Najdi forum

Jaz sem kupila v zadrugi plastično sivo past-voluharica,je super in sem jih kar nekaj ulovila in ta sigurno ne bo več delal škodo. Se splača kupit!

Letos jih lovim kar tako, da jim pred izhodne lukje iz rovov nastavim klasično mišolovko z vabo koščkom jabolka… zaenkrat jih je na to foro letos padlo 55.

Ujame se pa vse živo : Miši, Voluharji, Rovke…

http://plutonius.aibrean.com/index.php?main_page=product_info&cPath=1&products_id=379

z možem sva letos iz vrta pred zimo presadila vso solato iz vrta v toplo gredico, ki jo je mož pred nasipom zemlje zaščitil z mrežo iz jekla. solata se mi je tako lepo držala in bila sem zelo vesela, da bo moja družina lahko celo zimo uživala v doma pridelani solati – rdeči radič in štruce cukerhota.Malo prej pa me mož pokliče in mi gre pokazat pravo KATASTROFO, ki se je zgodila kar čez noč! voluharji so mi namreč požrli kar polovico solate. nič ne bi imela proti, če bi pojedli kakšno solato, če mi ne bi pojedli samo sredico in odšli na drugo. poleg tega pa mi ni jasno kako se je preril skozi mrežo! tako je mož odšel in nastavil mišjelovko pred luknjo( za vabo je uzel kar jabolko, ki jo je predhodno olupil in narezal OBVEZNO Z ROKAVICAMI!!!!!) in glej že čez kakšnih 10 minut je imel na pasti že mladega voluharja. ujel se je namreč ko je hotel iz luknje v napad nad mojo solato. za čez noč pa sva mu nastavila še pasti, ki so podobne valju in so namenjene prav za voluharje.

sicer ne vem kaj naj bi še storila, saj smo v času prekopavanja vrta spomladi sproti nastavljali pasti , čez poletje pa smo nakupili “robe” za kar preko 100 evrov in nič ni pomagalo. upam sedaj na uspeh, ker drugače res ne vem, če ima še sploh smisel, da se trudim in gledam kako lepo mi uspeva zelenjava, ki jo bo kasneje namesto moje družine imel na jedilniku voluhar.

vidim da nimamo samo mi problema s krti in voluharji 🙂 včasih nam rata videt ko ravno rije po zemlji, takrat hop z motiko po glavi.. drugače smo imeli neke rdeče ploščice, ampak ne vem kolko je blo učinkovito, ker mrtvih ni bilo nikjer, mogoče manjša škoda… lani smo nabavili tisto zadevo ki piska in je kar delovalo do sedaj ko se je ta vrag očitno sprijaznil tudi s tem. no naj povem da je poleti krt mašinco celo izril, očitno mu je šla preveč na živca :D… drugače imamo mačke ampak ne vem če jih kaj lovijo.. vemo pa da se z veseljem ukvarjajo z rejo krtov, ker na 4*4 veliko zelenico, ki je omejena okrok in okog s škarpo in betonom, redno prinašajo krte, se z njimi tam igrajo, potem pa pustijo da pobegnejo v zemljo. k sreči pridemo ponavadi pravočasno zraven in krta ulovimo na površini ali pa se ga da še izkopati (lani 5 krtov). so pa tudi že bili kaki so se uspeli skriti in smo imeli potem par dni organiziran lov na njih (sveže posejano travo so čisto preobrnili :@).. letos ne vem kako bo, ampak v zimski gredi z veseljem podira radiče 🙁

Pozdrav vsem, ki ste lastniki (?) simpatičnega glodalca !

Mi smo podedovali košček zemlje , ki so nanj prejšnji lastniki metali ves odpad kar ni gorelo. Odločili smo se, da v tem koncu uredimo zelenjavni vrt. Vse smo spucali , prekopali navozili zemljo, pognojili, ogradili. V času, ko je vse raslo, sem nekega poletnega dne sedela v vrtu in občudovala delo mojih rok.Presenečena sem ugotovila, da imam na vrtu tatu. V gredici, ki je prej rasel peteršilj, ga več skoraj ni bilo. Vsa jezna sem odvihrala do prvega soseda in ga vprašala če je videl koga, da hodi po mojem vrtu.
Vrt je bil ograjen in na očeh vsem bližnjim sosedom, nič mi ni bilo jasno. Začasno me je pomiril, da imam na vrtu voluharja in ,ker je prej vrsto let imel mir si je tam verjetno naredil gnezdo. Tedaj še nisem vedela za kaj sploh gre. Vrt sem imela prvič v življenju. Nabavila sem si vso literaturo, pa ni nič pomagalo. Ne morem pa jih ubijat. Drugo leto je prišla na vrt sosedova muca med tem, ko sem jaz delala na vrtu in se pokakala na rob gredice z radičem ( seveda sem jo takoj nagnala, celo sem bila užaljena ) poleg luknje od voluharja, ki se tam več ni pokazal. Od takrat naprej sem si omislila muco,ki ima domače stranišče. Kadar pucam stranišče, odnesem njen kakec na vrt in ga zatlačim globoko v vse rove ( če ij sploh še kaj najdem ) Nimam že nekaj let ne voluharja ne krta. Moj vrt je nedotaknjen. Poskusit ni greh. V suhem vremenu kakci ostanejo do 14 dni v uporabi, v deževnem pa jih je pač treba večkrat menjat.Jaz jih dam v polovinil ki ga poprej napikam s šivanko in dobro zvežem.Pa srečno v vojni, ki nikoli ne veš, kdo bo zmagovalec.

