Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Vrednost IgE pri alergiji

Vrednost IgE pri alergiji

Zanima me koliko naj bi bil celokupni IgE, da otrok velja za alergika. Naš ima 8. Vem da posamezni naj ne bi presegel 0,35.
Hvala

Alergijski razred IgE-Konzentracija (kU/l) RAST test*
0 100 4

*RAST test (Radio-Alergo-Sorbentni-Test) – z njim dokazujemo specifična IgE protitelesa.

Spadate v tretji alergijski razred.

Hvala, za ta podatek, ampak to je verjetno tabela za specifične IgE ne pa za celokupne.
Mi imamo to vrednost za celokupni (seštevek vseh specifičnih) in ne specifični IgE.

mene pa zanima kje delajo specifične IgE teste, in če se s tem testom lahko določi točno živilo na katerega je nekdo alergičen.

specifični IgE se določajo pri krvnem alergijskem testu;
vse te lahko testirajo
http://www1.mf.uni-lj.si/imi/stroka/dokumenti/O_ACI-1_Seznam_alergenov_na_zalogi_V1_zunanji.pdf

referenčne vrednosti IgE, ki govorijo o stopnji alergije so odvisne od starosti otrok:
Otroci: 0 – 1 leta: do 29 kE/L
Otroci: 1- 2 let:do 49 kE/L
Otroci: 2 -3 let: do 45 kE/L
Otroci: 3 – 9 let: do 52 kE/L
Odrasli: do 87 kE/L

lp, T.

lahko se določi živilo na katerega si alegričen, vendar moraš vsaj približno poznat sebe in vedet na kaj odregairaš, potem se pa išče v tem krogu. kar tako na vsa živila pa se ne da testirat, na najpogostejša še že, na vsa pa ne. so pa živila oz. sestavine živil na katera se pa tudi ne da (npr. laktoza, potrdi se jo z laktozno obremenitvijo, in če tudi imaš laktozno intoleranco, ti alegrije na kM ne pokaže, če ni spremljajoča alegrija na KM):

Tudi nam je dr. označila alergijo na pršice s trmi plusi, na lateks pa z enim, sedaj me sprašujejo kako imamo vrednost IgE, ampak tega pa ni v izvidu. Kako naj vem?Lp

ne moreš vedet, če so delali pric testiranje, vrednosti IgE se določajo v krvi.

New Report

Close