Najdi forum

Jaz sem pa ravno s to cev ulovil vsaj 10 in to vsak dan, kar zaporedoma so se ujeval…moraš pa obvezno pokriti z nečim, če samo skoplješ jamo in položiš notri s ene bo ujel, jaz dam čez kakšno cunjo, ki jo ne rabim, pa potem prec vidm, če se je ujel.

Tole imam

Ali odkoplješ del rova in to cev položiš kot nekakšen tunel znotraj rova, tako da je vstop mogoč iz obeh strani samo odkoplješ krtino in iz ene strani not potisneš cev iz druge strani pa je frej?

Jaz bom za začetek sedaj prekuhal vse pasti, saj se je njihov učinek poslabšal.. ali pa je krivo vreme. Včeraj sem sicer ujel 1 krta na tisto past iz bakretne žice ki se jo potisne v rov.. Razmere za lov so sedaj res težke ( blato, sneg, mraz). Počasi se počutim kot Nemec v Rusiji leta 1941 🙂

…večji učinek bo tako, kot si napisal, ampak tud samo iz ene strani se ulovi, je pa rahla težava pri teh cevi, da krt narije včasih zemljo notri in je potrebno sproti čistit, krta jaz spustim v naravo, živim v hribih, daleč stran od mesta in precej na samoti izven vasi….nesem ga cca 1/4km stran in spustim v naravo, voluharja pa ubijem.

Te pasti so več kot odlične, sam poskusit je potrebno.

Prejle sem odkopal eno krtino in to cev položil med rov, tako da sem mu naredil nekakšen tunel.. cev potem nisem zasul z zemljo, sem pa luknjo kjer je cev prekril s kosom toplega poda velikosti cca. 1 m2. Bomo videli če se bo tokrat kaj ujelo..

Genralno gledano se meni še najbolj obnesejo pasti iz pobakrene žice ,ki jo potisneš v rov in, ko pride krt/voluhar zakopat rov, jo sproži… Na to past sem ujel že oba.. Preseljevanje krtov pri meni skoraj ne pride v poštev, saj imamo hišo v neposredni bližini velikega travnika kjer se nahaja krtina pri krtini, tako da, če jih nekaj izločim, ne bo nobene škode.. Če smo realni pa itak vemo, da jih vseh tako ali tko ne bom polovil…

Včeraj sem kupil še 2 klasični mišolovki, tisti leseni v vzmet ( trgovina OBI, 2 komada v paketu za 1,89 €). Poskušal ju bom uporabit takole kot je prikazano v tem filmčku.. Namen je ujet voluharja, čeprav se mi zdi, da jih te dni sploh ni ven iz lukenj.. No bomo videli, če se bo kaj obneslo..

http://www.youtube.com/watch?v=Q9cFspBjb-U

http://www.identis.si/?mod=catalog&action=productDetails&ID=144

A tole praviš da je najboljše.

Ja, tole..

Če pravilno nastaviš, to pomeni dovolj globoko v rov je verjetnost ulova zelo zelo velika… Če past nastaviš preveč na začetku rova se lahko zgodi, da jo krt ali voluhar zasuje..

Jaz z lopato odkopljem krtino in poiščem rov. Treba pa je najti vsaj 30 cm ravnega rova. Ta past ubje plen.. Največkrat se vanjo ujame krt, če pa si rov delita z voluharjem, obstaja možnost da se bo vanjo ujel voluhar…

Prodajajo se v kompletu po 2 komada, tako da lahko v vsako stran rova nastaviš po 1 past..

S tulipanovo čebulico voluharja povabiš v past kadarkoli ga boš hotel.

čisto zares ! Preverjeno. Jaz jih zmerej lovim tako.

Kakšne pasti pa uporabljaš? Ali loviš tudi krte ali samo voluharje? Jaz sem predvčerajšnjim v sadovnjaku ujel 2 velika voluharja … Eden se je ujel na tisto past iz bakrene žice , ki sem mu jo porinil v rov, drugi pa se je ujel na jabolko…

Opazil sem, da ko pričnem loviti na nekem območju se ponavadi že prvi dan kaj ujame, potem pa pride do mrka.. Se to še komu dogaja?? Ne verjamem pa da sem vse polovil saj je krtin in rovov res veliko..

Lahko uporabiš vse pasti na skopc za male glodalce, cevne pasti, posebne vzmetne za voluharje itd.Važno je, da po ulovu dobro zdrkneš past s zemljo, da izgubi vonj po prejšnim ulovu ter nastaviš novo vabo. Amen

Mene pa zanima zakaj lovite in pobijate krte? Saj ne naredijo nikakršne škode na vrtu..
Jaz sem pa vesela da jih imam, ker mi rahljajo zemljo..

