Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Vpis matere samohranilke – Pomoč prosim!

Vpis matere samohranilke – Pomoč prosim!

Minika, jaz pa sem (za razliko od nekaterih kvazi angelov na tem forumu) na tvoji strani.

Očitno vse niste dobro prebrale njenega posta in poanto tega. Ni vas spraševala za mnenje. Prosila je, če kdo ve za postopek kako to izvesti. Kako bo to razložila svojim otrokom (če jim sploh bo), oz. komurkoli bo pač želela je to popolnoma njena stvar. Zakaj toliko ogorčenja na to temo? A se sploh zavedate koliko ljudi igra na to ali na kakšno podobno foro? Za vrtec ali pa za kaj drugega. Zakaj vsi mislite, da če ima stanovanjski kredit, da pa potem živi na veliki nogi in konec koncev tudi če živi, pa kaj vas sploh to briga ???

A se sploh zavedate koliko vam država pobere od vaše plače? In kaj vam nudi za to?

Minika, ne odobravam čisto tvojega dejanja, te pa po eni strani razumem. Zakaj bi nekaj toliko plačevala, če ni nujno potrebno?

Malce v razmislek tistim, ki so napisali, da bodo zaradi njenega dejanja oškodovani. Nihče od vas ne bo plačeval vrtca več kot bi ga, če bi Minika plačevala polno, kakor tudi, nobena plača vzgojitelja ni krojena na vaš plačilni razred. Več vsi plačujemo zaradi neplačnikov vrtca, ne pa zaradi tistih, ki si želijo le razred zmanjšati.

Kot je bilo že večkrat omenjeno na tem forumu. Če vam tema ni všeč, jo enostavno preskočite. Mislim, da nihče ne potrebuje moraliziranja kaj je prav in kaj ne na tem svetu oz. državi. Verjamem, da kdor si bo to zaželel, bo za to tudi prosil.

Pa lepo noč vsem.
Minika, tebi pa vso srečo. Upam le, da te ne bodo dobili. Ne vem sicer ali se to kaj preverja ali ne in če se kako se. Verjetno, tudi, če pridejo na dom, ti ne bi smeli odpirati omar, da bi se prepričali ali živi še kdo z vami ali ne. Na to vprašanje pa bi ti moral odgovoriti kdo, ki dela na občini ali pač pozna te situacije.

Pa mirno noč vsem skupaj!

Za stanovanjski kredit sem rekla ravno to: kaj nas ostale to sploh briga? Kaj ima to sploh veze s plačevanjem vrtca? AMPAK vsak naj svoje obveznosti plača sam.
In kaj briga DRŽAVO oz. samo državo, če imate vi otroke in le-ti stanejo?

Tadejana tebi pa očitno mnogo stvari ni čisto jasnih – finančnih mislim.

Ne moreš verjeti, koliko fovšnega gneva se nabira na tem forumu. Upam, da nas bo z leti takih Slovencev res manj,saj sicer bi nas pobralo, če bi izvedeli, da se ljudje okoli nas tudi znajdejo. Sicer pa kot je nekaj forumovcev že potrdilo, da se to dogaja je kriva država, država in samo država, ker to dopušča.

A nimate drugega dela kot obsojati druge?

A se motim, če mislim, da ste se proti temu javili le tisti, ki kaj takega ne morete izpeljati (pa ne zaradi t.i. vesti)?

Ti se kar znajdi in pozanimaj. Pokliči na Center in povej, da sta se s fantom razšla itd. in kaj ti je storiti.
Država nas tako kar naprej molze, dajmo še mi malo njo !

Mene osebno bi pri takem početju, kot ga naklepa Minika, bolj skrbelo to, da se potem ne bi partner na koncu zares odeslil… Bog ne daj, ampak pogosto dobiš fino po riti nazaj, ko najmanj pričakuješ.

Še en primer: moja prijateljica je imela resnično mini karambol z avtomobilom. Še plehu ni bilo nič, njej še manj. Šla pa je seveda na urgenco, zaigrala, da jo boli vrat in dobila ovratnico, vlekla 3 tedne ali celo več bolniške, fizioterapijo,… in od zavarovalnice potegnila 700.000,00 in 12 let stari avto zamenjala z novejšim. Juhu, kako je fino nategnila državo! Ja, zadnjič pa je ta “novi” avto po parih mesecih kar luštno kresnila spredaj. Njej hvala bogu ni bilo nič, je bila pa kriva in odgovorna za materialno škodo. Tako, da…. vse se enkrat vrne.

