Najdi forum

Vprašanje

Pozdravljeni,
prosil bi vas za odgovor.
Star sem 41 let in jemljem prenewel za visok krvni tlak, katerega imam pod nadzorom. Sem sicer zdrav, veliko športam in sem v dobri kondiciji. Nekaj dni nazaj sem pokadil marihuano in mi je najbrž dvignila krvni tlak v višave. Marihuane drugače ne kadim. 4 ure je trajalo mučenje, bilo je grozno..Meglilo se mi je, večkrat sem skoraj izgubil zavest, bil sem omotičen,večkrat sem imel občutek, da mi bo počilo srce, slabo mi je bilo, panika me je grabila. Sedaj nekaj dni potem
tlak in utrip sta sicer uredu: 125/75.utrip cca 60. Vendar se ne počutim najboljše, občasno kot da sem malo omotičen, občasno srce močneje udari..Šel sem teči, po 15min pa sem prekinil, ker se nisem počutil dobro. Najbrž sem bil blizu infarkta, ta teden bom šel na ekg. Zanima me vaše mnenje. Sem v nevarnosti sedaj? Sem si naredil trajno škodo ali pa si bo moje srce opomoglo in bo uredu čez čas, kot pred tem dogodkom? Lepo se Vam zahvaljujem

Pozdravljeni,

žal Vam ne znam povedati iz prve roke, kako ravno deluje marihuana, zdi pa se, da je ne prenašate najbolje 🙂 Na urgenci sem že pregledoval tiste, ki niso ravno redni “uporabniki” marihuane, pa so vzeli/pokadili/pojedli prevelik odmerek in so opisovali točno takšne težave, ko jih imate Vi.

Izjemno redko kajenje marihuane nima trajnih posledic, težave, ki jih opisujete torej niso povezane s tem. Dvomim pa, da ste bili “tik pred infarktom”, tega se ne da dokazati in tudi EKG “za nazaj” tega ne bi pokazal, razen, če bi imeli večji infarkt.

Vsekakor, če težave vztrajajo, poiščite kardiologa za nadaljnjo diagnostiko, marihuane pa se raje ogibajte 🙂

Pozdravljeni,

žal Vam ne znam povedati iz prve roke, kako ravno deluje marihuana, zdi pa se, da je ne prenašate najbolje 🙂 Na urgenci sem že pregledoval tiste, ki niso ravno redni “uporabniki” marihuane, pa so vzeli/pokadili/pojedli prevelik odmerek in so opisovali točno takšne težave, ko jih imate Vi.

Izjemno redko kajenje marihuane nima trajnih posledic, težave, ki jih opisujete torej niso povezane s tem. Dvomim pa, da ste bili “tik pred infarktom”, tega se ne da dokazati in tudi EKG “za nazaj” tega ne bi pokazal, razen, če bi imeli večji infarkt.

Vsekakor, če težave vztrajajo, poiščite kardiologa za nadaljnjo diagnostiko, marihuane pa se raje ogibajte 🙂

New Report

Close