Jaz imam v vinogradu same luknje in nobena past do sedaj ni pomagala. Ali ima kdo izkušnje s pištolo? Kako se jo sploh nastavi ?

Samo kot info. Zadnjic sem narocala nekaj za na vrt in sem videla, da prodajajo neko zadevico na soncne celice. Das v zemljo in to se polni s soncem, naprava pa naj bi oddajala neke valove v zemljo. Nese baje 30 m dalec. Ti valovi naj bi odganjali misi, krte, voluharje in pododne prebivalce v zemlji. Stane 12 eur zato sem narocila. Sprobala pa se nisem oz danes sem nesla na vrt. Ce koga zanima poglejte malo ponudbo na trgu. Jaz sem sicer bolj kot preventivo vzela, ob mojem vrtu ima tasca roze in tam se kar udira od lukenj in rovou, se bojim da mi pride kaj v vrt in sem to sedaj dala.

MI LOVIMO VOLUHARJE S SAMOKOLNICO, NA KATERI JE PRITRJEN MOTOR NA BENCIN(LAHKO STARI MOTOR KAKŠNEGA MOTORNEGA KOLESA). MOTOR MORA DELOVATI KAR 5 MINUT IN VEČ, DA DIM ZAJAME V ZEMLJI VSE ROVE IN TAKO USPAVA TUDI MLADIČE.
IZKUŠNJE IMAMO TUDI S PIŠTOLO, UJELI SMO TAKO VOLUHARJE KOT KRTE. .

LP MŠ

Močno upam, da ne prodajaš kje te “domače eko” zelenjave, ker se je jest sigurno ne dotaknem, prepojene z bencinskimi hlapi, ki se za razliko od ozračja v zemlji nimajo kje razkrojit!

pozdravljeni!
vem da ste vsi proti voluharjem in se strinjam z vami glede vrta, ma moj brat je v cevlju zunej najdu to majhno stvarco ki se niti premikala ni in sva jo dala pred pecko da se je segrelo in zbudilo in sva bla prepričana da je to polska miška.. ampak baje da ni ker ma oči zelo drugačne..je kot voluhat samo ni veliko niti 1dm brez repa, rep pa ima kar dolg. tudi veliko ni baje kot voluhar in podatke sm dobila samo od velikega voluharja. je temno sivo, malček rjavo.. bi mi znau kdo povedat kaj je?
hvala in lep pozdrav!

Dva zanimiva članka:

Uspešno preganjanje voluharja[/url]

Bomo Zatrli Voluharja[/url]

Lp

voluharica vija – deluje 100%

Vedno aktualna tema. Skoraj doktoriral sem iz iztrebljanja voluharjev, ker so vse požrli, sadje in zelenjavo. Krt in voluhar uporabljata iste rove. V istem rovu v dveh dnevih ujel 4 voluharje, 1m stran v istem terminu isto število voluharjev. Torej niso samotarji.  Žvečilke z okusom jabolk, solarni odganjalci, mehke vabe za glodalce imajo učinek samo na denarnico

Krt naredi ogromno škode na njivi, ker naredi rove okoli sadik zelenjave, pod njo, okoli semenskega krompirja in nič ne raste v zraku, ker nima zemlje. tiste strune in gosenice lahko sam najdem ali tudi ne, manj škode naredijo od krta. Karbid ne učinkuje, naredi novo krtino 10 cm stran od prejšnje in ponovi vajo. Na kovinsko past voluharico naboj redko ubije krta, ker ima krtine navpično navzdol in težko je najti vodoraven rov tik pod površino. Če imaš čas stražiti razrito krtino in ga lopniti po glavi, je še najbolje.

New Report

Close