Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje vrtoglavica…

vrtoglavica…

Pozdravljeni!

Star sem 34 let in zadnjih pol leta imam težavo, ki je nikakor ne morem rešiti-tudi s pomočjo zdravnikov ne. Težava je vrtoglavica, ki se pojavlja nenadoma, brez pravega zunanjega vzroka. Vrtoglavico spremlja hitro bitje srca, izredno slabo počutje in bolečina v glavi. Ponavadi se pojavi ob mirovanju, še največkrat po užitju hrane. Težave se pojavljajo vsak dan.
Ob naporih ne opažam težav.

Opravil sem preglede:
– pri kardiologu (ultrazvok srca, holter monitor, obremenitveni test)-diagnoza tahikardija (predpisan Bloxan 2 x 1/4 tablete na dan),
-pri nevrologinji, ki je težavo pripisala motnjam vegetativnega živčnega sistema, (svetovala je masažo) opravil sem tudi CT glave
-v internistično-nefrološki ambulanti (svetovala je uživanje več tekočine).

Kljub temu, da sem se držal navodil, ki so mi jih predpisali zgoraj omenjeni specialisti, se vrtoglavica še vedno pojavlja-čedalje pogosteje in močneje.

Hvala in lep pozdrav!

Spoštovani!

Vrtoglavica lahko nastane zaradi različnih vzrokov (okvara centra za ravnotežje, okužba, bolezni vratne hrbtenice, bolezni centralnega živčevja….). Glede na to, da ste nekatere preiskave že opravili, ki so bile z izjemo tahikardije, v mejah normale, priporočam ponoven obisk pri izbranem zdravniku in morda pregled pro ORL.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close