Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Pravo in zavarovanja Pokojninsko zavarovanje za 29 let delovne dobe 209 eur pokojnine?

za 29 let delovne dobe 209 eur pokojnine?


Točno tako, vse ukinit. Pa zaračunat! Tebi pa tvojim ta otrokom ukinit zdravstveno varstvo, pa brezplačno šolstvo, recimo takole za poizkus. Da bomo drugi videli kako je to fino, pa kako to komot laufa ! Starci, nori ste![/quote]
Sem takoj za! Že zdavnaj bi jaz z državo poračunala, če bi se le dalo.
Sploh za staše bi bilo fino, ker bi svoje otroke lahko vzgojili, ne pa da se cela država ukvarja z enim razturanim mulcem.[/quote]

A ja, ti bi še kaj iz skupnega žaklja? Kaj pa? A denar? A ti imaš razturanega mulca? Kaj pa dela?

Vse bi bilo lepo in prav, če potomci ne bi bili prisiljeni vzdrževati svojih roditeljev. Poznam ničkoliko zgodb, kjer cele kmetije propadajo že desetletja, otroci in vnuki pa se stiskajo po blokih.

Da je tukaj zadaj organizirana nacionalizacija je dokaz tudi to, da ko gre lastnik kmetije v dom, ni šans da jo brez veze dobiš v najem.

Pa ni država edina, tudi cerkev se tako masti, da nima časa komentirati aktualne politike…

Vse bi bilo lepo in prav, če potomci ne bi bili prisiljeni vzdrževati svojih roditeljev. Poznam ničkoliko zgodb, kjer cele kmetije propadajo že desetletja, otroci in vnuki pa se stiskajo po blokih.

Da je tukaj zadaj organizirana nacionalizacija je dokaz tudi to, da ko gre lastnik kmetije v dom, ni šans da jo brez veze dobiš v najem.

Pa ni država edina, tudi cerkev se tako masti, da nima časa komentirati aktualne politike…[/quote]

Tega ravno ne razumem, če so moji starši (hipotetično) podedovali kmetijo, sami pa bi se pred tem že odselili v blok, jaz prav tako živela z njimi, moji otroci tudi … kaj ima država s kmetijo, ki je last mojih staršev, pa tam nihče ne živi? Tudi ko se starši iz bloka odselijo v dom starostnikov, je to še vedno njihova kmetija, ki je ne dajejo v najem. Kako naj ti da država ali pa cerkev v najem nekaj, kar ni njenega?

Ne bom komentirala prispevka, ker ga nisem gledala, niti ne tvojega našina pisanja ker ni vredno komentarja.
Ampak se pa strinjam z ga. Martino, Slovenski smo dejansko preveč vezani na svoje nepremičnine in tudi to je res da si večina potomcev jemlje dediščino kot svojo pravico. In potem imamo ostarele ljudi, brez denarja komaj se preživljajo ampak ne hiše ne bodo oddajali ali prodali ker kaj bodo pa potomcem zapustili. Ja hudiča zakaj pa potem životariš s 300 Eur na mesec če imaš pa took fine potomce, potem pa ti naj pomagajo.
Pa da ne bo pomote mislim da bi si vsak zaslužil da ima pokojnine in pa place toliko za dostojno življenje ne pa toliko da ne ve ali si lahko privošči 1 krompir ko pa je do konca meseca še 5 dni. To da imamo takšne ljudi je sramota za vse nas tako veljake v vladi in parlamentu kot nas volilce ki jih volimo.[/quote]

Jaz bi v primeru, če bom imela zelo majhno pokojnino, svojima otrokoma povedala, da bom zaprosila za vse možne dodatke, ki bi mi jih država izplačala, da bom na starost lažje živela. Pa tudi, če se država usede na mojo hišo ali na nekaj zemlje, ki jo imamo okoli. Hiša je MOJA! In na starost ne mislim zmrzovati ter stradati bog ve, koliko let, vse do smrti, samo zato, da bosta lahko moja otroka podedovala za mano hišo, ki bo prosta vseh bremen. Ali pa naj mi otroka finančno pomagata pri lepši starosti. Drugače žal ne bo šlo.

