Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Vrtoglavica

Vrtoglavica

Pozdravljeni. Potrebovala bi mnenje kam naj se sploh narocim za prvi pregled..nevro ali orl.

Moje tezave so.se zacele v zacetku februarja.. cel januar je bil hudo stresen..prebolela sem tudi virozo med katero sem hudo kasljala,covid sem bila negat., viroza naj bi se koncala v zacetku feb…takrat pa so se zacele tezave zaradi katerih pisem in sicer:

Vrtoglavica ki traja neprestano(huje ob obracanju glave,sklanjanje glave,ce nagnem glavo nazaj),glavobol ki ne traja stalno in ne vedno isto intenzivno,zelo zelo bolec vrat,obcasne bolecine ali pritisk v usesih ter bolecina za usesi spodaj ter en.teden slabega pocutja slabosti in padca apetita ter huda huda utrujenost.

Stanje z vratom se je izboljsalo,prav tako glavobol in manjsa utrujenost  vrtoglavica ne preneha. Zacne se takoj ko zjutraj odprem oci. Ponoci spim ok,se ne zbujam zaradi vrtoglavice in glavobola le v casu ko me.je hudo bolel vrat sem bolj slabo spala zdaj teh tezav vec ni s spanjem.

Torej glavni problem: vrtoglavica. Ne vem kako bi jo opisala..snemala sem se s telefonom ko sem mize prehodila nekaj metrov in me zanasa,zanasa me prav tako z odprtimi ocmi.

Pomislila sem na vertigo a ce se ne motim vertigo traja v epizodah in ne stalno moje tezave pa trajajo ze od priblizno 5.februarja.

Kri pri os.zdr.je BP zato mi je dal napotnico z nevrologa pod hitro in sem dobila datum.sele 27.11 kar se mi zdi obcutno prepozno na moje hude tezave ker komaj skuham kosilo,na obisk trgovine lahko pozabim kaj sele kaj drugega.

Prosim za priporocilo oz mnenje kam se narocim.. mi svetujete bolj nevro. Ali orl podrocje.

Hvala lepa.

Pozdravljeni,

vse vaše navedbe najbolj spominjajo na cervikogeno vrtoglavico zaradi napetosti vratnih mišic in degenerativnih sprememb vratne hrbtenice. Pomagajo analgetiki – nesteroidni antirevmatiki, masaža vratu, gretje mišic, vaje za vratne mišice. Če težave vztrajajo, pa diagnostično – terapevtska blokada izstopšč vratnih korenin – pri ortopedu.

Zanašanje pri hoji (ataksija hoje) je bolj značilno za motnje v malih možganih, gre za neustrezno koordinacijo gibov. V tem primeru je nevrolog pravi naslov, vsekakor pa je potreben tudi MR glave s kontrastnim sredstvom.

ORL lahko pride na vrsto kasneje, potrebna je meritev sluha in testi za delovanje ravnotežnih organov v notranjih ušesih.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni. Hvala za odgovor..jaz sem se tocno pri vas sicer narocila na samopl. Orl pregled ,kaj mi torej priporocate oz kam da se prvo narocim. Je orl torej ok,ali ne. Hvala

Pozdravljeni,

glede na vaš opis ima prednost pregled pri nevrologu.  Nato pa je tudi ORL pregled smiseln za teste delovanja ravnotežnih organov in meritev sluha.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Lepo pozdravljeni,

 

ker mi nagaja nova tema, se kar kolegici pridruzim.

Prejsnji teden sem bila namirl pregledu ker sem si v grlu na nevnem loku ob strani opazila eno belo piko. Orl zdravnica je rekla da ke grlo bolj lisasto od kronicnega vmetja sluznice. Ta pika pa da je neka cista od prebolele … ne vem kaj, nisem je razumela :(, jempa

nenevarno.

Pa tudi bi povprasala zakaj se mi ze od januarja zapira najprej ves cas desno uho, sedaj ko je desni ok, pa je preslo na levo. Pa piham v nos in si ga drzim in se malo odpre, nato pa spet zapre. Pa rahlo boli to ko je zaprto kot kak pritis.

