Najdi forum

ali je že kdo izmed vas slišal za Williamsov sindrom in kakšni so znaki tega sindroma ?

Hvala in lep dan še naprej

Maša,

pogovor o znakih za določene simdrome je lahko zelo nehvaležen. Otroci z določenim sindromom imajo sicer neke skupne značinosti, vendar pa je vsak otrok svet zase (individualen).

Williams sindrom je genska motnja povezana s 7 kromosomom. Otroci majo določene obrazne značilnosti in nesorazmerja, pogoste pa so tudi srčno -žilne motnje in motnje v presnavljanju.
Nekaj o sindormu na:

Vprašanje lahko postavite tudi na:

Lep pozdrav in srečno 2006, Petra

Pošlji oblikovano (04-01-06 10:43)

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

najlepša hvala in lep dan še naprej

Vem, da pozno, ampak naj še vseeno nekaj dodam … mogoče bo komu drugemu dobro na znanje…

Williamsov sindrom = motnja v duševnem razvoju (značilen upočasnjen razvoj), nizka rast, podolgovat obraz, nabrekle veke, nekoliko potlačen nos, večja razprta odebeljena usta, majhen privzdignjen nos (palčkov izgled), kožna guba na vratu, majhna brada.
So pa drugače zelo prijazni otroci – odprte prijateljske osebnosti, zelo lahko navezujejo stike, dajejo vtis srečnih otrok, so prehitro zaupljivi, imajo razvit občutek za drugega, razvita je sposobnost empatije.
Kognitivno: imajo občutek za ritem, glasbo;
občutek za govorjenje;
spretni v komunikaciji;
na Wechslerjevem testu so testi inteligentnosti nizki!

vsem bralcem prav lep pozdrav!

Ali lahko takšni otroci obiskujejo redno osnovno šolo?
Vem, da je odvisno od vsakega primera psebej, pa vendar me zanima, ali je v Sloveniji kaj takšnih primerov.

Lep dan

Tanjakb,

vpis v redno polo je odvisen od otrokovih spretnosti in spodobnosti. V primeru zmerne in težaje motnje v duševnem razvoju se otroke usmeri v šolo s prilagojenim programom (čeprav so tudi poskusi vključitve takih otrok v redne šole).

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Redka genetska bolezen,tudi jaz poskušam najti kakšnega otroka v Sloveniji s tem sindromom🙂

Tudi jaz iščem kakšno društvo ali skupino, kjer se povezujejo družine otrok z williamsovim sindromom. Če kdo ve za kakšno, se priporočam.
Lp

Pozdravljeni!

Imam deklico z Williamsovim sindromom ki je stara 22 let.

Objava čaka odobritev

Mi imamo 9-letnika z WS.

Imam nekaj kontaktov staršev otrok s to diagnozo.

Kdor želi, mi lahko piše na [email protected]

Lp

Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

Pozdravljeni!

Jaz imam 24.letno hčer z Wiliamsovim sindromom.

Tudi jaz bi želela povezati stike  s tako osebo.

Objava čaka odobritev

New Report

Close