Najdi forum

Vzdrževani član mama

Teta in stric sta tako smešna, morma povedat. On ima fajn plačo, direktor v eni firmi, ona pa medicinska sestra, tudi celo življenje dela in jima ne gre slabo. Pa tudi preveč dobro ne. Živita skromno, kar nekaj privarčevanega denarja sta imela, pa svojo novejšo hiško … Pa se j ezdaj pojavil problem. Dva otroka, oba nad 30 in še vedno doma. Saj sta oba pridna, delata, ampak oba samska in nimata neke posebne želje,d a bi se izselila. Pa saj ju razumem, za svojo plačo dobita kredita za cca 50.000 evrov, kaj si boš s tem kupil. In teta in stric ful v dvomih kaj nrdit, jima pomagat, da se lahko odselita in kaj kupita, po drugi strani imata zdaj oba 60 let in ju čaka kmalu upokojitev in ju stiska, kako bota preživela penzijo z manj denarja. In sta sklicala prav večer prihodnosti, lol. So se morlai vsi štirje vsest in se odločit kaj in kako bojo, kaj si želijo in zdej premlevajo, kaj bodo. Večina staršev bi pač pustilo, da sta sinova doma, onadva pa zdaj kar tuhtata, kako ju izselit nekam … Se menijo celo, da bi vsi skupaj združili moči in jima kupili neko stanovanje, pa naj skupaj živita, dokler si ne uredita svojega življenja. Saj po moje nista edina s tako dilemo, ko si toliko star, bo moral zase skrbet, pa moraš še vedno za svoja otroka

Joj kar pike dobim, ko to slišim. Imam 35 let, že 10 let na svojem, pa mi ni lahko. Resno kak teden tudi nimam dovolj, da bi si nakupila dovolj hrane. Pa sem vseeno na svojem in ne obremenjujem staršev. Moja sestrica pa seveda v hotelu mama, ji ni treb anič plačevat, enkrat na mesec malo očisti in se ima za svetnico. Ju izkorišča, pa ji nihče nič ne reče. Tudi ona dva pred penzijo in kaj bo potem? Ona je navajena živet na veliki nogi, zdaj ves svoj denar zapravi zase za prčkarije, ne vem kako bo potem. Ne vem kako bo, če bo imela enkrat družino. Pa jaz sploh ne vem, kaj naj naredim, da bi to spremenila, me je tudi mene strah, kako bo, ko bosta v penziji

Ta država ne poskrbi ne za mlade, ne stare, ne za otroke. Sam zase poskrbet in za svoje najbližje. Če lahko pa pomagaj sočloveku

Jaz že tri leta varčujem za stara leta. Nočem bit od nobenga odvisen

Skrbim za hčerkico in vnučke in pričakujem, da bodo tudi oni zame, če bom kdaj nemočna kar se tiče financ. Penzijo bom dobila, upam da čim več. Res nočem bit nobenmu v breme, ampak otroci morjo tudi poskrbet za svoje starše, kot so oni zanje …

vsi se preveč zanašamo n adržavo, pa na socialno pomoč. za svoje je treba finančno poskrbet, če je to mati je to mati in bi morali upoštevat, da je to vzdrževan član. sicer pa naj na csd zanjo poskrbijo

Mladi bi šli že pri 20 letih na svoje, če bi bile dostojne plače in normalne najemnine.
Da pa sedaj delaš za 800-900 evrov in imaš 400 samo najemnine in 300 še stroškov s hrano, ti ostane 100-200 evrov….kredita pa s tako plačo dobiš ravno za en avto za 5000 evrov.

New Report

Close