pogruntali skupaj s svojimi mentorji (za 67 ljudi res ne rabiš kupa prostovoljcev, ki očitno nimajo drugega dela kot šinfanje čez državo, ki jih vzdržuje- oboje namreč- tiste azilante in njihove pomagače), da bi oni za hrano imeli keš, pa bi malo okrog špancirali pa nabavljali.
Če jim kaj ne paše lahko gredo domov, kjer jim bodo brezplačno popravili zobe in zamenjali šraufe v nogah. To vse je v Afganistanu gotovo zastonj! Ker imajo vse tam brezplačno, le zakaj so tile potem pri nas?? Kdo ve? Za razliko od gospe iz naslednjega prispevka, ki je res vredna, da se ji pomaga!


Prekleta banda parazitska.
In za parazite ter ostalo birokratsko golazen, je sistem res dobro deloval.

Za dodatne dohodke po upokojitvi bomo morali tako ali drugače poskrbeti sami. In dejstvo je , da na trgu obstaja mnogo različnih produktov, s pomočjo katerih lahko varčujemo. Hkrati se je treba zavedati, da povprečen varčevalec ni vešč trgovanja na borzi, da finančna pismenost ni na najvišji ravni, naša discipliniranost pa tudi ne. S tem namenom je bil tudi postavljen sistem varčevanja v 2. stebru, ki ima svoje prednosti.

Modra zavarovalnica upravlja vzajemne pokojninske sklade, katerih premoženje je ločeno od premoženja upravljavca (torej Modre zavarovalnice). Premoženje vzajemnega pokojninskega sklada ni v lasti zavarovalnice temveč je v lasti zavarovancev pokojninskega sklada (torej varčevalcev). V primeru prenehanja delovanja zavarovalnice, se premoženje sklada prenese na drugega upravljavca oziroma v skrajnem primeru na banko skrbnico.

Zavedamo se, da smo na trgu predvsem zaradi svojih strank, zato pri poslovanju zasledujemo cilje, ki so v korist našim strankam. konec koncev že danes izplačujemo dodatne pokojnine več kot 17 tisočim varčevalcem. Verjamemo, da bomo dodatne pokojnine zagotavljali tudi v prihodnje, generacijam, ki šele prihajajo na trg delovne sile.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

Res je. Gospa, ki je nastopila v prispevku, zaradi mojega komentarja ne bo imela višje pokojnine. Verjetno tega pobudnica teme niti ni pričakovala. Kot administratorka foruma pa sem s komentarjem morala poseči v debato, ki je šla v popolnoma napačno smer.

Če bi pozorno prebrali komentar (in komentarje pred tem) bi videli, da je bil moj komentar namenjen nekaj posameznikom, ki bi vse državne sisteme ukinili kar čez noč. Skušala sem pojasniti kako deluje pokojninski sistem in zakaj so pokojnine iz leta v leto nižje. In dejstvo je, da bomo za dodatne prihodke po upokojitvi morali poskrbeti tudi sami.

Kar se tiče Modre zavarovalnice in izplačevanja dodatnih pokojnin ter jamstva, pa naslednje.
Verjamemo, da bomo prihodnjim generacijam (tudi čez 30 let) zagotavljali dodaten prihodek po upokojitvi, ki bo takrat verjetno še pomembnejši, kot je danes. Upravljamo namreč vzajemne pokojninske sklade. Njihovo premoženje je v lasti zavarovancev pokojninskega sklada (torej varčevalcev) in je ločeno od premoženja upravljavca (torej Modre zavarovalnice). V primeru prenehanja delovanja zavarovalnice, se premoženje sklada prenese na drugega upravljavca oziroma v skrajnem primeru na banko skrbnico. Tudi sicer je trg dodatnih pokojninskih zavarovanj močno reguliran (nadzorovan).

Sicer pa Modra zavarovalnica že danes izplačuje dodatne pokojnine kar 17 tisočim zavarovancem.

Mojca Trkman Modra zavarovalnica, d. d. T: 080 2345 W: www.modra.si E: [email protected]

New Report

Close