Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost Vse ki čakamo!

Vse ki čakamo!

Ali misliš, da je mogoče sluz problem, da ne moremo zanosit?
Da ne spusti spermijev skozi?
Tudi to moram jutri vprašati Reša.

Tašika

Po moje je lahko to tudi problem, ker ne nastane ta pravo okolje, da bi spermiji sploh preživeli. Sigurno ga vprašaj.

Tašika,
skrbi zaradi sluzi lahko razreši postkoitalni pregled, ki ga tudi opravi dr. Reš. Tudi mene je skrbelo, da je kaj narobe z mojo sluzjo, pa se je izkazalo, da je vse OK.
Ko sva se midva prijavila za prvi pregled, nama je sestra rekla, da naj bo mož zaradi spermiograma vzdržen 2-3 dni pred pregledom (ki je padel na ponedeljek). Ker sva med tednom zelo zaposlena in zvečer utrujena (zato pri seksu nisva kaj preveč energična in inovativna), ponavadi komaj čakava soboto in nedeljo, da se malo bolj posvetiva spolnosti. Tako sva seveda pozabila biti “vzdržna” in sva spala skupaj še v nedeljo popoldan. Potem sva se pa spomnila, da imava naslednji dan pregled – ojoj! Če ne drugega, izpadeš neresno. Najprej sem hotela pregled kar prestaviti, pa sem si premislila – saj lahko predgledajo tudi kaj drugega, ne le spermiogram! Na pregledu sva pa kar povedala, kako se je zgodilo – in izid je bil najboljši možen. Mož je vseeno oddal spermo, dr. Reš pa je lahko opravil tudi postkoitalni pregled – iz maternice vzame sluz in takoj pod mikroskopom pogleda, če je v njej kaj živih semenčic. Pri meni je vse migalo – bila sem zelooo srečna! Odvzem nič ne boli – to se opravi med običajnim ginekološkim pregledom.

Oprosti – spet dolga! Ne priporočam, da storiš enako, hotela sem ti samo povedati, da se svojih skrbi v tej smeri lahko hitro znebiš. In dr. Reš postkoitalne teste vedno naredi (če je seveda sperma ustrezna), tako da boš kmalu vedela.

Veliko sreče in vsem lep pozdrav,
Ena

Temu se reče prava informacija! Najlepša hvala ti!
Tudi meni je sestra rekla, da naj bova vzdržna 2-3 dni prej. To se pravi, včeraj sva še, od danes naprej pa ne več. To bo ravno 2 dni.
Za PCT sem pa že slišala. Se pravi, da bom naslednjič mora po odnosu priti tja, da mi pogleda sluz, ali ne?
Še nekaj me zanima: ali se ta pregled lahko opravi na napotnico, ki jo imam, ali mora biti posebna?

Hvala ti!
Tašika

Ja, PCT pri dr. Rešu opraviš na napotnico, torej ga ni potrebno posebej plačati. Pri meni pa za razliko od Eninega rezultata ni nič migalo, čeprav je sicer mož OK. Ko sem vprašala, zakaj je to tako, mi je pa rekel, da je za to 1000 razlogov in da ne ve, kateri je vzrok pri meni. Moja sluz pa ni problem, je menda celo super. Sicer pa kljub zgornjim rezultatom upam, da mi je ta mesec uspelo, datum pričakovane M je 21.5.

Hoj, Tašika!

Ja, verjetno te bo naročil za naslednjič in opravil še PCT. Ne skrbi, gre zelo hitro (npr. če dan, dva, tri). Če kaj ne bo jasno, te naročijo še večkrat, dokler se zatrdno ne ugotovi, kako je s tem (to pa vem iz izkušenj znank sotrpink).
Za PCT ne potrebuješ dodatne napotnice, tudi ne za ultrazvok (tebe in partnerja), kar lahko prav tako pričakujeta. Pri naju je bilo kar komično, ko je dr. rekel možu “Stopite sem, dajte hlače dol”, ker tega nisva pričakovala – mož je kar obsedel, ker si ni mogel predstavljati, da bi dr. govoril njemu… Je moral dr. parkrat ponoviti, pa še to je rekel, da imam jaz vendar oblečeno krilo…
No ja, lahko ti zatrdim, da so pregledi pri dr. Rešu prijetni ter da ti bo nazorno, izčrpno in prijazno odgovoril na vsa vprašanja, brez dlake na jeziku pa bo obravnaval tudi problem, če ga bo našel pri vaju. Nobenih skrivalnic.

Če te še kaj zanima, kar vprašaj. Držita se!

LP, Ena

Potem nas je pa kar nekaj, ko proti koncu maja pričakujemo (oz. ne pričakujemo) M. Drugi teden bo še zanimiv!
Vprašala bi te še, kaj sta z Rešem potem sklenila, ko PCT ni bil v redu?
Mislim, kaj je potem na vrsti?

Vso srečo!

Tašika

Po PCT, ki je bil porazen nama je razložil je IVF variante, pojasnil “finančna vprašanja”, dal pojasnila in navodila glede postopka in priprav nanj (za oba) – na dveh A4 listih (4 strani) in rekel, da naj razmisliva in, če se odločiva za IVF, naj prvi dan, ko dobim M, pokličem, da se zmenimo glede injekcij. Sicer sem prehodna, ovuliram (s pomočjo klomifena)… vse je torej OK.

Glede pregleda moža je bilo pri nama enako kot pri Eni. Mož je kar sedel, tako da sem mu morala jaz ponovit, da naj da hlače dol. Skoraj ga je zadela kap, saj tega ni pričakoval!

