Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Vrat

Vrat

Spoštovani!

Pred 14 dnevi sem bil zaradi bolečin v nogi na pregledu (ne na terapiji) pri manualnem terapevtu (ki je po izobrazbi zdravnik).
S trakcijo vratu naj bi preverjal tudi stanje trde možganske ovojnice(?!). Pri tem me ni nič bolelo. Po cca 1-2 urah so se pojavile bolečine v vratu, ki so
se izražale kot:
— občutek pritiska
–mravljinčenje po vratu in glavi
–na vrhu glave občutek pritiska (občutek kape)
–prva dva dneva rahla vrtoglavica.

Kasneje so se na vratu pojavljale razne bolečine (pekoče ali tope).
Posebno zoprne so bolečine , če se glavo premakne navzdol (pri branju, pisanju). Takrat se pojavi močna napetost v vratu in na glavi, pojavi se
tudi občutek zapiranja ušes (kot med vožnjo pri spremembi višine ). Po nekaj minutah v tem položaja nastopi tudi topa bolečina.

Pri zdravniku sem že bil. Izvajal naj bi vaje za vrat. Po teh vajah se stanje poslabša (bolečine se povečajo).
Star sem 35 let.

Zanima me, zakaj so nastopile te bolečine in ali lahko izvajam vaje za
krepitev in raztezanje vratnih mišic sedaj, ko me vrat boli.
Koliko časa pa ponavadi trajajo bolečine v vratu, saj me tole že pošteno skrbi.

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in lep pozdrav.

Janez

Spoštovani!

Sprašujete za razlago, zakaj so se pri vas pojavile bolečine in zakaj je pri izvajanju vaj za vratno hrbtenico situacija še težja. Poskušala bom odgovoriti plastično: predstavljajte si, da imate pred seboj svež puranji zrezek. Če ga vlečete, opazite, da se nekatera vlakna nategnejo, nekatera vlakna tudi natrgajo.

Podobnega natega ste bili deležni tudi vi. Nikakor ne trdim, da manualna terapija ni uspešna; trdim, da jo je potrebno izvajati s premislekom in z utemeljitvijo. Za nekatera stanja kosti, veziva in mišic so na primer priporočljive trakcije – po slovensko vlek;za druga masaža; za tretja hlajenje z ledom in tako naprej.

Vsekakor vam treutno svetujem le klasično masažo.

Lepo vas pozdravljam.

Danica

New Report

Close