Najdi forum

Whiplova bolezen

Spoštovani. Zelo bi bila hvaležna kakršnegakoli odgovora v zvezi z manj znano boleznijo, ki jo povzroča bakterija, Whiplova bolezen. Pred kratkim so jo v blatu dokazali moji dobri prijateljici, zaradi tega je bila tudi v bolnici. Tam se je po prejetih infuzijah sevefa stanje izboljšalo, bolečine so se zmanjšale, tudi bruhala ni, driske so bile zelo redke, apetit malenkost boljši – v glavnem ob odpustu je splošno stanje vsekakor bilo boljše. Sedaj doma čaka nadaljnja navodila in antibiotik, vendar se je stanje po nekaj dneh vrnilo na prejšnje, izguba apetita, včeraj je bruhala tudi malo krvi itd…. Ker me zanjo zelo skrbi, me zanima, če je to pri tej bakteriji normalno in kaj se da storiti? Pije tudi Ensur. Za vsak nasvet bi bila iskreno hvaležna.

Mateja

Pozabila sem pripisati, da me je zaskrbela predvsem ta kri v bruhanju (svetlo rdeča), po tem je zelo utrujena in večinoma spi. O tej bakteriji na internetu piše vse mogoče, zato bi bila zelo hvaležna, če ima kdorkoli izkušnje takorekoč “iz prve roke”? Še enkrat hvala

 

Mateja

Zaskrbljena prijateljica, lep pozdrav. Naj vam že v začetku povem, da vas NE želim strašiti, vendar vam bom napisala izključno, kar sem videla pri svojem očetu. Par let nazaj so mu tudi dokazali to bakterijo v blatu, ne vem več, koliko testov je bilo narejenih, ampak vsi so bili pozitivni. Ne vem, če so vaši prijateljici delali še kaj preiskav, očetu je bila narejena gastroskopija – negativno, lumbalna punkcija – negativno. Imel jo je le v blatu, v začetku se, kljub slabemu počutju, podobno kot opisujete vi, torej driska, bruhanje, splošno slabo počutje, brez apetita…, niso odločili za zdravljenje. Ker je slabo počutje vztrajalo, bakterija pa je bila čisto vedno ob ponovitvi testa blata še kar tam, so se končno odločili za zdravljenje z antibiotikom. Žal prepozno. Po 2 tednih je umrl, ker je bakterija prišla do srca, kar so nam povedali naknadno. Potem smo tako “po ovinkih” izvedeli, da se (večinoma) kot pijanec plota držijo tega, da če ni dokazana z gastroskopijo, ni bolezen. No, ni ravno tako, namreč kontaktirala sem tudi enega zdravnika v tujini, ki mi je potrdil, da so dandanes testi blata že dovolj specifični pokazatelj tega, da je bakterija v telesu in se posledično seveda lahko razširi dalje – danes morda ni, kako bo pa čez 1 mesec, 1 leto, kdo ve?! V izključno mojem primeru – če bi se zdravniki pravočasno pravilno odločili, bi moj oče danes še bil z nami. Upam, da ima prijateljica vredu zdravnika, ki bo temu prišel do dna in ki predvsem ne bo čakal z zdravljenjem. Srečno!!!

Najlepša hvala za odgovor. Joj 🙁 žal mi je za vašega očeta! Ja, naredili so tudi njej gastroskopijo in kolonoskopijo, bilo je negativno. V vseh vzorcih blata pa je tudi pri njej vedno pozitivno. Veliko sem brala o tem in ker vidim, kako se počuti, me resnično skrbi. Ja, zdaj čaka na antibiotik, je pa stanje spet slabše in me je zaskrbelo. Ji je pa ob odpustu zdravnik rekel, da so ljudje bolj bolni, kot ona in da potrebujejo posteljo, človek ne ve, bi se smejal ali zjokal. 🙁 In potem se še ljudje sprašujejo, zakaj ne moremo zaupati stroki… Eh…

Mateja

Razumem vas, ker sem sama bila priča temu, kakšno je bilo počutje pri očetu, je tudi zelooo nihalo! Ja, seveda, ko nafilajo z infuzijami proti bolečinam in dehidraciji, to drži ene par dni, pa se vrne na stara pota. Take izjave zdravnikov bi bilo potrebno javno objaviti, z imenom in priimkom. Žalostno. Vem, da ne bo tolažba, ampak mojega očeta so imeli za hipohondra – med drugim. No, ta hipohonder je na koncu umrl, zaradi bakterije, ki je niso začeli pravočasno zdraviti. In kaj so nam potem pomagala opravičila…Temu zdravniku s tako “brilijantno” izjavo pa bi bilo lahko jasno, da nihče ne rad leži v bolnici in da tam zdravi ljudje ne ležijo, eni so pač bolj bolni, eni manj, vsak pa je tam z razlogom. In zakaj pri vragu so jo sploh dali domov brez antibiotika, iz vašega zapisa razumem, da nanj čaka?

