Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Vročina

Vročina

Pozdravljeni,
mene pa zanima do koliko je normalna temperatura merjena pod pazduho pri 2 letnem otroku?Do sedaj smo vedno merili v ritki in sem vedela da je od 36,5 do 37,5 ok.
Pa še to me zanima, kako naj mu očistim ušeska?Se mi zdi, da ga srbijo zaradi masla.Občasno mu umijem z gazico in vodo.Je to dovolj?

Lp Žanka

Spoštovana Žanka,
temperatura, ki jo merimo pod pazduho je normalno do 37.
V ritki je lahko pol stopnje višja (torej odštejemo pol stopinje), s pravilno namerjenim ušesnim termometrom pa odštejemo 0,6 stopinje.

Ušeska čistite pravilno, s paličicami pa ni potrebno bezati, saj tako ušesno maslo potisnemo in stisnemo in lahko naredimo pravi masleni čep, zaradi česar otrok slabše sliši in ga boli, mi pa ne vidimo bobniča.
Vloga ušesnega masla je čiščenje sluhovoda, zato pretirano čiščenje odsvetujemo. Samo obrišite po zunanjih delih.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close