Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje vrednost TSH in zanositev

vrednost TSH in zanositev

Spoštovani!
A je lahko vrednost TSH 4,20 (t3 in t4 sta normalne vrednosti) ovira za zanositev? Berem namrec da se v casu zanositve priporoca TSH v vrednosti do max. 2,5.
Kako je s tem?
Hvala Vam ze vnaprej

Pozdravljeni, imam vprašanje glede ščitnice in njenih vrednosti za zanositev.

Pri tirologu sem dobila sledeče vrednosti:
TSH: 3,67 mE/L (0,59-4,23)
FT4: 14,6 pmol/L (11,3-18,8)
FT3: 4,65 pmol/L (3,79-6,05)

Imam potrjen Hashimoto, predpisano mi je jemanje Euthyroxa 25ug dnevno. Zanima me ali je predpisan odmerek dovolj visok, kajti zasledila sem, da mora biti TSH v določenih mejah za zmožnost zanositve. Ali moram biti pri nakupu folne kisline pozorna na določeno znamko oziroma na vsebnost joda v folni kislini? Katero mi priporočate?

Hvala in lp

Spoštovani,

vrednost TSH 4,2 je za večino laboratorijev še v mejah normale. Vrednosti TSH v serumu nihajo tudi pri povsem zdravih ljudeh. TSH se iz adenohipofize izloča v pulzih ia pa tudi svoj dnevni ritem izločanja. Najvišje vrednosti doseže v zgodnjih jutranjih urah najnižja po popoldan. Primeren čas za določitev TSH, da se izognemo lažno patološkim vrednostim, je med 10 in 16 uro. Tore, če imate zdravo ščitnico vrednost TSH 4,2 ( za večino laboratorijev) ni ovira za načrtovanje nosečnosti.

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spostovani,

predvidevam, da so navedeni laboratorijski izvidi ob jemanju Euthyrox 25 ug dnevno. Vrednosti TSH in hormonov so primerne tudi za načtovanje nosečnosti. V primeru potrjene nosečnosti je potrebno ponovno določiti TSH in se posvetovati s tirologom glede terapije. Vsekakor je zmotno, da mora biti TSH za načrtovanje nosečnosti med 2 in 2,5 mE/l

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

navedene vrednosti so bile merjene pred začetkom jemanja Euthyroxa. Šele, ko sem te vrednosti dobila, sem začela jemati tablete. Vprašala bi še katero folno kislino priporočate, morda Elevit brez joda ali kaj drugega? Predvsem me zanima ali je v mojem primeru narobe, če folna kislina vsebuje jod.
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,
priporočam jemanje Elevita brez joda. Vsekakor je takoj, ko bo nosečnost potrjena potrebno določiti TSH in hormona in glede na izvid prilagoditi odmerek Euthyroxa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close