Sem pa imela v februarju celotni orl pregled za vestibularno ravnotezje zaradi mojih omotic sekundnih, MR je bil opravljen dve leti nazaj. Vglavnem vseje BP.

Najlepsa hvala za vase mnenje in lep vecer vam zelim

Lana

Lepo prosim za odgovoro❤️

Pozdravljeni,

upam, da vas pravilno razumem. V ustnem žrelu imamo polno limfatičnega tkiva, tudi v obliki drobnih, nekj mm velikih skupkov. Ob virusni okužbi se ti limfatični skupki povečajo. Morda je to tista “pika”, ki jo opisujete. Lahko pa bi bila tudi zamašena drobna žleza, v tem primeru se naredi belkasta cista, prekrita s popolnoma gladko sluznico.

Navajate sekundne omotice , normalno delovanje ravnotežnih organov, občutek polnosti v ušesih in nezmožnost izenačevanja pritiska. Vse to je lahko zaradi povečane napetosti vratnih mišic – kot posledice sedečega dela, slabe drže, bolečin v križu itd. Priporočam vam gretje vratnih mišic, razgibavanje vratu, masažo vratnih mišic.

Za izboljašnje delovanja Evstahijevih tub in lažje izenačevanje pritiska poskusite z dekongestivnimi kapljicami 3×2 v nosnici max. 7 dni in nosnim glukokortikoidom v pršilu 2×2 vpoiha v nsonici vsaj 14 dni. Oboje lahko dobite brez recepta.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepsa hvala za vas odgovor.

Je to normalno da poleg pritiska v usesu, tudi vmes zaboli. Ampak ne ves cas.

Mr glave sem imela dve leti nazaj, bi lahko sedaj na novo nastal kak tumor in v bistvu ta pritisk povzroca tumor?

Najlepsa hvala in lep vecer

Lana

Ne, ni normalno, da zaboli. To pomeni slabše delovanje Evstahijeve tube, lahko tudi zaradi disfunkcije mišic v žrelu, vratu, ušesu.

Ob normalnih izvidih sluha in ravnotežja ter normalnem delovanju obraznih živcev , kot navajate, vaši simptomi niso sumljivi za tumor.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Najlepsa hvala.
Glede omotic: jih cutim glih na tej strani ko je sedaj pritisk v usesih.

Zaradi okotic ki so se prvic pokavile dve leti nazaj sem obletala od 2 x nevrologa, nevrokirurga, orl preiskave, eeg preiskave, mr glave 2 x, vs eje pokazalo degenerativne spremembe vratne hrbtenice (c5-c7).

Torej imava dve moznosti razlage pritiska in zamasenosti ter vmesne bolecine v usesu:

-vratna vretenc

-evstahijeva cev?

Ker jaz res vec ne vem kaj za preiskav se naj sploh dam skozi??

Najlepsa hvala (stara 40 let)

Lana

Osredotočite se raje na preventivo – skrb za dobro držo, vratne mišice, redno telesno dejavnost, gretje, masažo, aktivnosti za zmanjševanje stresa.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Pozdravljeni,

 

stara sem 27 let in že dve leti imam vsak dan mravljinčenje – od kolena navzdol po levi nogi ter po levi roki od komolca navzdol, kar ves čas spremlja tudi vrtoglavica. MR glave, EMG in EEG so bili normalni, ledvena je ok, medtem, ko je MR vratne hrbtenice pokazal začetne degenerativne spremembe. Poskusila sem že z raznimi fizioterapijami, masažami…brez učinka. Najbolj me moti vrtoglavica, ki od poletja 2021 ne odneha niti za hip. Zanima me kaj vi menite na moje stanje?

Pozdravljeni,

vrtoglavica je lahko posledica povečane napetosti vratnih mišic zaradi začetnih degenartivnih sprememb, še bolj pa zaradi sedečega dela in napačne večurne drže – povečane napetosti mišic vratu in ramenskih obročev. Pomaga gretje, masaža, razgibavanje mišic vratu.

Za oceno delovanja ravnotežnih organov so potrebni testi in preiskave ravnotežja ter sluha.

Lp,

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

New Report

Close