He, he, se spomnim, kako je bilo pri mojem. Oba sva sedela v njegovi ordinaciji in ko sva odgovorila na vsa vprašanja, je rekel možu, da naj pride bližje in da hlače dol. Še jaz sem bila čisto šokirana. Še predno je prišel do njega, ga je vprašal, če mu je v redu, da sem zraven. Moj je samo pokimal, jaz pa sem še vedno brez besed sedela na stolu :). No, pa je preživel. Še v sobico, kamor je šel spermo dat, bi lahko šla z njim, pa je mož rekel, da gre raje sam, da se bo lahko skoncentriral :).
No, pa v primerjavi z nami, naši možje opravijo minimalne preiskave. Pa še boleče niso.

M.

Izgleda, da je dr. Reš zelo “gajsten”! Všeč mi je, da gre pri njem vse tako hitro.
Zanima pa me: če PCT ni najboljši, ali ni potem na mestu IUI?
Namreč, da se premosti ovira (sluznica).
Ali se je bolje kar takoj odločiti za IVF?
Zdaj me pa res že firbec matra, kako bo.

Hvala vama za vse informacije!

Zdaj pa počasi proti domu!

Pozdrav do jutri,
Tašika

Ej, babe, kok smo skupi! Jest nej bi pa fasala M tam nekje 28. al pa 29. maja!
Uh, vidve se zihr že full opazujeta, če masta kkšne spremembe, a ne? Jest morm met pa dons, jutr, pojutrišnjem enkrat O.

A ČMO DRŽAT PESTI? JU-HU-HU, MOGOČE BO PA KEJ RATAL!

Pozdravček,

Taja

Tašika, tole v zvezi s sluzjo pa zanima tudi mene! Daj vprašaj Reša in potem odpri novo temo v forumu z naslovom SLUZ. O tem res še nismo diskutirale. Tudi jaz namreč nimam točno takšne sluzi, kot piše v buklah.

Thanks, ker boš vprašala še namesto nas!

Čau,
Taja

Jaz naj bi ravno danes imela O! Naslednji vikend pa… bomo videli, a ne? Kot sem rekla, se s tem ne bom obremenjevala. Rekla sem si tako, kako pa bo res, bom pa poročala. Malo težje bo odmislit vse, še posebno, ker čepim na forumu cele dneve 🙂

M.

Uaaaaa, kako si hitra! Jaz pa v glavnem popoldne “forumiram”, ker v službici pač ne gre. Si delim pisarno s še eno ženščino, ki za 1x še ne ve za moje probleme.

Ja, naslednji teden bo pa živčna vojna – predvsem za vaju s Tašiko. Mene pa ta isto čaka takoj po naslednjem vikendu.

GOOD LUCK!

Punce, našla sem nekaj o sluzi na forumu ginekologija in porodništvo.
Tu je stran:
http://med.over.net/phorum/read.php?f=19&i=13793&t=13779 (zadeva je bila objavljena danes, 15.5..

Ma kaj jaz vem, ta mesec je vse nekaj čudno. Sem prvi mesec brez Klomifena, mogoče zato. Ponavadi sem 1 teden pred M imela grozen PMS, zdaj pa nič. No, mogoče me bo konec tedna kaj prijelo.
Seveda, Taja, kot smo se zmenile, danes se bom pri Rešu pozanimala o sluzi in potem v petek odprem temo in povem vse, kar sem novega izvedela.

Pozdravček,
Tašika

Jaz imam pa na žalost internet samo v službi in zato se kar tresem zjutraj da računalnik prižgem, če je kaj novega.
Dobro je, da imam svojo pisarno in me nobeden ne kontrolira.
Samo smotano pa je, ker bi mi tudi popoldan in ob vikendih pasalo z vami govorit.

Lp,
Tašika

pozdravljene!

Včeraj naj bi dobila M (sicer imam po splavu zelo nereden ciklus 47, 46 in zadnji na 43 dni) in včeraj je bil 43 dan, čeprav mi je ginekologinja rekla, da bo v tem mesecu M nastopila verjetno še prej – pa ni (upam, da je to dobro znamenje). To je bil tudi prvi in pol mesec nezaščitenih spolnih odnosov po splavu.
Prvič sem zanosila po šest mesečnem poiskušanju – se mi je zdelo ful dolgo, ampak sedaj ko berem vse to, se mi zdi da je bilo kar 1-2-3.
Imam pa že 14 dni grozno boleče in napete prsi (da me nebi slučajno moj dragi niti pipnil, ker mislim, da bi eksplodirale) kar je ponavadi tudi eden od znakov PMS, po trebuhu me non stop “šraufa”, vročino imam 37, ampak me napada neka viroza, daje me spomladanska utrujenost – ali pa tudi kakšna druga.
V glavnem po eni strani sem polna upanja, po drugi pa se bojim velikega razočaranja.
Počakam še nekaj dni, potem pa grem v lekarno po test.
Aja pa še to – ponavadi kupim kar clear blue, sedaj pa me zanima če je INTIM+ res zaneslivejši oz. občutljivejši.

Uživajte v sončku,
Barbara

Jaz vedno kupujem Intim+, če ga le dobim. Izgleda, da je res bolj občutljiv, kot Claerblue, ker na Intim-u piše, da se lahko testiraš še pred pričakovano M.

Barbara, VELIKO SREČE in poročaj, prosim!!!

Lp,
Tašika

Ju-hej, Tašika, ful si kjut!

Pa – pa!

Taja

New Report

Close