Ojej… 🙁 Ja, čaka na antibiotik. Da vam napišem čisto iskreno, ne vem, verjetno so jo dali domov, ker se je počutila bolje. Ali da napišem sarkastično, ker je zdravnik potreboval posteljo za “nekoga, ki je bolj bolan.”

Pozdravljeni. Ne morem vam biti v pomoč glede bakterije/bolezni, ker prvič slišim, ko sem brala vaše zapise pa ne morem mimo izjave zdravnika glede postelje. Ostaneš brez besed… Verjemite, če bi bil kdo od njegovih, bi bil tam tudi mesec ali več, pa če bi imel 5 bolj bolnih ljudi, ki potrebujejo tocno tisto posteljo. S tako izjavo se lahko komot prijavi na Bob leta. Mu res ni jasno, da ne samo, da ni pomislil, kako se je vaša prijateljica ob tem počutila in pa da je s tem povedal veliko o sebi? Srčno upam, da ima ta čim manj pacientov! Prijteljici pa želim srečno in da se dobro izteče! 💪

Najprej želim srečno vaši prijateljici!! Mi pa nekaj ni jasno…Imaš vnetje mehurja, dobiš AB. Vnetje ušesa, dobiš AB. Pulijo ti zob, dobiš AB. Vneto grlo, dobiš AB. V sebi nosiš bakterijo ki je, po zapisanem sodeč v veliko primerih smrtonosna, ne dobiš AB. WTF?! 🤷‍♀️🤦‍♀️ Ali sem jaz blesava ali….🤷‍♀️

Pozdravljeni. Moj znanec se za to bakterijo zdravi v Nemčiji in sicer v bolnici na infekcijskem oddelku. To bakterijo naj bi prinesel iz potovanja, težave so se začele z drisko, hujšanjem, bruhanjem in bolečimi sklepi. Nobena preiskava ni pokazala nič posebnega, kri vredu, poslan h gastroenterologom, ki niso ugotavljali nič. Potem je enkrat pristal na urgenci, kjer je zdravnik posumil na to bolezen, tudi pri njem pozitivno blato, mislim da tudi ostalo ne. Počutje niha od tega, da so dnevi, ko se počuti čisto vredu, do tega, ko dneve preživi v stranišču in ga tako boli, da ne more nič. Z antibiotikom se zdravi in je v bolnici ravno zaradi teh nihanj v počutju in ga trenutno prejema v žilo. Toliko o tem, kako “nedolžno” je, če je “samo” v blatu. Očitno se tega v naši ljubi Sloveniji še ne zavedajo. Očitno tudi pri vaši prijateljici počutje niha, jaz bi na njenem mestu šla nazaj, mogoče je ta “zdravnik” medtem že izpraznil posteljo, katastrofa so s svojimi izjavami. Držim pesti za prijateljico, vse dobro! 👊

Meni je najbolj žalostno to, da so nam PO smrti očeta rekli tocno to:”Prej, ko se zacne zdraviti, boljše so možnosti preživetja in manjša možnost ponovitve”. Vse to vedo…torej??

Najlepša hvala vsem za odgovore. Me je po vsem tem postalo pošteno strah za njo. 🙁

Ja, počutje ji precej niha od boljšega do katastrofalno slabega, ko ne more nič. Smo ji omenili, da bi šla nazaj, pa je samo rekla, naj ima on tam svojo posteljo za bolj bolne. 🙁

Mateja

Sem govorila s tem znancem malo prej. Takole je, v bolnici je in bo 2 do 4 tedne, ker tako dolgo bo v žilo dobival antibiotik, nato bo če bo vredu, odpuščen domov, kjer ga bo jemal sam še najmanj 2 leti. Pozitivnih je imel 6 vzorcev blata. Poleg tega so mu pregledali slino, kjer bakterije ni bilo in gastroskopija, katere vzorci so tudi bili negativni. Pravi, da so na srečo zelo resno vzeli njegovo stanje, se pravi te pozitivne vzorce, slabo počutje z drisko, hujšanjem, bolečimi sklepi ter začeli zdraviti in upa, da pravočasno ter da bo vse vredu. Upam, da sem kakorkoli pomagala. Srečno!!

Najlepše se zahvaljujem za vaše odgovore!

Mateja

Samo naj se dobro izteče!! Če vas še karkoli zanima, napišite. Bom poskušala priti do informacije preko znanca. Je šla prijateljica nazaj?

Hvala! Ne , zaenkrat še ni šla nazaj, če bo še slabše, pa ji ne bo preostalo drugega, kot da gre. 🙁

Mateja

New Report

Close