Ne bom komentirala prispevka, ker ga nisem gledala, niti ne tvojega našina pisanja ker ni vredno komentarja.
Ampak se pa strinjam z ga. Martino, Slovenski smo dejansko preveč vezani na svoje nepremičnine in tudi to je res da si večina potomcev jemlje dediščino kot svojo pravico. In potem imamo ostarele ljudi, brez denarja komaj se preživljajo ampak ne hiše ne bodo oddajali ali prodali ker kaj bodo pa potomcem zapustili. Ja hudiča zakaj pa potem životariš s 300 Eur na mesec če imaš pa took fine potomce, potem pa ti naj pomagajo.
Pa da ne bo pomote mislim da bi si vsak zaslužil da ima pokojnine in pa place toliko za dostojno življenje ne pa toliko da ne ve ali si lahko privošči 1 krompir ko pa je do konca meseca še 5 dni. To da imamo takšne ljudi je sramota za vse nas tako veljake v vladi in parlamentu kot nas volilce ki jih volimo.[/quote]

Jaz bi v primeru, če bom imela zelo majhno pokojnino, svojima otrokoma povedala, da bom zaprosila za vse možne dodatke, ki bi mi jih država izplačala, da bom na starost lažje živela. Pa tudi, če se država usede na mojo hišo ali na nekaj zemlje, ki jo imamo okoli. Hiša je MOJA! In na starost ne mislim zmrzovati ter stradati bog ve, koliko let, vse do smrti, samo zato, da bosta lahko moja otroka podedovala za mano hišo, ki bo prosta vseh bremen. Ali pa naj mi otroka finančno pomagata pri lepši starosti. Drugače žal ne bo šlo.[/quote]

pa vi očitno ne razumete,d a je sistem zgrešen… – kaj ima država od tega da se teb pokne na tvojo nepremičnino… nič…
je bil enkrat en prispeve k po tv – postane lastnica, v veliki večini jih prodati ne more in potem te nepremičnine propadajo. ker z vzdrževanjem so stroški in seveda država tega ne vzdržuje… tako da to resnično kontraproduktivno
Ko pa bi bila veliko večja korist če bi kdo živel v tem in ali to vzdrževal in potem prodal…

A bi se nehala sprenevedat?

Jaz bi v primeru, če bom imela zelo majhno pokojnino, svojima otrokoma povedala, da bom zaprosila za vse možne dodatke, ki bi mi jih država izplačala, da bom na starost lažje živela. Pa tudi, če se država usede na mojo hišo ali na nekaj zemlje, ki jo imamo okoli. Hiša je MOJA! In na starost ne mislim zmrzovati ter stradati bog ve, koliko let, vse do smrti, samo zato, da bosta lahko moja otroka podedovala za mano hišo, ki bo prosta vseh bremen. Ali pa naj mi otroka finančno pomagata pri lepši starosti. Drugače žal ne bo šlo.[/quote]

pa vi očitno ne razumete,d a je sistem zgrešen… – kaj ima država od tega da se teb pokne na tvojo nepremičnino… nič…
je bil enkrat en prispeve k po tv – postane lastnica, v veliki večini jih prodati ne more in potem te nepremičnine propadajo. ker z vzdrževanjem so stroški in seveda država tega ne vzdržuje… tako da to resnično kontraproduktivno
Ko pa bi bila veliko večja korist če bi kdo živel v tem in ali to vzdrževal in potem prodal…[/quote]

Će se pa narod nič ne znajde. Lepo bi prodali nepremičnine sami, denar v štunfe, se vselili nekam kot najemniki, potem pa od države terjali še transferje zaradi revščine. Imeli bi lepo dva vira dohodkov – od pokojninske in socialne blagajne. Pa še rezervo v nogavicah.

A bi se nehala sprenevedat?[/quote]

Potem pa mi razloži, kako naj nekdo da v najem nekaj, kar ni njegovega…

moj je dobil en star vikend v goricah, vreden glih 10.000 € (bolj zaradi zelje kot objekta). pa kaj je z vami ljudje božji, a mislite da so vsi v LJ pa bodo na stara leta svoje dragocene nepremičnine prodali? to bi ja razfučkal za dom v enem letu, kaj pa potem.

to ni normalno da imaš tako nizko penzijo če si delal 30 let. NI in pika!