Jaz osebno ga ne bi takole biksala. Sem pa po naravi ziheraš in prepričana sem, da se vse enkrat vrne.

DragaMinika vedi da otroke imaš lahko prijavljene pri sebi ali pri možu saj ko boš dobila tretjega boš dobila dodatek za veliko družino.Pri otroških dodatkih moraš vpisati oba dohodka če pa ne živita skupaj pa ti bo moral preživnino plačevati.Verjetno imata velik dohodek da dodatka ne prejemata.Tudi v vrtecu strogo vodijo vlogo oz.občine ki to vodijo.KO boš imela šoloobvezne otroke tam ne bo popustov saj velja za vse enako.Vedno velja da naj bi imeli otroci mamo in očeta ker oba potrebujejo.Če imamo otroke se moramo preden jih načrtujemo zavedati da jih moramo preživljati,vzgajati,učiti,usmerjati po pravi poti predvsem pa jih imeti radi in za njih skrbeti.Pa srečno to uredi na takšen način da bo pošteno in vedi da biti mati samohranilka ni lahek poklic in ti ga ne svetujem.Vedi da ni vse v denarju ampak v poštenju!

Minka,
stvari niso tako enostavne, saj tudi socialni delavci niso ravno totalni butlji (čeprav včasih res tako zgledajo). Na vseh dokumentih, ki jih bo kar nekaj, imaš napisano, da z podpisom potrjuješ pravilnost podanih podatkov in da CSD-ju omogočaš vpogled v njihovo resničnost. Seveda te bodo preverjali, kar je v manjši občini še lažje kot v Ljubljani (ja tudi tukaj ni enako za vse ), saj v manjšem kraju večina o vseh vse ve. Potrebno se bo tudi za preživnino dogovarjat, sporazum ni dovolj, saj bi tako dal oče razliko za najvišji razred vrtca (glede na visoki OD), pa sta spet na istem. Ko boš spraševala in iskala informacije, ti priporočam da se pozanimaš tudi o kazni in njeni višini, za vsak primer. Poznam nekaj primerov (poznam nekaj butljev), ko pari živijo na koruzi, pa se mame ne morejo več “špilat” samohranilke, saj so jih dobili in so morali vračati denar z obrestmi, so jo pa odnesli “samo” z pogojno kaznijo na sodišču.
Dobro premisli, če je ta luknja (v zakonu) res prava!

Minika jaz te podpiram in razumem. Čim več sreče pri urejanju zadeve. Sporoči mi na E-mail kako ti je uspelo zadevo urediti. Mogoče se še sama odločim zanjo.
lp

No, tako. Sem si vzela čas, pa vse prebrala. Moram rečt, da sem močno proti takim zadevam, pa vseeno – to je tvoja odločitev. Torej – greš na CSD in poveč, da gresta narazen. Tam podpišeta dokument o višini preživnine, ki ti jo bo nakazoval. Potem vložiš novo vligo za otroški dodatek. Oddaš tudi dodatek k vlogi za znižano plačilo vrtca. In v vrtcu ti po novem upoštevajo tvojo plačo in preživnino. Vendar pazi – upoštevajo pa tudi, da je zdaj en član manj. ker pa nista poročena, ni treba nič iz sodišča. No, to je to.

Pa še nekaj. Vem za primer, ko sta zaradi ugodnosti naredila isto. napisala preživnino celih 10000 SIT. No, po enem letu je dečko resnično odšel, njej pa je ostala mizerna preživnina…

P.S.: Po novem mal na CSD gledajo, da je preživnina skladna s plačo. Ne morš prčakvat, da se bojo strinjal, da oče pri 200000 SIT plače plačuje le 15000 SIT preživnine. Skratka, so bolj previdni. In to ravno zaradi takih primerov. No, kakorkoli, srečno!

