Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija vožnja dojenčka po klancu

vožnja dojenčka po klancu

Lepo pozdravljeni!
Večkrat sem se že spraševala ali vožnja dojenčka v vozičku po klancu navzgor, tako da ima otrok glavo nižje od nog, otroku škoduje? Prepričana sem bila da ne, dokler mi zadnjič kolegica ni trdila ravno nasprotno. Rekla je, da ni najbolje dokler še leži ga voziti po klancu tako, da ima glavo navzdol (upam, da veste kako mislim). Da mu gre tako kri v možgane in da to ni ravno najbolje.
Ker imam jaz doma same take klance in lahko otroka vozim v eno smer tudi pol ure z glavo navzdol me zanima, če mu to res lahko škoduje. Ker vozička še nismo kupili bi, če je to res, kupila voziček, ki se mu obrača ročaj. Tako bi po poti navzgor otrok bil dvignjen in nazaj grede bi smer ročaja zamenjala.
Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni, liza82,
dolgotrajnejša pozicija z glavo navzdol ni priporočljiva. Če bi šlo za nekaj metrov ali minutk, to ne bi bilo prav nič narobe, če pa to res pomeni po pol ure, ne bo čisto v redu.
Torej bo voziček s premakljivim ročajem čisto v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni.

Zanima me ali lahko 2 mesečni otroček utrpi kakšno škodo, ker sem ga danes cca 15 min vozila po klancu navzdol (glava nižje od nog). Glavico sem mu sicer nekoliko podložila s tetra pleničko, da je bila vsaj malo višje.

Hvala za odgovor. Lep pozdrav.

Najbolj verjetno ne.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kakšne pa so lahko posledice in v kolikem času bi jih opazila?

Hvala. Lp

Pri takšnem načinu in trajanju ne pričakujemo nobenih posledic.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close