vprašanje
Seveda jih lahko jemljete – čeprav bodo najbolj v korist vam, da si dopolnite zaloge folne kisline – narava namreč poskrbi, da je v mleku dovolj folne kisline (in drugih vitaminov) tudi v primeru, ko mamin organizem ni polno preskrbljen z njimi.
Pozdrav,
Pozdravljeni,
nisem hotela odpirati nove teme, zato vam pišem kar pod temo, ki sem jo že načela. Moja dojenčica je stara skoraj 3 mesece in me zanima, če ji lahko sedaj začnem dajati Plivit D3 kaplice, ki bi ji jih morala sicer začeti dajati že dva tedna po porodu. 2 krat sem ji sicer kapljice dala, vendar pa je imela po njih hude krče zato sem prenehala. Izvedela sem, da naj bi krči nekje od 3-4 meseca izveneli. Zato me zanima, če je vredu, da z njimi začnem sedaj ali sem že prepozna??
Za odgovor se vam vnaprej zahvaljujem in pa lep dan še naprej
Hvala za odgovor na prejšnje vprašanje, prosila pa bi vas samo še za en nasvet, za darilo sem dobila wallaboo pestunjo oz. vrečo za nošenje dojenčka, zanima pa me ali je to sploh dobro oz. priporočljivo. Stvar se mi zdi zelo zanimiva in preprosta, vendar pa me zmoti to, da ima dojenček hrbtenico v njej čisto zaobljeno, glede na to da je hčerka stara 3 mesece me zanima če je to dobro za njeno hrbtenico. Smo ga pa drugače enkrat že preiskusili in ji je zgleda vstrezal saj je v njej takoj zaspala.
Zanima me vaše strokovno mnenje, saj nočem, da bi imela hčerka kasneje probleme s hrbtenico.
Lp
Spoštovana,
pestunjo wallaboo poznam le s spleta, torej nimam osebnih izkušenj o njeni uporabnosti, koristnosti ali škodljivosti.
Glede na položaj se zdi dojenčkom prijazna (saj v njej otrok ni v prisilni drži, ampak ima “zaobljeno” hrbtenico kot posnetek njegovega položaja v maternici, ko je pokrčen v vseh sklepih). Nasplošno itak velja, da pediatri veliko bolj priporočamo skrčen – fetalni položaj kot pa iztegnjenega.
Bolj sporni se mi zdita dve možnosti – prva je pregretje v času, ko je v okolju toplo in druga nevarnost oviranega dihanja, v primeru da dojenček v njej spi v stisnjenem položaju. No, slednje bi morala mama opaziti, če le nima pestunje v glavnem z namenom, da lahko mirno opravlja vse svoje aktivnosti z dojenčkom “v žepu”, kot kengurujka.
Še bolj koristno bi bilo, če bi se oglasila kakšna mama, ki ima z wallaboo-jem osebne izkušnje.
Pozdrav,
Pozdravljeni!
Sinček bo kmalu dopolnil 5. mesecev, ga dojim, poleg tega dnevno dobi še do 150 ml adaptiranega mleka. Gosto hrano sem začela uvajati pred dvema tednoma, v majhnih količinah prejema zelenjavne juhice oziroma mlečno žitne kašice, vendar vse skupaj ne predstavlja niti en obrok. Zanima me ali smem (zaradi dojenja) jemati kapsule z oljem žitnih kalčkov – vitamin E (http://www.avogel.si/produkti/prehranska-dopolnila/vitamin-e-kapsule.php). Poleg tega imam težave z kurjimi očesi. V lekarni so mi zaradi dojenja odsvetovali kremo, ki mi jo je dala dermatologinja (njej sem pozabila omeniti, da dojim). Na forumu sem zasledila, da se kurja očesa da odpraviti tudi s pomočjo česna (ponoči daš česen na kurje oko in ga prelepiš z mikropor trakom, da ne pade dol). Zanima me ali je kaj spornega (z vidika dojenja) v tej metodi?
Najlepša hvala za odgovor in lep pozdrav,
Pika
Spoštovana,
seveda lahko jemljete dopolnila z vitaminom E, seveda v priporočeni količini.
Kakšno kremo za kurja očesa vam je predpisala dermatologinja, bolj ugibam. V lekarni pa farmacevti praviloma odsvetujejo v času dojenja kakršno koli zdravilo – ker pač testiranje zdravil v tem obdobju ni dovoljeno in je zato v priložnih navodilih pri vsakem zdravilu napisano, da se “jemanje zdravila v času dojenja odsvetuje”. Zelo malo verjetno je, da bi se učinkovina, ki jo dajete lokalno lahko izločala v vašem mleku…
Za zdravljenje kurjih oči je veliiiiiko domačih zdravil in pripomočkov. Žal je večina neučinkovitih. A ker je v česnu zelo veliko koristnih snovi, se splača poskusiti tudi to. Če ne bo šlo in bi bile težave nevzdržne, pa bi jaz bolj “stavila” na zdravilo, ki ga je predpisala dermatologinja.
Pozdrav,