Jaz bi v primeru, če bom imela zelo majhno pokojnino, svojima otrokoma povedala, da bom zaprosila za vse možne dodatke, ki bi mi jih država izplačala, da bom na starost lažje živela. Pa tudi, če se država usede na mojo hišo ali na nekaj zemlje, ki jo imamo okoli. Hiša je MOJA! In na starost ne mislim zmrzovati ter stradati bog ve, koliko let, vse do smrti, samo zato, da bosta lahko moja otroka podedovala za mano hišo, ki bo prosta vseh bremen. Ali pa naj mi otroka finančno pomagata pri lepši starosti. Drugače žal ne bo šlo.[/quote]

pa vi očitno ne razumete,d a je sistem zgrešen… – kaj ima država od tega da se teb pokne na tvojo nepremičnino… nič…
je bil enkrat en prispeve k po tv – postane lastnica, v veliki večini jih prodati ne more in potem te nepremičnine propadajo. ker z vzdrževanjem so stroški in seveda država tega ne vzdržuje… tako da to resnično kontraproduktivno
Ko pa bi bila veliko večja korist če bi kdo živel v tem in ali to vzdrževal in potem prodal…[/quote]
Sistem ni zgrešen, ker noben mafijski sistem ni zgrešen, saj služi mafiji.
Ni pomembno, tudi če nepremičnina propada. Gre se za grožnjo z namenom, da bi čimmanj ljudi zaprosilo za socialo.

No večina ne Jazbinškov zakon je veljal samo določen čas v 90tih. Tisti ki so prej gradili so garali da so prišli do svoje hiše. Je že res da so bile cene drugačne kot danes je ap tudi res da tudi zato ker so večina delali sami s sorodniki in prijatelji.[/quote]

Poznam dve samohranilki iz tistih casov…
Eni je moz umrl in je ostala sama z dvema otrokoma, nedokoncano hiso in kreditom, zaposlena v fabriki, kot nek delovodja al nekaj podobnega, nic posebnega placa. Dokoncala hiso, odplacala kredite, solala otroka.
Druga je bila cistilka, locena z enim otrokom, bivsi ni placeval prezivnine, na podedovani parceli si je zgradila hiso, sicer manjso, a za njo in otroka povsem dovolj.

Pokazi mi danes osebo, ki si lahko z eno povprecno placo in dvema otrokoma zgradi hiso ali pa eno cistilko samohranilko, da si lahko zgradi hiso!

Če so tiste vaše hribovske vikendice in kurniki edino premoženje, potem vas pa res nima kaj skrbet. Mirno lahko od države vlečete socialne transferje, potegnete v dvajsetih letih več desettisoč evrov s tega naslova, potem naj si pa država v zameno olastnini tiste barake. V čem je problem?

Ne bom komentirala prispevka, ker ga nisem gledala, niti ne tvojega našina pisanja ker ni vredno komentarja.
Ampak se pa strinjam z ga. Martino, Slovenski smo dejansko preveč vezani na svoje nepremičnine in tudi to je res da si večina potomcev jemlje dediščino kot svojo pravico. In potem imamo ostarele ljudi, brez denarja komaj se preživljajo ampak ne hiše ne bodo oddajali ali prodali ker kaj bodo pa potomcem zapustili. Ja hudiča zakaj pa potem životariš s 300 Eur na mesec če imaš pa took fine potomce, potem pa ti naj pomagajo.
Pa da ne bo pomote mislim da bi si vsak zaslužil da ima pokojnine in pa place toliko za dostojno življenje ne pa toliko da ne ve ali si lahko privošči 1 krompir ko pa je do konca meseca še 5 dni. To da imamo takšne ljudi je sramota za vse nas tako veljake v vladi in parlamentu kot nas volilce ki jih volimo.[/quote]

Gledam iz druge perspektive: ce je nekdo delal 30 let, potem naj bi imel vsaj pokojnino tako, da lahko prezivi in ohrani svoje premozenje, ki si ga je prigaral skozi leta!

No večina ne Jazbinškov zakon je veljal samo določen čas v 90tih. Tisti ki so prej gradili so garali da so prišli do svoje hiše. Je že res da so bile cene drugačne kot danes je ap tudi res da tudi zato ker so večina delali sami s sorodniki in prijatelji.[/quote]

Poznam dve samohranilki iz tistih casov…
Eni je moz umrl in je ostala sama z dvema otrokoma, nedokoncano hiso in kreditom, zaposlena v fabriki, kot nek delovodja al nekaj podobnega, nic posebnega placa. Dokoncala hiso, odplacala kredite, solala otroka.
Druga je bila cistilka, locena z enim otrokom, bivsi ni placeval prezivnine, na podedovani parceli si je zgradila hiso, sicer manjso, a za njo in otroka povsem dovolj.

