Najdi forum

vprašanje

Spoštovani!
Pred kratkim sem vas že vprašal za mnenje, zdaj pa sem bil ponovno na pregledu pri angiologu, pa bi vas prosil še za mnenje tega izvida:

IZVID
Prihaja na pregled zaradi otekanja leve sp. okončine. S seboj prinaša izvid UZ ven. Predviden je za nadaljne preiskave zaradi suma utočnih motenj v medenici.

LOKALNI STATUS
Leva sp. okončina: v predelu stegna, goleni večjega obsega kot desno. Prisotna je tudi cianoza kože v predelu stopala in goleni. Nakazana korona flebektatika.

CW DOPPLER – levo
pokaže odsotnost respratornega signala v področju vene femoralis, pri distalni kompresili slišen obratni tok, ki ga ne dokažem v veni safeni niti v veni femoralis ter veni poplitei. Stopalni pulzi so dobro tipni-obojestransko.

Tako, to je napisano v izvidu. Mi lahko prosim napišete kaj pomeni cianoza kože in kaj korona flebektatika?
Kakšne so lahko utočne motnje v medenici oziroma zakaj pride do njih?
Najlepše se vam zahvaljujem za odgovor in vas lepo pozdravljam.

Corona flebektaktika pomeni, da so vidne drobne vene (dovodnice) zaradi upočasnjenega vračanja krvi iz stopal v smeri srca. To nastane pri oviri pretoka v venskem sistemu žil. Cianoza je poslovenjena beseda in pomeni modrikavost.

Lep pozdrav!

prim. Boris Cibic, dr. med.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close