Najdi forum

Pozdravljeni, zaradi bolecin v vratu in levi roki, ter mravljincenja leve roke do palca, sem opravila mr vratne hrbtenice.

Izvid:

I.v.diskus c3-4 je zmerno degeneriran oziroma znizan.
I.v.diskus c4-5 je blago degeneriran.
I.v.diskusa c5-6 in c6-7 sta dokaj izrazito degenerirana, izrazito difuzno protrudirana z dorzolateralnimi osteofit-disk kompleksi ter posledicno blago foraminalno stenozo obojestransko brez utesnitve spinalnih zivcev.
Na nivoju c6-7 je dorzalno paracentralno desnostranska povsem minimalna diskus hernija.
Blaga spondilartroza.

Stara sem 46 let in opravljam sedece delo. Tezave so se zacele februarja. Opravila sem ze fizioterapijo in dva meseca redno delam vaje za vrat in ramenski obroc.

Bistvenega izboljsanja ni, po pol leta sem se sedaj vrnila na delo in po enem tednu so bolecine popolnoma enake kot v mesecu februarju. Bolecine so najhujse kadar sem dolgo casa v istem polozaju (kadar dolgo sedim).

Imam tudi pogoste glabobole, boli me levo uho, bolecina seva v celjust in tudi levo oko je pogosto vneto oz.oteceno (pod ocesom imam vrecko). Bolecina v roki je pogosto pekoca, tudi povrsinsko je roka pekoca.

Ker ne vem vec kako si naj pomagam, vas prosim za nasvet.

Ze vnaprej se vam lepo zahvaljujem.

Pozdravljeni,

vsebina izvida sovpada s simptomi, ki jih opisujete. V vašem primeru gre za klasični primer draženja korenine C6, ki izvira iz medvretenčnega prostora C5-C6. Do sprememb v tem predelu največkrat pride zaradi dolgotrajnega sedečega dela, kombinacije stresa in prisiljene drže.
S tehnikami manualne medicine uspešno zdravimo številne podobne primere. Za natančen nasvet glede zdravljenja bi morali opraviti prvi pregled, nanj se lahko naročite v kateri koli izmed naših ordinacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Poleg izvida s seboj prinesite tudi slike.
Lep pozdrav,

*** Sergej Fedorov, dr. med., spec. nevrolog, spec. manualne medicine *** Ordinacije manualne medicine MO-GY: Trzin, dr. Andrej Kotov, T: 01/561 25 21 I Maribor, dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 02/470 24 13 I Nova Gorica, dr. Genadij Filipov, dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Koper (Ambulanta Zdravje): dr. Arkadij Januškevič, dr. Dimitrij Gaidukevich T: 05/300 23 77 I Murska Sobota (Tišina, medicinski center Živa v parku), dr. Sergej Fedorov, dr. Vladimir Fedorov T: 040 804 286 Celje I (Medicinski center Ludvigdental), dr. Roman Burdeniuk, T: 040 866 456 I Novo mesto (Očesni center Preskar), dr. Vasilij Banin, T: 040 56 56 65 I Brezplačna telefonska številka: 080 12 03 I https://www.mo-gy.si *** V kolikor boste prišli k nam na pregled, vas prosimo, da s seboj prinesete natisnjena vaša vprašanja in naše odgovore. Odgovori preko foruma ne morejo nadomestiti kliničnega pregleda. ***

New Report

Close