Pokazi mi danes osebo, ki si lahko z eno povprecno placo in dvema otrokoma zgradi hiso ali pa eno cistilko samohranilko, da si lahko zgradi hiso![/quote]

Kako, da ne? Monklje so že večkrat tukaj odpirale temo, kako za trideset evrov na mesec prehranijo vso družino, z minimalci pa hiše gradijo. Skrivnost je menda v pridelovanju lastne solate in krompirja na vrtičkih, kar prinese take prihranke, da se iz nižjega v soliden srednji razred prebiješ.

Ne bom komentirala prispevka, ker ga nisem gledala, niti ne tvojega našina pisanja ker ni vredno komentarja.
Ampak se pa strinjam z ga. Martino, Slovenski smo dejansko preveč vezani na svoje nepremičnine in tudi to je res da si večina potomcev jemlje dediščino kot svojo pravico. In potem imamo ostarele ljudi, brez denarja komaj se preživljajo ampak ne hiše ne bodo oddajali ali prodali ker kaj bodo pa potomcem zapustili. Ja hudiča zakaj pa potem životariš s 300 Eur na mesec če imaš pa took fine potomce, potem pa ti naj pomagajo.
Pa da ne bo pomote mislim da bi si vsak zaslužil da ima pokojnine in pa place toliko za dostojno življenje ne pa toliko da ne ve ali si lahko privošči 1 krompir ko pa je do konca meseca še 5 dni. To da imamo takšne ljudi je sramota za vse nas tako veljake v vladi in parlamentu kot nas volilce ki jih volimo.[/quote]

Gledam iz druge perspektive: ce je nekdo delal 30 let, potem naj bi imel vsaj pokojnino tako, da lahko prezivi in ohrani svoje premozenje, ki si ga je prigaral skozi leta![/quote]

No, tole je pa malo mimo. Zasebno premoženje se ohranja iz dohodka, ki ga premoženje prinaša. Ne pa s pokojnino. Pokojnina ni dohodek iz premoženja.

Če bi upokojenec za 29 let delovne dobe prejemal celo pokojnino, (skoraj) nihče v Sloveniji ne bi delal več kot 29 let.

Potem bi šele bil žur!

Gledam iz druge perspektive: ce je nekdo delal 30 let, potem naj bi imel vsaj pokojnino tako, da lahko prezivi in ohrani svoje premozenje, ki si ga je prigaral skozi leta![/quote]

No, tole je pa malo mimo. Zasebno premoženje se ohranja iz dohodka, ki ga premoženje prinaša. Ne pa s pokojnino. Pokojnina ni dohodek iz premoženja.[/quote]

Se strinjam. Pokojnina bi morala biti tako visoka, da se lahko preživi. To nima nobene veze s premoženjem. Ker če bila v višini ohranjanja premoženja, bi tisti z velikim premoženjem (bohati) dobili še višje penzije.
Nisem gledala tednika, tako da ne vem na podlagi česa in kdaj je bila odmerjena pokojnina. 29 let delovne dobe tudi ni tako veliko, sedaj je meja 39 let (če se ne motim). In glede na trend kako se odmerja pokojnino, se bojim, da bomo mladi in tisti, ki imamo tam do 20 let delovne dobe, delali do smrti oz. bomo lahko šli v penzijo le če bomo imeli kaj prihrankov oz. premoženja, ki ga bomo prodali in si z njim financirali življenje.

Drugače pa roko na srce z 200 evri se ne da preživet. Je pa zanimivo, da noben gospe ni svetoval naj gre v dom. Tam bi imela vsaj boljši standard kot ga ima sedaj, saj bi ji razliko do višine oskrbnega dne plačala država. Premoženja pa itak nima, če plačuje najemnino.

A bi se nehala sprenevedat?[/quote]

Potem pa mi razloži, kako naj nekdo da v najem nekaj, kar ni njegovega…[/quote]

Barca nehaj! Imaš sebi enakih dovolj pa se mejte fino na vam želen način.

Potem pa mi razloži, kako naj nekdo da v najem nekaj, kar ni njegovega…[/quote]

Barca nehaj! Imaš sebi enakih dovolj pa se mejte fino na vam želen način.[/quote]

Čisto resno te sprašujem, ker ne razumem …
Konec koncev – lahko dam jaz zdajle v najem tvoje stanovanje/tvoj avto/tvoje kolo/se igram na tvojem računalniku?

Med drugim bi mladi imeli delo. A ne bi bilo tako prav in pošteno?
Že pokojnine za polno delovno dobo so mizerne pokojnine, za manj pa sploh.
Da pa je za 29 let delovne dobe manj pokojnine kot socialka, pa je že groteskno. In da jo prejema človek, ki itak ni več delovno sposoben ….

New Report

Close