Najdi forum

Vročina ograje (pravljica, pripovedka)

Postavim piko in upam, da v tem dejanju Stepni Volk, za spremembo, ne bo videl pasivne agresije.
[/quote]
– Nedokončanost – stvari puščajo nedokončane (predstopnja sabotaža ali pa drugače rečeno: mehka sabotaža);

Vidimo, vidimo, tudi drugi.. 😉

Pasivna agresivnost, kaj pa je to?? Je pasivno agresiven črnec ki s svojo črko kožo izvaja ‘agresijo’ nad belim rasistom?

Agresivnost je vendar vedno aktivna? Kako je umik, defenziva lahko agresivna?

Ta pojem so si verjetno izmislile feministke (moškinje) da bi lažje opravičile da je že sam obstoj moškega spola nekakšna agresija ..


Vidiš Stepeni Volk pa si le razumel. Ko sem jaz rekel da mi sex predstavlja muko si si izmišljeval da ne bom šel na terapijo. Vsiljeval si svoje mnenje da je sex vedno in povsod dober in pozitiven. Bil si žaljiv.

A ma tebi se pa ne sme nič reči ??


Pa saj to ti počneš stalno! Ti celo svoje želje in nasvete zavijaš v nekakšna znanstvena dejstva, navajaš raziskave, citate slavnih osebnosti. Vse zato da pokažeš svoj prav. Alternativnega mnenja pa ne dopuščaš. Ti določiš kaj je dobro, zaželjeno. Odstopanja je treba porezati. S terapijo, spremembo mnenja. Vedenja.

Oprosti, a dvoličen si.


Vidiš Stepeni Volk pa si le razumel. Ko sem jaz rekel da mi sex predstavlja muko si si izmišljeval da ne bom šel na terapijo. Vsiljeval si svoje mnenje da je sex vedno in povsod dober in pozitiven. Bil si žaljiv.

A ma tebi se pa ne sme nič reči ??


Pa saj to ti počneš stalno! Ti celo svoje želje in nasvete zavijaš v nekakšna znanstvena dejstva, navajaš raziskave, citate slavnih osebnosti. Vse zato da pokažeš svoj prav. Alternativnega mnenja pa ne dopuščaš. Ti določiš kaj je dobro, zaželjeno. Odstopanja je treba porezati. S terapijo, spremembo mnenja. Vedenja.

Oprosti, a dvoličen si.
[/quote]

Te je Stepni zadel v bistvo, ane? ;))

Glede tvojih vprašanj, pa je morda koristno nekaj informacij glede pasivne agresivnosti.
Ja, še kako obstaja. Žal.

http://emosens.si/2012/03/pasivna-agresija/

Ja, ravno toliko kot jaz njega. 🙂

Povezava ki si jo dala je zanimiva. Ugotavljam da ravno feminizem moške ‘uči’ da ne smejo čutiti jeze. Jeza je nekaj živaljskega, mora biti samo flower power. Jeza ni sprejemljiva. Feminizem uči da je moško bistvo jeza in agresija. To pa je nesprejemljivo.

Ko moški neha izražati jezo pa izumijo izraz pasivna agresija. Skratka moški je kriv tega da je moški!

Verjetno res feminizem uči, da je moško bistvo jeza, vendar odnosi brez izražanja čustev, med katere sodi tudi jeza, so destruktivni na dolgi rok. Mislim, da je treba tu poudariti stopnjo te jeze in način izražanja le te, ker do neke mere je v odnosih sprejemeljiva, celo zaželene, ko pa gre preko tega, pa postane prav tako destruktivna, kot pasivna agresija.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close