jaz sem pri 45 to ugotovila, kar je moj otrok pri 20-tih. Ja, splača se v tej državi, v tej družbi goljufati. Čeprav sem ga ves čas učila poštenja. Na žalost. In res ne vem več za kam sem, ker sem doslej drugače mislila.
Pomembno pa je, da te ne dobijo. Če te pa že dobijo, moraš goljufati na nivoju, kjer si lahko privoščiš najboljšega odvetnika.
Tako je to sedaj. Tudi meni se zdi žalostno. Ampak zato, ker sem poštena, je moj otrok ves čas bil prikrajšan. Ja, bila sem prava samohranilka. Moj otrok je imel očeta samo na papirju. Preživnine nobene. Ves čas izmikanje. Še sedaj ni možno ničesar izterjati. Ker uradno nima nič. Še tr ne (kar ne verjamem sodišču). V vrtcu sem morala pa JAZ ves čas dokazovati, da ničesar ne dobim. A se je kdo kdaj spomnil, da bi mogoče tu morali tudi očetje kaj povedati – recimo, dokazati, da preživnino redno plačujejo, sicer bi jih recimo davkarija, ali pa kak csd kaj privil. Le zakaj, a ne? Naj se samohranilke same bodejo s sodišči, pa ….

da te potolažim – ne bom imela 5 (ali pa 7) otrok. Še naprej bomo garali, pa pošteno plačevali davke, pa vrtec maksimalno… pa še naprej bomo j***** ježa.

Vsi vemo, da so plačilni razredi za vrtec nastavljeni zelo nepravično. Tudi mi bomo po novem za oba otroka plačevali čez 70.000 sit, pa vem, da nimam 10x višjih dohodkov kot tisti, ki plačujejo najnižji razred. Stanujem v Ljubljani, stalno sem prijavljena v občini, ki ne priznava kreditov, stanovanje pa je zelo zelo drago.Vse to je res nepravično in tudi jaz sem razmišljala o podobni goljufiji, saj s partnerjem nisva poročena. Pa enostavno nimam jajc. Da bi podpisala vse tiste paprje, da bi lagala toliko ljudem v obraz, da bi uradno svojim otrokom razdrla družino.

Blagor vam tistim, ki to znate..mi ostali pa plačujemo preveč, a mirno spimo.

Daj mi prosim razloži, po kakšnih korakih si prišla do sklepanja, da smo ljudje, ki ne goljufamo namerno foušni? To bo verjetno šala današnjega dneva in se že veselim. :))))

Se strinjam, da bi lahko bilo še več narejeno za mlade družine (večje davčne olajšave, bolj pravično plačevanje vrtcev,… ampak tudi sedaj država naredi kar veliko za nas, kje pa še imajo eno leto plačanega porodniškega dopusta in to cele plače?? in podobno), ampak dejstvo je, da je zakon napisan tako kot je in zakone je treba spoštovat, kakršnikoli že so. Kaj ti pa potem brani, da ne oropaš banke (kot je nekdo že omenil)? Zakon to sicer kaznuje, ampak saj tako zakonov ne spoštujete. Goljufija je goljufija, pa je ne moreš z ničemer opravičiti.

Pozdravčič in spanje z mirno vestjo!

A se vam sploh da? Saj na to temo je že bilo prerekanja, da je joj!
KAKOR SE KDO ZNAJDE!
Zato ne bo tule od nas nihče neposredno oškodovan! Kaj me briga, če sem iskrena!
Lp, Mateja

Drage mamice!

Da se vam ljubi toliko truda vložiti v prepiranje!

Se mi zdi da so vaši sončki kar malo prikrajšani za vašo ljubezen, ker si date s tako temo toliko opravka!

lp

Se strinjam s tabo. Sama delam v taki službi, da vidim vse te vloge in odločbe za vrtec. In ker živimo v majhnem kraju in se med sabo v večini poznamo, se lahko samo za glavo držiš in brundaš in se jeziš, ko vidiš koliko je NEPOŠTENIH v tej naši majhni državici.

Tudi naša občina ne priznava stanovanjskih kreditov in zaradi tistih, ki plačujejo malo ali pa nič, pa vendar imajo velike dohodke(d.o.o., s.p., kjer vemo kako se lahko goljufa) nastradajo pošteni plačniki in poštenjaki, ker vrtci nimajo denarja, to obremeni občino, občina pa dvigne EC. In kdo potem nastrada?
In ne mi govoriti, da nismo poštenjaki tako neposredno prizadeti zaradi takih GOLJUFIVIH ljudi.

Uf, sem jezna na takšne!

Mimika, vzela si mi nick, ampak saj sem sama kriva, ker ga nisem registrirala.
LP
prva Mimika

New Report

Close