Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje vrednost TSH

vrednost TSH

Zdravo!
Danes sem prejela laboratorijske izvide, stara sem 23 let.
S TSH 0.65
S-T4 prosti 12.45
S-T3 prosti 4.14

Ali so izvidi v meji normale?

Hvala lp

Spoštovani!

Navedeni izvidi so za večino laborfatoriejv v mejah normale.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

lepo prosim za vašo strokovno mnenje glede mojega izvida.
Diagnoza: avtoimuno vnetje ščitnice in hipertiroza z difuzno golšo.

TSH 0,11
S-FT3 5,32
S-TSI 8,3

Pčitnica ni palpatorno povečana, je pomična, na otip neobčutljiva. Pacientka je latentno hiertireotična. Počutje je sicer ok.

Trenutno nimam terapije, me pa zanima kaj ti rezultati krvi pomenijo.

Hvala.

Spoštovani dr. Pirnat.

Stara sem 30 let, sem v 14 tednu nosečnosti. Diagnosticiran mi je bil kronični tiroiditis (Hashimoto), ki pa je v evtiroični fazi. Zanima me ali se glede na diagnozo in kasnejše tveganje za pojav hipotioiditisa (po porodu) v času nosečnosti svetuje uživanje multivitaminskih pripravkov z jodom ali brez.

Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor.

Lep pozdrav,
Saša

Spoštovani “Ščitnica – težave”!

Glede na navedeno gre za blago hipertirozo (prekomerno delovanje ščitnice) zaradi bazedovke (avtoimunske hipertiroze). Žal niste navedli drugih podatkov (kako dolgo se zdravite, ali je prvi pojav bolezni ali ponovitev?

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

ščitnični hormoni so mi pred ca. 14. leti pokazali avtoimuno vnetje ščitnice. Od takraj so izvidi vedno ok. Tudi v času vseh treh nosečnosti je bilo vse ok.

Zdravil nikoli nisem dobila, samo kontrole. Nikoli se nisem slabo počutila, oz. imela znakov, ki bi kazali na težave s ščitnico.

Ščitnica je bila tudi pregledana že večkrat z ultrazvokom in ni nekih posebnosti.

Na zdajšnji redni kontroli se pa je pokazali hipertiroza. Čez 6 mesecev imam pregled in me je resnično kar strah, kaj bo izvid krvi pokazal.

Lp in hvala za vaš odgovor.

Spoštovani!
Bil sem na pregledu krvi, izvidi so pokazali S-TSH 5,21 S-T4 12,01 S-T3 3,53 , imam povisan S-TSH zdravnica mi je dala napotnico za ultrazvok scitnice, zanima me kasno je obicajno zdravlnje. Poleg tega me bolijo tudi oči , ali je možno kot sem prebral da bi se mi kljub zdravljenju oči izbulile. Star sem 19 let in hodim v fitnes ali je možno da bi prišlo do povišanja mer ščitnice zaradi jemanja beljakovin- proteinov?

Spoštovani “Radoveden”!

Glede na Hashimotov tiroiditis ne priporočam dodajanja joda, torej, če je potrebno vitaminske preparate brez dodatka joda.

Lep pozdrav!

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani “Miha m”!

Vsekakor je pri vas potrebno opredeliti ali gre za hipotirozo ali ne? Vsaka zvišana vrednost TSH še ne pomeni, da gre za hipotirozo. Če gre za hipotirozo je potrebno opredeliti bolezen, ki jo je povzročila. Proteini sami ne vplivajo na velikost ščitnice.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani,

današnji izvidi krvi so sledeči:
TSH 0,00
FT 3 4,65
FT 4 18,04

Prosim za vaše mnenje glede hipertiroze.

Hvala. Lep dan.

Spoštovani!

Glede na laboratorijske izvide gre za hipertirozo. Potrebno je opredelitzi vzrok. Priporočam opraviti pregled pri tirologu.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

verjetno je krivo avtoimuno vnetje ščitnice, ki je bilo diagnosticirano pred 14. leti. Tirologa imam novembra.

Je tako stanje nujno? Je kakšna možnost, da se TSH sam znormalizira?

Hvala. LP.

Zahvaljujem se vam za vaše komentarje do sedaj.

Lepo vas prosim še za info ali moram na kaj paziti pri takšnem TSH-ju (npr. se ne ukvarjati s športom,…).

Hvala! Lp.

Spoštovani!

Dokler se ne opredeli vzroka hipertiroze ne priporočam pretirane fizične aktivnosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog
Objava čaka odobritev

New Report

Close