Voluharjev se pa tudi sama branim. Ker ne maram pobijanja, sem si kupila solarni ¨vibrator¨.Lani so se že po enem dnevu vsi voluharji preselili. Moram rečt da sem z učinkom te naprave res zadovoljna. Prej so mi pa kosili por za porom, požrli vse gomolje zelene, korenje je kar popadalo, cela gredica,…

Saj krti so zaščiteni, voluharji pa ne, jaz voluharje pobijem, krte pa odnesem daleč stran, ampak sem na samoti.

Izjava, da krti ne delajo škode lahko velja ali pa tudi ne. Namreč krti delajo krtine, krtine te lahko motijo ali ne. Poleg tega krti kopljejo rove in se potem travnik tam kjer so rovi, ko hodiš ugreza.. Če gre za 1 rov ali 2 zame to ni noben problem, ko pa travnik postane prepreden z rovi pa je to velik problem.. Travnik neposredno preh hišo kjer preživljamo poletje je bil potem ko je letos sneg skopnel dobesedno UNIČEN! Rovi so povsem pri vrhu in, ko se je sneg stopil in sem videl škodo je bila to kaplja čez rob.. Doslej sem nekako toleriral delno škodo letos pa vidim da je škoda z vsakim letom mnogo večja..
Poleg tega si krti in voluharji delijo iste rove ( ali pa jih voluhar uzurpira), to vem, ker sem v istem rovu ujel že oba..
Okoli naše hiše je velik travnik, ki je delno naš, ostalo pa je od drugih, tako da lovim glodalce izključno na naši posesti. Bojazen, da bom polovil vse je utopična saj se krtine vidijo do kamor ti seže oko…. Menda se voluhar razmnožuje že meseca marca, zato sem se odločil pohiteti z lovom.. Na tisto past, ki je v obliki cevi jaz enostavno mimam sreče, na vse ostale pasti sem že kaj ujel, samo na to past še ničesar…
PS: Krt menda lahko po površju prehodi tudi 1km, tko da ga moraš v primeru preselitve odnesti daleč daleč stran…

živijo

dva dogodka
1. Moj oč ga čaka z zračno puško, ko mu že prej odpre rov in ga ne rabi čakat prav dolgo, da voluhar pride zadelat prepih. Takrat pa pok, v glavo – 1 ura = 8 voluharjev

2. sama sem hotela nastavit Mesorol in med iskanjem rova, mi je po nesreči zdrsnilo ravno na voluharju – tako da… je sam še mal trzal, potem pa poginil
Mesorola sploh nisem nastavila, ampak jim bom nastvaila mehansko past, da se ognem karenci.

Požrl mi je pa skor vse sadike radiča :(((

je pa še nekaj – mi imamo težave med drugim tudi z rovkami (medvedjeci, medvejci). Mali glodalci (manjši od miši) Delajo rove bolj po površju, in včasih prav vidiš, kako mečejo zemljo v zrak. Prav tako nadležni, se jih je težko znebiti

evo, pa še tole
http://tvslo.si/predvajaj/voluhar/ava2.70602630/

Moja babi se voluharjev zelo uspešno loteva takole:
Vzame eno staro žarnico ter jo popolnoma zdrobi, da dobi samo še bel prah. V eni stari posodi skuha polenti in stekleni prah zmeša vanjo.
Potem pa gre od luknje do luknje, privzdigne vrhnjo plast zemlje in v rov strese kako žlico te polente. nato luknjo zakrije nazaj, da niso ogrožene mačke ali psi.
To naredi po vsem posestvu, na vsaj 30 koncih, jeseni in spomladi. Za tisto leto voluharjev ni več.

lp

Poskusite 100 % biološko razgradljivo sredstvo proti voluharjem.
V dišave potopljeni kamenčki lave, ki preženejo voluharje, poljske miši in druge glodalce.
Učinkuje tudi proti mačkam in psom. Zaradi močnega vonja primerno le za zunanjo uporabo.
Dolgotrajen učinek in varstvo pred ponovno naselitvijo. Varčno!

http://snoek.si/?page_id=102

krtov raje ne uničujte saj le ti kot mesojedci po nekaterih izjavah opažanj uničujejo mlade voluharje v njihovi rani mladosti

Tudi mi smo imeli hude težave s tem vrtnim pomočnikom. Vse smo imeli razrito med drevjem, nismo več vedeli kaj naj. En kmet ima v najemu travnik nad hišo pa nas je vprašal, če sme po tem travniku polit gnojnico. Smo rekli mu, da lahko samo naj gleda, da bo pred dežjem. On je to res spomladi polil travnik z gnojnico -ampak sem opazila, da letos ni voluharjev. Mogoče pa je kje kakšna kača (na srečo je še nisem videla). Tako, da ne vem kam so poniknili.

New Report

Close