Najdi forum

Vrat ali torakalni izhod

Pozdravljeni,

približno leto dni imam težave z obema rokama: mravljinčenje, nemoč rok, nečutenje dotika. Obenem čutim zategnjenost ramen, lopatic, ki se včasih seli v prednji del nad ključnico, spet do prednjega dela ramen. Vsaka masaža na teh mestih, predvsem na sprednjem delu, zadevo poslabša; namesto da bi se mišice sprostile, se mi še bolj zategnejo, včasih do te mere, da težko diham in sem zelo šibka. MR vratu je pokazal naslednje: V nivoju C3-C4 spondilofiti disk kompleks začetno zožuje desni nevroforamen in minimalno levi nevroforamen. V nivoju C4 – C5 proturdiran disk blago odriva duralno vrečo. V nivoju C5 – C6 proturdiran disk blago odriva duralno vrečo, spondilofiti disk kompleks ob spondiloartrozi začetno zožuje desni nevroforamen.

Hodim na samoplačniško fizioterapijo, kjer me obravnavajo z laserjem, EM terapijo, tecarjem in tudi udarnimi valovi. Vsakič po terapiji se stanje precej poslabša, po nekaj dneh pa rahlo izboljša. Vaj zaenkrat še ne morem delati, ker kot rečeno, potem nastopi mišična zategnjenost in huda šibkost.

Prosim vas za nasvet, kateri del je sploh potrebno zdraviti; ali je to vse iz vratu, ali morda iz torakalnega prehoda? Tudi fizioterapevti enkrat obravnavajo eno, drugič drugo, pa spet tretje … Ortoped pa mi je samo dejal: Za operacijo še ni, delajte vaje.

Vesela bom vsakega nasveta, ker sem v stiski.

Hvala lepa.

Pozdravljeni,

glede na izvid MR, operativno zdravljenje zelo verjetno še ni potrebno.

Priporočam, da opravite še EMG (elektromiografsko) preiskavo, nato pa, da pridete na pregled s posnetki ter izvidom MR preiskave ter z izvidom EMG preiskave.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

hvala za vaš odgovor. Pred 1 tednom sem opravila ponovno MR vratu, izvid je zdaj sledeč (to je sprememba v 1 letu); stara sem 39 let.

Vratna lordoza je izravnana.
V nivoju C3-C4 je disk degenerativno znižanega signala blago protrudira centralno dorzalno več desno, oba foramna
sta blago degenerativno zožen na nekaj več desni, blago zožen spinalni kanal.
V nivoju C4-C5 disk zmerno protrudira centralno dorzalno in zmerno zožuje spinalni kanal anteriorno iztiska likvorski
prostor, dorzolateralno protrudira več levo kjer je blago zožen foramen, desni foramen še ohranjen.
V nivoju C5-C6 disk blago protrudira centralno dorzalno in blago zožuje spinalni kanal, zmerno protrudira desno
dorzolateralno z majhnimi osteofit-disk kompleksom, zmerno zožuje foramen, draži ali zmerno utesnjuje desni
spinalni živec foraminalno, levi foramen je videti blago zožen.
V nivoju C6-C7 je disk degenerativno znižanega signala minimalno protrudira dorzalno širokobazno brez utesnitev.
Zmerna degenerativna spondilartroza C7-TH1 in C2-C3 več desno.
Signal hrbtenjače je videti primeren.
Signal iz skeleta je videti primeren.

EMG sem opravila maja 2023 in ni pokazal posebnosti. Prosim še enkrat za vaše mnenje, kaj lahko storim sama, v kolikor operativni poseg še ni predviden.

Najlepša hvala!

 

Pozdravljeni,

prosim.

Menim, da operacija še vedno ni potrebna. Priporočam fizioterapijo – predvsem okrepitev vratnih mišic, v prvi vrsti obhrbteničnih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close