Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina vrtoglavica

vrtoglavica

Tudi jaz imam probleme z vrtoglavico in omotico. Prvič sem imela vrtoglavico pred
tremi leti in sicer tako močno, da se mi je strop obrnil na tla – enostavno povedano. Takrat so si vrtoglavice še sledile, jemala sem tablete Urutal in po kake
pol leta prenehala jesti tablete, ker se je stanje zelo izboljšalo. Takrat me zdravnik
ni napotil nikamor, razen preveril sluh – izvid je bil dober. Izjavil je, da je problem
moje vrtoglavice v stresu – seveda je to izjavil brez dodatnih preiskav.
V jeseni lanskega leta so se vrtoglavice začele ponavljati, poleg tega še omotica
in občutek gomazenja po telesu, kar se je dogajalo enkrat do dvakrat na dan za
morda pol minute do ene minute. Obenem sem čutila splošno utrujenost, počitek
sem si obvezno morala privoščiti popoldan, da sem zopet napolnila “baterije”.
Tokrat me je zdravnik po krvni preiskavi, ki je bila dobra, enako voda, napotil še
na preizkus holesterola, ščitnice in sladkorja. Poklical me je, da imam porazen
test za holesterol in sicer povišan slab holesterol in veliko premalo dobrega holesterola. Predpisal mi je šesttedensko dieto, nato naj bi zopet prišla na preizkus. Moram povedati, da sem se diete res strogo držala, ker sem pa
tudi kadilka, sem za eno tretjino zmanjšala pokajene cigarete. Čez dva meseca sem šla na kontrolo holesterola in zdravnik mi je z veseljem povedal, da izvid ni samo dober temveč idealen. Vendar idealnosti ni pri mojem počutju – vsak dan imam vsaj en napad – po celem telesu me zagomazi, čutim omotičnost in vrtogla-
vico, takrat moram obvezno hoditi, se popolnoma skoncentrirati, da
ne “oddidem” – vendar po tem napadu se počutim zelo slabo, telo se mi trese, pri hoji potrebujem veliko koncentracije – to traja približno pol ure. Moram povedati, da me večkrat “špika” pri srcu in da imam včasih težko glavo.
Napisala sem veliko, ker bi rada dala čimveč podatkov – za mojega zdravnika sem
namreč zdrava – moje počutje pa ni dobro in zelo me je strah kapi itd.

moram obvezno givs

Spoštovani!

Odgovarjam na enega od vaših vprašanj. Seveda niste zdravi, ker se ne počutite dobro in imate težave, ki motijo vaše dobro počutje. Res pa je najbrž tudi, da z vašim telesom trenutno nič narobe in da so vsi ti znaki samo odraz neke duševne motnje. O tem sem že večkrat pisal. Še bolj se boste morali ozreti vase in poiskati še druge znake, ki jih sedaj niste vzeli v ozir: motnje spanja, utrujenost, pomanjkanje nergije, volje, pomanjkanje veselja, volje do spolnosti, črne misli, potrtost, strahove…

To kar opisujete “pametno” imenujemo panični napadi, ker telo brez razloga odreagira kot pri paničnem begu: dvigne se tlak, utrip, potimo se… Tudi to se da zadovoljivo pozdraviti ali vsaj dobro obvladati, najti morate le zdravnika, ki bo to razumel. Poizkusite z vašim, če ne pa pot pod noge in drugam. Tudi zdravniki smo kot ljudje – vsak ima raje kaj drugega in se temu lažje in bolj posveti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

pozdravljeni… večkrat imam bolečine nad očesom, globoke, včasih spo še kar močne, stara sem 14 let…Janko Kersnik je pisal/pisala:
>
> Spoštovani!
>
> Odgovarjam na enega od vaših vprašanj. Seveda niste zdravi,
> ker se ne počutite dobro in imate težave, ki motijo vaše
> dobro počutje. Res pa je najbrž tudi, da z vašim telesom
> trenutno nič narobe in da so vsi ti znaki samo odraz neke
> duševne motnje. O tem sem že večkrat pisal. Še bolj se boste
> morali ozreti vase in poiskati še druge znake, ki jih sedaj
> niste vzeli v ozir: motnje spanja, utrujenost, pomanjkanje
> nergije, volje, pomanjkanje veselja, volje do spolnosti, črne
> misli, potrtost, strahove…
>
> To kar opisujete “pametno” imenujemo panični napadi, ker telo
> brez razloga odreagira kot pri paničnem begu: dvigne se tlak,
> utrip, potimo se… Tudi to se da zadovoljivo pozdraviti ali
> vsaj dobro obvladati, najti morate le zdravnika, ki bo to
> razumel. Poizkusite z vašim, če ne pa pot pod noge in drugam.
> Tudi zdravniki smo kot ljudje – vsak ima raje kaj drugega in
> se temu lažje in bolj posveti.
>
> Lep pozdrav!
>
> Janko Kersnik

Draga Maja!

Kako je z vidom? Mogoče si kratkovidna. Če je s tvojim vidom vse v redu, kakšne druge težave imaš še. ali te boli za obema očesoma, lai samo za enim…

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close